Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nixass kaže...

tocnije, na videu je novi test 5700XT vs 2070S vs 2070, na linku je 5700XT vs 2060S 😛

 istina, zapravo nisam niti gledao video, nego se odmah prebacio na techspot misleći da je linkani tekst zapravo pisana verzija ovog 

jbga, puno mi je draži tekstualni oblik, možeš nabrzaka pregledat tekst i preskočit ono što te ne zanima, zadržat se na dijelu koji te zanima malo duže bez da vraćaš video jer ti je pobjeglo nešto itd.

nekako mi je tako puno praktičnije, plus ne moram gledat česta preseravanja kojekakvih jutubera

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dugo nisam odgledao neki update kaj se tiče ovih kartica, i ostao sam ugodno iznenađen kao vlasnik 1080Ti, a neugodno iznenađen trenutnom generacijom GPU-ova kod oba tabora.

 

GTX 1080Ti za mrvicu brža od 2070 Super i već osjetno brža od 5700XT.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa ne znam šta se čudiš, GTX1080Ti je svojevremeno koštala kao danas RTX2080Ti, RX5700XT je kartica koja nova dođe 3.300-3.400kn, bio bi epic fail za GTX1080Ti da ju kartica iz ovog ranga za tako malo vremena dostigne ili još gore prestigne.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

pa ne znam šta se čudiš, GTX1080Ti je svojevremeno koštala kao danas RTX2080Ti, RX5700XT je kartica koja nova dođe 3.300-3.400kn, bio bi epic fail za GTX1080Ti da ju kartica iz ovog ranga za tako malo vremena dostigne ili još gore prestigne.

Svojevremeno? To misliš na rudarenje? Tad je cijena bila napuhana isto kao i bitcoin, inače nije koštala ni blizu koliko sad košta 2080Ti. Recimo uspredi 980Ti i 1070, 2 godine nakon uz puno nižu cijenu 1070 je oko 10% brža (300$ manja cijena), a danas 1080Ti opere 2070 bez problema (200$ manja cijena), znači još 100$ skuplje za puno manji skok (zapravo u ovom slučaju to nije ni skok, to je pad) u odnosu na prošlu generaciju.

 

Nemam ništa protiv 5700XT, to je odlična kartica (valjda), ali AMD još uvijek nije ni dostigao razinu flagshipa Nvidijine prošle generacije...Od tu razočaranje.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa rx5700/5700xt i jesu to da se fajtaju sa rtx2060/2070, AMD ni nema karticu ranga 2080super/ti, i zapravo odrađuje odličan posao kada se gleda recimo uloženo/dobiveno između rtx2070super i rx5700xt.

 

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

pa rx5700/5700xt i jesu to da se fajtaju sa rtx2060/2070, AMD ni nema karticu ranga 2080super/ti, i zapravo odrađuje odličan posao kada se gleda recimo uloženo/dobiveno između rtx2070super i rx5700xt.

 

 

To sam i napisao, to stoji...5700XT je bang for buck king trenutno u svojem segmentu. A onaj tko je prije 3 godine kupio 1080Ti na izlasku je napravio posao i pol, i on već tri godine nema na kaj upgradeati (2080Ti je krađa novaca). Samim time AMD kasni 3 godine za Nvidijiom, tj. i više pošto 5700XT nije ni na razini 1080Ti. I rađe bi odmah u startu platio 1080Ti kad je izašla, nego 2.5 godine nakon ugrabio 5700XT po 'odličnoj' cijeni, jer te 2.5 godine imaš vrh karticu. No tko je to tad znao.

 

Nvidija je počela raditi skokove u performansama na razini Intela, a AMD nema proizvod za ljude koji traže high-end kartice.

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa rekli su da im je serija 5700/XT visa srednja klasa, a da ce tek "big navi", odnosno 5800/5900 serija biti high end,

vjerovatno 5900 dual-chip kartica, ako je ikad i bude (mozda samo za pro korisnike, kao i kod iMAC-a).

 

Ali i da 5800/XT bude u razini 2080/Ti/Super, a cjevnovno 600-700€, opet je pun pogodan po performansama,

a AMD MORA poraditi da driverima (sad su opet smrdali drivere za chipset, kao i VGA drivere), jer ako AMD

ne daje dobru podrsku sa driverima, board partneri nece raditi high-end kartice, kao sto su Twin/Trio Frozr od MSI-a.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Ali i da 5800/XT bude u razini 2080/Ti/Super, a cjevnovno 600-700€, opet je pun pogodan po performansama...

mora biti jača, dosta jača od 2080s, najmanje na razini 2080ti, jer 2080super je izašla s msrp 700usd, a nevidija će odmah izaći sa 3xxx serijom koja će biti jača podosta i nova 3070 će tome konkurirati po znatno nižoj cijeni

druga stvar je rt koji je amd najavio u novim grafama, što sigurno neće pomoći cijeni i komplikaciji sa driverima

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Pa rekli su da im je serija 5700/XT visa srednja klasa, a da ce tek "big navi", odnosno 5800/5900 serija biti high end,

vjerovatno 5900 dual-chip kartica, ako je ikad i bude (mozda samo za pro korisnike, kao i kod iMAC-a).

 

Ali i da 5800/XT bude u razini 2080/Ti/Super, a cjevnovno 600-700€, opet je pun pogodan po performansama,

a AMD MORA poraditi da driverima (sad su opet smrdali drivere za chipset, kao i VGA drivere), jer ako AMD

ne daje dobru podrsku sa driverima, board partneri nece raditi high-end kartice, kao sto su Twin/Trio Frozr od MSI-a.

A kad će onda high-end? Već smo blizu godini dana od kad je RX5000 linija vani, a o velikom Naviju ne znamo baš previše, niti se previše priča. Nije valjda da se zajebavaju sa RT glupostima tj. fokusiranju na njih...Pa to ni Nvidija ne zna napraviti kak spada u ove 4 igre koje imaju RT od kad je Turing vani. Trebali bi se fokusirati na 'raw power' kartice, jer trenutno RT iskustvo kakvo se nudi korisnicima je tragikomično. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Nije valjda da se zajebavaju sa RT glupostima tj. fokusiranju na njih...Pa to ni Nvidija ne zna napraviti kak spada u ove 4 igre koje imaju RT od kad je Turing vani. Trebali bi se fokusirati na 'raw power' kartice, jer trenutno RT iskustvo kakvo se nudi korisnicima je tragikomično. 

naravno da se s tim zajebavaju, bez toga mogu računati na budućnost taman koliko i neki proizvođač automobila koji u auto ne ugrađuje klime

 

nevidija je ranije krenula s tim, ima više iskustva, zahvaljujući tome dlss u 2.0 verziji im sad fercera kako spada i daje 20-30% 'free' perfomansi

amd mora dobro zapeti po tom pitanju ako misli sljedeću gen u visoku klasu, a onu iza toga općenito u high i mid proizvodima

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

naravno da se s tim zajebavaju, bez toga mogu računati na budućnost taman koliko i neki proizvođač automobila koji u auto ne ugrađuje klime

 

nevidija je ranije krenula s tim, ima više iskustva, zahvaljujući tome dlss u 2.0 verziji im sad fercera kako spada i daje 20-30% 'free' perfomansi

amd mora dobro zapeti po tom pitanju ako misli sljedeću gen u visoku klasu, a onu iza toga općenito u high i mid proizvodima

A nije ti baš analogija, kad uključiš klimu auto ti se ne limitira na 50km/h...

 

Nvidija je to krenula ranije zahvaljujući svojim ovcama, early adopterima koji su dali velike pare, ne za polu-proizvod nego za četvrtina-proizvod. I sad su izdali DLSS 2.0 nakon 2 godine u dvije igre. 

 

Jednostavno je prerano za RT, i takva prerana implementacija ide na štetu korisnicima. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

A nije ti baš analogija, kad uključiš klimu auto ti se ne limitira na 50km/h...

 

Nvidija je to krenula ranije zahvaljujući svojim ovcama, early adopterima koji su dali velike pare, ne za polu-proizvod nego za četvrtina-proizvod. I sad su izdali DLSS 2.0 nakon 2 godine u dvije igre. 

 

Jednostavno je prerano za RT, i takva prerana implementacija ide na štetu korisnicima. 

 

Odakle ti to da je RTX u startu bio polu-proizvod? Ja sam kupio 2080 i bio prezadovoljan. Kartica izuzetno brza i nevjerojatno tiha. RT me nije uopce zanimao a DLSS nije u to vrijeme dok sam ju imao bio jos u full pogonu. Ali svakako ne smatram da sam imao polu-proizvod, kartica je bila zmaj

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

A nije ti baš analogija, kad uključiš klimu auto ti se ne limitira na 50km/h...

 

Nvidija je to krenula ranije zahvaljujući svojim ovcama, early adopterima koji su dali velike pare, ne za polu-proizvod nego za četvrtina-proizvod. I sad su izdali DLSS 2.0 nakon 2 godine u dvije igre. 

 

Jednostavno je prerano za RT, i takva prerana implementacija ide na štetu korisnicima. 

 baš je dobra analogija, kad upališ klimu izgubiš na perfomansama

dlss 2.0 to sad dobro rješava

 

prerano je možda bilo za rt kod prve rtx serije, sad više definitino nije i amd jako dobro zna da bi im moglo biti prekasno bez toga

uostalom, i nove konzole koje sami rade naveliko najavljuju rt podršku

 

meni osobno se svidjela prezentacija u igrama koje to dobro implementiraju, poput metro exodusa ili control i tu se vidi potencijal

još pogotovo kad to poljaci dobro naprave za cyberpunk, što ne sumnjam da neće, rt će biti must have za sve koji misle prodavati aaa igre

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da je Radeon divizija trenutno fokusirana na konzole, jer tamo im je cista lova,

jer zna se da ce milijuni konzola prodat, a chipove Sony-u i Microsoft-u su vec unaprijed prodali i naplatili.

 

Kad to sve bude vani, naravno, gledat ce da i na PC marketu ponude Big Navi sa RT-om.

E sad, koliko ce ti biti dobro ili ne, nije bitno, nego je bitno da proizvod bude plasiran sa ispravnim driverima

koji pokriva cijelu RX 5xxx seriju. Naravno, neke stvari ce konzole imati i dalje na Radeon grafikama a PC useri ne,

kao sto je PhysX, jer i PS4/XBO imaju podrsku makar su full na AMD hardawreu (sve je do drivera i implementacije

developera - Witcher 3 do 1.02 verzije je mogao ukljuciti nVidia Hairworks na ATi/AMD grafikama, kasnije vise ne).

 

Sve u svemu, kartice i da nisu brze od RTX2080/s/Ti, a ako su dobro cjenovno plasirane (recimo do 600€), bit ce dobar buy.

Naravno, ako board-partneri naprave dobar posao. Makar je Lisa rekla da vise nece raditi Blower-Style kartice, tako da ni stock nebi trebale biti bucne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže... 

Odakle ti to da je RTX u startu bio polu-proizvod? Ja sam kupio 2080 i bio prezadovoljan. Kartica izuzetno brza i nevjerojatno tiha. RT me nije uopce zanimao a DLSS nije u to vrijeme dok sam ju imao bio jos u full pogonu. Ali svakako ne smatram da sam imao polu-proizvod, kartica je bila zmaj

 Nisam rekao da su RTX-ice poluproizvod, nego Ray Tracing. 

picajzla0707 kaže...

 baš je dobra analogija, kad upališ klimu izgubiš na perfomansama

dlss 2.0 to sad dobro rješava

 

prerano je možda bilo za rt kod prve rtx serije, sad više definitino nije i amd jako dobro zna da bi im moglo biti prekasno bez toga

uostalom, i nove konzole koje sami rade naveliko najavljuju rt podršku

 

meni osobno se svidjela prezentacija u igrama koje to dobro implementiraju, poput metro exodusa ili control i tu se vidi potencijal

još pogotovo kad to poljaci dobro naprave za cyberpunk, što ne sumnjam da neće, rt će biti must have za sve koji misle prodavati aaa igre

Ne izgubiš duplo na performansama, kao kod RT-a.

 

Kak znaš da više nije prerano? Igre s RT možeš nabrijati na jednu ruku i još ti ostane prstiju. 

 

Konzole i RT kombinacija me podsjeća na kombinaciju konzole i 4K, znači istina u 2% igara. Dynamic resolution  u ostalih 98%, i prosjek rezolucije nekih 1500p. Slična shema će biti i s ovim. 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Sve u svemu, kartice i da nisu brze od RTX2080/s/Ti, a ako su dobro cjenovno plasirane (recimo do 600€), bit ce dobar buy.

 bile bi dobra kupnja za 600e da su već vani, no ako budu za par mjeseci u rangu 2080s i s cijenom od 600e, pa nevidija odmah zatim (ili mrvu prije) izbaci 3070 za 500e ili manje, onda su sve samo ne dobra kupnja

ali o tom potom, nema misla mlatiti praznu slamu o tome što bi bilo kad bi bilo

Promster kaže...

 

Kak znaš da više nije prerano? Igre s RT možeš nabrijati na jednu ruku i još ti ostane prstiju

 ak ti imaš 15 prstiju na jednoj ruci, onda ti ostane, da... 

https://www.digitaltrends.com/computing/games-support-nvidia-ray-tracing/

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

Promster kaže...

 

Kak znaš da više nije prerano? Igre s RT možeš nabrijati na jednu ruku i još ti ostane prstiju

 ak ti imaš 15 prstiju na jednoj ruci, onda ti ostane, da... 

https://www.digitaltrends.com/computing/games-support-nvidia-ray-tracing/

Moj izraz je bio u duhu 'pjesničke' slobode i ne treba ga doslovno shvaćati, no svejedno trećina igara s tog popisa nije izašla, dio ima samo RT 'na pola' (samo sijene ili samo refleksije), a drugi dio je RT Minecraft, RT Quake i nekakav kineski MMO iz 2009., mislim da se slažemo da to nema smisla.

 

Uglavnom, do sad sve veoma veoma slabo kaj se tiče RT.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 13:08 (Promster).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Uglavnom, do sad sve veoma veoma slabo kaj se tiče RT.

slažem se da je bilo slabo, no grafu i ne kupuješ valjda gledajući ono što je izašlo prošle ili pretprošle godine, nego ono što će tek izaći

osobno ne bih riskirao danas uzimati grafu bez rt mogućnosti, osim ako ionako mijenjaš svako malo hw pa ti je tak svejedno hoćeš li je koristiti par godina ili par mjeseci

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Uglavnom, do sad sve veoma veoma slabo kaj se tiče RT.

slažem se da je bilo slabo, no grafu i ne kupuješ valjda gledajući ono što je izašlo prošle ili pretprošle godine, nego ono što će tek izaći

osobno ne bih riskirao danas uzimati grafu bez rt mogućnosti, osim ako ionako mijenjaš svako malo hw pa ti je tak svejedno hoćeš li je koristiti par godina ili par mjeseci

 

A ni ovo najavljeno nije neka sreća...Pogotovo kad ne znaš kako će izgledati implementacija, to može na svašta ličiti.

 

Ma mislim da još malo i nećeš moći birati želiš li RT ili ne, imat će ga svaka kartica, ako nikaj drugo da mogu na kutiju napisati 'RT ready', kak sad pišu 'VR ready' po procesorima, napajanjima, kućištima i čemu sve ne. Ali naravno da i oni mogu malo zaokružiti cijenu na više.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

A ni ovo najavljeno nije neka sreća...Pogotovo kad ne znaš kako će izgledati implementacija, to može na svašta ličiti.

 pa obzirom da je situacija sve bolja, barem koliko mogu pratiti techspot kao poprilično relevantan izvor - link (otprije skoro pola godine), pa novi test dlss 2.0 - link (otprije dva mjeseca), puno je vjerojatnija optimistična prognoza i sve bolja implementacija u budućim igrama

ovo tvoje mi se čini poprilično zastarjelo viđenje, kao da gledaš rezultate s prvih benčeva na bf4 koji su bili očaj, a zanemaruješ sve što se napravilo od tada

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne kuzim zbog cega se spominje DLSS 2.0 koji je podrzat u par igara koje su skoro pa mrtve (tj. ne igraju se) ? Prije par dana sam bas pogledao par igara i vidim da se to sve vrti od 50-500 igraca, i vama treba veci fps za to singleplayer iskustvo ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Ne kuzim zbog cega se spominje DLSS 2.0 koji je podrzat u par igara koje su skoro pa mrtve (tj. ne igraju se) ? Prije par dana sam bas pogledao par igara i vidim da se to sve vrti od 50-500 igraca, i vama treba veci fps za to singleplayer iskustvo ?

 spominje se zato jer ima potencijal dići perfomanse preko 30% (što je inače razlika klasu više i skuplje grafe) i konačno radi kako spada

najbolji dio je da ne treba više 'ufuravanje' od nekoliko sati svake pojedine igre, nego radi u startu za sve

 

 

DLSS now works with all RTX GPUs, at all resolutions and quality settings, and delivers effectively native image quality when upscaling, while actually rendering at a lower resolution. It's mind blowing. It's also exactly what Nvidia promised at launch. We're just glad we’re finally getting to see that now. Provided we get the same excellent image quality in future DLSS titles, the situation could be that Nvidia is able to provide an additional 30 to 40 percent extra performance when leveraging those tensor cores. We'd have no problem recommending gamers to use DLSS 2.0 in all enabled titles because with this version it’s basically a free performance button.

Not needing per-game training for DLSS 2.0 is huge. This allows the new model to take all of the knowledge and data it’s learned across a wide variety of games and apply it all at once, rather than relying on specific set of training data from a single game. This has provided better image quality, but it also gives Nvidia another advantage: generalized DLSS updates.

 

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 pa obzirom da je situacija sve bolja, barem koliko mogu pratiti techspot kao poprilično relevantan izvor - link (otprije skoro pola godine), pa novi test dlss 2.0 - link (otprije dva mjeseca), puno je vjerojatnija optimistična prognoza i sve bolja implementacija u budućim igrama

ovo tvoje mi se čini poprilično zastarjelo viđenje, kao da gledaš rezultate s prvih benčeva na bf4 koji su bili očaj, a zanemaruješ sve što se napravilo od tada

Nije zastarijelo ni pesimistično, ja samo sudim prema viđenom, neću toj megalomanskoj đubrati sigurno slijepo vjerovati, nego kad izađe hoću vidjeti crno na bijelo. Jeste, sad su oni popravili taj DLSS, ali opet u samo 2 igre...RT je budućnost to sigurno (pogotovo kad ga oni tolko guraju), ali je preeerano i preskupo.

 

A i svoju verziju DLSS-a si možeš složiti i sam, ne trebaš ni Turing GPU, kak su to napravili dečki iz HardwareUnboxed-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 17:14 (Promster).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...
picajzla0707 kaže...

 pa obzirom da je situacija sve bolja, barem koliko mogu pratiti techspot kao poprilično relevantan izvor - link (otprije skoro pola godine), pa novi test dlss 2.0 - link (otprije dva mjeseca), puno je vjerojatnija optimistična prognoza i sve bolja implementacija u budućim igrama

ovo tvoje mi se čini poprilično zastarjelo viđenje, kao da gledaš rezultate s prvih benčeva na bf4 koji su bili očaj, a zanemaruješ sve što se napravilo od tada

Nije zastarijelo ni pesimistično, ja samo sudim prema viđenom, neću toj megalomanskoj đubrati sigurno slijepo vjerovati, nego kad izađe hoću vidjeti crno na bijelo. Jeste, sad su oni popravili taj DLSS, ali opet u samo 2 igre...RT je budućnost to sigurno (pogotovo kad ga oni tolko guraju), ali je preeerano i preskupo.

 

 

Ovo si dobro rekao. Ja sam isto uzbuđen zbog toga, ali s druge strane ovo je stvarno prva verzija koja je upitno upotrebljiva i neisplativa.

 

Svatko tko je ikad radio klasične rendere za što je ray tracing i kako treba izgledati, i koliko je zahtjevan za hardware čak i kad nije real time.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...

 

...ovo je stvarno prva verzija koja je upitno upotrebljiva i neisplativa.

 ne znam baš, to je vrijedilo možda za prvu godinu, katastrofalni bf4 i druge prve pokušaje

meni su posljednje implementacije u controlu i metro exodusu sasvim solidne već sad, nadolazeće igre u godinu-dvije će sasvim sigurno biti još bolje

u svakom slučaju zadnji je tren za ukrcati se na ray tracing vlak, jer ako sad amd ne krene s razvojem - gadno će zaostajati i bit će mu sve teže ubaciti se

nevidija je najavila novu generaciju s puno jačim hw-om za rt, već to će amd teško stizati (pogotovo dok usavrši i drivere), dlss već pokazuje puni potencijal - što je dodatni uteg jer će nevidija s njim još odmaknuti

 

neće im biti lako, to je sigurno, ali bolje za nas sve da im nevidija ne odmakne previše

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...
picajzla0707 kaže...

 pa obzirom da je situacija sve bolja, barem koliko mogu pratiti techspot kao poprilično relevantan izvor - link (otprije skoro pola godine), pa novi test dlss 2.0 - link (otprije dva mjeseca), puno je vjerojatnija optimistična prognoza i sve bolja implementacija u budućim igrama

ovo tvoje mi se čini poprilično zastarjelo viđenje, kao da gledaš rezultate s prvih benčeva na bf4 koji su bili očaj, a zanemaruješ sve što se napravilo od tada

Nije zastarijelo ni pesimistično, ja samo sudim prema viđenom, neću toj megalomanskoj đubrati sigurno slijepo vjerovati, nego kad izađe hoću vidjeti crno na bijelo.

Jako dobro rečeno. Sve ostalo rečeno naginje hypeu i čak fanboyizmu. RT i DLSS su govno za sada i sirova snaga RTXica je ono što ih prodaje.

Have no fear, Vlad is here
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Eno lik na PCE prodaje 2080ti polovnu (kupljena prosle godine u 7. mjesecu) za 9.000 kn. Pozurite, jos malo pa nestalo...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, nisam već dugo pratio stanje sa grafičkim karticama pa bi me zanimalo, što okvirno gledati polovno za nekih 700kn? Rx570? Trenutno sam na R9 270 2GB pa bih htio nešto malo jače, čisto da mogu igrati RDR2, Forzu 4 na 1080p sa pristojnim FPSom. Procesor je Ryzen 5 1600 AF, 16GB DDR4. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dv14 kaže...

Pozdrav, nisam već dugo pratio stanje sa grafičkim karticama pa bi me zanimalo, što okvirno gledati polovno za nekih 700kn? Rx570? Trenutno sam na R9 270 2GB pa bih htio nešto malo jače, čisto da mogu igrati RDR2, Forzu 4 na 1080p sa pristojnim FPSom. Procesor je Ryzen 5 1600 AF, 16GB DDR4. 

 Da.

Ili RX580 ako pronađeš za tu lovu.

Postoje verzije s 4 i 8 GB. Trenutno ti ne treba 8GB, ali ako pronađeš za pristujnu cijenu, uzmi s više memorije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moze preporuka grafe za ovu konfiguraciju? Komp koristim vecinom za gaming. Slobodno mi preporucite i napajanje ako ovo nebi bilo dovoljno.

LP!

 

CPU:AMD Ryzen 5 1600 AF
GPU:Nvidia GTX 1650 Super 4GB
RAM:16GB DDR4 3000mhz GSkill
SSD:WD Green 240GB
MBO:Gigabyte B450 S2H
PSU:Xilence 450W

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice