Kako prepoznati font iz jpeg slike?

poruka: 11
|
čitano: 22.948
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati font iz jpeg slike?

imam problem.

 

izrađivao sam logo u fireworksu i nisam spremio stvar u PNG formatu već sam jednostavno napravio .jpeg i izbrisao radnu mapu.

 

sad mi treba font koji sam koristio tj. sam naziv fonta.  dali je moguće izvući font tj. naziv fonta iz jpeg slike??

ako je kako to napraviti i čime?

www.svijetkulture.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako prepoznati font iz jpeg slike?
Probaj s ovime:

http://new.myfonts.com/WhatTheFont/

Nekada uspije, sa često korištenim fontovima. Međutim, sa nekima koji su jako rijetki vjerojatno neće uspjeti.

P.S. Nek ti ovo buđe škola. Sve šta radiš u PS-u uvijek spremi u njegovom formatu... čisto ako ti zatreba. :)
www.infinite-gamers.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prepoznati font iz jpeg slike?

hvala na pomoći.. ali jedino rješenje je promjenit font. nemože mi prepoznati ovaj programčić..

ovo mi je škola za drugi put. sad mi je zapravo svejedno... našao sam još bolji... no da se radi o nečemu ozbiljnijem.... hm.... bilo bi svega.

 

u svakom slučaju hvala .

www.svijetkulture.com
15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati font iz jpeg slike?

Ima napis u novom BUG-u o tome, a radi se o ABBY FineReader-u. To bi trebao biti alat za tu namjenu, tj prepoznavanje teksta u fotografijama i njegov ispis u Word ili sl.Nažalost, Pro verzija košta.( vidi str.127-128 Pitanja & odgovori ).

Ja imam ABBYY FR Sprint 5.0 i to sam opisao u jednoj u tema u Forumu (mislim da u uredski alati), jer mi baš ne radi kak spada, ili ja ne kužim upotrebu,makar je jednostavna. Ima ko kakva iskustva s tim alatom?

poletarac u duši
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati boju iz pdf-a u PS-u?

Može li mi netko odgovoriti kako prepoznati boju (točnu šifru odn. broj) iz pdf filea? 

Hvala puno,

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prepoznati boju iz pdf-a u PS-u?

napravi print screen tog filea, otvori taj jpg file u nekom editoru ( photoshop, corel, itd..) odaberi "pick"tool ( mislim da se tako zove, ali nacrtana je kapaljka :) ) i klikni na boju koju zelis..nakon toga pogledaj code boje i to je to...

Personal Geek Blog - http://www.winblogs.net
15 godina
offline
RE: Kako prepoznati boju iz pdf-a u PS-u?

-već je dat dobar odgovor (slepix), uz proširenje, ovisi koji format kao PMS tj. CMYK, RGB... Corel/Photoshop su dobri alati za to i netreba PrnScr jer naravno otvaraju PDF (Corel ovisno o verzijama...Adobe sigurno).

Ako je normalna slika, nije lako colorpickerom pogoditi 'reprezentativni' pixel, jer su tisuće nijansi u pitanju (većinu ekran i oko ne razlikuju). Treba uzeti nekoliko uzoraka da bi zaključio koja je boja, onda po nekoj logici uzeti najbližu pantone boju i vidjeti na testu dali je to tražena. (možda je neka druga paleta, ali ova se ugl. koristi)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
RE: Kako prepoznati boju iz pdf-a u PS-u?
ihush kaže...

 

Ako je normalna slika, nije lako colorpickerom pogoditi 'reprezentativni' pixel, jer su tisuće nijansi u pitanju (većinu ekran i oko ne razlikuju). Treba uzeti nekoliko uzoraka da bi zaključio koja je boja, onda po nekoj logici uzeti najbližu pantone boju i vidjeti na testu dali je to tražena. (možda je neka druga paleta, ali ova se ugl. koristi)

Umjetno napikavanja, napravis selekciju recimo 8x8 piksela, jako zamutis (Gaussian blur ili nesto slicno), tako da ti u tom kvadratu ostane samo jedna boja i - to bi bila neka "uprosjecena" boja.

16 godina
offline
RE: Kako prepoznati boju iz pdf-a u PS-u?
Za prepoznavanje boja, i dobijanje njihovih kodova jako je koristan ovaj programčić.

http://www.nattyware.com/pixie.php

Vrhunska stvarčica.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prepoznati boju iz pdf-a u PS-u?
slepix kaže...

napravi print screen tog filea, otvori taj jpg file u nekom editoru ( photoshop, corel, itd..) odaberi "pick"tool ( mislim da se tako zove, ali nacrtana je kapaljka :) ) i klikni na boju koju zelis..nakon toga pogledaj code boje i to je to...

Točno slepix,

vrlo jednostavno,

hvala,

to je eyedropper tool..

 

I svima hvala na odgovorima.

12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati font iz jpeg slike?

Zna netko o kojem fontu je rijec? 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice