Izrada znaka za sportski klub

poruka: 31
|
čitano: 14.402
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Izrada znaka za sportski klub

Novi sam na forumu pa mi bi trebalo par dobrih savjeta.

Imam zadatak napraviti logo ili kako to kazu znak za škosko sportsko društvo.

Znači logo bi trebao izgledaati nešto profesionalnije i treba se sastojati od slike odbojke nogomet rukomet ili slicno.

Na njemu treba pisati škoslko sportsko društvo i naziv svijetlost.

Pa ako ima nekakav doabr program, ili netko s malo viška vremena tko bi mi mogao napraviti.

 

Hvala, pozdrav.

Ivan V.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada znaka za sportski klub

Evo ga {#}

Jahao sam pješice.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Stvarno si se potrudio, bravo. hahah :D

Trebam nešto ozbiljnije, napisao sam sve u prvoj poruci.

Ivan V.
13 godina
neaktivan
offline
Izrada znaka za sportski klub

Izvoli .

250kn + PDV .

Broj računa ti pošaljem na PP .

1 1
Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
 
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Hahahah. :D ovaj čiko mi se dojmi. :D

Ivan V.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
IvanV kaže...

Novi sam na forumu pa mi bi trebalo par dobrih savjeta.

Imam zadatak napraviti logo ili kako to kazu znak za škosko sportsko društvo.

Znači logo bi trebao izgledaati nešto profesionalnije i treba se sastojati od slike odbojke nogomet rukomet ili slicno.

Na njemu treba pisati škoslko sportsko društvo i naziv svijetlost.

Pa ako ima nekakav doabr program, ili netko s malo viška vremena tko bi mi mogao napraviti.

 

Hvala, pozdrav.

Mislim da ti to nitko ne bi napravio besplatno ;)

Nema džabe ni kod stare babe :)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
protjeran
offline
Izrada znaka za sportski klub
Kako je rekao Denis Ivankovic nitko ti nece to napraviti besplatno ali kad bi i nasao nekoga to bi bio neki klinjo koji ne bi to znao napravit toliko dobro koliko ti zelis.imas dvije opcije, ili sam napravi ili plati
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

To mi je jasno. :D

A koji mi program preporucujete za to ?

Ivan V.
14 godina
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
IvanV kaže...

To mi je jasno. :D

A koji mi program preporucujete za to ?

photoshop {#}

whisper jebeno te volim :*
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
Genoxxx kaže...
IvanV kaže...

To mi je jasno. :D

A koji mi program preporucujete za to ?

photoshop {#}

potpuno KRIVO!

 

logo se UVIJEK radi u vektorskom obliku jer mora biti skalabilan zbog tiska na raznim formatima.

i moras ga raditi sa CMYK bojama zbog tiskara.

 

alat: Adobe Illustrator kao primarno, ali eventualno može i Corel Draw

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Skinio sam corel draw ali nerazumijem se baš. Može mi neko dat link za photoshop ali da nema virusa i da radi?

Ivan V.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
IvanV kaže...

Skinio sam corel draw ali nerazumijem se baš. Može mi neko dat link za photoshop ali da nema virusa i da radi?

bogme se neces ni u photoshop razumijeti odmah.

Jahao sam pješice.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Imam vec iskustva s photoshopom na poslu, ali ponavljam ako neko ima link od foto shopa da mi da?

Ivan V.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
IvanV kaže...

Skinio sam corel draw ali nerazumijem se baš. Može mi neko dat link za photoshop ali da nema virusa i da radi?

za izradu logotipa moras jako dobro poznavati alat i tu ti nikakav tutorial ili vise njih ne pomaze, vec knjiga ili dvije i JAKO puno vjezbe.

ako mislis da ce ti photoshop biti laksi onda s egadno varas. i jos jednom NE photoshop za logo!! illustrator.

i jos malo moras nauciti o tipografiji, layooutima, pripremi za tisak, bojama, ...nije to samo tako napraviti logo je rto predstavlja vizusalni dentite firme, predstavlja njihov stil, njihov moto, ideju, svasta nesto...

13 godina
neaktivan
offline
Izrada znaka za sportski klub

Evo nešto na brzaka.{#}

Prestar sam,da bi još učio.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 9:43 (Maniac).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Izrada znaka za sportski klub

Ima jedan fini program za crtanje a zove se ArtRage Studio.

General Interface General Interface
Natural Paint Dynamics Natural Paint Dynamics
Watercolor Watercolor
Tracing & References Tracing & References
Stickers Stickers
Stencils & Rulers Stencils & Rulers
Advanced Sticker Settings Advanced Sticker Settings
Image Filtering Image Filtering
Advanced Tool Settings Advanced Tool Settings
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 10:01 (zitzko).
 
1 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Hvala svima. 

zitzko probat cu skinit taj program pa se javim .D

Ivan V.
15 godina
neaktivan
offline
Izrada znaka za sportski klub

Jesi li ti siguran da se to sportsko društvo zove Svijetlost? Prije bih rekao da se zove Svjetlost.

k1.c0
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
IvanV kaže...

Imam vec iskustva s photoshopom na poslu, ali ponavljam ako neko ima link od foto shopa da mi da?

u photoshopu se ne rade logoi. otezava pripremu, problemi kod skaliranja i slicno. samo ces nekome stat na zulj kad to bude trebalo u tisak ici i jebat ce ti sve po spisku i opet si na nuli. ako je tebi u interesu platiti 700 kuna precrtavanje i 300 kuna pripremu, slobodno, radi u photoshopu. ocito imas love. kao sto ti je netko vec rekao logoi se ne rade u rasterskom obliku - NIKADA. osim ako se vec postojevi vectorski logo doradjuje, ali onda on vec kao "silueta" postoji u vektoru.

 

kako kreirati logo:

 

1. popisati cime se firma, drustvo, organizacija bavi

2. popisati sve geometrijske oblike koji mogu opisno predstaviti djelovanje te firme, drustva ili organizacije, te osmisliti simboliku.

3. definirati boje odredivsi im dobar preduvjet za ostale tiskovne elemente (logo - odredjivanje boja vizuala (vizualnog identiteta)) - logo je najvaznij ielement identiteta neke firme, drustva ili organizacije.

4. izracunati logo matematickom formulom veličine i vidjeti da li ce sama konstrukcija zadovoljiti najmanju mogucu velicinu do koje je logo prepoznatljiv i citljiv, koristiti mrežu uz primjenu formule.

5. krenuti u realizaciju loga definirajuci font

6. realizirati logo i proslijediti ga klijentu kao prototip

7. odraditi konacni korak definirajuci podloge, poziive i negative te standarde koje ce logo zadovoljavati nakon konzultacije sa klijentom.

 

jednom rjecju, neces uopce napravit dobar logo a ni bilo sto sto s emoze iskoristiti jer preduvjet za to kao i sama osnova ti je poznavanje pripreme i dizajna. a ti ne znas ni osnovu kao sto je corel draw ili illustrator i kako mislis onda da ces napraviti logo?! msilim sretno. zanimljivo je koliko ljudi misli da je logo - "samo nacrtas nesto".

 

aha...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 16:32 (Rabenbal).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

>Hvala na svemu.

Ivan V.
14 godina
protjeran
offline
Izrada znaka za sportski klub
Postoji tipka hvala
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada znaka za sportski klub

Rabenbal ti je jako lijepo to objasnio nije bezveze od 1000kn pa nadalje cijena

ali svidja mi se tvoja ideja tako sam i ja davno davno poceo s poslom kojim se danas bavim

sretno ako se odlucis sam to radit ako zapnes pitaj pa cemo ti probat pomoci

 

evo ti stranica jako detaljno opisano kako se sta radi

 

http://www.talk-mania.com/photoshop-tutorials/

 

ali kao sto su rekli ps nije za logotipe

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
Rabenbal kaže...
IvanV kaže...

Imam vec iskustva s photoshopom na poslu, ali ponavljam ako neko ima link od foto shopa da mi da?

u photoshopu se ne rade logoi. otezava pripremu, problemi kod skaliranja i slicno. samo ces nekome stat na zulj kad to bude trebalo u tisak ici i jebat ce ti sve po spisku i opet si na nuli. ako je tebi u interesu platiti 700 kuna precrtavanje i 300 kuna pripremu, slobodno, radi u photoshopu. ocito imas love. kao sto ti je netko vec rekao logoi se ne rade u rasterskom obliku - NIKADA. osim ako se vec postojevi vectorski logo doradjuje, ali onda on vec kao "silueta" postoji u vektoru.

 

kako kreirati logo:

 

1. popisati cime se firma, drustvo, organizacija bavi

2. popisati sve geometrijske oblike koji mogu opisno predstaviti djelovanje te firme, drustva ili organizacije, te osmisliti simboliku.

3. definirati boje odredivsi im dobar preduvjet za ostale tiskovne elemente (logo - odredjivanje boja vizuala (vizualnog identiteta)) - logo je najvaznij ielement identiteta neke firme, drustva ili organizacije.

4. izracunati logo matematickom formulom veličine i vidjeti da li ce sama konstrukcija zadovoljiti najmanju mogucu velicinu do koje je logo prepoznatljiv i citljiv, koristiti mrežu uz primjenu formule.

5. krenuti u realizaciju loga definirajuci font

6. realizirati logo i proslijediti ga klijentu kao prototip

7. odraditi konacni korak definirajuci podloge, poziive i negative te standarde koje ce logo zadovoljavati nakon konzultacije sa klijentom.

 

jednom rjecju, neces uopce napravit dobar logo a ni bilo sto sto s emoze iskoristiti jer preduvjet za to kao i sama osnova ti je poznavanje pripreme i dizajna. a ti ne znas ni osnovu kao sto je corel draw ili illustrator i kako mislis onda da ces napraviti logo?! msilim sretno. zanimljivo je koliko ljudi misli da je logo - "samo nacrtas nesto".

 

aha...

Rabenbal, oprosti ali morao sam citirati cijeli post.Zašto?Jer si na jednostavan način objasnio korake potrebne za izradu loga-odnosno kreiranje vizualnog identiteta.kao što sam negdje pročitao: Good design is good business.Također nedavno sam imao par ispada vezanih uz adobe vs. corel igrarije, no nebitno.Ovaj tvoj post se također može uvjetno rečeno primjeniti na "izradu" knjige grafičkih standarda, naravno ako je logo finaliziran.

Jedno pitanje vezano u točku 4.ovdje, možeš li malo objasniti to?Da li se misli na način da se dijelovi loga rasčlane u omjerima toliko i toliko /a i toliko i toliko /b?

Hvala

14 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
Rabenbal kaže...
IvanV kaže...

Imam vec iskustva s photoshopom na poslu, ali ponavljam ako neko ima link od foto shopa da mi da?

u photoshopu se ne rade logoi. otezava pripremu, problemi kod skaliranja i slicno. samo ces nekome stat na zulj kad to bude trebalo u tisak ici i jebat ce ti sve po spisku i opet si na nuli. ako je tebi u interesu platiti 700 kuna precrtavanje i 300 kuna pripremu, slobodno, radi u photoshopu. ocito imas love. kao sto ti je netko vec rekao logoi se ne rade u rasterskom obliku - NIKADA. osim ako se vec postojevi vectorski logo doradjuje, ali onda on vec kao "silueta" postoji u vektoru.

 

kako kreirati logo:

 

1. popisati cime se firma, drustvo, organizacija bavi

2. popisati sve geometrijske oblike koji mogu opisno predstaviti djelovanje te firme, drustva ili organizacije, te osmisliti simboliku.

3. definirati boje odredivsi im dobar preduvjet za ostale tiskovne elemente (logo - odredjivanje boja vizuala (vizualnog identiteta)) - logo je najvaznij ielement identiteta neke firme, drustva ili organizacije.

4. izracunati logo matematickom formulom veličine i vidjeti da li ce sama konstrukcija zadovoljiti najmanju mogucu velicinu do koje je logo prepoznatljiv i citljiv, koristiti mrežu uz primjenu formule.

5. krenuti u realizaciju loga definirajuci font

6. realizirati logo i proslijediti ga klijentu kao prototip

7. odraditi konacni korak definirajuci podloge, poziive i negative te standarde koje ce logo zadovoljavati nakon konzultacije sa klijentom.

 

jednom rjecju, neces uopce napravit dobar logo a ni bilo sto sto s emoze iskoristiti jer preduvjet za to kao i sama osnova ti je poznavanje pripreme i dizajna. a ti ne znas ni osnovu kao sto je corel draw ili illustrator i kako mislis onda da ces napraviti logo?! msilim sretno. zanimljivo je koliko ljudi misli da je logo - "samo nacrtas nesto".

 

aha...

Rabenbal, oprosti ali morao sam citirati cijeli post.Zašto?Jer si na jednostavan način objasnio korake potrebne za izradu loga-odnosno kreiranje vizualnog identiteta.kao što sam negdje pročitao: Good design is good business.Također nedavno sam imao par ispada vezanih uz adobe vs. corel igrarije, no nebitno.Ovaj tvoj post se također može uvjetno rečeno primjeniti na "izradu" knjige grafičkih standarda, naravno ako je logo finaliziran.

Jedno pitanje vezano u točku 4.ovdje, možeš li malo objasniti to?Da li se misli na način da se dijelovi loga rasčlane u omjerima toliko i toliko /a i toliko i toliko /b?

Hvala

13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
alankish kaže...

Rabenbal, oprosti ali morao sam citirati cijeli post.Zašto?Jer si na jednostavan način objasnio korake potrebne za izradu loga-odnosno kreiranje vizualnog identiteta.kao što sam negdje pročitao: Good design is good business.Također nedavno sam imao par ispada vezanih uz adobe vs. corel igrarije, no nebitno.Ovaj tvoj post se također može uvjetno rečeno primjeniti na "izradu" knjige grafičkih standarda, naravno ako je logo finaliziran.

Jedno pitanje vezano u točku 4.ovdje, možeš li malo objasniti to?Da li se misli na način da se dijelovi loga rasčlane u omjerima toliko i toliko /a i toliko i toliko /b?

Hvala

 

da princip se inace koristi kod sklapanja knjige grafickog standarda, ali inace ako nekom radis logo onda odmah odradjujes i to da vidis koliko je logo funkcionalan.

 

sto se tice pitanja. da.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Možeš li to malo pobliže objasniti na primjeru?Što ako logo sadrži grafičke elemente?Efekte?"3d" logo?

Može par smjernica za izradu loga?Ili linkovi sa istima?

Hvala

13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
alankish kaže...

Možeš li to malo pobliže objasniti na primjeru?Što ako logo sadrži grafičke elemente?Efekte?"3d" logo?

Može par smjernica za izradu loga?Ili linkovi sa istima?

Hvala

pa nema veze. uzimas ili element neki iz samog znaka ili ako imas slovo, bil okoje, recimo "F" uzmes ovu donju liniju u sredini manju, opises joj duzine i zatim prvo sto radis cijelu x duzinu loga djelis sa x duzinom elementa sa kojim usporedjujes. zatim y visinu loga djelis sa y duzinom elementa sa kojim usporedjujes.

 

cek da nadjem nesto svojeg starijeg...mislim da imam nesto. ovo ovako ne ide u knjig ustandarda to je samo za klijenta da vidi koje boje su koristene i koje se smiju koristiti za ostale tiskovine i dizajn u sklopu te i te firme i slicno. kad radis knjig ustandarda radis posebno poglavlja i to odradjujes jos detaljnije uz naravno teks gdje objasnjavas i definiras sto i kako.

 

i ovo je najjednostavnija recimo racunica. za element usporedjivanja je uzet kvadratic iz mreže. x=2,8

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 15:33 (Rabenbal).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub

Zanima me da li se koriste postojeći fontovi, pa se izmjenjuju ili radiš znakove posebno.Ili po potrebi.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
alankish kaže...

Zanima me da li se koriste postojeći fontovi, pa se izmjenjuju ili radiš znakove posebno.Ili po potrebi.

to je na tebi. ako koristis postojeci a on se mora platiti onda klijent placa font. ako rabis besplatan nikom nista, ako ces pravit nesto svoje napravis.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada znaka za sportski klub
Rabenbal kaže...
alankish kaže...

Zanima me da li se koriste postojeći fontovi, pa se izmjenjuju ili radiš znakove posebno.Ili po potrebi.

to je na tebi. ako koristis postojeci a on se mora platiti onda klijent placa font. ako rabis besplatan nikom nista, ako ces pravit nesto svoje napravis.

Hvala, ajde kliknut cu i gumb hvala.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice