Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.531
|
čitano: 5.569.055
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
vex3855 kaže...

pozdrav,

 

trenutno imam ryzen 5 1600x, 2x8 ddr4 2666 i rtx2060, napajanje gigabyte B700h, frend iz engleske ce sad uskoro ici u prodaju s

5700xt 50th anniversary edition

i dobio bi je za nekih 2200kn ima li smisla upgrade?

Pretpostavljam da je moj ryzen na knap s tom karticom, i zasad igram na 144hz full hd ali volio bi uskoro preci na nesto veću rezoluciju.

 

any thoughts?

 Isplati se, da, kako ne. Za te pare otprilike taman prodaš svoju RTX 2060 i dobiješ ipak za klasu jaču grafu a da nisi ništa na gubitku. Jedini minus ti je buka s tom blower RX 5700 XT, mada se i to može fino optimizirati. Ako ti buka neka inače nije faktor, onda se bez razmišljanja isplati. CPU ti nije najsretnije riješenje za 144 HZ pogotovo, ali kako god okreneš ti ne može škoditi free upgrade na bržu i jaču grafu.

Keklja kaže...
Pozz
Imam Asus Strix R9 390X i problem je sto je bas bucna. Npr kada igram Witcher 3 toliko je bucna da zena ne moze da spava :D
Da li mi mozete preporucit neku alternativu da je poprilicno tiha za nekih 200-300€? Igram na FHD. CPU je AMD FX 8350

  Kao što su kolege rekle, ako imaš sada oko 300 eura, tebi je najpametnije napraviti refresh čitave platrforme kako su i rekli uz napomenu da je bolje uzeti polovnu RX 580 8GB koja je jača grafa od GTX 1060 6GB. 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Keklja kaže...
Pozz
Imam Asus Strix R9 390X i problem je sto je bas bucna. Npr kada igram Witcher 3 toliko je bucna da zena ne moze da spava :D
Da li mi mozete preporucit neku alternativu da je poprilicno tiha za nekih 200-300€? Igram na FHD. CPU je AMD FX 8350

  Kao što su kolege rekle, ako imaš sada oko 300 eura, tebi je najpametnije napraviti refresh čitave platrforme kako su i rekli uz napomenu da je bolje uzeti polovnu RX 580 8GB koja je jača grafa od GTX 1060 6GB. 

 

Pod uvjetom da ima dobro napajanje i prozračno kućište, jer je unutra 8350 i ako ga je već kloknuo onda ga treba i dobro ohladit, za taj proc sumnam da će vidit razliku između te 2 grafe, a 1060 mu je ipak hladnija i manje troši

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Kako god okreneš je RX 580 8GB bolja grafa a koštaju manje više isto. Spominje se eventualna promjena platforme, pa tako naravno i procesora tako da FX 8350 više ne bi bio faktor, jer ga ne bi bilo.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma iskoristi to da promjenis tu platformu i da ti grafa prodise, za ispod 2k kuna uzmes ryzen 1600 af + giga b350m ds3h + crucial 2x8gb ddr4 3000mhz cl15, na njuski ima gtx1060 6gb ispod 1.000kn, prodaš to što imaš za koliko ide i taman si opet na trošku od tih cca 300€ koliko si planirao samo za grafu, taj fx ti guši i tu 390x a gušit će i gtx1060 pa kad već mjenjaš riješi i platformu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 19:21 (ibme74).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel jos uvijek prolazi na reklamaciji coil whine...danas spojio komp na tv i igrao igru na 2k i cuju se poprilicno...ne zuji iz napajanja jer sam stavio uho i na njega i na grafu..dolazi iz grafe...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako 5700 XT stoji sa driverima trenutno? Jesu ispeglali stvari? I koju uzeti od svih na trzistu ako jesu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
@mariolla79

Meni je coil whine bio zbog napajanja koje je bilo kvalitetno ali starije. Isto se čulo iz grafičke.

Stavi grafu u komp kod frenda pa isprobaj da ne šalješ ispravnu stvar na test jer ćeš samo čekati 30+ dana da se vrati.
SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tak i onak bum kroz 2 tjedna uzeo novo napajanje pa cu vidjet s novim kak je...a i imam garu do 8.2021..jeduni bed je sto je adm..a sreca sto je dosla 4125 pa ako mi odobre danas sutra zamjenu po cifri mogu uzet 2070 ili doplatit 500kn za 2070 super ili probat mozda 5700xt...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

blic pitanje .. sta mi preporucujete , 1070gtx ili rx VEGA56 ? Nisam bas pratio , jel ima neka caka sa ovim vega , jesu li za gaming ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
error_666 kaže...

blic pitanje .. sta mi preporucujete , 1070gtx ili rx VEGA56 ? Nisam bas pratio , jel ima neka caka sa ovim vega , jesu li za gaming ? 

 Kak nebi bile, Vega 56 stock ti je na razini GTX 1070 Ti s tim da tu imas lufta jos radit undervolt + oc, po mogucnosti mozes stavit i vega 64 bios ak dobijes samsung memoriju...

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
error_666 kaže...

blic pitanje .. sta mi preporucujete , 1070gtx ili rx VEGA56 ? Nisam bas pratio , jel ima neka caka sa ovim vega , jesu li za gaming ? 

 Kak nebi bile, Vega 56 stock ti je na razini GTX 1070 Ti s tim da tu imas lufta jos radit undervolt + oc, po mogucnosti mozes stavit i vega 64 bios ak dobijes samsung memoriju...

 hvala  ... mogu ih dobiti po istoj cijeni  , 450 km u bih (cca  1500 kn)  ..  obadvije su  strix verzije 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
error_666 kaže...

 hvala  ... mogu ih dobiti po istoj cijeni  , 450 km u bih (cca  1500 kn)  ..  obadvije su  strix verzije 

 To je ok cijena, ima garanciju ili ne ? Ali imas 2 vrste strixa kod Vege, obican Strix i Strix Arez. Arez je jako dobar model dok je ovaj obican blago receno smece.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
obični kako sam vidio na slikama .. Nema garanciju, dok 1070 ima. Bit će 1070 onda. Hvala :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 22:08 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
error_666 kaže...
obični kako sam vidio na slikama .. Nema garanciju, dok 1070 ima. Bit će 1070 onda. Hvala :)

 Nemoj zaliti za vegom,koliko su zanimljive grafe za UV i igrati se time toliko su i glupave koliko struje trose za te performance.

Moja vega i za 100mV uV-om na p7 vuce 300w sa peakovima na 350-400 ovisno jel igra ili benchmark  a i hbm je jako osjetljiva memorija koja spusti  tajminge na preko 70-75 stupnjeva, i voltaza hbm-a je uvijek 1.3V sto mi je glupavo da Amd nije dao mogucnost skidati tu voltazu.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo napisao sam koja mi je trenutna konfiguracija

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kuciste mi je veliko i prozracno ali bih i njega volio promjeniti jer mi je sada preveliko. Posto se ne igram tako cesto a krajem godine mislim uzeti Playstation 5, cak sam razmisljao da sve naguram u malo kuciste...

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...

Moja vega i za 100mV uV-om na p7 vuce 300w sa peakovima na 350-400 ovisno jel igra ili benchmark  a i hbm je jako osjetljiva memorija koja spusti  tajminge na preko 70-75 stupnjeva, i voltaza hbm-a je uvijek 1.3V sto mi je glupavo da Amd nije dao mogucnost skidati tu voltazu.

 

Pa ne povuce Vega toliko nego cijeli komp?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...
Moja vega i za 100mV uV-om na p7 vuce 300w sa peakovima na 350-400 ovisno jel igra ili benchmark

Ta tvoja kartica mora da je neka posebna jer sve recenzije te iste kartice pokazuju potrošnju cijeloga računala

taman ovoliko koliko ti kažeš da u tvome slučaju troši SAMO grafička kartica.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

Moja vega i za 100mV uV-om na p7 vuce 300w sa peakovima na 350-400 ovisno jel igra ili benchmark  a i hbm je jako osjetljiva memorija koja spusti  tajminge na preko 70-75 stupnjeva, i voltaza hbm-a je uvijek 1.3V sto mi je glupavo da Amd nije dao mogucnost skidati tu voltazu.

 

Pa ne povuce Vega toliko nego cijeli komp?

 Cijeli komp mi toliko vuce u gejmingu,kad dodjem kuci SS-hotam msi afterburner i meni je cudno odpocetka zas vuce stalno 300tinjak wati...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam sta si ti radio ali nema sanse da ti vega sama toliko vuce.

Kod mene oc 1590/950 i najvise sto sam vidio je da povuce 250w.

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ne znam sta si ti radio ali nema sanse da ti vega sama toliko vuce.

Kod mene oc 1590/950 i najvise sto sam vidio je da povuce 250w.

 Power Limit na 50+% core na 1690 sa 1125 mV i hbm na 1075(1100) neke igre mi artefaktaju na 1100 i eto core boosta stalno izmedju 1630- 1670 MHz...

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A je sad, ubijena od overkloka, lako tako lol... Moze ona vuci i 600w ako zelis.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sto bi kupili na mom mjestu, 5700Xt pulsicu za 2800 kn ili 1080 TI sa godinom dana garancije za 3000 kn?

Gdje u svemu tome stoji RTX 2060 koja ide oko 2000 kn? Trenutno imam 1070 pa imajte to na umu...Pucajte...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 14:53 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Novo bez razmisljanja

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

5700Xt pulsicu za 2800 kn

Novo je novo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

Sto bi kupili na mom mjestu, 5700Xt pulsicu za 2800 kn ili 1080 TI sa godinom dana garancije za 3000 kn?

Gdje u svemu tome stoji RTX 2060 koja ide oko 2000 kn? Trenutno imam 1070 pa imajte to na umu...Pucajte...

 Ja bi pričekao novu seriju Nvidiinih grafičkih za koje kažu da su dosta jače od sadašnjih pa bi tek tad razmišljao o kupnji.

 

A između nove 5700xt i polovne 1080ti nebih se mnogo dvomio i bez razmišljanja uzeo bi 5700xt.

RTX 2060 je nešto jača od gtx 1070 ali po mom nedovoljno da bih potrošio 2000kn

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma uvijek to neko cekanje, nista od toga kod mene...

Nije pulse, ali je strix gaming...

 

P.S. Ako netko zeli sapphire pulsicu za gore navedenu cijenu neka se javi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 12:47 (Tomo53nja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa di ces sa Pulsice na Strixicu  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Pa di ces sa Pulsice na Strixicu  

A isti klinac samo drugo pakovanje, ova mi je bila "dostupnija" i jeftinija 100 kn, pa sam se odlucio za nju...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 12:56 (Tomo53nja).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

A isti klinac samo drugo pakovanje, ova mi je bila "dostupnija" i jeftinija 100 kn, pa sam se odlucio za nju...

 Jel to poboljsana ili ona stara verzija ? Kakve su temperature ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice