R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

poruka: 114
|
čitano: 11.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
Evo ovako...
naime dobivam flickering na defoult clocku 1150/1600. Imam zadnje drivere, najnoviji bios na maticnoj, najnovije drivere, fleshao sam 
2 biosa od grafe 015.041.(stock) i 015.039 (skinuo sa TechPowerUp stranice) nema pomaaka. Sto se bencheva tice, sve ih odradi bez problema, i 3dMark11, 3Dmark13
Heaven 4.0, FurMark al kad dode u igru , pojavljuju mi se flickeringi...ne jako, al se pojavljuje. Na dekstopu sve sljaka dobro, nema niakvih ni fleka ni crta, samo u igrama! Neznam kaj mi je za radit. Citao sam po forumima i gledao po youtubeu da imaju svi neki problem sa flickeringom (toxic,asus model). Izludit ce me. Jadan sam u pm! 
UNCLOCKAO sam grafu za 50Mhz u Core Clocku, odnosno stavio 1100/1600 i flickering je nestao, bar za sad evo sto sam igrao 1h. Pa jel moguce da su napravili model koji je 
tvornicki clockan i da stvara problema zbog drivera? Da ga driveri ogranicavaju? 
Znaci Bioshock, Metro LL, BF4..sve sam to bez problem prije igrao na staroj grafi bez iakkvih crtica...
Molim vas pomoc,savjet, valje misljenje, kaj mi je za radit i kaj da poduzmem? Vec sam dns uzeo telefon u ruke, da zovem ADM...al sam odustao...
Te crtice su male, tu i tam se dogadaju i zna neki flek uletit, ako posaljem grafu i oni istestiraju i naplate mi dignostiku jer je sa grafom sve uredu te mi vrate natrag...ispadam onda budala i jos placam postarinu do ADM-a, diganostiku kavara , te postarinu nazad...
Kao sto sam rekao , testovi rade, testove prolazi .. al u igrama...su crte, pogotovo BF4...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2014 22:13 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Na kojoj voltaži je držiš i odgovara li tvorničko deklariranoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

toćke fleke i crte znače da je neispravna, šalji im je nazad uz opis greške kao što si nama opisao ali bez onoga da si morao smanjiti takt da bi radila

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 13:14 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Nemoj čekat. Pošalji mail servisu adm-a i pošalji opis. Oni će ti odmah javit da je pošalješ. Opiši kvar kako si ga gore opisao i napomeni da takvi flickering i flekice znače da kartica nije u potpunosti ispravna i da je pitanje vremena kad će se sve to povećati. Naravno napomeni također da takav komad hw-a mora funkcionirat bez takvih grešaka. Takve probleme sam i ja imao sa 5870 od xfx-a (ona najklokanija verzija) pa sam morao underclockat memoriju i core za nešt malo. Tako je valjda i sa toxicom, nabiju tvornički OC do jaja i onda im grafe cvile na defaultnom naponu. 

"You can fool some people some time, but you can't fool all the people all the time"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Zvao sa ADM u petak, opisao kvar i reko mi lik da posaljem cim prije. Naime graficka je kupljena ovaj pon 13.01. a dosla mi je odmah drugi dan(pouzecem).

Reko mi je da imam tjedan dana da mi zamjene ili vrate novac(to nisam bas razumio zasto 7dana). Poslao sam postom u petak grafu tako da u pon bude sigurno kod njih. Voltazu neznam koju je imala, zaboravio sam, al temp nije prelazila 60-63C...Malo sam citao, forumi su preplavljeni flickering-om i treperenjem slike sto se toxic verzije tice. Sva je u ku**.

 

Kao sto sam rekao , sve najnovije drivere imam i najoviju verziju biosa.  Bas sam 12.01. prodao staru grafu , tu  grafu sam imao godinu dana u racunalu i nikakvih problema nije bilo, tako da ne vjerujem da mi je u PC problem. U petak sam za svaki slucaj napravio test stabilnosti cijelokupnog sustava(osim grafike jer sam ju poslao na servis) sa Aida64 (Stress CPU, FPU, cache, memory, local disk te stress GPU (intel integrirana od i5)) te prime 95...znaci prime95 i aida64 su istovremeno radile 7h 40min i nije mi izbacilo ni jednu, jedinu gresku ni error.  Isto tako sam kasnije igrao cod4, prekjucer, jucer i danas...bez problema, sve sljaka kak spada. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 13:57 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Graficku nisam clockao...drzao sam je na stock postavkama. Najvise me nerviralo sto je stress testove nekad prolazila, nekad ne. Odnosno nekad je bilo crta,mrlja i treperenja slike nekad ne. No u igrama je bilo uvijek crta, samo je pitanje vremena kad bi se pojavile. Cak je komp dva puta zastekao kod igranja BF4 , Crysisa, Bioshocka itd...ili je crashalo igru sa stoppped working ili je sve zastekalo i zvuk je zuio te se komp restartao sam od sebe. A prije nisam imao takve probleme, nikakav problem nisam imao dok nisam stavio tu toxic u racunalo. Iste igre, isti system, widnowsi...znaci sve ,sve isto samo je dosla druga grafa u utor...i eto sranja...

 

 

P.S.

 

Napisao sam gore da mi je pomoglo sto sam smanjio core clock i memroy, nije mi pomoglo. Na prvi pogleda sam mislio da je pomoglo, no nije. Jos je gore bilo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 14:06 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

isti sam problem imao sa Asus r9-280x, cim sam je ubacio u komp izbacila mi linije po ekranu, nakon restarta nije bilo linija. medjutim cim se optereti, pukne... odmah mi je zamjenjeno za drugu, medjutim posle 7dana koristenja, isti problem... izglda dosla losa serija.

 

odustajem od asusa, ici ce zamjena za vapor X

I see noob people
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
Frozen Hell kaže...

isti sam problem imao sa Asus r9-280x, cim sam je ubacio u komp izbacila mi linije po ekranu, nakon restarta nije bilo linija. medjutim cim se optereti, pukne... odmah mi je zamjenjeno za drugu, medjutim posle 7dana koristenja, isti problem... izglda dosla losa serija.

 

odustajem od asusa, ici ce zamjena za vapor X

U kojoj trgovini si uzeo grafe?

12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
u emmi.rs u Srbiji
I see noob people
11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Evo sad sam malo prije zvao ADM, rekli su da testove graficka trenutno prolazi i da ce ju ostavit preko noci na daljnjem testiranju te me ujutro obavijestit! Ako graficka prode tesiranje oni ce je meni vratit.

Poludjet cu. Pitao sam sa cime testiraju, rekli su istovremeno sa  3DMarkm te FurMarkom...Malo prije sam odvrtio memtest86, 1h , nikakvih gresaka nije pokazalo...

Jedino jos ako je napajanje? Al kako da testiram napajanje? Al da je i napajanje, do prije tjedan dana je bila gore 660ti pe oc i radila je 1god bez ikakvih problema, i sad zamjenim graficku i od jednom meni se 

u igri freeza slika i zvuk te se racunalo samo od sebe restarta! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 18:36 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

testiranje sa tim testovima nemora pokazat grešku,trebaju je testirat u igri što je sasvim druga stvar

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:05 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
dery kaže...

testiranje sa tim testovima neče pokazat grešku,trebaju je testirat u igri što je sasvim druga stvar

I kaj da ja njima sad velim il napravim? Nevjerojatno. Sve sam im napisao , crno na bjelo,na papiru

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:04 (Sandro HR Zagorje).
15 godina
online
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

ako im prođe test zamoli da zaigraju neku igru na koju se tebi javlja greška,napisao si ima da prolazi testove a oni baš to testiraju,idioti

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:08 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
dery kaže...

ako im prođe test zamoli da zaigraju neku igru na koju se tebi javlja greška

Mislis da ce htjet? 

11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Znas kaj..necu se dat zajebavat. Karticu sam platio 2550kn i necu se dat. Ne zelim da mi salju takvu karticu natrag, uopce me ne zanima!

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:11 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

pitaj ih zašto testiraju sa sintetičkim testovima kad gpu nije za to namjenjen, pa rekao si im da prolazi testove jesu li oni moroni šta rade majke im mile

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:12 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
dery kaže...

pitaj ih zašto testiraju sa sintetičkim testovima kad gpu nije za to namjenjen, pa rekao si ima da prolazi testove jesu li oni moroni šta rade majke in mile

Pitat cu da sutra to sto si rekao. Daj ako imas jos koji savjet ili nesto da im jos velim, reci mi sad molim te. Da se znam sutra postavit. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:15 (Sandro HR Zagorje).
13 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Nije mi jasno kako jedna kartica može proći testove tipa Furmark, 3DMark a ne prolazi u igrama, pošto su ti testovi zahtjevniji od igara i maksimalno opterećuju grafičku.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

reci ako gpu ima loše kondezatore da sintetički test sigurno prolazi jer to nije pravo opterečenje gpu-a kao što se događa u igri

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
vrinho kaže...

Nije mi jasno kako jedna kartica može proći testove tipa Furmark, 3DMark a ne prolazi u igrama, pošto su ti testovi zahtjevniji od igara i maksimalno opterećuju grafičku.

Ni meni nije jasno...Bas sam namjerno stavio clock na 1210/1750..i uredno je prosla 3DMARK11 i 3dMARK13 te furmark...Kako je to moguce a u igri se pojavlju crte zbog loseg overclocka a testove uredno prolazi? Velim , nekad prode test , nekad NE

 

eVO TESTA: 

 

3DMARK13: http://www.3dmark.com/3dm/2209849

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:26 (Sandro HR Zagorje).
13 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
Sandro HR Zagorje kaže...

Ni meni nije jasno...Bas sam namjerno stavio clock na 1210/1750..i uredno je prosla 3DMARK11 i 3dMARK13 te furmark...Kako je to moguce a u igri se pojavlju crte zbog loseg overclocka a testove uredno prolazi? Velim , nekad prode test , nekad NE

 

eVO TESTA: 

 

3DMARK13: http://www.3dmark.com/3dm/2209849

Ne znam što da ti kažem. Ako im prođe testove onda ih probaj nagovoriti da probaju u igrama makar mislim da im to nije obaveza. Ako prođe Furmark, 3DMark, Heaven ili koje još koriste mislim da je njima dovoljno da zaključe da je grafička ispravna, ali nemoj isključiti napajanje kao grešku, moguće je.

15 godina
online
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

meni je isto prolazila testove ali u igri crvene točke ili black screen zbog loših kondezatora tako da to nije čudno

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Eto...i neznam kaj mi je radit! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
vrinho kaže...
Ne znam što da ti kažem. Ako im prođe testove onda ih probaj nagovoriti da probaju u igrama makar mislim da im to nije obaveza. Ako prođe Furmark, 3DMark, Heaven ili koje još koriste mislim da je njima dovoljno da zaključe da je grafička ispravna, ali nemoj isključiti napajanje kao grešku, moguće je.

Daj mi reci sto bi moglo bit u napajanju? Kolko bi trosio moj system struje...grafa trosi 300w kolko bi sve skupa? Podaci su pod "MOJ PC"

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 20:53 (Sandro HR Zagorje).
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
dery kaže...

meni je isto prolazila testove ali u igri crvene točke ili black screen zbog loših kondezatora tako da to nije čudno

I kak si ti to rijesio? Isto si inzistirao da odigraju igru?

13 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
Sandro HR Zagorje kaže...
vrinho kaže...
Ne znam što da ti kažem. Ako im prođe testove onda ih probaj nagovoriti da probaju u igrama makar mislim da im to nije obaveza. Ako prođe Furmark, 3DMark, Heaven ili koje još koriste mislim da je njima dovoljno da zaključe da je grafička ispravna, ali nemoj isključiti napajanje kao grešku, moguće je.

Daj mi reci sto bi moglo bit u napajanju? Kolko bi trosio taj moj system struje...grafa trosi 300w kolko bi sve skupa?

Ne mora mu biti ništa ali samo kažem da je moguće da nije full ispravno, nagađam jer u takvim slučajevima ako grafa nije kriva onda je napajanje. To napajanje je i više nego dovoljno i cijeli sustav ti ne troši više od 400W u full loadu.

12 godina
protjeran
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
vrinho kaže...

Nije mi jasno kako jedna kartica može proći testove tipa Furmark, 3DMark a ne prolazi u igrama, pošto su ti testovi zahtjevniji od igara i maksimalno opterećuju grafičku.

problem je jer 3dmark neopterecuje gpu zajedno s cpu-em a furmark ce najvjerojatnije proci jer je to OpenGL test a ne directX test(to je ogromna razlika) znaci igra tipa bf4  koji upogoni 100% sve hardwerske poslastice dx11.1 i naravno da ce kartica najprije riknuti u igri i pokazati probleme u tome, naravno nije uvijek pravilo, zavisi dali je jos nekaj u nekakvom "defektu" na konfiguraciji...lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 21:03 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
vrinho kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...
vrinho kaže...
Ne znam što da ti kažem. Ako im prođe testove onda ih probaj nagovoriti da probaju u igrama makar mislim da im to nije obaveza. Ako prođe Furmark, 3DMark, Heaven ili koje još koriste mislim da je njima dovoljno da zaključe da je grafička ispravna, ali nemoj isključiti napajanje kao grešku, moguće je.

Daj mi reci sto bi moglo bit u napajanju? Kolko bi trosio taj moj system struje...grafa trosi 300w kolko bi sve skupa?

Ne mora mu biti ništa ali samo kažem da je moguće da nije full ispravno, nagađam jer u takvim slučajevima ako grafa nije kriva onda je napajanje. To napajanje je i više nego dovoljno i cijeli sustav ti ne troši više od 400W u full loadu.

Ok, pitam jer stvarno vise neznam kaj da testiram. Sve kaj sam mogao sam testirao , i sve prolazi testove bez iakkvih problema i errora. Ja stvarno vise neznam. 

 

Istovremeno u pozadini su bili pokrenuti prime95 i AIDA64, 7h i 40min mi je cijeli komp bio pod full opterecenjem tih 2 programa...Stress CPU, Stress FPU, Stress Cache, Stress system memory, Stress Local disks, Stres GPU( Intel integrirana), te sam dns 1h testirao rame sa

memtest86! Od petka kad sam poslao grafu testiram sve moguce , igram COD4 i nista mi nije izbacilo, ni zastekalo...nikakv error sve radi odlicno!! Za pop izdit

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 21:05 (Sandro HR Zagorje).
15 godina
online
Re: R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama
Sandro HR Zagorje kaže...
dery kaže...

meni je isto prolazila testove ali u igri crvene točke ili black screen zbog loših kondezatora tako da to nije čudno

I kak si ti to rijesio? Isto si inzistirao da odigraju igru?

rekao da mi se to događa dok igram ali nije iz adm nego diskont24 i pitanje da li su uopče testirali te šta su radili

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
R9 280X TOXIC problemi sa crtama i flekama

Mislim , nemam razloga lagat,niti izmisljat kvar,  grafa je kod mene bila puna 2 dana.. Ja sam u 2 dana primjetio da nesto nije uredu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice