XFX r9 390

poruka: 10
|
čitano: 2.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
XFX r9 390 HELP

Pozdrav svima

 

Windows 7 ne prepoznaje graficku..U device manageru navodi samo standard VGA Display adapter..

 

NZXT source 340

ASUS M5A78L-M/USB3

AMD FX-6300 6-Core FX Series

2x4GB DDR3

XFX Radeon R9 390 pci-e GDDR5 8gb

PSU 550w Corsair

 

Monitor je spojen preko HDMI i prima signal normalno..Graficka je spojena normalno..

Na AMD stranici mi daju Crimson i on mi u startu kod analiziranja systema izbacuje error "an exception occurred! Type:RuntimeException,Message:The primary document entity could not be opened.Id="

I "Non installable components.Contact AMD for assistance"

Planiram povecati napajanje na 800w jer znam da ta grafika trazi puno struje..Ali svakako mislim da bi bez obzira na to win trebao prepoznati GPU..ili mozda ne!?

Sta sad?

Lijep pozdrav

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
XFX r9 390

Windows 7 32 ili 64 bitni? AMD serija 3XX podržava samo 64 bitne Windowse od 7 pa nadalje. Također napajanje je preslabo za tu grafu, a procesor je preslab (bottleneck) za grafu. Nije ti kompa izbalansirana

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 11:44 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XFX r9 390
Prince-Artas kaže...

Windows 7 32 ili 64 bitni? AMD serija 3XX podržava samo 64 bitne Windowse od 7 pa nadalje. Također napajanje je preslabo za tu grafu, a procesor je preslab (bottleneck) za grafu. Nije ti kompa izbalansirana

Nema smisla da winsi budu 32 bit, ako čovjek ima 8 GB RAM.

13 godina
offline
Re: XFX r9 390 HELP
tin.buto1 kaže...

Skini drivere ručno s AMD stranice, nemoj ići na automatsko skidanje.

 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64 (X64 win).

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+32# (x32 win).

 

Skini i instaliraj, ako neće, probaj karticu u drugom računalu.

Nisi naveo model napajanja, ali svaki Corsair 550W mora moći bez problema upaliti računalo

i dozvoliti instalaciju drivera, do problema i gašenja/rušenja sustava može doći tijekom igranja, benchmarka itd.

Svakako gledaj da si u dogledno vrijeme promjeniš matičnu ploču za Gigabyte 970A-DS3P, ASUS M5A97 EVO R2.0,

Gigabyte 990XA-UD3, dokupiš aftermarket hladnjak tipa LC CC 120 ili sl. i uz kvalitetno napajanje od 650W OCaš

procesor barem na 4.0/4.2 GHz i tako si smanjiš bn procesora.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 17:13 (Valentin17).
16 godina
protjeran
offline
XFX r9 390

Netrebaš mu link 32 bitne drivere, ti neće radit za 3XX seriju.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: XFX r9 390 HELP

Hvala svima na savjetima..

Nakon instalacije drivera sa AMD za win7 64-bit windowsi se ne zele pokrenuti osim u safe modu 

Problem event name: BlueScren

OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1

LocaleId: 1033

BCCode: 124.....

Vratio sam se sa sistem restore

Tako da sam jos uvijek na mrtvoj tocki..

PSU je Corsair 500w CX550M

16 godina
protjeran
offline
XFX r9 390

Jel imaš mogućnost da kog nekog drugog probaš grafičku?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
XFX r9 390

Ako je bacio blue screen na loadingu windowsa kada si instalirao 64 bitne drivere, nosi karticu na reklamaciju

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: XFX r9 390

Nemogu nigdje isprobati graficku...Ali buni me to sto mi je monitor spojen na nju preko HDMI i on radi..

14 godina
offline
XFX r9 390

Koliko sam ja tebe razumio, kada driveri nisu instalirani sve radi ali ne prepoznaje graficku. Kada instaliras drivere baci blue screen? AKo je tako nosi na reklamaciju

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice