Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

poruka: 155
|
čitano: 21.260
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Na žalost, novi Radeoni (za sada - sa sadašnjim driverima i starim f@h klijentima) nisu ispunili očekivanja kad je u pitanju GP(General Processing)-GPU aplikacija - konkretno f@h klijent.

Performanse jedne 5870-tke se ne razlikuju od (dosta skromnih) performansi jedne 4870-tke, što je ispod svih očekivanja (naime, trenutačno su više nego duplo efikasnije GeForce GTX285 i GTX295 u dotičnoj aplikaciji).

 

Za više detalja pročitajte tekst ovdje.

 

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
5 8 hvala 0
16 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Tolko o hvalospjevima o 5xxx seriji grafulja...

PC RULES!!!
 
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Eh,oni se više orijentiraju na igre a puno manje na gp-aplikacije,dok Nvidia se trudi na svim područjima od grafike,fizike pa do gp aplikacija,zato me baš i interesira koliko će nove grafe biti brže od starih po tom pitanju,siguran sam da će bit osjetnog povećanja performansiOsmijeh

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

evo ja sam jucer u svojoj masini imo priliku isprobat hd5870.. i iskreno blago sam se razocaro, neznam da li ce kasnije sa driverima to poboljsat ali niti me ne zanima...

 

graficka ima svega 1-12 fpsa vise od jedne hd 4890 u ponekim igrama..

 

u zahtjevnijim igrama tipa criza to je svega 5 fpsa...

 

ja nenzam sta reviewi melju gluposti ali po ovome sa vidim jedna gtx285 se moze nosit sa njome siguran sam...

 

kada sam vidio par igara izvadio je van i iskreno predahnuo sam jer sada znam da se nisam zajebo u vezi svojih hd4890..

 

grafa je dobra u 3dmarkovima sta je je ali opet losija od nvidie

16 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Ja danas kupujem Saphhire HD4890 Vapor-X, isto mi je odmah lakše sad kad znam da se nisam zajebo jer mi se nije dalo čekat 5xxx seriju...

PC RULES!!!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Ajde hvala na ovom postu,barem sam sad nešto lakše duše za frenda što slažem komp pa sam mu stavio 4890 grafu a sve vrtio si u glavi"haj valjda neće se zajebat pošto je sad izašla nova seriija i to..."Al znači ipak nije to toliko "revolucionarno" kao što su najavljivaliNeodlučanVidjet ćemo koliko će 5870x2 i 5890 modeli napravit razliku.Jedino me zanima da li 4890 ima nekih OC sposobnosti,evo moj frend će najverojatnije uzet ovaj model sa nestandardnim hladnjaku pa bi trebala bit hladnija i pogodnija za clockanjeNevinašce

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
Stoja kaže...

Ajde hvala na ovom postu,barem sam sad nešto lakše duše za frenda što slažem komp pa sam mu stavio 4890 grafu a sve vrtio si u glavi"haj valjda neće se zajebat pošto je sad izašla nova seriija i to..."Al znači ipak nije to toliko "revolucionarno" kao što su najavljivaliNeodlučanVidjet ćemo koliko će 5870x2 i 5890 modeli napravit razliku.Jedino me zanima da li 4890 ima nekih OC sposobnosti,evo moj frend će najverojatnije uzet ovaj model sa nestandardnim hladnjaku pa bi trebala bit hladnija i pogodnija za clockanjeNevinašce

e bas te dve ja imam idu na 950mhz gpu i 1050 mhz memory obje tako da je to dovoljno :D:D

 

a gledaj nisam se previse iznenadio u vezi prvih dx11 grafa to tako biva prva serija uvjek je nesto losija.. i najvjerojatnije je bazirana vise na dx11 igre koje nisam imao prilike isprobat..

16 godina
neaktivan
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Pricate gluposti, procitajte drugi komentar na orginalnom linku, a ovo da nije brza dosta od 4890- je. Mislim ono pogledajte svaki review koji je izašao, i vidjet cete razlike.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
Zoidberg kaže...

Pricate gluposti, procitajte drugi komentar na orginalnom linku, a ovo da nije brza dosta od 4890- je. Mislim ono pogledajte svaki review koji je izašao, i vidjet cete razlike.

hm. haha. okey u pravu si :D pa kupi isprobaj pa vidi pa onda valjaj..

 

edit: niko ne kaze da nije brza ali to brza nije dosta i iznosi nekih 1-12 fpsa u igrama.. dok dx11 igre nisam testiro i tu je najvjerojatnije u prednosti mozda vecoj a mozda i nije..

 

ne zelim opce ulazit u diskusije da mi neko ko nije vidio grafu niti isprobo govori nesto sta cita na reviewima..

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 8:52 (toxic).
15 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

A moguće je i to...jedino su ljdui imali ogromna očekivanja a na kraju dobili malo iznad prosječan proizvod sa nekim zanimljivostima(tipa onaj eyefiniti)koji neznam da li će itko od nas moći iskoristitBelji seHvala na odgovoru,znaći da će se moć izvuć koji fram u igrama ako mom frendu bude potrebno heheNevinašce

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
toxic kaže...

evo ja sam jucer u svojoj masini imo priliku isprobat hd5870.. i iskreno blago sam se razocaro, neznam da li ce kasnije sa driverima to poboljsat ali niti me ne zanima...

 

graficka ima svega 1-12 fpsa vise od jedne hd 4890 u ponekim igrama..

 

u zahtjevnijim igrama tipa criza to je svega 5 fpsa...

 

ja nenzam sta reviewi melju gluposti ali po ovome sa vidim jedna gtx285 se moze nosit sa njome siguran sam...

 

kada sam vidio par igara izvadio je van i iskreno predahnuo sam jer sada znam da se nisam zajebo u vezi svojih hd4890..

 

grafa je dobra u 3dmarkovima sta je je ali opet losija od nvidie

Eh da si se barem sjetio opaliti neki screenshot ili barem benchmarking kroz fraps.

Google is your friend
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
Zura kaže...
toxic kaže...

evo ja sam jucer u svojoj masini imo priliku isprobat hd5870.. i iskreno blago sam se razocaro, neznam da li ce kasnije sa driverima to poboljsat ali niti me ne zanima...

 

graficka ima svega 1-12 fpsa vise od jedne hd 4890 u ponekim igrama..

 

u zahtjevnijim igrama tipa criza to je svega 5 fpsa...

 

ja nenzam sta reviewi melju gluposti ali po ovome sa vidim jedna gtx285 se moze nosit sa njome siguran sam...

 

kada sam vidio par igara izvadio je van i iskreno predahnuo sam jer sada znam da se nisam zajebo u vezi svojih hd4890..

 

grafa je dobra u 3dmarkovima sta je je ali opet losija od nvidie

Eh da si se barem sjetio opaliti neki screenshot ili barem benchmarking kroz fraps.

a posto sam si jucer uzeo i cooler za cpu tocinje coolermaster v10 koji je bio moj te sam se dosta zajebavo sa njime oko montaze klokanja ... tip koji je bio samnom kada smo kupovali komponente nije mogo vise cekat da dode doma i isproba tu grafu na svom stroju pa eto nisam imao jednostavno vremena se vise poigrat sa doticnom..

 

e sada kada cu doci do neke druge (ili te iste) to neznam no vazno jee napomenuti da sam testo na 1920 x 1200 bez aa sve ostalo je bilo na max..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 9:09 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

To je tako samo dok nedođu neki driveri za grafu, koji bi trebali doći ovaj mjesec, i onda će sve biti super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

I razlika između 260 i 285 je koliko u igrama? 1-12 FPSa...

 

Osim toga, morate znati i da mnoge reviewe plaćaju sami proizvođači. Dajem ruku u vatru da je velika većina njih spozorirana od strane samog AMDa (isto kako će biti od strane nV kada oni bace nove grafe). Evo vam i pitanje - na koliko ste reviea vidjeli da netko na monitoru prikazuj FPS, a na koliko ste reviewa vidjeli ATI kako tjera 3 ili 6 monitora? Koliko imate monitora? Jel će vam tako nešto ikada koristiti? Ali će te kupiti tu grafu i pričati okolo kako možete uštekati na nju cijeli dućan elektrotehnike...

 

Kada se malo driveri ustabile (iako i to neće biti skok od 100 FPSa ili takve nebuloze, već u rangu 1-12) i kada počnu izlaziti dx11 igre, onda će se vidjeti koliko se investicija isplatila.

Every hole is a goal!
16 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Ma mene najviše zanima taj GP-GPU dio priče..  

igre sve idu glatko i na prethodnoj generaciji grafulja, a dok dođu neke prave dx11 igre, već će izači iduća generacija kartica pa ove sada što dolaze neće biti u điru ionak  Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

niti jedno ulaganje vece od 1700kn u graficke se ne isplati govorim iz iskustva.

 

jednostavna je filozifja danas das za novu karticu najbolju na trzistu u ovom slucaju single gpu hd5870 2800kn za 2 tjedna izade hd5890 koja ce kostat isto tolko kada izade a ova 2000kn i lupat cemo se po glavi sta nismo mogli to pricekat..

 

pametnog ulaganja u graficke nema.. nikada necemo biti zadovoljni.. a niti bogami se niti jedna od tih ne isplati niti jedna se nesiplati opcenito.

 

najbolje bi bilo kada bi znal ida nece radit igre tako zahtjevne te da znamo da slobodno mozemo dati 3000kn za grafu koja ce narednih 2 godine moci vrtjet sve na high ali ne ovo je kaos...

15 godina
neaktivan
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

CALL OF JUAREZ- 130FPS

crysis warhead 8x af- 40fps

sve na max settings 1680x1050

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
alien kaže...

CALL OF JUAREZ- 130FPS

crysis warhead 8x af- 40fps

sve na max settings 1680x1050

ma nemoras se ti branit i mislit da si kupio lose dapace kupio si jako dobru grafu jos kada izadu driveri bit ce bolja.. Namigiva

 

no nije impresivna i superiorna nasprem hd4890 recimo ja sam na 1920 x 1200 bez aa dobio sa njome 42fpsa sa jednom hd4890 sam dobio 36fpsa..

 

naravno ta razlika ce najvjerojatnije porast sa dx11 igrama i sa novi driverima..

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 12:21 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

grafička je preljepa više gledam u nju nego u monitor

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

Evo baš gledam u linksu je 5870 skuplja od 4870x2. Ja bi prije uzeo 4870x2 bez obzira na dx11.

A što se tiče razočaranja. Ati me razočarao cijenom novih 5800 tako da bi mogao prvi put mogao preći na nvidiu

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
RPG vs TENK kaže...

grafička je preljepa više gledam u nju nego u monitor

mozes pricat sta os ali imo si bolje performanse za dosta sa dvije hd4890..... ali ti si prodo ove dvje za 3200 na prijevaru i kupio hd5870 i ustedio pare i struju to si dobio...

16 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
@koji ju imaju..mozete li mi rec koliko je grafa tocno duga?
addicted to HD :)
14 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

nemam ju ali negdje oko 28 cm ako se nevaram

 

e da. vtx radeon wtf??

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 12:39 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
toxic kaže...
alien kaže...

CALL OF JUAREZ- 130FPS

crysis warhead 8x af- 40fps

sve na max settings 1680x1050

ma nemoras se ti branit i mislit da si kupio lose dapace kupio si jako dobru grafu jos kada izadu driveri bit ce bolja.. Namigiva

 

no nije impresivna i superiorna nasprem hd4890 recimo ja sam na 1920 x 1200 bez aa dobio sa njome 42fpsa sa jednom hd4890 sam dobio 36fpsa..

 

naravno ta razlika ce najvjerojatnije porast sa dx11 igrama i sa novi driverima..

 

Što bi značilo da je 4890 druga najbrža single GPU card? MIslim,imam frenda koji ju je uzeo iz ADMa u petak i kaže da melje sve živo,imao je gtx285 koji je upravo na prodaji po oglasnicima i forumima....nuff said. Hebo vas folding @ home,koji je to K uopce? Grafa se kupuje zbog igara i eventualno HD videa....ne zbog gluposti.

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 12:48 (troublemaker).
14 godina
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

@ Toxic - nije ti palo na pamet da HD5870 ograničava spori Phenom?

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
maXonja kaže...

@ Toxic - nije ti palo na pamet da HD5870 ograničava spori Phenom?

 phenom II@3.6GHz spori???

addicted to HD :)
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
troublemaker kaže...
toxic kaže...
alien kaže...

CALL OF JUAREZ- 130FPS

crysis warhead 8x af- 40fps

sve na max settings 1680x1050

ma nemoras se ti branit i mislit da si kupio lose dapace kupio si jako dobru grafu jos kada izadu driveri bit ce bolja.. Namigiva

 

no nije impresivna i superiorna nasprem hd4890 recimo ja sam na 1920 x 1200 bez aa dobio sa njome 42fpsa sa jednom hd4890 sam dobio 36fpsa..

 

naravno ta razlika ce najvjerojatnije porast sa dx11 igrama i sa novi driverima..

 

Što bi značilo da je 4890 druga najbrža single GPU card? MIslim,imam frenda koji ju je uzeo iz ADMa u petak i kaže da melje sve živo,imao je gtx285 koji je upravo na prodaji po oglasnicima i forumima....nuff said. Hebo vas folding @ home,koji je to K uopce? Grafa se kupuje zbog igara i eventualno HD videa....ne zbog gluposti.

ne ne ne... gtx285 je nesto brza od hd4890 isto tako par fpsa isto tako hd5870 je nesto brza od gtx285 naravno ta razlika ce doci do izrazaja vise sa novim driverima i novim igrama..

maXonja kaže...

@ Toxic - nije ti palo na pamet da HD5870 ograničava spori Phenom?

max pa ja sam mislio da se ti neki k kuzis u racunala i sve to... no ocigledno ti samo oc ide i to je upitno...

 

kako to da je taj isti phenom tera bolje dvije hd4890 nego i7920 ??

 

a imas bas i nekoliko reviewa bas sa dvije hd4890 i i7920 protiv phenoma II 955... u korist phenoma II..

 

ali ne tebi je 3dcmar pomutio sve tamo je i7 preeeeeeeemoccccccccccaaaaan to imam 9k cpu score u 3dmarku 06...haha

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

A nisan ni očekiva ništa drugo. ATI je slab u f@h ... ništa novo. Mene samo zanima jel problem u arhitekturi samog čipa ili u jednostavno f@h je u  nVidijinom The Way It's Meant To Be Calculated programu.

Nedavno smo napravili mali test usporedbe Badaboom i Avivo kodiranja videa. Avivo na 4890 je bija skoro duplo brzi nego Badaboom na GTX260, samo sta je ta brzina pala u vodu jer je video bija puno nekvalitetniji.

Ali ne slušajte mene, ja još ATI-ju nisan oprostia sta nisu napisali drivere za Win2000 za Rage Fury MAXX.

Sad san se sitija da smo se ja i frend prepucavali, on je ima GeForce 256 a ja Rage Fury MAXX. Neke igre su meni bile brže, neke njemu. Hehe ... nije se puno prominilo.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse
toxic kaže...

evo ja sam jucer u svojoj masini imo priliku isprobat hd5870.. i iskreno blago sam se razocaro, neznam da li ce kasnije sa driverima to poboljsat ali niti me ne zanima...

 

graficka ima svega 1-12 fpsa vise od jedne hd 4890 u ponekim igrama..

 

u zahtjevnijim igrama tipa criza to je svega 5 fpsa...

 

ja nenzam sta reviewi melju gluposti ali po ovome sa vidim jedna gtx285 se moze nosit sa njome siguran sam...

 

kada sam vidio par igara izvadio je van i iskreno predahnuo sam jer sada znam da se nisam zajebo u vezi svojih hd4890..

 

grafa je dobra u 3dmarkovima sta je je ali opet losija od nvidie

Eto to se tražilo da je neko isproba pa da onda vidimo u stvarnosti koliko je ona jaka.Rekao sam več prije da ne treba dizat hype oko nje pogotovo uzimajući u obzir uloženo dobiveno jer je to preskupa grafa.Držat će ovu cijenu dok ne izađe gt300,nakon toga ide dosta dolje.Možda je toxic nvidia agent jer ima sve od amd,a ne diže u nebo novu 5870 da zavara neprijateljaSmijeh

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 16:01 (dery).
16 godina
protjeran
offline
Razočaravajuće Radeon 5870 f@h performanse

ako ste na netu vidjeli testovi su skoro svi rađeni sa i7 na 4.2 GHz i na nekim igrama je na manjim rezolucijama procesor bio nedovoljan da nahrani grafu. Mislim da se prava razlika vidi tek na 1920x1200 + rezoluciji  dok na manjim je mala razlika

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice