Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

sad uzmes ryzen 1600af plocu i rame i do kraja godine skupis za neku grafu ak se cijene smire..tipa 3060ti i peglas

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dap, R5 1600 AF ~1000kn... 2x8 3200 cl16 (ballistixove, razlika izmedju ovih losih dieova i ovog odlicnog je 80ak kn) ~680kn i B450M Pro4f ~ 530kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

dakle vidim ja Nitro 5 17" QHD 165Hz, 5800H, RTX3080 2000€ reko super cijena, mozda tolko i dobra da prodam laptop, pc i dodam jos par hiljki, kad vidim da je nVidia opet pocela nerfat mobilne GPUove 

rtx 3080 mobile je cca 2% brza od 2080super mobile, u nekim igrama i sporija 

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzimajući u obzir nestašicu grafičkih, nudi mi se 6800 XT za 8500 kn?

4 OK deal
2 Odličan deal
6 Ne
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
user2206 kaže...

Uzimajući u obzir nestašicu grafičkih, nudi mi se 6800 XT za 8500 kn?

 

Ja bih sacekao da naraste na barem 10.000

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sjebana je situacija ali i staroj grafi je cijena otišla nerealno gore pa tu kompenziram malo :)
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja si sve mislim da mozemo napraviti lock ove teme barem do ljeta

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
user2206 kaže...

Uzimajući u obzir nestašicu grafičkih, nudi mi se 6800 XT za 8500 kn?

 

 

 To je bila ona MSI na njušci? A baš sam si mislio da je ok cijena, a valjda je sve ok s karticom.

3 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rokonja kaže...
user2206 kaže...

Uzimajući u obzir nestašicu grafičkih, nudi mi se 6800 XT za 8500 kn?

 

 

 To je bila ona MSI na njušci? A baš sam si mislio da je ok cijena, a valjda je sve ok s karticom.

 Nije ta MSI, nju nisam ni vidio.

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav,

 

nisam znao gdje ubaciti ovu fotku ali eto, nadam se da nije bed ako ju ovdje postam.

 

dal je moguce da ova stara grafa kosta ovoliko? 

 

imam ju i sjecam se da sam ju prije jedno 15ak godina kupio. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 14:42 (_itsmoriarty).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
user2206 kaže...

Uzimajući u obzir nestašicu grafičkih, nudi mi se 6800 XT za 8500 kn?

 Ako ti ju puno DAM ti ja moju za 8k ravno ;)

R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

nisam znao gdje ubaciti ovu fotku ali eto, nadam se da nije bed ako ju ovdje postam.

 

dal je moguce da ova stara grafa kosta ovoliko? 

 

imam ju i sjecam se da sam ju prije jedno 15ak godina kupio. 

 

 

 

 

 Vjerovatno im ostalo od starih zaliha koje su nabavili po tadašnjim cijenama i neće da je prodaju za jeftinije jer im se ne isplati. U BiH jedna firma prodaje 9600GT 512MB DDR3 za preko 100€.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dali ima ikakvih predvidanja dalli ce se cjene garicki vratit u normalu do ljeta ili ništa od toga do jeseni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wayto XD kaže...

Dali ima ikakvih predvidanja dalli ce se cjene garicki vratit u normalu do ljeta ili ništa od toga do jeseni.

 Ljeto je vec za 3 mjeseca, tako da... I kod proslog divljanja trebalo je dulje vrijeme da se vrate, mada se nikada nisu vratile na "normalu". Biti ce dobro, ako se vrate na "novo normalno" slijedece godine.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stigao Kraken G12 za vjernu 1080Ti.

Jos samo Thermaltake Performer C da upotpuni kombinaciju posto je duplo jeftiniji od svih ostalih sa Asetek mountingom.

 

Nadam se da 120x27 rad sa 2 Arctic P12 venta bude bar malo efektivniji od trenutne jerry riggane situacije sa stock HF i 2 ventilatora, ali glavno ocekivanje je da izbacuje tu toplinu izvan kucista kroz zadnji vent pa da mi ne raste GPU temp za 15+°c kad zatvorim isto.

 

Zalosno je kaj bi u toj kombinaciji na Njusci vjerovatno osla za 5000kn.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SamoPitam3 kaže...
Wayto XD kaže...

Dali ima ikakvih predvidanja dalli ce se cjene garicki vratit u normalu do ljeta ili ništa od toga do jeseni.

 Ljeto je vec za 3 mjeseca, tako da... I kod proslog divljanja trebalo je dulje vrijeme da se vrate, mada se nikada nisu vratile na "normalu". Biti ce dobro, ako se vrate na "novo normalno" slijedece godine.

 Pa onda mi nema smisla prodati gtx1070 ti za 2900 kuna ako necu bar na lito moc uzeti novu grafu po normalnim cjenama,nisam sam pametan vise...sad ne gejman pa sam mislija ovu staru prodati ali sada iskreno sam u nedoumici

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cisto za info. Sto tvoja nemoze vrtiti od igara pa ti treba nova? Pretpostavljam da mislis uzeti jacu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

za 1070 ti izvuces 4500 kn cca 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko onda za 2070 super...lol😀

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zanima me, zna li netko di uzet 50ak 3060 Ti ili nešto toga tipa, da ima popust na količinu? Ko nađe častim ga paricom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 21:06 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
LogicusMPS kaže...

Zanima me, zna li netko di uzet 50ak 3060 Ti ili nešto toga tipa, da ima popust na količinu? Ko nađe častim ga paricom.

 Bolje da loto igras, imat ces vise srece 

nvidia - bugovito smece
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
LogicusMPS kaže...

Zanima me, zna li netko di uzet 50ak 3060 Ti ili nešto toga tipa, da ima popust na količinu? Ko nađe častim ga paricom.

 Bolje da loto igras, imat ces vise srece 

 A znam, al ako netko vidi nek javi, pa dobije kintu :)

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Spacecraft kaže...
Cisto za info. Sto tvoja nemoze vrtiti od igara pa ti treba nova? Pretpostavljam da mislis uzeti jacu.

 Ma da ,neigram bas igre sada pa sam mislija za nekoliko miseci uzeti jacu ako se stanje normalizira al sam odusta jer bolje imat grafu jer istina sve mogu igrat na 1080p sa dobrim fremrateom a ko zna oce se do jeseni stanje popraviti

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wayto XD kaže...

 Ma da ,neigram bas igre sada pa sam mislija za nekoliko miseci uzeti jacu ako se stanje normalizira al sam odusta jer bolje imat grafu jer istina sve mogu igrat na 1080p sa dobrim fremrateom a ko zna oce se do jeseni stanje popraviti

 Pa slazem se sa time. Nece se skoro popraviti situacija. A i ako "rudarenje" padne nece nitko samo tako brzo prodavati graficke za "budzasto". Cijene ce jako polagano padati. BTW. Jucer prtljao po nekim papirima i nasao prastari "cjenik" kada je voodoo 3 tek dosla. Cijena joj je bila debelo iznad ostale ponude, a iznosila je jedva preko 1000 kuna

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako guglaš "kad će cijene gpu-a past" dolaze ti članci još iz 2017e, još onda je krenulo s rudarenjem, di su proizvođači skužili da ih mogu prodavat sve skuplje i skuplje. IMO cijena će ostat ovakva još neko vrijeme, i onda će postat standard.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ajme šta mi je drago što sam preordero rtx 3080 (asus tuf oc) na caseking.de za tipa 900€.. da zelim mogu je prodat sad za skoro duplo vise..

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 6:29 (bero213).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

sad uzmes ryzen 1600af plocu i rame i do kraja godine skupis za neku grafu ak se cijene smire..tipa 3060ti i peglas

 

slatko

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
crkla 1080ti, vjerovatno vrm/mosfeti... komp se upali na milisekundu i ugasi, kad stavim samo 6pin ostane upaljen

nek se nose u 3pm nzxt kaj vele da je 92mm fan "skroz dosta" za vrm i vram hladjenje...

malo je reci da se mogu jebat u paksu
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 0:18 (8ax).
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
8ax kaže...
crkla 1080ti, vjerovatno vrm/mosfeti... komp se upali na milisekundu i ugasi, kad stavim samo 6pin ostane upaljen

nek se nose u 3pm nzxt kaj vele da je 92mm fan "skroz dosta" za vrm i vram hladjenje...

malo je reci da se mogu jebat u paksu

 Nije mi namjera stavljati sol na ljutu ranu, ali iz moj pc - GPU: GB GTX1080Ti Gaming @XOC 2.05GHz. Zar to nije oc ?!?! Mislim da bi se u ovom ludilu sve trebalo drzati na default. Ako cvrcne onda si doslovno, jel'te po ovim cijenama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 0:27 (SamoPitam3).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
8ax kaže...
crkla 1080ti, vjerovatno vrm/mosfeti... komp se upali na milisekundu i ugasi, kad stavim samo 6pin ostane upaljen

nek se nose u 3pm nzxt kaj vele da je 92mm fan "skroz dosta" za vrm i vram hladjenje...

malo je reci da se mogu jebat u paksu

 Nešto si jako shebao. Pa ljudi i jače kartice tjeraju s tim.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice