AutoCad 2011 pitanje?

poruka: 20
|
čitano: 8.786
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AutoCad 2011 pitanje?

 Ovako, zanima me kako otvoriti log file u kojem su napisane sve akcije koje sam poduzimao tj. uradio na crtežu. Može li se to kopirati i brisati, kažu mi da taj log nestaje prilikom prenošenja sa PC-a na USB ili CD/DVD.

 

 

Unaprijed hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: AutoCad 2011 pitanje?
Wuk19 kaže...

 Ovako, zanima me kako otvoriti log file u kojem su napisane sve akcije koje sam poduzimao tj. uradio na crtežu. Može li se to kopirati i brisati, kažu mi da taj log nestaje prilikom prenošenja sa PC-a na USB ili CD/DVD.

 

 

Unaprijed hvala

 

Nije mi u potpunosti jasno tvoje pitanje ali koliko ja znam svi log fileovi se mogu otvoriti notepadom (ili nekim drugim ASCII editorom). Da budem potpuno točan sve oni koje sam htio pogledati otvarao sam Notepadom. Što se tiče AutoCAD-a mislim da je potrebno potvrditi u opcijama da sprema log file. Trenutno sam na Linux-u pa ne mogu provjeriti ali mi se čini da je tako.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
offline
RE: AutoCad 2011 pitanje?
Wuk19 kaže...

 Ovako, zanima me kako otvoriti log file u kojem su napisane sve akcije koje sam poduzimao tj. uradio na crtežu. Može li se to kopirati i brisati, kažu mi da taj log nestaje prilikom prenošenja sa PC-a na USB ili CD/DVD. 

 Jesi li na kraju rada prije zatvaranja AutoCAD-a probao pritisnuti tipku F2 pa vidjeti sve što si radio, naravno tada sve to kopiraš u notepad file.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
offline
AutoCad 2011 pitanje?

Nije odgovor na temu ali je jedno novo pitanje.

Kako ugasiti hatch editor u ribbonu? Znači da imam stari hatch editor a ne ovaj novi u ribbonu?

I da ne idem na Acad classic, nego da mi ostane ribbon?????

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCad 2011 pitanje?
IvanC kaže...
Wuk19 kaže...

 Ovako, zanima me kako otvoriti log file u kojem su napisane sve akcije koje sam poduzimao tj. uradio na crtežu. Može li se to kopirati i brisati, kažu mi da taj log nestaje prilikom prenošenja sa PC-a na USB ili CD/DVD. 

 Jesi li na kraju rada prije zatvaranja AutoCAD-a probao pritisnuti tipku F2 pa vidjeti sve što si radio, naravno tada sve to kopiraš u notepad file.

Jesam, ali mislio sam da cad stvara taj file automatski negdje. Ili stvara nekakav sličan file s podacima?

13 godina
offline
RE: AutoCad 2011 pitanje?
Wuk19 kaže...
IvanC kaže...
Wuk19 kaže...

 Ovako, zanima me kako otvoriti log file u kojem su napisane sve akcije koje sam poduzimao tj. uradio na crtežu. Može li se to kopirati i brisati, kažu mi da taj log nestaje prilikom prenošenja sa PC-a na USB ili CD/DVD. 

 Jesi li na kraju rada prije zatvaranja AutoCAD-a probao pritisnuti tipku F2 pa vidjeti sve što si radio, naravno tada sve to kopiraš u notepad file.

Jesam, ali mislio sam da cad stvara taj file automatski negdje. Ili stvara nekakav sličan file s podacima?

Oprosti ali sam zaboravio provjeriti ono što sam prethodno postao. Dakle pod Options odaberi karticu Open and Save. Pri dnu s lijeve strane zakvači Maintain a log file.

 

Pod karticom Files provjeri Log file location (da znaš gdje se log file sprema). Istu možeš i promjeniti.

 

Iskreno nikada nisam koristio log file i ne znam kakav rezultat ćeš dobiti ali mislim da bi trebao biti prenosiv. Nisam siguran da li AutoCAD napravi jedan zajednički ili više odvojenih fileova.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
AutoCad 2011 pitanje?

Sorry na pitanju, naime imam piratsku verziju AC 2011, kad kliknem na generator šifre, tj onaj (Mem Patch), pojavi mi se ovo -> Could notget debug privilege! Are you admin. Znam da nije dozvoljeno na forumu o piratstvu ali ako može pomoć u poruku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AutoCad 2011 pitanje?

nisi administrator na kompu

desni klik na mišu i Run as Administrator i cad i gen....or

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AutoCad 2011 pitanje?

riješio :) hvala puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AutoCad 2011 pitanje?

pozdrav...

ja imam fucking problema s mjerilima....objašnjavala nam je profa to, al da ga yebes, nisam pohvatao...

po kojem principu se određuje visina teksta u text styleu i dim. styleu?

ak hoću visinu slova 5 mm na papiru, koliko stavljam visinu teksta u CAD-? ( ZA MJERILO 1:10 npr? )

hvala..:D

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 19:45 (angel of fire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?
angel of fire kaže...

pozdrav...

ja imam fucking problema s mjerilima....objašnjavala nam je profa to, al da ga yebes, nisam pohvatao...

po kojem principu se određuje visina teksta u text styleu i dim. styleu?

ak hoću visinu slova 5 mm na papiru, koliko stavljam visinu teksta u CAD-? ( ZA MJERILO 1:10 npr? )

hvala..:D

Prva i osnovna stvar je da podesiš jedinice u kojima crtaš. Jednostavno pokreni komandu units i podesi na milimetre (shvatio sam da koristiš milimetre, ako koristiš druge jedinice onda podesi te koje koristiš).

 

Kod text styla možeš postaviti veličinu fonta, ja osobno ne prakticiram postavljati zadanu visinu fonta za tekst style. Rađe odaberem sam veličinu fonta kod pisanja ili kod kopiranja modificiram visinu fonta na željenu.

 

Što se tiče veličine fonta kod dim style-a, uvijek upišem željenu veličinu u samom dimension style-u, unosom vrijednosti za mjerilo željeni font se sam skalira prema zadanom mjerilu.

 

Što se tiče mjerila i željene veličine fonta stvar ti je prilično jednostavna i svodi se na slijedeću formulu:

 

                potrebna visina fonta = željena visina fonta * (mjerilo)

 

                u slučaju mjerila 1:10 (za tvoju željenu visinu fonta 5 mm)    5 * 10 = 50

                u slučaju mjerila 10:1 (za tvoju željenu visinu fonta 5 mm)    5 * (1/10) = 0,5

 

 

 

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?
Wuk19 kaže...

 Ovako, zanima me kako otvoriti log file u kojem su napisane sve akcije koje sam poduzimao tj. uradio na crtežu. Može li se to kopirati i brisati, kažu mi da taj log nestaje prilikom prenošenja sa PC-a na USB ili CD/DVD.

 

 

Unaprijed hvala

 

 

Tools- Options- Files Tab- Log File Location

 

tako je kod mene u 2009, za 2011 neznam

 

edit: upss Mario već odgovorio 

/y OOM
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 19:42 (noob007).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?
mario.L_hr kaže...
angel of fire kaže...

pozdrav...

ja imam fucking problema s mjerilima....objašnjavala nam je profa to, al da ga yebes, nisam pohvatao...

po kojem principu se određuje visina teksta u text styleu i dim. styleu?

ak hoću visinu slova 5 mm na papiru, koliko stavljam visinu teksta u CAD-? ( ZA MJERILO 1:10 npr? )

hvala..:D

Prva i osnovna stvar je da podesiš jedinice u kojima crtaš. Jednostavno pokreni komandu units i podesi na milimetre (shvatio sam da koristiš milimetre, ako koristiš druge jedinice onda podesi te koje koristiš).

 

Kod text styla možeš postaviti veličinu fonta, ja osobno ne prakticiram postavljati zadanu visinu fonta za tekst style. Rađe odaberem sam veličinu fonta kod pisanja ili kod kopiranja modificiram visinu fonta na željenu.

 

Što se tiče veličine fonta kod dim style-a, uvijek upišem željenu veličinu u samom dimension style-u, unosom vrijednosti za mjerilo željeni font se sam skalira prema zadanom mjerilu.

 

Što se tiče mjerila i željene veličine fonta stvar ti je prilično jednostavna i svodi se na slijedeću formulu:

 

                potrebna visina fonta = željena visina fonta * (mjerilo)

 

                u slučaju mjerila 1:10 (za tvoju željenu visinu fonta 5 mm)    5 * 10 = 50

                u slučaju mjerila 10:1 (za tvoju željenu visinu fonta 5 mm)    5 * (1/10) = 0,5

 

 

 

HVALA KRALJU, POMOGAO SI DO NEBA!..:))

koristim cm..:D

građevina..:D

tnx puno..:)

Psssssst Zecovi spavaju
12 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?

Hatch editor se nemože ugasiti u ribonu (koliko ja znam), zamišljeno je da radi sa ribonom.

 

Možeš si malo pomoći na način da ugasiš HPQUICKPREVIEW varijablu, to će ti ugasiti automatski preview hatch-a.

Ako si baš željan egzibicija, možeš u CUI-u pod Ribbon promjeniti Contextual Tab States - Selected Hatch. (OVU RADNJU NE PREPORUČUJEM) 

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 20:30 (BrnC).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?
Da li neko zna kako kreirati novu liniju u ACADU-2008 koja mora izgledati ovako .

Linija je crtkana debljine 1,15.

Početak i kraj linije su odmaknuti od početne i završne točke linije 0,75.

Dužina crtica u liniji je 4,0.

Razmak između crtica je 1,0.

Na sredini linije nalazi se tekst NN , visina mu je 1,5.

Ako neko zna , ja mu mogu poslatu u PDF-u sliku.
11 godina
neaktivan
offline
AutoCad 2011 pitanje?

Ekipa imam problem,nece mi hatch uopće radi...bila sam dovrsila sve crteze lipo hatch napravila i odjedanput mi se hatch maka s crteza i nema sanse da mi funkcionira vise...kad uđem u dr nacrte uredno radi...nemam pojma sto napraviti...Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AutoCad 2011 pitanje?

Večer.

Može li se TouchPad koristiti u radu s AutoCAD-om? Ona fora s olovkom...

Frendu već otpala ruka od rada s mišem.

Ako možete preporučiti neki a da ga ima kod nas za kupiti...

Hvala.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?

Imam ja graficki tablet(TouchPad) odlicna stvar ali nije bas predvidena za autocad nego za slikanje,crtanje,itd...Moze se koristit uz AutoCad ali mislim da je mis ipak bolji za Autocad.
Cijene tableta su od 300kn do 600kn prosjecni sa radnom povrsinom A4,A5 papira.Ima vecih i boljih ali takvi idu do par tisuca kuna.

 

Tablete mozes kupit u Links-u.

Uzmi one od 300+kn jer oni jeftiniji su ne kvalitetni i mali.Na njihovoj stranici pod kategorijom periferija mozes vidjet koje imaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2013 22:35 (ivanzu).
11 godina
offline
AutoCad 2011 pitanje?

Sestra mi hitno treba autocad 2011 a skidam preko torrenta  i neće se instalirat pa preko službene stranice opet neće dok instaliram nešto pred kraj piše error

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AutoCad 2011 pitanje?

Crtkanu liniju možeš složiti, tekst možeš isto tako dodati u liniju. Jedino što ne možeš dobiti je odmaknuti kraj linije (početak možeš) od završne točke (barem je bilo tako do unazad par godina).

 

Ovo su bile vrste linija za katastar vodova - datoteka sa nastavkom lin koju učitavaš u linetype ili ovo iskopiraš na kraj datotekle acad.lin (nije dobra ideja, dapače, grozna ideja!!!!):


*VODOVOD,Vodovod ----V----V----V----V----V----V--
A,4,-1,4,-1,4,-1,4,-0.5,["V",STANDARD,S=1,R=0.0,X=-0.5,Y=-0.5],-0.5
*PLIN,Plin ----PL----PL----PL---PL----PL----PL--
A,3,-1,4,-1,4,-1,4,-0.65,["PL",STANDARD,S=1,R=0.0,X=0,Y=-0.5],-2.35

*TVOJALINIJA,tvojalinija

A,-0.75,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1

 

 

A - mora biti

-0.75 - ako je minus ispred broja znači da se pero podiže i prelazi udaljenost ne crtajući liniju

4 - crta liniju dužine 4

-1 ne crta liniju dužine 1

4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1,4,-1 - ovo je zbog ponavljanja linije, tj. ako je linija dovoljno dugačka, pojavit će se opet onaj razmak na početku linije (-0.75)

još moraš ubaciti text u liniju, poigraj se.

 

Ova linija liči na liniju za niskonaposku mrežu?

Ako je tako, imaš na stranicama DGU (valjda, bilo je redesign stranica i ništa živo se više nemože pronaći -FUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJ) raznorazne tipove linija, blokove za topo oznake.....

 

Ovo je još lakše:

 

"how to create linetype in acad" utipkati u google

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice