Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

Ma salim se ja malo, ali na neke stvari neces moci gledati tako i reci cekaj, nego lovi priliku i ne cekaj, j.s zivot ako neces nekad iskoristit priliku... Mene pare ne zuljaju, ali ih ne volim imat kod sebe... S tim da nisam kupio novi procesor iz trgovine ne pamtim, pa sad vec sigurno 7 godina, ako ne i vise...

 

Ja sam se i dalje mogao igrati na Rx 570 od 4 gb, ali eto uletila prilika za neku povoljnu "majnersku" 1070tku pa sam ugrabio...Sada vec gledam kako da s nje, skocim na nesto bolje, iako mi je teoretski gledano dovoljna...

 

Ja zaigram Mp kao Pubg ili Bf1 (sada cu i bf5 probat), pa me znao taj fps ispod 40 toliko nazivcirat da mi to unisti taj ukupni osjecaj kada se igram svaki dan na ugodnih i stabilnih recimo 60 fpsa, jednostavno te ubija u pojam i to ne volim, ako gustam onda gustam kako treba...Posebno sam to osjetio kada sam presao na 160 Hz monitor sa G-syncom i iskoristio priliku da prodam stari ryzen i kupim novi druge generacije, zasto da ne...

 

Sve je ovo uredu kao i tvoj stav o sp igranju, ali stav da se ceka i ceka, to mi je nekako meh, vjecno cekat mislim da se nekad ne isplati jer vlak ode dalje, tako cekajucii ces docekat i vlak smrti pa vise neces moci reci cekaj, sto je smrt cekala, cekala je, sad idemo...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 1:01 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma nije to vječno čekanje, da je tako još bi se ja igrao na gtx 1050ti na mid grafici bez aa i ušparao četiri soma kuna, da ne govorim koliko sam love potrošio na utišavanje konfe. Danas igre ionako dosta dobro izgledaju i na slabijim postavkama, pogotovo dok si u pokretu, dok igraš - pa kad mi je došlo tako uzeo sam jaču grafu. Meh, bezvezna rasprava zapravo
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 8:37 (picajzla0707).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Ma nije to vječno čekanje, da je tako još bi se ja igrao na gtx 1050ti na mid grafici bez aa i ušparao četiri soma kuna, da ne govorim koliko sam love potrošio na utišavanje konfe. Danas igre ionako dosta dobro izgledaju i na slabijim postavkama, pogotovo dok si u pokretu, dok igraš - pa kad mi je došlo tako uzeo sam jaču grafu. Meh, bezvezna rasprava zapravo

 to jest nije ko prije kada bi znao spuštati rezu i detalje ne na low nego na off i nije da se nema šta vidit pa ja sam na medium igrao sve recomended gtx 1060 sa mojom gtx 1060

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

prije 5 godina kupio sam 

AMD Radeon HD 9750 ghost 

 

https://www.amazon.com/XFX-Radeon-Display-PCI-Express-FX795ATDFC/dp/B00713RT62

 

i do sada me je dobro služila no odjednom je otkazala poslušnost.

 

Koju mi grafičku karticu preporučate kao zamjenu do kojih 1500 kn?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pozdravljudi kaže...

Pozdrav,

 

prije 5 godina kupio sam 

AMD Radeon HD 9750 ghost 

 

https://www.amazon.com/XFX-Radeon-Display-PCI-Express-FX795ATDFC/dp/B00713RT62

 

i do sada me je dobro služila no odjednom je otkazala poslušnost.

 

Koju mi grafičku karticu preporučate kao zamjenu do kojih 1500 kn?

 

 

 reci ti nama koji procesor i napajanje imaš, posebno napajanje navedi točan model, jer 500w kvalitetnog napajanja je dosta za bilo koju grafu u tom rangu, a 500w ms platinum i slična sranja nisu za preporuku nove grafe

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koji CPU imas? Koje napajanje (točan model)?

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kakva je ono grafa sto ju nudi links u katalogu mislim da je asus rx 580 4gb

jel se isplati uzet za 1200 kn??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
pozdravljudi kaže...

Pozdrav,

 

prije 5 godina kupio sam 

AMD Radeon HD 9750 ghost 

 

https://www.amazon.com/XFX-Radeon-Display-PCI-Express-FX795ATDFC/dp/B00713RT62

 

i do sada me je dobro služila no odjednom je otkazala poslušnost.

 

Koju mi grafičku karticu preporučate kao zamjenu do kojih 1500 kn?

 

 

 reci ti nama koji procesor i napajanje imaš, posebno napajanje navedi točan model, jer 500w kvalitetnog napajanja je dosta za bilo koju grafu u tom rangu, a 500w ms platinum i slična sranja nisu za preporuku nove grafe

 

 


proc : Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz

napajanje : Seasonic S12II 620 SS-620GB 620W

https://www.amazon.com/Seasonic-S12II-620-SS-620GB-Capacitor/dp/B003BIEOCI

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX580 8GB

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pozdravljudi kaže...

proc : Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz

napajanje : Seasonic S12II 620 SS-620GB 620W

 eto, kolega ibme74 je bio brži

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
unky kaže...

kakva je ono grafa sto ju nudi links u katalogu mislim da je asus rx 580 4gb

jel se isplati uzet za 1200 kn??

Jel se isplati uzet grafa ili ne?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ti ne smeta 4gb memorije onda da.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
D3lBoy kaže...

Ako ti ne smeta 4gb memorije onda da.

 Zasto bi smetalo?zbog novih naslova?stekat ce u igrama?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
unky kaže...

 Zasto bi smetalo?zbog novih naslova?stekat ce u igrama?

 Ma nece nista stekat, ta graficka tak nije nesto posebno jaka da bi pokretala igre u 1440p i ultra postavkama na dobrom fpsu tak da je po meni 4gb dovoljno..

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U 2020 godini ići na grafičku sa 4GB video memorije je suludo! A pogotovo šta dolaze i nove konzole te developeri neće biti ograničeni...

Red Dead Redemption 2 npr posisa 5.5 GB; i onda će netko uzet novu grafičku gdje mu se savjetuje da slobodno uzme 4GB verziju i pokrenut će npr tu igru i njurgat po forumu da šteka...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 10:29 (doktor1).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
To koliko igra 'posisa' kad ima viška vrama na raspolaganju ne znači da ne može raditi sasvim normalno i s manje memorije. Na 1080p će teško zafaliti vrama s grafom tog ranga i 4gb, iako se nađe primjera. Ako se dobro sjećam prijatelju mi je tomb raider trzao s teksturama na ultra na gtx 970 zbog manja vrama, ali to smo jednostavno riješili spuštanjem samo te postavke s ultra na v-high, bez primjetne razlike u kvaliteti slike.
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rdr 2 je jedan nije svaka igra tako zahtjevna ili loše optimizirana, eventualno metro exodus ali to nije bitno, sp igru predje i briše nije to neki competitive naslov.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

OK, preporučajte grafičke sa 4GB memorije..

LP

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
doktor1 kaže...

U 2020 godini ići na grafičku sa 4GB video memorije je suludo! A pogotovo šta dolaze i nove konzole te developeri neće biti ograničeni...

Red Dead Redemption 2 npr posisa 5.5 GB; i onda će netko uzet novu grafičku gdje mu se savjetuje da slobodno uzme 4GB verziju i pokrenut će npr tu igru i njurgat po forumu da šteka...

 PA po ovome je onda na vecini igara na 1440p i 8 GB malo- tko ima vise primjetice da na 1440p rdr2 ce ici i preko 9.5 GB( to grafa samo loada teksture unaprijed ako ima vise memorije) 

Ali da mislim da je 4 GB porewd novih AAA igara sto dolaze malo- dosta za esports igre.

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
doktor1 kaže...

OK, preporučajte grafičke sa 4GB memorije..

LP

 Eno picajzla po temama propagira raytracing na sva zvona kao drugi dolazak Isusa a 4GB u 2020 mu je sasvim dovoljno 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prica o VRAM-u vec 100 puta ispricana 

Ako ima vise dostupnog VRAM-a igra ce koristiti vise ali neces vidjeti nikakav pomak u FPS-u (odi na yt pa pogledaj usporedbe rx570/580 4gb vs 8gb).

Ista je stvar i sa radnom memorijom, cisto primjer taman sam igrao AC Origins kada sam nadogradio sa 8GB na 16GB, dok sam imao 8GB igra nije koristila vise od 6-6.5GB, nakon nadogradnje bez beda je islo do 9-10GB na istim postavkama.

Ako zi za 1080p treba 6-7-8GB VRAM-a koliko ti onda treba za 1440p? Duplo? 4K necu ni spominjati 

 

Sto se grafe tice na koleginom mjestu bi radje uzeo nesto rabljeno tipa ovo, ostatak love stavio na stranu i narednih godinu-godinu i pol odvajao svaki mj koliko se moze i uz prodaju rx580 za koliko bude isla tada uzeo nesto novo i jace nego dns davati 1.200kn za cip iz 2016.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 13:55 (ibme74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VladimirLem kaže...
doktor1 kaže...

OK, preporučajte grafičke sa 4GB memorije..

LP

 Eno picajzla po temama propagira raytracing na sva zvona kao drugi dolazak Isusa a 4GB u 2020 mu je sasvim dovoljno 

Voli on taj broj. 4gb vrama, 4 jezgre, 4 threada.. :)
Šala, šala..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VladimirLem kaže...
doktor1 kaže...

OK, preporučajte grafičke sa 4GB memorije..

LP

 Eno picajzla po temama propagira raytracing na sva zvona kao drugi dolazak Isusa a 4GB u 2020 mu je sasvim dovoljno 

 valjalo bi koji put i mozak uključiti kad se nešto komentira, pa bi možda skužio da nigdje ne propagiram 4gb grafe, nego kažem da testovi o tome koliko igra vuče vrama sa gtx 1080ti ili neke druge koja ima "viška" ne znače da baš toliko igra i treba da bi radila bez trzanja

 

također, ako se malo obrati pozornost na to što pišem, a što komentiraš, može se vidjeti da kažem da će 4gb vrama uglavnom biti dovoljno na 1080p i grafa tog ranga - a bilo je riječ o rx580 koja u ovom trenutku spada u low end

 

al dobro, bit će da očekujem previše

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
doktor1 kaže...

U 2020 godini ići na grafičku sa 4GB video memorije je suludo! A pogotovo šta dolaze i nove konzole te developeri neće biti ograničeni...

Red Dead Redemption 2 npr posisa 5.5 GB; i onda će netko uzet novu grafičku gdje mu se savjetuje da slobodno uzme 4GB verziju i pokrenut će npr tu igru i njurgat po forumu da šteka...

Graficke s 4GB rama su i onako preslabe da bi stavio postavke koje vuku tih 5.5GB, pa tvoja je tu na 50fps a puno je jaca od najkace 4GB grafe...

 

Al nije 5.5 GB nista, ja sam u ROTR-u na jednoj mapi spustao teksture stepenicu ispod max postavki jer je 8GB bilo premalo i dolazilo bi do stutteringa cim se popuni vram...

 

U svakom slucaju, problem 4 GB vrama se lako rijesi spustanjem postavki sta ovako i onako mora napravit s tom grafom...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

 

 spustanjem postavki sta ovako i onako mora napravit s tom grafom...

 Tocno to 

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
VladimirLem kaže...
doktor1 kaže...

OK, preporučajte grafičke sa 4GB memorije..

LP

 Eno picajzla po temama propagira raytracing na sva zvona kao drugi dolazak Isusa a 4GB u 2020 mu je sasvim dovoljno 

 valjalo bi koji put i mozak uključiti kad se nešto komentira, pa bi možda skužio da nigdje ne propagiram 4gb grafe, nego kažem da testovi o tome koliko igra vuče vrama sa gtx 1080ti ili neke druge koja ima "viška" ne znače da baš toliko igra i treba da bi radila bez trzanja

 

također, ako se malo obrati pozornost na to što pišem, a što komentiraš, može se vidjeti da kažem da će 4gb vrama uglavnom biti dovoljno na 1080p i grafa tog ranga - a bilo je riječ o rx580 koja u ovom trenutku spada u low end

 

al dobro, bit će da očekujem previše

 Šta si se zapjenio odma, bolje da ugasiš RT, loše utječe na tebe

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VladimirLem kaže...

...bolje da ugasiš RT, loše utječe na tebe

 ne koristim to sranje 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne smeta, ali sve ovisi koliko dugo planiras koristiti karticu. Kolicina memorije je rijetko problem, ali je korisno imati vise zbog recimo tekstura u igri. Primjerice RDR2 toliko benefitira od Ultra tekstura da je svaka druga postavka nebitna pored nje, ako smanjiš na High ili pogotovo Medium, sve teksture su toliko niske rezolucije da nemos ni gledat u nista drugo. Low gotovo ni nema teksture, a zahtjevna je igra, tako da ono 6gb barem ako ju planiraš koristiti 2+ godine, te ako voliš dobru grafiku u SP igrama. Ako igraš pubg i slicno, odnosno cisto iz zabave igre rađe nego kako izgleda, onda se def. isplati, iako probaj nabaviti 8gb verziju iste kartice (ako ima za slicnu lovu)

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može preporuka za zamjenu sadašnje grafe Sapphire RX470 nitro 4GB za novu ATI-jevu do max.2000kn (mbo-GIGABYTE B450 AORUS ELITE ,Ryzen 5 3600 BOX ,psu 550W XFX 80 Plus Bronze ,Monitor Dell U2312HM 

Dali dobijem šta značajnije sa recimo serijom RX 590 8GB naspram sadašnje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 9:14 (55pero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
55pero kaže...

Može preporuka za zamjenu sadašnje grafe Sapphire RX470 nitro 4GB za novu do max.2000kn (mbo-GIGABYTE B450 AORUS ELITE ,Ryzen 5 3600 BOX ,psu 550W XFX 80 Plus Bronze ,Monitor Dell U2312HM

 

Novo? Gledaj neku 1660 Super....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice