Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo ga AC Odyssey, čini se da je sve uredu za sada.

 

https://imgur.com/P6JyyTe

 

UPDATE: Nakon što sam manualno postavio RPM ventilatora dobio sam bolje rezultate, ali je grafička glasnija.
https://imgur.com/dz1Rwox

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 16:29 (rocko9).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma da, sve je to ok. 

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam monitor 240hz i G-sync je... Je li može se sync sa RX 5700 XT?

abadabadu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

nope, freesync radi sa nvidia karticama ako monitor ima DP, g-sync ne radi sa AMD karticama

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

fala puno!

abadabadu
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Radi na modelima od prije par mjeseci.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz namjeravam uzeti neku graficku koja moze vrtjeti forzu horizon 4 ne mora biti max da sve vrti, trenutno imam g4560 procesor i gt1030 graficku, koju bi htio zamjenit pa me zanima koju bi mogo uzeti a da cim manje potrosim :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Arci5 kaže...

Pozz namjeravam uzeti neku graficku koja moze vrtjeti forzu horizon 4 ne mora biti max da sve vrti, trenutno imam g4560 procesor i gt1030 graficku, koju bi htio zamjenit pa me zanima koju bi mogo uzeti a da cim manje potrosim :D

 Rabljenu GTX 1060 ili RX 570, RX 580.

Koju pronađeš jeftiniju s više garancije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...
hahhaajaads kaže...

 Jel to poboljsana ili ona stara verzija ? Kakve su temperature ?

picajzla0707 kaže...

Ma mislio sam an probleme oko same 5700XT serije...

Ovaj problem sa Asusom je nazalost i mene zapao, predugi sarafi, odvoji se hladnjak od pcb-a i problemi sa "povecanom" temperaturom su tu...

 

Ici ce na servis samo cu zvat Adm i pitat jel bi to islo brze da ja nosim u M-san ili kod njih pa da oni to rijese ako su dobili druge krace sarafe (iako cisto sumnjam da im je M-san poslao jer vjerovatno to rade samo oni)...

Evo i slika i video sam uploadao da se vidi u cem je stvar, iako je isti problem kao i na Stevinom videu...

 

https://streamable.com/25p67

 

Ne znam da li je netko probao ici na zamjenu da uzme drugu verziju ili nesto od Nvidie u tom rangu? Jel bi se moglo sto god izvuci od njih?

 

 Malo cu citirat sam sebe, ali stiglo je pojacano graficko rjesenje kod mene...

Ugl. upustio se u avanturu zvanu AMD 5700XT Asus Rog Strix Gaming (verzija grafe iz 12. mj. 2019.) i predugim sarafima sto je rezultiralo pregrijavanjem samog chipa (preko 95 stupnjeva u mom slucaju dok se igralo), Vcore sekcije (oko 105, ponekad preko 110 cak i do 115 stupnjeva) i VRM-a (oko 100). Nisam imao vremena se zezat pa sam grafu izvadio i ostavio da se kiseli koji tjedan dok se sam se igrao na 1070... Prije 2 tjedna sam odlucio to reklamirat pa sam isao direkt u M-san na servis nakon sto sam se cuo sa Adm-om da to mogu sam napraviti jer sam kratko i radio tamo...Imao sam malo "zabave" sa Msan-om jer su prvi put prihvatili sluzbenu obavijest da se grafa pregrijava pa su isto dokazali i oni, da bi me drugi put obavijestili i rekli da traze dokaze o tom pregrijavanju, da ce mozda grafa u Cesku na zamjenu sarafa jer oni ne smiju nista raditi do toga da je sve uredu...Poslije ostrijeg nastupa da su malo "nesposobni" dokazat ocito pregrijavanje i "fail" grafu stize promjena misljenja i rjesenje da ide odobrenje u Adm za novu grafu ili povrat novca (zavisno o politici trgovine). Na moju srecu ili nesrecu mogao sam i jedno i drugo (i ovce i novce ), no nisam odolio pa sam morao uzeti drugu "bolju" grafu za cijenu Rog Strixice kojoj je cijena pala... I tako je dosla Sapphire 5700XT Nitro+ SE edition verzija za koju cu reci da je ipak bolji izbor od fail Asusa i nema problema sto je najvaznije...

Temperatue oko 62, 63 u slabijem loadu (0 decibela mod) 72, 73 u jacem loadu (1400 RPM-a) i 75, 76 u jakom loadu i agresivnijem BIOS profilu (oko 2040 Mhz  boost clock i 1700 RPM-a)...

hummer0 kaže...

 Tomo53nja

Ma to ti je ok samo ima klapnu na koju prdne kad joj je prevruće. 

Eto neka prdi njima u Asusu, a meni ce prditi sada ova Safirka...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 7:31 (Tomo53nja).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel ima tko Asus STRIX RX5700 i kakva su iskustva. Recenzija na guru3d pokazuje odlične rezultate, dok se po internetu spominju problemi s temperaturama zbog dužine vijaka, a što je i asus službeno potvrdio. Zato me zanima jesu još uvijek na tržištu verzije te grafičke koje imaju problema s vijcima i temperaturama. Kako sam uzeo novi monitor od 144 hz i trenutačna rx 580 ne može gurati to na zadovoljavajućim postavkama uzeo bih nešto jače, a ne da mi se čekati novu generaciju grafi pogotovo kad ne znamo ni kada će točno doći ni koliko će promjene donijeti u mid-high range segmentu. Uglavnom, ako su problemi riješeni uzeo bih tu grafičku iz future jer mi trenutno ima prihvatljivu cijenu. Naravno, svi općeniti savjeti i prijedlozi po pitanju nadogradnje grafičke su dobrodošli.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kojim?

abadabadu
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja imam Asus Strix 5700. Meni je super grafa. Nemam problema s pregrijavanjem. Ima dva biosa tako da sam bezbrižno stavio XT bios i dobio značajan boost. Undervoltao sam i namjestio max fan na. 50%. Trenutno je brža od moje prijašnje 2070 i tiša.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima,

 

nakon 6 godina odapela mi je xfx r9 270x 2gb.

Samo računalo je kao i kartica staro 6g ali kako si ne mogu priuštiti novo molio bih nekoga tko bi mi dao savjet za 

grafičku koja bi odrađivala dobar posao.

Matična je Asus Z97-K, 16 gb rama, 700W napajanje. Procesor je Intel i7-4790 3.6 ghz.

Išao bih na nekih do 1500 kn.

Nisam prezahtjevan korisnik ali uz mene petero klinaca svaki traži svoje a kako su raznih dobi ne mogu baš kupiti nešto za 450 kn i za par mjeseci opet ići tražiti nešto drugo jer najstariji ne može uopće pokrenuti nekakvu pucačinu.

 

Ono što bih volio je gledanje 4k videa što stara nije mogla upogoniti ali ne znam može li se to riješiti s iznosom od 1500 kn i postojećom konfiguracijom.

 

Unaprijed zahvalan svima.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pretpostavljam da imaš i 1080p monitor ? CPU ti je ok za grafe tog cijenovnog ranga, tako da si tu dobar. Takođrer si dobar i sa 16gb rama. Od novog si nađi neku GTX 1650 SUPER a još ti je bolja opcija polovna RX 580 8GB. Ako ti nije bauk kupiti polovno, ili imaš nekog tko nešto zna o tome pa da ne kupiš mućak, možeš si ostaviti pola tog keša u džepu i imati karticu koja je al pari ovoj što sam maloprije spomenuo za 1500kn. Dakle, gledaj ili polovnu GTX 1060 6GB/RX 580 8GB kojih imaš za oko 800kn, ili novu GTX 1650 SUPER.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 15:48 (itomic009).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zahvaljujem na trudu i savjetu.

Malo sam naravno i sam čitao te došao do tih modela kao nešto što bih trebao/mogao nabaviti.

 

Samo sam želio potvrdu od nekog 'malo' iskusnijeg jer se ovime zabavljam jednom u 7-8 godina tj. kada dođe do ovakvih situacija a tada je jako teško u kratkom vremenu progutati puno informacija  i odlučiti se za nešto.

 

Samo još da provjerim da li iste vrte 4K video( (filmovi, utakmice)?

 

I da zaboravio sam iz prve odgovoriti, monitor je 1080p, syncmaster bx2431 ako je bitan model. Na njemu piše 2ms.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 16:23 (blaugrana).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Vrte sve te grafiče 4K bez problema što se videa tiče, tu nemaš problema.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Super, hvala, to je onda to.

 

Mislio sam uzeti ovu:ASROCK Radeon RX 580 Phantom Gaming D, 8GB GDDR5 mogu je dobiti bez pdv-a novu za negdje 1300 kn.

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-d-8gb-gddr5/134479?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
blaugrana kaže...

Super, hvala, to je onda to.

 

Mislio sam uzeti ovu:ASROCK Radeon RX 580 Phantom Gaming D, 8GB GDDR5 mogu je dobiti bez pdv-a novu za negdje 1300 kn.

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-d-8gb-gddr5/134479?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 Ja bi radije isao na jeftiniju opciju, tj. RX 570 onda koja je oko 1200kn nova a trunku losija od RX 580. Ako vec mozes bez PDVa, mozes razmislit o GTX 1660 Super koja je dosta jaca kartica od oba dvije i taman se bude nosila sa i7.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Za tu lovu se nađe znatno jača gtx 1070/1070ti, samo nek ima nešto garancije
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebam pomoć u odabiru grafičke.

 

Pošto se moj PC koristi samo za rad, ima 3 OS-a i 3 monitora te 6 HDD/SSD-a trebam novu grafičku.

 

PSU  Fortron Hexa 550W 85+

CPU  Phenom II x6 1055T

Mobo Asrock 970 Pro3 r2.0  

Hyper X 16 GB RAM

 

Ne igram igrice, ali pošto kada radim ima uključeno dosta programa trebam jaču grafičku od sadašnje.

 

Gledala sam RX 570 8 GB eventualno RX 580 8 GB. 

 

Pa bi molila za savjet, koju uzeti. Grafička kod mene je uvijek u onoj osnovnoj radnji, nikada se ne pregrijava niti ja tražim OC i tome slično. Radim na HD monitorima, 1910 x 1080p.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 20:09 (lady of leisure).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
blaugrana kaže...

Super, hvala, to je onda to.

 

Mislio sam uzeti ovu:ASROCK Radeon RX 580 Phantom Gaming D, 8GB GDDR5 mogu je dobiti bez pdv-a novu za negdje 1300 kn.

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-d-8gb-gddr5/134479?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 Ja bi radije isao na jeftiniju opciju, tj. RX 570 onda koja je oko 1200kn nova a trunku losija od RX 580. Ako vec mozes bez PDVa, mozes razmislit o GTX 1660 Super koja je dosta jaca kartica od oba dvije i taman se bude nosila sa i7.

 

Kako je dvoje najstarijih klinaca odlučilo sudjelovati u nabavci budget se malo povečao pa je konačna odluka pala na:

Gainward GeForce GTX 1660 SUPER GHOST 6GB GDDR5

https://www.mikronis.hr/Proizvod/graficka-kartica-vga-gainward-geforce-gtx-1660-super-ghost-6gb-gddr5-1xhdmi-1xdvi-1xdp-p-n-471056224-1402/7478?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Bez pdv-a i sa dodatnih 5% popusta cijena je 1557 kn.

Nadam se da nisam pogriješio.

 

Hvala svima na trudu i savjetima i naravno ako sam ipak u krivu molio bih pojašnjenje.

 

Kartica je na rezervaciji i kupujem ju tek sutra ujutro pa se stignem predomisliti.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 20:11 (blaugrana).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 S obzirom za budget koji ste odredili, to je super izbor.  Nemaš se što sekirati i sve igre će vam na 1080p rezoluciji letjeti s tim kompom na max postavkama, ili kako gdje u najzahtjevnijim igrama ne na ultra nego na high, što mislim da vas ko normalne gamere ne pati.  Ta grafa nije tiha i ne "troši" puno, realno je sasvim dosta brza i "moćna" za normalne gamere, tako da ste dobri.

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alfredo nr.2 kaže...
Ja imam Asus Strix 5700. Meni je super grafa. Nemam problema s pregrijavanjem. Ima dva biosa tako da sam bezbrižno stavio XT bios i dobio značajan boost. Undervoltao sam i namjestio max fan na. 50%. Trenutno je brža od moje prijašnje 2070 i tiša.

 

Hvala na odgovoru. Uzeo sam i je i stvarno je super grafička. Evo nakon sat vremena igranja witchera 3, grafička je na 68c, junction temp 78c, i to na cca 1600 rpm. S time da je poprilično tiha za te okretaje. A najbolje od svega je RGB na backplateu .

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Super, uživaj :)

Meni je isto max temp 68.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
roxas kaže...
Uzeo sam i je i stvarno je super grafička.

 Meh, precjenjeni ASUS, pogotovo u RH.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
roxas kaže...
Uzeo sam i je i stvarno je super grafička.

 Meh, precjenjeni ASUS, pogotovo u RH.

 

Iako se načelno slažem s time da je ASUS često kod nas precijenjen, komentar ti nema nikakvog smisla. Grafičku nisam kupio jer je ASUS, nego jer je trenutno skuplja od dva najeftinija modela (msi evoke i asrock challenger) za cca 100 kn dok ima daleko bolje riješeno hlađenje od njih. Istovremeno je jeftinija je od red dragon za 100 kn, od gigabyte gaming za 200 kn, od sapphire pulse za 300 kn i od msi gaming x za 400 kn, a od navedenih bi eventualno msi gaming x mogla imati nešto bolje riješeno hlađenje.

 

Isto tako, nisam rekao da je grafička super jer je ASUS, nego jer ima dobar hladnjak koji je drži na niskim temperaturama, a pri tome nije glasan. I ima rgb kojim bi možda čak i augi bio zadovoljan . Uglavnom, u ovom slučaju ASUS definitivno nije precijenjen i po mom mišljenju je trenutno prema nabava.net možda i najbolji model rx 5700 po pitanju uloženo/dobiveno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 20:50 (roxas).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
roxas kaže...
Valentin17 kaže...
roxas kaže...
Uzeo sam i je i stvarno je super grafička.

 Meh, precjenjeni ASUS, pogotovo u RH.

 

Iako se načelno slažem s time da je ASUS često kod nas precijenjen, komentar ti nema nikakvog smisla. Grafičku nisam kupio jer je ASUS, nego jer je trenutno skuplja od dva najeftinija modela (msi evoke i asrock challenger) za cca 100 kn dok ima daleko bolje riješeno hlađenje od njih. Istovremeno je jeftinija je od red dragon za 100 kn, od gigabyte gaming za 200 kn, od sapphire pulse za 300 kn i od msi gaming x za 400 kn, a od navedenih bi eventualno msi gaming x mogla imati nešto bolje riješeno hlađenje.

 

Isto tako, nisam rekao da je grafička super jer je ASUS, nego jer ima dobar hladnjak koji je drži na niskim temperaturama, a pri tome nije glasan. I ima rgb kojim bi možda čak i augi bio zadovoljan . Uglavnom, u ovom slučaju ASUS definitivno nije precijenjen i po mom mišljenju je trenutno prema nabava.net možda i najbolji model rx 5700 po pitanju uloženo/dobiveno.

 Kolka je cijena Asus-ice sad onda? Ja sam za svoju Gaming X dal oko 3100kn u Protisu jer je bila najjeftinija od boljih modela prije kojih 2 mjeseca.

Kaj veliš? o.O
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja imam Asusovu RTX2080 Strix ali ne mogu rec da mi je to najdraza grafa koju sam imao, nikako nije losa cak suprotno ali da moram izdvojit jednu koja me odusevila kvalitetom izrade i perf/coolingom to bi mozda bila Gigabyte GTX780 Windforce X3......tako nesto se zvala.

Sto se tice najlosije izrade to mi je bila Sapphire r9 290 Tri-X OC.....doslovno je imala ostre i neobradjene rubove i bas je izgledala nekako nedovrseno.

MSI ima kvalitetno izradjene modele imao sam par njihovih... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Trenutačno je Asus strix 2929 kn, a msi gaming X 3299 kn, osim u extreme digital koji ne računam. Donedavno je vjerojatno najbolja opcija bila msi Rx 5700xt gaming x za nekih 3300-3400, ali se cijene stalno mijenjaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 0:15 (roxas).
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pitanje jedno. Dali uzeti 1070ti sa garancijom do 2021 za 2000 kn ili uzeti gigabyte rtx 2060 6gb ima garancije jos 2 godine za cca 2500 kn? 

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice