NVIDIA vs AMD

poruka: 209
|
čitano: 37.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Full raytrace AAA igre se ocekuju oko 2033-2035 barem tako je izjavio netko od developera ili voditelja dev tima nedavno.

Sto se tice svega ostalog napisanog,cjelo popodne igram Metro i raytrace GI je svemir.

Nije mi jasno kako ekipi moze bit nezamislivo igrat u 30fps a zamislivo i prihvatljivo imat high end hardver spojen na ips monitor koji ima prikaz boja,kontrasta itd koji pripadaju u devedesete.....bez HDRa.

Poanta je....svi rade nekakve kompromise.

Joj kako ga pretjeruješ...Meni je na računalu glupo igrati na 30fpsa, za to imam konzolu, ovo za prikaz boja neću niti dotaknuti jer je notorna glupost. Ali HDR u gamingu je isto flop teški, možda 10-15% posto igara ima dobru implementaciju HDR-a, pogotovo Spider-Man, sve ostalo je shitshow od kojeg mi oči žele otpasti.

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Promster kaže...
MEGATAMA kaže...

Full raytrace AAA igre se ocekuju oko 2033-2035 barem tako je izjavio netko od developera ili voditelja dev tima nedavno.

Sto se tice svega ostalog napisanog,cjelo popodne igram Metro i raytrace GI je svemir.

Nije mi jasno kako ekipi moze bit nezamislivo igrat u 30fps a zamislivo i prihvatljivo imat high end hardver spojen na ips monitor koji ima prikaz boja,kontrasta itd koji pripadaju u devedesete.....bez HDRa.

Poanta je....svi rade nekakve kompromise.

Joj kako ga pretjeruješ...Meni je na računalu glupo igrati na 30fpsa, za to imam konzolu, ovo za prikaz boja neću niti dotaknuti jer je notorna glupost. Ali HDR u gamingu je isto flop teški, možda 10-15% posto igara ima dobru implementaciju HDR-a, pogotovo Spider-Man, sve ostalo je shitshow od kojeg mi oči žele otpasti.

Da ne ulazim u rasprave,na internetu ima hrpa testova kako je hdr odradjen i kakav utjecaj ima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 22:33 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...
Promster kaže...
MEGATAMA kaže...

Full raytrace AAA igre se ocekuju oko 2033-2035 barem tako je izjavio netko od developera ili voditelja dev tima nedavno.

Sto se tice svega ostalog napisanog,cjelo popodne igram Metro i raytrace GI je svemir.

Nije mi jasno kako ekipi moze bit nezamislivo igrat u 30fps a zamislivo i prihvatljivo imat high end hardver spojen na ips monitor koji ima prikaz boja,kontrasta itd koji pripadaju u devedesete.....bez HDRa.

Poanta je....svi rade nekakve kompromise.

Joj kako ga pretjeruješ...Meni je na računalu glupo igrati na 30fpsa, za to imam konzolu, ovo za prikaz boja neću niti dotaknuti jer je notorna glupost. Ali HDR u gamingu je isto flop teški, možda 10-15% posto igara ima dobru implementaciju HDR-a, pogotovo Spider-Man, sve ostalo je shitshow od kojeg mi oči žele otpasti.

Da ne ulazim u rasprave,na internetu ima hrpa testova kako je hdr odradjen i kakav utjecaj ima.

Nema potrebe ulaziti u nikakve rasprave, sve sam to vidio, tj. još uvijek gledam, na vlastite oči. Upalim igru, pogledam kakvo je stanje sa HDR-om, ugasim (u 90% slučajeva, čast iznimkama) i igram dalje. Banalne stvari, titlovi pod HDR-om...Ima da ti oči prokrvare, pogotovo na tamnoj podlozi. HDR filmovi su druga priča, tu nemam riječi, ali u igrama treba još puno poliranja.

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Iz tvog linka za 60fpsa 1440p sa high rt postavkama u metrou ti treba 2080ti. Znaci das 10000kn za fps koji na 1440p mozes imati sa karticom od 2500kn. Pravi gust taj rt.
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Sto se tice titlova ja niti itko od mojih clanova obitelji nemamo problema sa njima u sdr ili hdr sa Netflixom,klasicnim dvd klasicnim BD ili 4k BD ...gledali smo filmove sa svih navedenih izvora.

Razlika u bojama izmedju HDR i SDR je vecinom vise nego drasticna....davno prije sam navodio primjer zadnjeg Mass Efecta gdje kada vratim na sdr imam dojam da je netko kantom vode oprao boje sa ekrana.

HDR mi je primarna stavka vizuala...ispred rezolucije ili efekata....toliku razliku radi za mene,u konacnici nemamo svi iste oci/vid zato i imamo testove za recimo auto skolu ili vojsku.

Od igara koje su mi izuzetno impresivne hdr kontrastom,bojama,osvijetljenjem itd izdvojio bih...

GT Sports

Horizon Zero Down

Days Gone

Metro Exodus

Spiderman

Forza 7

Forza Horizon 4

Gears of War 4

Reziden Evil 2

Destiny 2

Mass Efect Andromeda

DMC5

Division 2

AC Origins

AC Odyssey

 

Ima ih jos ali to su one koje mi prve padaju na pamet....

 

Kao sto rekoh nemamo svi isti vid i vidim da ti je komp spojen na TN panel i tu valjda pada u vodu svaka rasprava o kriterijima sto se tice kontrasta ili boja.

A posto kazes da ti oci krvare od titlova upitno je kako si postavio svoj tv i dali je taj panel uopce ispravan jer da je ta situacija defoltna internet bi gorio od kritika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Meni google izbaci 293.000 rezultata kad upišem problemi sa titlovima na oled hdr, od presvjetlih titlova do toga da sami mijenjaju boju pa koji su mogući fiksevi itd.

 

klik

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
XXX kaže...

Meni google izbaci 293.000 rezultata kad upišem problemi sa titlovima na oled hdr, od presvjetlih titlova do toga da sami mijenjaju boju pa koji su mogući fiksevi itd.

 

klik

Hrpa ekipe drzi tv u onom tv shop demo modu gdje su boje i osvijetljenje na max da bi se bolje vidjelo u trgovinama koje su full osvijetljenje.

Ali to je defolt za skoro svaki tv koji je izlozen u trgovini,i taj mod nikako nije za kucno koristenje jer je apsolutno sve vezano uz njega preizrazeno.

Ako zelis real world dojmove posjeti AVForums,tamo ces dobit pozitivno i negativno za vrlo vjerovatno svaki tv model na trzistu i moderacija je vrlo stroga...nema fantaziranja i budalastina.

Netflix je imao svoje probleme vezane uz sliku ali to su fixali prije mozda godinu i pol.

 

Ja osobno ne koristim nikakav picture enhanchment i tezim tome da imam sto vijerniju sliku originalu.

EDIT:

Moram se ispravit,naisao sam nedavno na daleko presvijetle titlove koristenjem  DVDfab programa na PCu ali to sam rijesio u par sekundi stavljanjem osvijetljenja titlova na pola u izborniku za titlove.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 11:43 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Sto se tice titlova ja niti itko od mojih clanova obitelji nemamo problema sa njima u sdr ili hdr sa Netflixom,klasicnim dvd klasicnim BD ili 4k BD ...gledali smo filmove sa svih navedenih izvora.

Razlika u bojama izmedju HDR i SDR je vecinom vise nego drasticna....davno prije sam navodio primjer zadnjeg Mass Efecta gdje kada vratim na sdr imam dojam da je netko kantom vode oprao boje sa ekrana.

HDR mi je primarna stavka vizuala...ispred rezolucije ili efekata....toliku razliku radi za mene,u konacnici nemamo svi iste oci/vid zato i imamo testove za recimo auto skolu ili vojsku.

Od igara koje su mi izuzetno impresivne hdr kontrastom,bojama,osvijetljenjem itd izdvojio bih...


Ima ih jos ali to su one koje mi prve padaju na pamet....

 

Kao sto rekoh nemamo svi isti vid i vidim da ti je komp spojen na TN panel i tu valjda pada u vodu svaka rasprava o kriterijima sto se tice kontrasta ili boja.

A posto kazes da ti oci krvare od titlova upitno je kako si postavio svoj tv i dali je taj panel uopce ispravan jer da je ta situacija defoltna internet bi gorio od kritika.

Kakve veze ima moj monitor koji niti ne podržava HDR? Ja tebi pričam o situaciji na OLED-u, čak imamo i gotovo isti TV. Naravno da nije na stock postavkama iz kutije, jer debilnije od toga ne možeš postaviti sliku.

 

Ti očito patiš na HDR i RT, bilo to dobro izvedeno ili ne, i to je uredu, svako ima svoj đir. Bitno da ti uživaš, no velikoj većini ljudi koje znam i HDR i RT u igrama još nisu na zadovoljavajućoj razini, pogotovo kad ti ubije performanse na pola. A i uz to, vidiš da ekipi ovdje nije 'normalno' da se uloži 6000kn samo u GPU i onda igra na 30fpsa.

4 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...
Iz tvog linka za 60fpsa 1440p sa high rt postavkama u metrou ti treba 2080ti. Znaci das 10000kn za fps koji na 1440p mozes imati sa karticom od 2500kn. Pravi gust taj rt.

 Ti si opasno zabrijao u svojem svijetu mašte... Prvo i osnovno, najčešće korištena (63%) rezolucija igrača na steamu je 1920x1080 (FHD) KLIK... Znači ni 1440p, ni 4K, već dobri stari FHD... Dakle ako gledamo standardnu rezu monitora koju igrači koriste dovoljna ti je RTX 2070, RTX2070 Super, da bi Metro vrtio na Ultra postavkama sa RTom... Što znaći ne 10000kn, već od 3900kn (obična RTX 2070) na gore... Vidim ja da su na Bug forumu mnogi  isključeni od realnosti i žive u nekom svojem svijetu mašte di je 4k reza standard... 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 12:12 (NoDe31).
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Kolega je spomenuo 1440p, a ja sam se samo na to nadovezao. Naravno da je 1080p najzastupljenjija rez, al tu ti po onoj opsirnoj recenziji za 60 fpsa (sa padovima na 30 treba) rtx 2070. Opet tragedija.

Kao sto je netko vec napisao, rt je odlicna stvar i buducnost, ali trenutne kartice su preslabe i nisu vrijedne spomena.
4 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Nisi se nadovezao, nego od samoga početka melješ za RTX 2080ti i 4K kao da je to neki standard, a ne Ultra High end gaming rig... Al mora ti se priznat da si profesionalan troll...
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Procitaj razgovor malo bolje pa ces vidjeti ds sam se samo nadovezao na nebuloze kako ce 2060s biti dovoljna za 50-60 fpsa ss rtom i kako je 30 fpsa uzitak. Da ja sam trol jer je nvidija vas zatrolala pa sad morate pravdati potrosen novac.
4 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Užitak je relativan pojam, i ako je nekome igrat na 30FPSa užitak, ja u tome ne vidim nikakav problem... Ja za razliku od tebe živim u realnosti i znam da niti su svima financijske mogućnosti iste, niti svi imaju istu definiciju "užitka"... Tržište je puno izbora i svak za sebe može nać što ga volja... Ako netko uživa u sitnim RT detaljima, opet ne vidim problem... Tko sam ja da ljudima govorim što treba da vole? Malo manje arogancije i malo više pameti u glavi, to je ono što tebi i pojedincima treba... Ovako "znaš" sve, al ne znaš ništa...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 13:48 (NoDe31).
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Nepotrebno filozofiras, a zapravo je stvar jako jednostavna. Nije problem kad za male pare dobijes malo, nego je problem kada za velike pare dobijes poluproizvod i onda to pravdas na najjadnije moguce nacine.
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Znam MEGATAMA malo poduže sa drugog foruma i siguran sam da su njemu vizualije na prvome mjestu, koliko znam multi igre ga ne zanimaju isključivoi single uz maksimalnu grafiku koja postoji danas na najboljem mogućem panelu OLEDU, isključivao kauč gaming...i tu ne štedi novaca da to dobije. 30 fpsa mu nije nikakav problem jer naviknut je na isto, ali želi vrhunski vizualni doživljaj.

Tak da sam siguran da ne trola nego objašnjava ono što iskreno voli...nama ostalima glupo i bacanje novaca, ali svtko ima svoje veselje. PC gamerima koji nemaju duže iskustvo kauč gaminga na TV-u 30 fpsa djeluje nezamislivo...i sam sam se toga bojao kad sma želio odigrati konzolaške ekskluzive i a nakon tjedan dana sam guštao ko prase u blatu. 

 

Znači nemu je nabitnije prikaz boja, HDR, RT, 4K na velikom ekranu i lagano guštanje u tome. MEGATAMA ispravi me ako griješim, ljudi misle da ih zajebavaš 

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
XXX kaže...

Znam MEGATAMA malo poduže sa drugog foruma i siguran sam da su njemu vizualije na prvome mjestu, koliko znam multi igre ga ne zanimaju isključivoi single uz maksimalnu grafiku koja postoji danas na najboljem mogućem panelu OLEDU, isključivao kauč gaming...i tu ne štedi novaca da to dobije. 30 fpsa mu nije nikakav problem jer naviknut je na isto, ali želi vrhunski vizualni doživljaj.

Tak da sam siguran da ne trola nego objašnjava ono što iskreno voli...nama ostalima glupo i bacanje novaca, ali svtko ima svoje veselje. PC gamerima koji nemaju duže iskustvo kauč gaminga na TV-u 30 fpsa djeluje nezamislivo...i sam sam se toga bojao kad sma želio odigrati konzolaške ekskluzive i a nakon tjedan dana sam guštao ko prase u blatu. 

 

Znači nemu je nabitnije prikaz boja, HDR, RT, 4K na velikom ekranu i lagano guštanje u tome. MEGATAMA ispravi me ako griješim, ljudi misle da ih zajebavaš 

Kao sto si rekao,znas me.

16 godina
offline
NVIDIA vs AMD

XXX  stari druze a mene si zaboravio jel 

 

bdw potpis za sve ovo gore ! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 15:46 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
To bi znacilo da su trenutne rtx kartice sa svojim rt perf dobre jedino za izolirane i nebitne slucajeve. Opet tragicno.
14 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Meni su amd kartice pale u ocima. Imao Sapphire Nitro+ rx 580, u idleu sve super a u loadu propeler. Zamijenim je za strix rx 580, isti slucaj cak je strix jos vruca bila.

Zamijenim i nju za msi gaming 1060 6gb i milina. U idleu kao i u loadu necujna i znatno manje temperature.

Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Elubrylla kaže...

Meni su amd kartice pale u ocima. Imao Sapphire Nitro+ rx 580, u idleu sve super a u loadu propeler. Zamijenim je za strix rx 580, isti slucaj cak je strix jos vruca bila.

Zamijenim i nju za msi gaming 1060 6gb i milina. U idleu kao i u loadu necujna i znatno manje temperature.

 Kakve si ti to onda modele imao ? Znam dosta ljudi koji su bili na rx 580 nitro i jos dodatno klokane pa se nisu zalili na temperature i buku...

4 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...
Nepotrebno filozofiras, a zapravo je stvar jako jednostavna. Nije problem kad za male pare dobijes malo, nego je problem kada za velike pare dobijes poluproizvod i onda to pravdas na najjadnije moguce nacine.

 Brkaš filozofiju i činjenicu... BTW ne pravdam ništa, osobno me nije briga za ukus drugih ljudi, a i dovoljno sam pametan da znam da se o ukusima ne raspravlja, al ti očito nisi...

DonOscar kaže...
To bi znacilo da su trenutne rtx kartice sa svojim rt perf dobre jedino za izolirane i nebitne slucajeve. Opet tragicno.

 KLIK

Po ovome je jedino AMD nebitan sa svojih 14%... Kad gledaš broj korisnika Steama, AMD korisnici su gotovo izolirani slučaj, doista tragično...

Dok Nvidiji sa 75% itekako dobro ide.... Toliko o "performance per dollar" politici iz AMDa...

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
NoDe31 kaže...

 Ovi postoci stoje, ali to nije nesto sto se vec odavno ne zna i da je tome pridonjelo masu toga... Od cinjenice da je amd puno manji pa im se teze boriti na trzistu, od toga da su im neki proizvodi na ime bacili ljagu (fx linija), pa nisu uspjeli izbaciti karticu iznad nizeg srednjeg segmenta (polaris), pa im je vega bila katastrofa itd. Isto tako stoji cinjenica da su trenutne rtxice nesposobne upogoniti rt kako spada, a nvidia lijepo naplacuje svoj poluproizvod.

 

Sad cemo jos i cinjenicu da je 30 fpsa neigrivo smece (i 60 je vec otuzno za 2019.) pravdati kao "ukus"... Kome ti uspjevas prodati ovakve fore. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
NoDe31 kaže...
DonOscar kaže...
Nepotrebno filozofiras, a zapravo je stvar jako jednostavna. Nije problem kad za male pare dobijes malo, nego je problem kada za velike pare dobijes poluproizvod i onda to pravdas na najjadnije moguce nacine.

 Brkaš filozofiju i činjenicu... BTW ne pravdam ništa, osobno me nije briga za ukus drugih ljudi, a i dovoljno sam pametan da znam da se o ukusima ne raspravlja, al ti očito nisi...

DonOscar kaže...
To bi znacilo da su trenutne rtx kartice sa svojim rt perf dobre jedino za izolirane i nebitne slucajeve. Opet tragicno.

 KLIK

Po ovome je jedino AMD nebitan sa svojih 14%... Kad gledaš broj korisnika Steama, AMD korisnici su gotovo izolirani slučaj, doista tragično...

Dok Nvidiji sa 75% itekako dobro ide.... Toliko o "performance per dollar" politici iz AMDa...

 

Steam survey je nebitan, svaki put kad se netko ulogira u kineskim internet-cafe se registrira kao ekstra hardware, nedavno su ti bile vijesti o tome.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Baš jutros čitam na Bugu da se odvaja kineski steam od Global, pa se više riši ta greška.

 

Jer jednostavno ne vjerujem da cili svit igra na Intel sigle core procu!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Wooow ovdje je raytrace vrhunski implementiran po ovome sto vidim!!

Refleksije,sjene,GI....ne znam na cemu igra ali djeluje fluidno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD

mozda smo to samo ja i moj IPS ali..

izgleda ocajno za nesto sto se prodaje pod RT, u rangu onih "excessive Bloom" igara sa sredine proslog desetljeca.

Pre-rendered cut scene ne bih uzimao kao "gameplay".

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ovo je daleko naprednije nego sto sam mislio.....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Ovo je daleko naprednije nego sto sam mislio.....

 

 Pa jedino igre kao sto je minecraft ove trenutne rtxice mogu gonit sa rtom kako spada...

13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
nixass kaže...

mozda smo to samo ja i moj IPS ali..

izgleda ocajno za nesto sto se prodaje pod RT, u rangu onih "excessive Bloom" igara sa sredine proslog desetljeca.

Pre-rendered cut scene ne bih uzimao kao "gameplay".

Mene najviše smeta to kaj bude RT utjecal na sam level design. Počelo se pretjerivati sa reflektivnim površinama u igrama, bezveze...samo da se može lupati RT. I one površine koje su reflektivne, su previše reflektivne...Sjećam se automobila u BF V, tenkovi voze, zgrade u ruševinama, ali zato auto ko zrcalo, kao da ga je neko malo prije polirao. Još malo i sve će biti kromirano...Razumijem da to sad sile jer se treba prodati, ali glupo je, nadam se da će takav (isforsirani) level design s vremenom nestati.

11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Po meni je kvalitetni gaming gotov kad ti izgled grafike bude glavni motiv za igrati.

 

Ako te sama igra ne privlači npr. na medium postavkama kao igra, 'beš takvu igru.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice