R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
R9 290/X club

temperature ca pasti i vise s vodenim

oc-ana r9 290 na 1120/1350 ne prelazi 43 u loadu(testirana 4 sata furmarkom) dok u igrama 40-41

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 13:42 (zagy15061984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: R9 290/X club
zagy15061984 kaže...

temperature ca pasti i vise s vodenim

oc-ana r9 290 na 1120/1350 ne prelazi 43 u loadu(testirana 4 sata furmarkom) dok u igrama 40-41

Zašto bi netko testirao furmark 4 sata {#}

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
10 godina
offline
R9 290/X club

Kako "zasto" pa zato da vidi kako vodeno drzi pod dugotrajnom extremnom opterecenju.

nicky.sl
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: R9 290/X club
eywa33 kaže...
zagy15061984 kaže...

temperature ca pasti i vise s vodenim

oc-ana r9 290 na 1120/1350 ne prelazi 43 u loadu(testirana 4 sata furmarkom) dok u igrama 40-41

Zašto bi netko testirao furmark 4 sata {#}

eto kolega nicky ti je upravo odgovorio 

11 godina
odjavljen
offline
R9 290/X club

ma ruzmin ja što se želi sa furmark testom, ali takav load grafa u najzahtjevnijoj igri neće postić. za nekakvu stabilnost oc-a dovoljno je 20ak minuta furkmarka a najrealnije pustit neki loop unigine-a na par sati. na zraku nema šanse da bi grafu stavio na par sati furmarka, voda je ipak voda

 

i btw zagy temp su hebačke{#}. 40ak C, na 4h... stvarno bez riječi.

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Cuj 4 sata furmark-a, svasta valaj na ovome forumu.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 5 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

Nista vi ne razumite il ne zelite razumit.

Lipo sam vam reka 4 sata furmarka koji ugrije gpu 10-ak stupnjeva vise od bilo koje igre je da se uz stabilnost gpu-a vidi kako VODENO drzi kod DUGOTRAJNOG opzerecenja

nicky.sl
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
nicky.sl kaže...

Nista vi ne razumite il ne zelite razumit.

Lipo sam vam reka 4 sata furmarka koji ugrije gpu 10-ak stupnjeva vise od bilo koje igre je da se uz stabilnost gpu-a vidi kako VODENO drzi kod DUGOTRAJNOG opzerecenja

Opet nema smisla.

multi-gpu 4 live
10 godina
offline
R9 290/X club

Tebi nema smisla meni i zagiju ima pa sta ces nismo svi isti.

nicky.sl
Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Re: R9 290/X club
nicky.sl kaže...

Nista vi ne razumite il ne zelite razumit.

Lipo sam vam reka 4 sata furmarka koji ugrije gpu 10-ak stupnjeva vise od bilo koje igre je da se uz stabilnost gpu-a vidi kako VODENO drzi kod DUGOTRAJNOG opzerecenja

nicky brate umaraš. ja sam reka da je to pretjerano po mom ukusu i to e to. da iman vodeno na grafi, stavia bi na po ure - uru i to bi mi bio dovoljan pokazatelj kako se hlađenje drži. ako neko oće nekoliko sati stavljat grafu na maxload nek stavlja. 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
10 godina
offline
R9 290/X club

Realno,

po meni podnošljive temperature su do 80 celz.

toliko u principu doseže moja gtx 770, a i to me je malo strah iskreno,(naravno o.c. na gotovo max)

kad igram igram min.2-3 sata, a nenormalno i više od 5-8 :)

 

dakle kad bi prodao gtx770 za podnošljivu lovu, kupio 290x oc za 3.000 kn(ali stock cooler) i kupio neki srednji cooler (ako ne i vodeni:)
dali bi mi se to realni splatio? e sad to pitam kao gamer, a ne kao nvidia ili amd fanboy..

 

ili da imam ovu još par godina

 

e sad opet sve ide u smjeru AMD-a, konzole su amd, Mantle, koji diže za 15 fps ili više itd.

 

neznam....

 

pozz

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club

iskreno, nisam je namjeravao ostaviti toliko dugo na testu.Pokrenuo sam test ostavio i otisao sa zenom do grada,, komp nisam gasio nego sam ga ostavio na skidanju necega .. vratio se nakon 4 sata.. nije poanta u tome da je furmark radio 4 sata nego u temperaturi grafe koje je postigla na "zahtjevnom" testu.. nevidim razlog u cemu je problem.. e sad dal ja ostavio test 30min ili 10 sati moj problem.. ponavljam bitne su temperature koje grafa postize sa vodenim hladenjem{#}

 

P:S. samo za kolegu leoparda.test 30 minuta

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 11:10 (zagy15061984).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Zasto samo za mene, ako moze objasnjenje?

multi-gpu 4 live
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club

može nema problema ,editirat cu tvoj zadnji post na koji je bio moj odgovor
""Cuj 4 sata furmark-a, svasta valaj na ovome forumu""
pošto nema smisla opterecivat grafu sa 4-satnim testom nadam se da za 30-minutni neces prigovarati

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 16:48 (zagy15061984).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
R9 290/X club

Dečki ne brkajte prime 95 i Furmark...{#}, iako od viška (koje čuke) testiranja glava ne boli...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Ljudi kupio sam danas MSI r9 290 gaming oc i sad stigo doma i idem slozit......grafa je pravilno umetnuta i ne daje nikakvu sliku nista,TV registrira signal samo kad se sistem podigne i u tom trenu na vrhu ekrana prema ljevom rubu se pojavi mala crtica tojes povlaka kao iz DOSa i to je to dalje samo crni ekran.Ventovi se normalno vrte ali nema niti pocetnog screena od BIOSa....probao sam prebacit hdmi na maticnu da nije mozda onboard grafa u pitanju ili nesto neznam niti sam ali nista 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Evo upravo mi se u jednom trenu pojavila pocetna slika od biosa prilikom resetiranja kompa ali samo na stotinku*???I opet nakon toga nista niti kod iducih resetiranja....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: R9 290/X club

Provjeri za monitor ili ti TV. Jel digitalni ili analogni signal jel čini mi se da R9 290 više uopće nema konektor za analogni kao što imaju sve grafe nego samo digitalno.

11 godina
offline
R9 290/X club

Boze dragi rijesio sam....ispada da napajanje kojim sam tjerao OCanu gtx 680 phantom nije bilo dovoljno....prebacio sam kabal koji ide iz snopa iz napajanja i voila radi......napajanje je chieftec 850

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club
evo uspio naci zlatnu sredinu.shapirka ide cak do 1250/1600.. naravno bez artifakta, ali sa dignutim naponom za 80mv..
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
R9 290/X club

oh day baby ! cfx {#}

 

http://www.pcekspert.com/clanak/sapphire-r9-290-tri-x-4gb-oc-r9-290-crossfire-testovi/?pg=3

 

bdw ajde da se  PC-E napokon vizualno ponovio {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Eto da zazelim sam sebi dobrodoslicu u 290/x klub ;)

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
R9 290/X club

dobro nam dosao i dugo u amd taboru bio te se zadovljno na svom game rigu igrao {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 22:58 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Eto da zazelim sam sebi dobrodoslicu u 290/x klub ;)

idi po turu...

14 godina
offline
R9 290/X club

Pozdrav ekipa ponosnih 290-ica. 

Imam pitanje naime uzimao bi ali trenutno mi nude samo http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/0901864/ 

Dali se isplati uzimat jer uzimam u ventexu(rijeka) i jedno sto su u mogucnosti nabavit je ova, cijena cca 50kn manje nego u futuri. Ali vidim da su sad i u futuri nestale sve ostale 290-ice. Ima li koji razlog za to ili su se jednostavno prodale sve? 

Takoder kakve su ove vtx sto se tice pouzdanosti i kvalitete? 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Uclanjujem se u klub, ponosan sa svojom AMD ASUS R9 290 DirectCUII OC :)

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
toninho kaže...

Pozdrav ekipa ponosnih 290-ica. 

Imam pitanje naime uzimao bi ali trenutno mi nude samo http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/0901864/ 

Dali se isplati uzimat jer uzimam u ventexu(rijeka) i jedno sto su u mogucnosti nabavit je ova, cijena cca 50kn manje nego u futuri. Ali vidim da su sad i u futuri nestale sve ostale 290-ice. Ima li koji razlog za to ili su se jednostavno prodale sve? 

Takoder kakve su ove vtx sto se tice pouzdanosti i kvalitete? 

Hvala.

Rasprodane sve zive zbog rudara....ja jedva ugrabio ovu svoju jucer....jedva.

12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
toninho kaže...

Pozdrav ekipa ponosnih 290-ica. 

Imam pitanje naime uzimao bi ali trenutno mi nude samo http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/0901864/ 

Dali se isplati uzimat jer uzimam u ventexu(rijeka) i jedno sto su u mogucnosti nabavit je ova, cijena cca 50kn manje nego u futuri. Ali vidim da su sad i u futuri nestale sve ostale 290-ice. Ima li koji razlog za to ili su se jednostavno prodale sve? 

Takoder kakve su ove vtx sto se tice pouzdanosti i kvalitete? 

Hvala.

nazalost za sad sam samo citao da je taj model od vtx dobar, stovise velika mogucnost( najveci postotak kod vtx izvedbe) da dobijes srezanu 290x odnosno cip na njoj koji se lako moda u punokrvnu 290x, to su morali napraviti radi velike potraznje 290 modela pa su trpali 290x pod 290{#} pomoli se!lp

Intel® Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 20:01 (Stjepanj).
14 godina
offline
R9 290/X club

ok hvala puno onda cu uzet tu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
toninho kaže...

ok hvala puno onda cu uzet tu.

 

Super, javi dojmove kad stigne! Vjerujem da i ostale zanima!lp
Intel® Core™ i7-4770S inside
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice