Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

poruka: 50
|
čitano: 16.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Pozdrav svima!

 

Na forumu se često znaju voditi rasprave oko utjecaja procesora, odnosno broja jezgara u igrama. Dakle potaknut tim rasprava odlučio sam osobno istestirati novije igre i osobno se uvjeriti oko utjecaja proca.

o što znate, višejezgrenim procesorima mogu se disableati određene jezgre putem BIOS-a ili pak msconfig-a u windowsima na način da OS prepoznaje samo npr. 2,3 jezgre od moguće 4. Upravo to sam i ja koristio u ovom revievu pa ćemo vidjeti usporedbe u igrama između 2,3 i 4 jezgre na Athlonu II X4 630. U nekim naslovima dodatno sam overclockirao CPU na 3,6GHz da vidimo moželi li sirovo podizanje takta zaminjeniti snagu jezgre. Pa krenimo...

 

TESTNA KONFIGURACIJA:

 

MBO: ASRock M3A770DE

CPU: AMD Athlon II X4 630 (stock&OC)

RAM: 2X2GB DDR3 1333MHz

GPU: ATI Radeon HD5850

 

OS: Windows 7 x64

Driver: Catalyst 10.11

 

TESTNI SOFTWARE:

 

TEST 1: Crysis Warhead

TEST 2: Far Cry 2

TEST 3: DiRT 2

TEST 4: F1 2010

TEST 5: Mafia II

TEST 6: GTA IV

TEST 7: STALKER: Call of Pripyat

TEST 8: Metro 2033

 

Sve igre testirane su na 1680x1050 rezoluciji. Meni je žao što nisam u mogućnosti testirati na Full HD rezoluciji međutim u igrama su korišteni mksimalni detalji sa svim điđama tako da vjerujem kako ne bi bilo osjetnije razlike na Full HD

 

TEST 1: Crysis Warhead (Enthusiast, 4xAA/DX10/Ingame bench, mapa Ambush)

 

AMD X2@2,8GHz: min FPS: 15.96, avg FPS: 30.45, max FPS: 40.57

AMD X3@2,8GHz: min FPS: 17.75, avg FPS: 31.24, max FPS: 40.25

AMD X4@2,8GHz: min FPS: 22.85, avg FPS: 31.82, max FPS: 40.72

 

Crysis slovi za izrazito GPU ovisnu igru međutim ni prov tu nije besposlen tako da o njemu u dosta velikoj mjeri ovisi stabilnost frameratea što možete vidjeti u rubrici min FPS koji iz neigrivog sa dual coreom proporcionalno s porastom jezgri raste na solidnih 22.85 FPS

 

TEST 2: Far Cry 2(Ultra/8xAA/DX10/Ingame bench, mapa Ranch small)

 

AMD X2@2,8GHz: min FPS: 20.65, avg FPS: 42.63, max FPS: 66,80

AMD X2@3,6GHz: min FPS: 24.66, avg FPS: 47.71, max FPS: 76.34

AMD X3@2,8GHz: min FPS: 33.97, avg FPS: 59.38, max FPS: 89.59

AMD X4@2,8GHz: min FPS: 43.55, avg FPS: 60.77, max FPS: 88.99

AMD X4@3,6GHz: min FPS: 44.82, avg FPS: 62.74, max FPS: 89.82

 

FC2 vrlo efikasno koristi dodatne jezgre. Min FPS raste s brojem jezgara, dok avg i max FPS su jednaki na trojezgrenom i četverojezgrenom procu no u dobroj prednosti nad dvojezgrenim. Čak ni uz OC od 800MHz, dvojezgreni procesor ne može se i približiti x3.

 

TEST 3: DiRT 2(Ultra/8xAA/DX11/Ingame bench)

 

AMD X2@2,8GHz: min FPS: 34.3, avg FPS: 41.8

AMD X2@3,6GHz: min FPS: 41.0, avg FPS: 51.0

AMD X3@2,8GHz: min FPS: 52.2, avg FPS: 60.4

AMD X4@2.8GHz: min FPS: 49.8, avg FPS: 61.1

AMD X4@3,6GHz: min FPS: 53.7, avg FPS: 60.9

 

U ovom naslovu dual opet zaostaje za x3 i x4 procom koji imaju identične performanse, dakle DiRT 2 koristi do 3 jezgre. Vidimo da je framerate mnogo viši na quadu unatoč iznenađujuće dobro skaliranju x2 proca pri OC-u.

 

TEST 4: F1 2010(Ultra/8xAA/DX10/Ingame bench)

 

AMD X2@2.8GHz: min FPS: 25, avg FPS: 31

AMD X2@3.6GHz: min FPS: 31, avg FPS: 37

AMD X3@2.8GHz: min FPS: 39, avg FPS: 46

AMD X4@2.8GHz: min FPS: 44, avg FPS: 52

AMD X4@3.6GHz: min FPS: 49, avg FPS: 56

 

F1 efikasno koristi sve 4 jezgre. Igra je dual core procesorom na granici igrivosti.

 

TEST 5: Mafia II(Very high/AA ON/Ingame bench)

 

AMD X2@2.8GHz: average FPS: 43.5

AMD X3@2.8GHz: average FPS: 48.8

AMD X4@2.8GHz: average FPS: 50.8

AMD X4@3.6GHz: average FPS: 54.1

 

Razlika između quada i dualca ponovno je vidljiva. Kolega Microman testirao je GTX580 sa dvije i 6 jezgara i razlika je bila 20-ak FPS bez obzira što igre ne koriste više od 4 jezgre.

 

TEST 6: GTA IV (Highest/view distance 65/Ingame bench)

 

AMD X2@2.8GHz: average FPS: 28.14

AMD X2@3.6GHz: average FPS: 33.91

AMD X3@2.8GHz: average FPS: 37.57

AMD X4@2.8GHz: average FPS: 41.33

AMD X4@3.6GHz: average FPS: 48.09

 

Kao što znate, GTA IV izuzetno efikasno koristi četverojezgrene procesore. Bench iznad to i dokazuje.

 

TEST 7: STALKER: Call of Pripyat (Very high/AAx4/DX11/Ingame bench)

 

AMD X2@2.8GHz: Day:    31/48/65 FPS

                            Night: 27/42/63 FPS

                            Rain:  28/45/63 FPS

                            Sun:   21/29/43 FPS

AMD X3@2.8GHz: Day:   22/48/65 FPS

                            Night:  28/43/63 FPS

                            Rain:    27/45/63 FPS

                            Sun:   22/29/43 FPS

 

Prva igra na testu koja ne profitira od višejezgrenih procesora. Quad je davao slična performanse kao x2 te x3 stoga ga nisam uvrstio.

 

TEST 8: Metro 2033 (Very high/AAA/Teselacija ON/Mapa Prologue, mjereno FRAPS-om)

 

AMD X2@2.8GHz: min FPS: 18, avg FPS: 34, max FPS 46

AMD X4@2.8GHz: min FPS: 19, avg FPS: 34, max FPS 49

 

U Metrou, koji je grafički vrlo zahtjeva igra, također nema razlike između duala i quada kao ni u prethodnom testu. microman ne znam gdje je od tebe problem, no kod mene se razlika između quada i dualca ne osjeti.

 

Probao sam još kako BFBC2 izgleda na 2 jezgre i rezultat je osjetno fluidniji gameplay kod quad corea. Nisam imao vremena izmjeriti točan FPS FRAPS-om međutim napravit ću to čim uhvatim vremena, a možda dodati i još pokoji bench.

 

ZAKLJUČAK:

 

Zaključak je prilično jasan. Većina novijih igara dolazi s podrškom za 3-core ili 4-core procesore i u tom slučaju dual core pokazuje osjetno lošije performanse od multicore proceva. Pošto će se taj trend sasvim sigurno nastaviti i polako će stizati sve više naslova s podrškom za quadove, moja preporuka jest da nabavite neki jači višejezgreni proc ukoliko igrate na highend grafi jer je dualac neće moći u potpunosti iskoristiti. Već se na 5850 primjeti razlika, a bi razlika trebala biti još i veća na GTX570/580/6950/6970. Žao mi je što nisam imao prilike testirati na Full HD rezoluciji obzirom da su takve zvjeri od grafa namjenjene baš za tu rezu, vjerujem da se rezultat ne bi puno promijenio. Uostalom kolega microman je također odvrtio nekoliko naslova na Full HD rezi i zaključak je vrlo sličan ovome.

 

Zaključak zaključka:

BUY A QUAD CORE

 

Pozdrav,

ATiGamer

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:19 (ATiGamer).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
ATiGamer kaže...

 

U Metrou, koji je grafički vrlo zahtjeva igra, također nema razlike između duala i quada kao ni u prethodnom testu. microman ne znam gdje je od tebe problem, no kod mene se razlika između quada i dualca ne osjeti.

 

Baš zato što je Metro izuzetno grafički zahtijevan kod tebe je HD5850 usko grlo. Sa mojom GTX580 to nije slučaj. Recimo ja na Max postavkama bez Physx-a imam avgFPS od 33, a min oko 24-25FPS-a, sa dvije jezgre min FPS pada na 18FPS-a, a avg je nešto blaži i ide na 29FPS-a. Dakle Zahtijevnost za bržim procesorom raste proporcionalno sa jačinom grafičke kartice. Kao što rekoh kod mene se to sve osijeti još jače sa GTX580 nego na tvojoj HD5850. Kod mene su večinom sve ove igre koje si nabrojao praktički neigrive sa dvije 980X jezgre jer mi FPS konstantno pada pa raste. Dakle CPU ne prati grafičku karticu.

Za BC2 sam znao da če biti problema sa dualcem jer ima jako zahtijevnu Fiziku(ipak se može srušiti sve živo).

 

A što se reze tiče nemora te to brinuti. U najboljem slučaju imao bi iste preformanse, al vijerujem da bi FPS bio još lošiji, jer porastom rezolucije raste zahtijevnost fizike baš kao i textura za GPU.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:00 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Svaka čast na trudu. Sutra proćitam cijeli review kad budem imao vremena.

xf zoja26
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Svaka čast na trudu, više i nego dobar review, ako ubaciš još i slike super. Sad mi je iskreno i malo žao što nisam ja nešto ovako napravio s GTX460 i HD6850 i usporedbu od 2-6 jezgri. Pa da vidimo dali ima i tu kakve razlike, ko voli više proc, amd ili nvidia. Ugl. bilo je lijepo vidjeti da ipak imaju te jezgre neki konkretni utjecaj i da nemoze ekipa s dual core oc-anim zvjerkama tvrditi da mi bacamo pare.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Evo još malo slika:

 

 

Moj PC  
15 0 hvala 12
13 godina
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

odlično! svaka čast na trudu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Jako dobar review i svaka čast na trudu. Ovaj me test nimalo ne iznenađuje jer sve novije igre dolaze s podrškom za više od dvije jezgre{#}što je jako dobro. Ako ti se da mogao bi u test uvrstiti i Armu 2 ili Operation Arowhead.

No Pain No Gain | Croatia - Hrvatski Team Fortress 2 server
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 19:27 (Dodinho).
13 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Da, i kao i inace pri nizim rezama vise do izrazaja dolazi CPU, morat cu kupit neki quad uskoro :)

 

 

Btw Dodinho nisam znao da sve igre dolaze sa podrskom za vise od dvije igre {#}

 

Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 23:50 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Svaka čast, odličan posao!!

 I ja sam isto testirao te u temi GTX570 na moju konfu iznio rezultate, al kod mene je razlika između x2 ix4 bila manja, al to je vjerojatno zbog grafe, jel očito da hd4850 netreba quad-a kolko to trebaju jače grafe poput tvoje, a da negovorimo o gtx580 ili 570, tako da izgleda da moja teorija o tome da dual tipa E8400 na 4GHz dovoljan za gtx570 pada u vodu xD. Samo mi nije jasno kako je weky uspio dobiti s e8400 i gtx470 bolje rezultate nego sa amd x6 i gtx470

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 0:30 (mrog 33).
13 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Pa ima E8400 @4GHz koliko se sjecam? A nema igre da koristi svih 6 jezgri, takt je dosta vazan

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
Dodinho kaže...
Jako dobar review i svaka čast na trudu. Ovaj me test nimalo ne iznenađuje jer sve novije igre dolaze s podrškom za više od dvije igre što je jako dobro. Ako ti se da mogao bi u test uvrstiti i Armu 2 ili Operation Arowhead.

Arma mi ne radi zbog FADE-a. Inače bih sigurno odvrtio.

mrog 33 kaže...

Svaka čast, odličan posao!!

 I ja sam isto testirao te u temi GTX570 na moju konfu iznio rezultate, al kod mene je razlika između x2 ix4 bila manja, al to je vjerojatno zbog grafe, jel očito da hd4850 netreba quad-a kolko to trebaju jače grafe poput tvoje, a da negovorimo o gtx580 ili 570, tako da izgleda da moja teorija o tome da dual tipa E8400 na 4GHz dovoljan za gtx570 pada u vodu xD. Samo mi nije jasno kako je weky uspio dobiti s e8400 i gtx470 bolje rezultate nego sa amd x6 i gtx470

Možda je testirao starije naslove ili jednostavno od oka procijenio.

 

E8400 @4GHz je još uvijek dobar proc da se razumijemo no u kombinaciji sa high end

grafom bilo bi dobro da se ubaci barem trojezgreni ili još bolje četverojezgreni proc, pa bio to

C2Q/Athlon II ili Phenom II/i5. i7 nema smisla pošto igre nemaju koristi od HT-a.

13 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Izgleda da se ploča okrenula, umjesto dosadašnjeg clockanja jezgara do besvijesti, igre sve više profitiraju od više fizičkih jezgara, makar i na nižem nazivnom taktu. Naravno, to ne umanjuje dobitak clockanja i x2 procesora sa 2.8 na 3.6 kao što vidimo, i to me veseli jer je pomak fin, ali svakako potpisujem 3 ili 4 jezgre kao zalog za budućnost.

 

Ustvari, budućnost je već sad, pa i jučer. Samo toga možda nismo bilo svjesni. {#} Dobra tema..{#}

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 14:38 (thedream).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

{#}

Lijepo i čitko napisano te je vrlo pregledno.

 

To me baš zanimalo, hvala na trudu.

 

Makar si pokazao koliko quad dobiva u nekim igrama dualca za debel iznos fps-a, ni dalje nisu zabacit samo nisu baš za neke buduće zahtjevnije igre.

Najzanimljiviji je minimum fps no opet to može biti slučaj pri pokretanju bencha da fps bude jako nizak pa naglo skoči što mi se znalo dešavat u crysisu, a ostali dio bencha se vrti kako tako glatko. Najbolje bi to prikazao graf kao na recimo HardOCP.

 

BTW:

Kad ćeš preimenovat nick u "AMDGamer"?{#}

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 15:39 (Hyperion).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
Hyperion kaže...

Najzanimljiviji je minimum fps no opet to može biti slučaj pri pokretanju bencha da fps bude jako nizak pa naglo skoči što mi se znalo dešavat u crysisu, a ostali dio bencha se vrti kako tako glatko. Najbolje bi to prikazao graf kao na recimo HardOCP.

 

Pa imaš graf u FC2 u kojem se kod njega i kod mene vide brda i doline{#}  Evo i graf od moje u Lost Planet2 di su opet brda i doline

ATIGamer FC2 ATIGamer FC2
Moj FC2 Moj FC2
Moj Lost planet 2 sa dvije jezgre Moj Lost planet 2 sa dvije jezgre
I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
Hyperion kaže...

{#}

Lijepo i čitko napisano te je vrlo pregledno.

 

To me baš zanimalo, hvala na trudu.

 

Makar si pokazao koliko quad dobiva u nekim igrama dualca za debel iznos fps-a, ni dalje nisu zabacit samo nisu baš za neke buduće zahtjevnije igre.

Najzanimljiviji je minimum fps no opet to može biti slučaj pri pokretanju bencha da fps bude jako nizak pa naglo skoči što mi se znalo dešavat u crysisu, a ostali dio bencha se vrti kako tako glatko. Najbolje bi to prikazao graf kao na recimo HardOCP.

 

BTW:

Kad ćeš preimenovat nick u "AMDGamer"?{#}

Naravno da nisu za baciti, mogu oni još dosta toga pružiti, osobito i3 ili i5 6xx dualci. No kao što sam rekao, u kombinaciji s high end grafom vrlo je poželjno uzeti quada.

 

Primjetio sam i ja u Crysisu da igra doslovno trza nakon učitavanja sa dualcem. FPS se zatim primiri no još se ponekad osjete framedropovi što se kod quada puno rijeđe desi.

 

Pusti ti moj nick, vidjet ćeš jednog dana kad postane dio kulturne baštine, pa će bit para ko govana {#}

15 godina
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
microman kaže...

Pa imaš graf u FC2 u kojem se kod njega i kod mene vide brda i doline{#}  Evo i graf od moje u Lost Planet2 di su opet brda i doline

Vidio sam jučer kad ste forumašili o tome.

ATiGamer kaže...

Naravno da nisu za baciti, mogu oni još dosta toga pružiti, osobito i3 ili i5 6xx dualci. No kao što sam rekao, u kombinaciji s high end grafom vrlo je poželjno uzeti quada.

 

Primjetio sam i ja u Crysisu da igra doslovno trza nakon učitavanja sa dualcem. FPS se zatim primiri no još se ponekad osjete framedropovi što se kod quada puno rijeđe desi.

 

Pusti ti moj nick, vidjet ćeš jednog dana kad postane dio kulturne baštine, pa će bit para ko govana {#}

Core i3 i core i5 imaju HT zar ne?

 

Patentiraj ga...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
14 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Daleko je HT od fizičke jezgre....

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
ATiGamer kaže...

Daleko je HT od fizičke jezgre....

Nebih baš rekao, vidiš kako intelovi dualci sa HT-om nakantaju moga starog x3 720, pa i neke amd-ove quadove.

 

Dvojezgreni sa HT-om ~ Amd-ov trojezgreni

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
14 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
Hyperion kaže...

Nebih baš rekao, vidiš kako intelovi dualci sa HT-om nakantaju moga starog x3 720, pa i neke amd-ove quadove.

 

Dvojezgreni sa HT-om ~ Amd-ov trojezgreni

Ma stvar je u tome da su Intelovi procevi, htio to netko priznati ili ne, arhitekturalno u dobroj prednosti na AMD-ovim. HT kao takav je daleko od fizičke jezgre

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/191?vs=144

 

U biti da, jedan dvojezgreni i3 s HT-om u rangu je AMD-ovog trojezgrenog.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 16:58 (ATiGamer).
15 godina
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
ATiGamer kaže...

Ma stvar je u tome da su Intelovi procevi, htio to netko priznati ili ne, arhitekturalno u dobroj prednosti na AMD-ovim. HT kao takav je daleko od fizičke jezgre

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/191?vs=144

 

U biti da, jedan dvojezgreni i3 u rangu je AMD-ovog trojezgrenog.

Znam da su arhitekturalno napredniji, ali i 32nm proces koriste noviji intelovi procesori.

Nego vidjet ćemo mi buldoždera sljedeće godine, napokon mijenjaju arhitekturu.


Htio ili ne priznat Microman on će napokon dat neki punch intelovim procesorima.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
14 godina
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Svaka čast na review-u, odlično napisan, pregledan i čitljiv, sve kako treba, sve pohvale!? {#}

E sad kad bi još samo neko nabacio ovakav test sa procesorima i CF ili SLI konfiguracijom, pa da vidimo kakvo je tamo stanje!?

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Ja čim uspijem ulovit lovu za još jednu 6850, to odradim. 2-6 jezgri, 2.8-4.0 ghz . 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
microman kaže...
Pa imaš graf u FC2 u kojem se kod njega i kod mene vide brda i doline{#}  Evo i graf od moje u Lost Planet2 di su opet brda i doline

 Micro, bili mogao u test dodati bench s 4 jezgre, pa da vidimo jel ima koristi od x6 ili je dosta x4

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 18:33 (mrog 33).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
Hyperion kaže...

Znam da su arhitekturalno napredniji, ali i 32nm proces koriste noviji intelovi procesori.

Nego vidjet ćemo mi buldoždera sljedeće godine, napokon mijenjaju arhitekturu.


Htio ili ne priznat Microman on će napokon dat neki punch intelovim procesorima.

Dam se kladit da če odnos Buldozera i Nadolazečih Intelovih procesora za nadolazeču High End X68 platformu biti jednak odnosu današnjih PhenomII i i7 procesora.

Sama činjenica da Intel rabi 32nm proizvodni proces, a AMD 40nm ide Intelu debelo u prilog. A o OC mogučnostima 32nm procesora netreba ni govoriti. Moj 980X je rađen u 32nm procesu i ide sa šest jezgri i HT-om na 4,6Ghz ko od šale.

Nema se šta tu priznavati niti se nema šta tu očekivati. Intel je debelo u prednosti, a AMD je još uvijek u CPU segmentu rupa bez dna, a da nije u GPU segmentu ovako dobar danas bi vijerojatno imali samo Intela

I'll be back
15 godina
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
microman kaže...

Dam se kladit da če odnos Buldozera i Nadolazečih Intelovih procesora za nadolazeču High End X68 platformu biti jednak odnosu današnjih PhenomII i i7 procesora.

Sama činjenica da Intel rabi 32nm proizvodni proces, a AMD 40nm ide Intelu debelo u prilog. A o OC mogučnostima 32nm procesora netreba ni govoriti. Moj 980X je rađen u 32nm procesu i ide sa šest jezgri i HT-om na 4,6Ghz ko od šale.

Nema se šta tu priznavati niti se nema šta tu očekivati. Intel je debelo u prednosti, a AMD je još uvijek u CPU segmentu rupa bez dna, a da nije u GPU segmentu ovako dobar danas bi vijerojatno imali samo Intela

Bulldozer će i biti u 32nm. Sada su svi amd-ovi procesori na 45nm ne 40nm.

 

Intel je bio debelo u prednosti i za vrijeme starih pentiuma pa šta se desilo, molim te reci mi???


Ja vjerujem da se priča može ponoviti, a sada AMD ima dovoljno pogona da namiri veću masu ljudi, tada nisu mogli zato im nije bila ni prevelika zarada + to što je intel prisiljavao velike tvrtke poput DELL-a i HP-a da neuzimaju AMD-ove procesore.


No naravno šanse za takvo nešto su male.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
Hyperion kaže...

Bulldozer će i biti u 32nm. Sada su svi amd-ovi procesori na 45nm ne 40nm.

 

Intel je bio debelo u prednosti i za vrijeme starih pentiuma pa šta se desilo, molim te reci mi???


Ja vjerujem da se priča može ponoviti, a sada AMD ima dovoljno pogona da namiri veću masu ljudi, tada nisu mogli zato im nije bila ni prevelika zarada + to što je intel prisiljavao velike tvrtke poput DELL-a i HP-a da neuzimaju AMD-ove procesore.


No naravno šanse za takvo nešto su male.

Nada umire zadnja{#}

 

I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
microman kaže...

Sama činjenica da Intel rabi 32nm proizvodni proces, a AMD 40nm ide Intelu debelo u prilog. A o OC mogučnostima 32nm procesora netreba ni govoriti. Moj 980X je rađen u 32nm procesu i ide sa šest jezgri i HT-om na 4,6Ghz ko od šale.

 

Sama činjenica da Intel rabi 32nm proizvodni proces, a AMD 45nm ide AMD-u debelo u prilog. A o OC mogućnostima 32nm procesora ne treba ni govoriti. Tvoj 980X je rađen u 32nm procesu i ide sa šest jezgri i HT-om na 4.6GHz kao od šale.

 

Moj bivši 1090T ide na 4.3GHz sa svih šest jezgri kao od šale proporcionalno tvom "4.6 kao od šale" a još uvijek je u 45nm i daleko hladniji od konkurentnog 45nm Bloomfielda... Koliko je Gulftown u 32nm bolji od Bloomfielda u 45nm? E sad zamisli Gulftown u 45nm ili Thuban u 32nm, nikakvu prednost Intela u taktu ne vidim u proizvodnom procesu, znači jedino je efikasnost arhitekture ta koja donosi pobjedu Intelu, budu li to riješili nema zime, ne budu li gledat ćemo reprizu manjih cijena da bi mogli konkurirati

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]
pa kad je sve to tako ljepo krasno Zasto onda koristis i7 930? Kao sto rekoh nada umire zadnja.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Zato jer mi ne trebaju više dva setupa i prodao sam onaj na kojem sam najmanje izgubio na cijeni, da sam išao prodavat 930 bi izgubio više para na njemu... Koristio sam i7 920 i x4 965 oko 6 mjeseci, onda napravio upgrade na 930 i 1090T i napravio si najbolju računicu za sebe...

 

Ja se mogu kladit da sam ti pokazao oba setupa istovremeno ( npr stari 920 na 3.8 + turbo i 965 na 4.0) da ti ne bi znao koji je koji ;)

clock2much
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Utjecaj CPU-a u igrama [REVIEW]

Ovo je Weky-eva konfiguracija (njegova GTX260), sa ultra high, 1680x1050, sa 2 jezgre, 8xAA.

 

Pa ga interesuje, kako 2 jezgre nisu dosta?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 12:54 (Mentalist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice