Problem fps

poruka: 19
|
čitano: 3.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

Ovako nisam znao di bih mogao svrstai problem ali evo o čem se radi.

Naime u prošloj konfi sam imao athlona x3 450 @ 3.6 te radeonku 4850 512 mb (ostatak konfe je ne važan jer ga nisam mijenjao). Do prije par mjeseci uzeo sam preko foruma powerocolor-ovu 4890 s tvorničkim oc-om u nadi da malo poboljšam performanse u igrama ( bfbc2).Ali kako sam primijetio dosta niži framerate neg sa 4850,probavo sam s raznim postavkam,najnovijim driverima i zbilaj mi je čudno. Što sada kome smete: dal grafa smeta procu ili proc grafi neznam, Što vi mislite dajte neki savjet što da mjenjam od tog dvoje ? napišite nekakav proc koji bi bio dobar,il bar da iskoristi grafu do kraja.

0 cpu smeta grafi
1 grafa smeta cpu
3 obadvoje je shit
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem fps

Mislim da ju nebi smio kočit baš puno, provaj ga oc-at malo još. Naravno da bi ju bolje iskoristia 4-jezgreni phenom al opet trebala i biti bolja od 4850.

xf: recod8600
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem fps
markanzyxel kaže...

Ovako nisam znao di bih mogao svrstai problem ali evo o čem se radi.

Naime u prošloj konfi sam imao athlona x3 450 @ 3.6 te radeonku 4850 512 mb (ostatak konfe je ne važan jer ga nisam mijenjao). Do prije par mjeseci uzeo sam preko foruma powerocolor-ovu 4890 s tvorničkim oc-om u nadi da malo poboljšam performanse u igrama ( bfbc2).Ali kako sam primijetio dosta niži framerate neg sa 4850,probavo sam s raznim postavkam,najnovijim driverima i zbilaj mi je čudno. Što sada kome smete: dal grafa smeta procu ili proc grafi neznam, Što vi mislite dajte neki savjet što da mjenjam od tog dvoje ? napišite nekakav proc koji bi bio dobar,il bar da iskoristi grafu do kraja.

stavi najovije ne-beta drajvere za nju, otključaj četvrto jezgro ako može i probaj još malo overklokovati taj CPU.

P.S. nadam se da imaš dobar kuler za cpu.ako nemaš ne idi preko ovog takta(3,6 Ghz).... 

srećno {#}

13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

Pa da to mi je baš skroz čudno, nemogu ga više ocat to mu je limit nažalost kao i ploči.Ispada mi da je 4850 za nekig 15-20 fpsa "jača"  što mi je ide u glavu.Bfbc2 je jedna od zajebanih igara koje će ti ma kakav god proc imo s kolko jezgara ona će ih sve iskoristit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

Kuler je Katana 3 na koju sam smontiro još jedan kuler ( mod {#}).Proc se ne da otključat jednostavno neće ni u biosa da boota kad uključim ACC...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem fps

skoro sam vido da je lik uključio ACC i da nije hteo komp da odradi boot(windowsi se nisu dizali)  a kada je boot sekvencu stavio na HDD bio je sistem skroz stabilan... probaj da postavi da prvo diže sistem sa diska ako već nisi.... ništa ne košta probati.... ko zna možda tako i proradi ACC. a msm da bi i bez te jezgre 4890 trebalo da dobije 4850 bez po muke..... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 16:43 (Paun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

Možeš to pojasnit,jel misliš na na boot device priority,meni je stavljen dvd pa hdd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

Meni nije baš toliko dobro,menu upoće neće da bios pokaže xD,znači komp radi al neće da sliku da samo ventovi rade...Jedino mi preostalo da svaki put bios resetujem da može radit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 16:47 (markanzyxel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem fps
markanzyxel kaže...

Možeš to pojasnit,jel misliš na na boot device priority,meni je stavljen dvd pa hdd.

ti stavi da je prvo hdd pa dvd 

13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

Jesi siguran da bi to moglo radit s obzirom da meni bios neće da upali uopće nakon unlocka?

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 16:50 (markanzyxel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem fps

msm da nisi jedini

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/377275.page 

probaj ovo što lik predlaže...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem fps

neće bios nakon unlocka... onda bolje nemoj

prvo probaj ovo što sma napiso.. a kao poslednje rešenje bios.... 

a ako dođe do biosa onda lepo ako neće napolje bateriju od CMOSa i idemo opet

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

TO je kolko geldam više problem crashanja,ja nemam takav problme,samo bad performanse. al mogo bi probat... :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem fps

probaj ne košta... 

a ako ne uspe i odlučiš se za otključavanje četvrtog jezgra onda kad otključavaš četvrto jezgro probaj malo da mu digneš napon(procesoru) podesiš boot device priority i šta bog da...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 17:04 (Paun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem fps

jesi probao i u drugim igrama,baš jučer čitam u temi Bad Company 2 na forumu,jedan kolega je napsiao da je uzeo novu GTX 560 Ti i da mu igra radi sporije nego sa starom grafičkom.Bad Company 2 je trenutno u banani sa dosta bugova,ljudi ne mogu igrati online kako treba,igra dosta šteka itd.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem fps
antimadridista kaže...

jesi probao i u drugim igrama,baš jučer čitam u temi Bad Company 2 na forumu,jedan kolega je napsiao da je uzeo novu GTX 560 Ti i da mu igra radi sporije nego sa starom grafičkom.Bad Company 2 je trenutno u banani sa dosta bugova,ljudi ne mogu igrati online kako treba,igra dosta šteka itd.

verovatno rpoblem i jeste softverski... ili je grafa malo pošandrcala.... neka odvrti neku drugu igru.... a i za sve dvoglave kartice nije baš dobro ranije bila odrađena podrška... kako god, želim mu sreću da problem reši...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem fps
Paun kaže...
antimadridista kaže...

jesi probao i u drugim igrama,baš jučer čitam u temi Bad Company 2 na forumu,jedan kolega je napsiao da je uzeo novu GTX 560 Ti i da mu igra radi sporije nego sa starom grafičkom.Bad Company 2 je trenutno u banani sa dosta bugova,ljudi ne mogu igrati online kako treba,igra dosta šteka itd.

verovatno rpoblem i jeste softverski... ili je grafa malo pošandrcala.... neka odvrti neku drugu igru.... a i za sve dvoglave kartice nije baš dobro ranije bila odrađena podrška... kako god, želim mu sreću da problem reši...

Kakve veze ovdje sad ima podrška za dvoglave kartice?

13 godina
neaktivan
offline
Problem fps

LJudi ovako,prčko sam opet s ACC i gledajte sad ovo: nakon uključivanja sve na auto neće da udje u bios,kad sam probavo stavit u manual da ja odabirem koje jezgre bile su ponuđene ovako: core 1, core2,core3,core4,core5,core,6 

E sad isprobavo sam sve kombinacije ( uključivanje jedne isključivanje druge,itd..) i ustvrdio sam da neće da boota sa core4 a ostalima oće.Ali evo problema u winu piše daje to sada phenom x4 B50 ali ima 3 jezgre. evo slika (cool and quiet je upaljen pa zanemarite ak piše 2 ghz i slično ,frekvencija je 3,2 po defaultu): 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem fps
markanzyxel kaže...

LJudi ovako,prčko sam opet s ACC i gledajte sad ovo: nakon uključivanja sve na auto neće da udje u bios,kad sam probavo stavit u manual da ja odabirem koje jezgre bile su ponuđene ovako: core 1, core2,core3,core4,core5,core,6 

E sad isprobavo sam sve kombinacije ( uključivanje jedne isključivanje druge,itd..) i ustvrdio sam da neće da boota sa core4 a ostalima oće.Ali evo problema u winu piše daje to sada phenom x4 B50 ali ima 3 jezgre. evo slika (cool and quiet je upaljen pa zanemarite ak piše 2 ghz i slično ,frekvencija je 3,2 po defaultu): 

pa probaj da sve jezgre sem te problematične(core 4) uključiš da rade da vidimo šta ćeš onda dobiti....

a ako prvi put  ne uspe onda malo digni napon, možda će to pomoći....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice