Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 570.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Nvidia GTX 600 Info

Po uzoru na teme AMD HD 7000, Bulldozer Info, i ostale teme, otvaram temu u kojoj bismo trebali raspravljati o nadolazećem nvidia desktop perfomance chipu - kodnog imena Kepler i njegovih iteracija. Poznate činjenice:

  • 28nm proizvodni proces
  • Izlazak je za sada predviđen za kraj godine (Q4) ili u najgorem slučaju početkom iduće

 

 

Ono što se nagađa:

  • Potrošnja Single GPU kartice neće previše odudarati od trenutnog GTX 580 chipa

 

Stay tuned.

 

 

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
 
34 0 hvala 32
14 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 18:46 (maks-rs).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Hmm..gledajući 28nm vs 40nm, njihove mogućnosti i sve, može se očekivati da će jedna GTX680 biti alla dvije GTX580 u SLI-u.(u najboljem slučaju) E sad..prema tome, PCIe 2.0 bi već mogao biti usko grlo. Što vi mislite? Kao primjer možemo uzeti GTX480, kojoj je taman u knap dovoljno 8 linija PCIe verzije 2.0. Znači, bude li GTX680 duplo jača od GTX480, a mislim da hoće, hoće li PCIe x16 2.0 predstavljati jedan oblik bottlenecka? Bude li tako, mislim da PCIe 3.0 već dobrano kasni sa dolaskom na tržište.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 13:37 (Penryn).
Moj PC  
2 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

e kad ovo izađe bit će vrijeme za zamjenu , samo još neznam kakva je nova serija pa cu vidit da li cu kupit nesto od gtx500 serije kad pojeftine ili keplera.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Penryn kaže...
Hmm..gledajući 28nm vs 40nm, njihove mogućnosti i sve, može se očekivati da će jedna GTX680 biti alla dvije GTX580 u SLI-u.(u najboljem slučaju) E sad..prema tome, PCIe 2.0 bi već mogao biti usko grlo. Što vi mislite? Kao primjer možemo uzeti GTX480, kojoj je taman u knap dovoljno 8 linija PCIe verzije 2.0. Znači, bude li GTX680 duplo jača od GTX480, a mislim da hoće, hoće li PCIe x16 2.0 predstavljati jedan oblik bottlenecka.

  PCI-Ex 2.0 @x8 = PCI-Ex 1.1 @x16

 

A već su predstavljene ploče sa PCI-Ex 3.0 utorima...

 

No, iako to sve stoji ipak nisi u pravu.

 

PCI-Express je sabirnica kao nasljendik AGP porta donjela osijetno veću brzinu prijenosa od i prema, a to sve ovisi o tehničkim mogućnostima igre.. S obzirom na novo uvedenu teselaciju koja upravo štedi dosta toga, PCI-Express 2.0 će biti daleko još dovoljan do pojave žeščih igara...

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 13:46 (Ranko Kukumar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

  PCI-Ex 2.0 @x8 = PCI-Ex 1.1 @x16

 

A već su predstavljene ploče sa PCI-Ex 3.0 utorima...

 

Nema šanse, i dalje će biti dovoljan i PCI-Ex 2.0 x16, samo za dual gpu iduće generacije nisam siguran.

 

Veća snaga = Ne znači veće opterećenje bus-a... Pogotovo sa uvođenjem raznih novih tehnologija, teselacije koje štede sabirnicu i propusnost njenu.

Da, predstavljene, ako ciljaš na one asrokice koje će koristiti 3.0 tek kad se stavi Ivy Bridge na njih.

Well, veća snaga je do sad uglavnom uvijek značila veće opterećenje na bus, odnosno potrebu za većim bandwidthom.

Zadnja rečenica super zvuči..ima li kakvih konkretnih tekstova gdje se to potvrđuje?

 

 

PCI-Express je sabirnica kao nasljendik AGP porta donjela osijetno veću brzinu prijenosa od i prema, a to sve ovisi o tehničkim mogućnostima igre.. S obzirom na novo uvedenu teselaciju koja upravo štedi dosta toga, PCI-Express 2.0 će biti daleko još dovoljan do pojave žeščih igara...

 

Ima li o tome kakvih konkretnijih tekstova gdje se to potvrđuje?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 13:50 (Penryn).
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ne treba ti nikakav test, teselacija je sama i uvedena i koristi se već masivno u grafici (još od pojave Radeona 8500 iz 2001. godine u svijetu računalstva) upravo zbog ovakvih ograničenja. umjesto da šalješ mesh sa ogromnim brojem poligona kroz cijeli sustav i opteretiš sabirnicu, sada šalješ mesh sa vrlo malo poligona što radi osijetno manje opterećenje na sabirnicu, i onda ga gpu na visokom nivou poveća kada je to zaista potrebno. teselacija i dalje ovisi koliko gpu, odnosno njegove jedinice brzo izvršavaju to povećanje poligona. tu se jako štedi opterećenje bus-a i ne samo pci-ex sabirnice vec i memorijske sabirncie kod gpu-a i vram.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

Ne treba ti nikakav test, teselacija je sama i uvedena i koristi se već masivno u grafici (još od pojave Radeona 8500 iz 2001. godine u svijetu računalstva) upravo zbog ovakvih ograničenja. umjesto da šalješ mesh sa ogromnim brojem poligona kroz cijeli sustav i opteretiš sabirnicu, sada šalješ mesh sa vrlo malo poligona što radi osijetno manje opterećenje na sabirnicu, i onda ga gpu na visokom nivou poveća kada je to zaista potrebno. teselacija i dalje ovisi koliko gpu, odnosno njegove jedinice brzo izvršavaju to povećanje poligona. tu se jako štedi opterećenje bus-a i ne samo pci-ex sabirnice vec i memorijske sabirncie kod gpu-a i vram.

Dobro, okey. Slažem se sa svim, ali mislim da će i u nekoj novijoj igri koja najviše koristi teselaciju ovih 8 GB/s od PCI-Ex 2.0 biti malo..

Točnije, uvjeren sam da se neće sad stati na tih 8 GB/s samo zbog teselizacije..

Uostalom, PCI-Ex 3.0 je evo već gotov, najavljen, "samo" treba pričekati pola do godinu dana da vidimo stanje u praksi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 13:59 (Penryn).
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Kao što sama fizikalna veličina u fizici govori, GB/s označava neku brzinu, a ne kapacitet.

 

Mjerna jedinica za brzinu u fizici je m/s, može se još pisati kao ms-1   i sl.

 

Znači ta propusnost označava brzinu prijenosa, a ne kapacitet i nema što "ne stati ili stati" pobogu, kolko god gurneš stane samo je bit koliko će to brzo stići od procesora do grafičke, ili obrnuto i to može nastati kočnica, ali budući da se danas igre više manje razvijaju prema konzolama prvo, to se neće još uskoro dogoditi.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ranko Kukumar kaže...

Kao što sama fizikalna veličina u fizici govori, GB/s označava neku brzinu, a ne kapacitet.

 

Mjerna jedinica za brzinu u fizici je m/s, može se još pisati kao ms-1  i sl.

 

Znači ta propusnost označava brzinu prijenosa, a ne kapacitet i nema što "ne stati ili stati" pobogu, kolko god gurneš stane samo je bit koliko će to brzo stići od procesora do grafičke, ili obrnuto i to može nastati kočnica, ali budući da se danas igre više manje razvijaju prema konzolama prvo, to se neće još uskoro dogoditi.

Krivo si me razumio. Evo da se još bolje izrazim:

Točnije, uvjeren sam da se razvoj PCI-Ex propusnosti neće zaustaviti samo zbog teselizacije..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 14:07 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

E, a kolko će jedna GTX660 biti otprilike brža od GTX560?

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. |||||||||| Internet zarada http://bux.ratovi.net/?r=ficocod5
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Inače praksa je kod nove serije da ode za jednu skalu gore. dakle GTX570 je bila u rangu GTX480,a GTX660 bi trebala bit u rangu GTX570.
I'll be back
Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
microman kaže...
Inače praksa je kod nove serije da ode za jednu skalu gore. dakle GTX570 je bila u rangu GTX480,a GTX660 bi trebala bit u rangu GTX570.

  Da samo si dobro rekao "kod nove serije". vidjet cemo jos, jedna gtx 470 je bila brza od gtx 280/285. gtx 500 je više manje polirana 400 serija, kepler bi trebao biti konkretniji korak prema naprjed.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Jedna GTX470 je bila i je PUNO brza nego GTX280.

 

Opet,ne ocekujte cudo,pogotovo ako se ne radi o novoj arhitekturi,sto je malo vjerojatno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Fićo_CoD 5 kaže...

E, a kolko će jedna GTX660 biti otprilike brža od GTX560?

 pa ja se nadam da će bit gtx660ti = gtx580 , jer u tom slucaju cu bit u nedoumici da li uzet polovnu 580-ku ili novu 660-ku , neznam , bit ce zanimljivo

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

gledano s ekonomske strane, izdaju novu seriju da bi zaradili. gledano s moje strane, bullshit, kome uopce treba nova serija kad je i gtx4xx/5xx serija sasvim dovoljna za sve maxout, cak i za buducnost kakvim tempom su krenuli developeri. naravno, donijet ce neke optimizacije, bla bla, moglo se odmah s 4xx onda ici na 6xx, al naravno onda bi izgubili puno para jer je konkurencija izdavala novu seriju. sve je to veoma nezahvalno prema nama, kupcima, pogotovo kupcima X80 grafickih, jer je gubitak na vrijednosti nesnosan (>50%), dok je realno napredak novije generacije kakvih 15-20% u performansama.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
athlon64 kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

E, a kolko će jedna GTX660 biti otprilike brža od GTX560?

  pa ja se nadam da će bit gtx660ti = gtx580 , jer u tom slucaju cu bit u nedoumici da li uzet polovnu 580-ku ili novu 660-ku , neznam , bit ce zanimljivo

  stvarno je sezona kiselih krastavaca...

Već si unaprijed siguran da ćeš slijedeće godine biti u nedoumici kada izađe fiktivno nešto dali uzet nešto polovno jer na forumu kažu da će fiktivno možda biti premalo jače

u odnosu na rabljeno koje će koštati taman kao ... imam ideju, ajmo odma napraviti i fiktivni pcb u 3d-u i kuler od knaufa sa ventom od kartona i šarafe od drveta, pa lijepo sve obojati nitrolakom sa naljom nvidije i pripremiti "semiaccurate" vijest sa performansama onako u dvije decimale u odnosu na metro,

krajsis2, dirt3 i teselaciju heavena. Uz temperature naravno. Malo bi mogli gunđati da je tvornički (kartonski) ventilator prebučan

u furmarku, ali da se kartica dobro drži, jer je nvidija ovajput odlično odradila termalni proračun komponenti :P

Poslat ćemo sve theu redhead valicu, fudi, i onom turcinu ekberu,

Pa da ceo svet navali u istu dilemu, jel bolje 2012 nakon smaka svijeta kupit rabljenu 580tku repariranu u pećnici ili ganjc novu drvenu gipsanu gtx660 ti ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 18:38 (overhaul).
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

ja neznam koji ti problem imaš , šta ja nesmijem unaprjed razmišljat i dijelit mišljenje s forumašima ?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
athlon64 kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

E, a kolko će jedna GTX660 biti otprilike brža od GTX560?

 pa ja se nadam da će bit gtx660ti = gtx580 , jer u tom slucaju cu bit u nedoumici da li uzet polovnu 580-ku ili novu 660-ku , neznam , bit ce zanimljivo

Pa, bude li tako, GTX 660 - naravno. Bude li se uopće tako zvala.

Uvijek najnovija serija dobije najveću pažnju kod poliranja drivera.

Iako, ista arhitektura je u pitanju, pa će valjda od novijih drivera svi imati koristi, još od GTX4xx pa na dalje.

xyan kaže...

gledano s ekonomske strane, izdaju novu seriju da bi zaradili. gledano s moje strane, bullshit, kome uopce treba nova serija kad je i gtx4xx/5xx serija sasvim dovoljna za sve maxout, cak i za buducnost kakvim tempom su krenuli developeri. naravno, donijet ce neke optimizacije, bla bla, moglo se odmah s 4xx onda ici na 6xx, al naravno onda bi izgubili puno para jer je konkurencija izdavala novu seriju. sve je to veoma nezahvalno prema nama, kupcima, pogotovo kupcima X80 grafickih, jer je gubitak na vrijednosti nesnosan (>50%), dok je realno napredak novije generacije kakvih 15-20% u performansama.

Gledano s moje strane - fermi arhitektura je više nego dobra i ovaj 28nm proces će uvelike pomoć da dobijemo još bolji fermi, tj. veliki boost u performansama.

Jer, teoretski, sa 28nm procesom će se moći ubaciti duplo više tranzistora na jednaku površinu čipa u odnosu na 40nm.

Točnije, možemo očekivati da na 530mm2 ubace 6 milijarde tranzistora uz istu ili veoma sličnu potrošnju, za razliku od trenutnih 3 milijarde kod GTX580.

Sve u svemu, možemo očekivati puno veći boost u performansama nego je to bio sa GTX4xx na GTX5xx. Iako, to je više bilo nešto kao boost dobiven samim clockanjem..

Fermi je tu, DX11 je tu, sad idemo samo bildat to. A developeri tek sad trebaju krenuti sa dobrim naslovima jer imaju dx11, teselizaciju, a uskoro i jak hardware da mi to možemo vrtjeti.

Tako da, očekujem da jedan GTX 670 od nekih 3000kn bude u rangu tim tvojim GTX480 u SLi-u koje si platio ne smijem ni zamisliti koliko..{#}

Vidim ti iz posta da se lagano tješiš i opravdavaš skupo plaćene zvijeri pa neću dalje..{#}

Šalim se ja malo, naravno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 19:01 (Penryn).
16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

@athlon64;
Samo navali. Dakle, kolko para je u škrabici za grafu u zimi 2012?

Možda da staviš oročeno na 3 mjeseca, bit će taman.

 

Općenito vidim da je opća navika osim totalnog offtopica za bilo kakvo pitanje prebaciti

sve u prvo lice i u osobne planove "ovo ću si ja ubost, ovo planiram kad mi...,

  e ovo je moje, kartica snova bit ćeš moja",

iako stvaaaarno jako malo ljudi zanima koje će si komade čega neki nepoznati pseudonim

na nekom forumu kupiti (ako će, jer većinom se čak i to samo mašta),

a sad odmah istu recepturu

nabacit na špekulativni komad hardvera, za koji nitko živ

nema pojma hoće li bit izvediv

u 28nm procesu, jer iz TSMC navodno još nije izašao ni jedan jedini prototip grafike na 28nm.

Ajde malo ontopica, dakle nek je špekulativna, zasad se zna slijedeće:

Kepler promises to double the computing power of double-precision GPGPU compared to current Fermi, and to provide a performance / watt 50% higher than Fermi, Nvidia has not revealed details on its new architecture, but it is expected that as the Current Fermi (GeForce GTX 400 and 500 Series) is used in at least 1 or 2 families of products (Geforce GTX 600 and 700 Series) that will be available from late 2011(Release Date info Updated) until late 2013 when Maxwell may make his appearance. Returning to Kepler, Nvidia has completed the design (known as Taped-Out), so no new features added with the exception of the base architecture optimizations. It is expected that within a few months after Nvidia reveals some details on this new architecture. 

I to sa debelim "nepotvrđeni izvori".

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 19:21 (overhaul).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

kao prvo mnogo krivih informacija u prvom postu

 

1. nv sluzbeno rekla ,odgadja se 28nm za 2012 godinu 1 qvartal (1-3mj)

    i to mnogi novinari tumace da su negdi opet zabrljali (pocetak pr rata da je tmsc kriv unaprjed)

    i da ce u tom prvom kvartalu izdati neke 28nm mobile chipove jedino

   a prave deskop/workstation samo na papiru 

 

2.nvidia je samo dobila wafer nv119 chipa koji ima na sebi sdram neke test sheme i nekoliko jezgri

   od fermija (tzv test chip ,a i snjim nes nije uredu jer su povukli tim s arma na keplera,prica ide)

   nije kepler wafer izasao jer jos muku muce s malim chipom kamoli tim ogromnim

   doduse uspjeli su neke "malecne" (low mobile)  a1 uraditi , valjd je to isto kepler ??

 

3.ako je info "per/wat" istinit kartica nece biti brza od 30-40% max 50% s optimizacijama

   jer 40nm -28nm je oko 40% manje u svemu tj 30-40% brze u perfomansama

   posto je to fermi verzija b5 ili cak b6 ,tj popravljena vecina bugova, ako ne naprave druge

 

znaci niko na planeti ovoj nema problema s tmsc 28nm procesom (amd ,apple ,qvalkom )

samo nvidia .. "ring a bell ??" 

 

e da ,prica se da ce nvidia trljati ruke od srece ako budu kartice vani do 4tog mjeseca 2012

imaju hrpe problema u firmi (ms puse iza vrata i ceka jos jedan flop) od arm-a do fermija

likovi koji kazu da su radili demo na tom 40nm 4 jezgrenom (da 40nm ne kao sto se pricalo 28nm)

je brzo i sve to ali guta sturju ko ludo, tako da sumnjam da ce to u mobitele do 28nm verzije

 

a fermi nakon prvobitnog hajpa stoji u skladistu (napravili su s 3 firme deal za supercompove)

i ne prodaje se,iako pr-ovi preko raznih sajtova tvrde da sve cvjeta

 

znaci ako ovog puta nv zbrlja opet s ferijem , odose nv dionice pod microsoft :))

imaju velkii flop s prvim arm chipom pa i s drugim

(prica se da su preko pol bilje utukli u razvoj dobili jedva 100tinjak od prodaje)

a ovaj treci najavljivan kao 28nm  a bice 40nm izgleda

 

i vec citav mjesec-dva bore pr bitku  , da otupe narod dok nesrede tog keplera za 28nm

 

to je moje vidjenje svega procitanoga

 

malo OT

jedina cudna vjest sto procitao da ibm izgleda ima cell varijaciju powera 7  ,ono :))

kao 2/4 glavna jezgra i 14/32 sporedne 

i da je ms licencirao nvidijin neki gpu za sebe  (za box ? )

 

 

12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ccfly kaže...

kao prvo mnogo krivih informacija u prvom postu

 

1. nv sluzbeno rekla ,odgadja se 28nm za 2012 godinu 1 qvartal (1-3mj)

      i to mnogi novinari tumace da su negdi opet zabrljali (pocetak pr rata da je tmsc kriv unaprjed)

      i da ce u tom prvom kvartalu izdati neke 28nm mobile chipove jedino

    a prave deskop/workstation samo na papiru

 

2.nvidia je samo dobila wafer nv119 chipa koji ima na sebi sdram neke test sheme i nekoliko jezgri

    od fermija (tzv test chip ,a i snjim nes nije uredu jer su povukli tim s arma na keplera,prica ide)

    nije kepler wafer izasao jer jos muku muce s malim chipom kamoli tim ogromnim

    doduse uspjeli su neke "malecne" (low mobile)  a1 uraditi , valjd je to isto kepler ??

 

3.ako je info "per/wat" istinit kartica nece biti brza od 30-40% max 50% s optimizacijama

    jer 40nm -28nm je oko 40% manje u svemu tj 30-40% brze u perfomansama

    posto je to fermi verzija b5 ili cak b6 ,tj popravljena vecina bugova, ako ne naprave druge

 

znaci niko na planeti ovoj nema problema s tmsc 28nm procesom (amd ,apple ,qvalkom )

samo nvidia .. "ring a bell ??"

 

e da ,prica se da ce nvidia trljati ruke od srece ako budu kartice vani do 4tog mjeseca 2012

imaju hrpe problema u firmi (ms puse iza vrata i ceka jos jedan flop) od arm-a do fermija

likovi koji kazu da su radili demo na tom 40nm 4 jezgrenom (da 40nm ne kao sto se pricalo 28nm)

je brzo i sve to ali guta sturju ko ludo, tako da sumnjam da ce to u mobitele do 28nm verzije

 

a fermi nakon prvobitnog hajpa stoji u skladistu (napravili su s 3 firme deal za supercompove)

i ne prodaje se,iako pr-ovi preko raznih sajtova tvrde da sve cvjeta

 

znaci ako ovog puta nv zbrlja opet s ferijem , odose nv dionice pod microsoft :))

imaju velkii flop s prvim arm chipom pa i s drugim

(prica se da su preko pol bilje utukli u razvoj dobili jedva 100tinjak od prodaje)

a ovaj treci najavljivan kao 28nm  a bice 40nm izgleda

 

i vec citav mjesec-dva bore pr bitku  , da otupe narod dok nesrede tog keplera za 28nm

 

to je moje vidjenje svega procitanoga

 

malo OT

jedina cudna vjest sto procitao da ibm izgleda ima cell varijaciju powera 7  ,ono :))

kao 2/4 glavna jezgra i 14/32 sporedne

i da je ms licencirao nvidijin neki gpu za sebe  (za box ? )

 

 

  1) Rekla je tek kasnije.

 

2) Hvala na informacij.

 

3) Pobogu kakve su to gluposti?

 

4)I AMD ima problema sa 28nm procesom, i oni muku muče i nisu sigurni da li će biti gotovo sve do kraja godine.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
14 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ccfly kaže...

kao prvo mnogo krivih informacija u prvom postu

 

1. nv sluzbeno rekla ,odgadja se 28nm za 2012 godinu 1 qvartal (1-3mj)

    i to mnogi novinari tumace da su negdi opet zabrljali (pocetak pr rata da je tmsc kriv unaprjed)

    i da ce u tom prvom kvartalu izdati neke 28nm mobile chipove jedino

   a prave deskop/workstation samo na papiru 

 

2.nvidia je samo dobila wafer nv119 chipa koji ima na sebi sdram neke test sheme i nekoliko jezgri

   od fermija (tzv test chip ,a i snjim nes nije uredu jer su povukli tim s arma na keplera,prica ide)

   nije kepler wafer izasao jer jos muku muce s malim chipom kamoli tim ogromnim

   doduse uspjeli su neke "malecne" (low mobile)  a1 uraditi , valjd je to isto kepler ??

 

3.ako je info "per/wat" istinit kartica nece biti brza od 30-40% max 50% s optimizacijama

   jer 40nm -28nm je oko 40% manje u svemu tj 30-40% brze u perfomansama

   posto je to fermi verzija b5 ili cak b6 ,tj popravljena vecina bugova, ako ne naprave druge

 

znaci niko na planeti ovoj nema problema s tmsc 28nm procesom (amd ,apple ,qvalkom )

samo nvidia .. "ring a bell ??" 

 

e da ,prica se da ce nvidia trljati ruke od srece ako budu kartice vani do 4tog mjeseca 2012

imaju hrpe problema u firmi (ms puse iza vrata i ceka jos jedan flop) od arm-a do fermija

likovi koji kazu da su radili demo na tom 40nm 4 jezgrenom (da 40nm ne kao sto se pricalo 28nm)

je brzo i sve to ali guta sturju ko ludo, tako da sumnjam da ce to u mobitele do 28nm verzije

 

a fermi nakon prvobitnog hajpa stoji u skladistu (napravili su s 3 firme deal za supercompove)

i ne prodaje se,iako pr-ovi preko raznih sajtova tvrde da sve cvjeta

 

znaci ako ovog puta nv zbrlja opet s ferijem , odose nv dionice pod microsoft :))

imaju velkii flop s prvim arm chipom pa i s drugim

(prica se da su preko pol bilje utukli u razvoj dobili jedva 100tinjak od prodaje)

a ovaj treci najavljivan kao 28nm  a bice 40nm izgleda

 

i vec citav mjesec-dva bore pr bitku  , da otupe narod dok nesrede tog keplera za 28nm

 

to je moje vidjenje svega procitanoga

 

malo OT

jedina cudna vjest sto procitao da ibm izgleda ima cell varijaciju powera 7  ,ono :))

kao 2/4 glavna jezgra i 14/32 sporedne 

i da je ms licencirao nvidijin neki gpu za sebe  (za box ? )

 

 

zapravo iz svega ovoga se zaključuje dve stvari :)

 

1.  ponovo "ispeglana" Fermi ,sa vjerojatno 0 (slovima=nula) novih featura ,ali po nVidia običaju ,stalno pucaju na raw performase i snagu... 

G80 anyone?koja će ovo biti po redu reinkarnacija ?druga? treća?

imho ,ako ih (opet) hebu yield ili xx nm proces ,nebumo mi ugledali novu seriju prije ljeta 2012...ako...

i to možda opet u 40nm mainstream grafe ,ako bog da( i TMSC) ,u 28nm high end grafe  ...a nebi im bilo prvi put da prepakiraju isti čip ,ne ;)

 

2. izgleda da budemo opet gledali fake kartice i čitali hvalospjeve o "novoj,poboljšanoj" arhitekturi ....

a po dobrom starom običaju : tresla se brda...rodio se  ____ (upotpunite sami :) )

 

 

napokon dočekao DNF!
12 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Vidjet cemo jos. Kepler ce biti manji skok sa Fermija, nego sa GT200 na Fermi.

 

G80? Kakve veze ima. Pa naravno ima poveznica sa Fermi arhitekturom puno (baš kao i HD 2000 sa HD 6000), ali Fermi je prilično drugačiji čip od G80. GT200 je više bio bildanje G80 čipa. Fermi je tehnološki inovator na GPGPU polju. Ima vrlo važnih inovacija na tom području.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
14 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

gle ne mislim na odnos g80 - fermi  ,nego na iskorištavanje čipa do iznemoglosti...

i prodavanje muda pod bubrege kupcima :)

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 20:05 (vrx).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

da bar izbace krajem ove godine, jer mi je već dosta čekanja, ako ne morat ću uzet staru seriju(tj. trenutnu).

 

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
djdomi kaže...

da bar izbace krajem ove godine, jer mi je već dosta čekanja, ako ne morat ću uzet staru seriju(tj. trenutnu).

 

 na toga athlona 3000 ?? uhuh , mislim da bi se ti trebao uhvatit upgrejdanja drugih stvari.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Penryn kaže...

Gledano s moje strane - fermi arhitektura je više nego dobra i ovaj 28nm proces će uvelike pomoć da dobijemo još bolji fermi, tj. veliki boost u performansama.

Jer, teoretski, sa 28nm procesom će se moći ubaciti duplo više tranzistora na jednaku površinu čipa u odnosu na 40nm.

Točnije, možemo očekivati da na 530mm2 ubace 6 milijarde tranzistora uz istu ili veoma sličnu potrošnju, za razliku od trenutnih 3 milijarde kod GTX580.

Sve u svemu, možemo očekivati puno veći boost u performansama nego je to bio sa GTX4xx na GTX5xx. Iako, to je više bilo nešto kao boost dobiven samim clockanjem..

Fermi je tu, DX11 je tu, sad idemo samo bildat to. A developeri tek sad trebaju krenuti sa dobrim naslovima jer imaju dx11, teselizaciju, a uskoro i jak hardware da mi to možemo vrtjeti.

Tako da, očekujem da jedan GTX 670 od nekih 3000kn bude u rangu tim tvojim GTX480 u SLi-u koje si platio ne smijem ni zamisliti koliko..{#}

Vidim ti iz posta da se lagano tješiš i opravdavaš skupo plaćene zvijeri pa neću dalje..{#}

Šalim se ja malo, naravno.

 

 

lako za to, ali cisto sumnjam da bi moglo biti tako. ne brini, nisam previse dao, 4500kn za obje, sta mislim da je jako jeftino s obzirom na performanse... a da ne pricam da su obje OC serije, a jedna je lightning XD

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
athlon64 kaže...
djdomi kaže...

da bar izbace krajem ove godine, jer mi je već dosta čekanja, ako ne morat ću uzet staru seriju(tj. trenutnu).

 

 na toga athlona 3000 ?? uhuh , mislim da bi se ti trebao uhvatit upgrejdanja drugih stvari.

nema šanse. ide cijeli novi komp za oko 5000kn

planirao sam uzet mnogo skuplji, al gledam-šta će mi? idem u gimnaziju i neću imat previše vremena. komp će mi bit za povremeno igranje nekih igara(cod4, mw2, mc, bf3), malo photoshop, filmovi, muzika i net. 5k će biti dovoljno(pretpostavljam da će bf3 ić ok na med)

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 22:55 (djdomi).
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
djdomi kaže...

da bar izbace krajem ove godine, jer mi je već dosta čekanja, ako ne morat ću uzet staru seriju(tj. trenutnu).

 

uvik čekaj najnovije{#},ne tresite se,časna pionirska da će sve bit u redu{#}

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice