Nvidia Fermi info zaključana tema

poruka: 3.061
|
čitano: 386.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Vrijeme je da otvorimo i ovu temu jer nije daleko dan izlaska.Ne ljutite se ATI-evci ali ovo će bit tako.

 

Edit:volija bi da ne bude tako.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 11:18 (dery).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Ovo bude zanimljivo... Da,da, kad se skolarci vrate s skole, evo ti rasprave :D

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
dery kaže...

Vrijeme je da otvorimo i ovu temu jer nije daleko dan izlaska.Ne ljutite se ATI-evci ali ovo će bit tako.

Mogao si staviti neke informacije o specifikacijama,evo nekih navodnih:

NVIDIA GeForce GT300
GT300 core
40nm technology
DirectX 11 support

576 sq.mm die area
480 stream processors

512bit GDDR5 memory controller
2GB GDDR5  memory
Grating operation units-64
216 GB/s memory bandwidth
clock speeds of core: 830MHz, shader: 2075 MHz, memory: 3360MHz (effective)
Pixel fill-rate 36.3G pixels/s
Texture fill-rate 84.4Gpixels/s

st001cro@gmail.com-MSN
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
pod009 kaže...
dery kaže...

Vrijeme je da otvorimo i ovu temu jer nije daleko dan izlaska.Ne ljutite se ATI-evci ali ovo će bit tako.

Mogao si staviti neke informacije o specifikacijama,evo nekih navodnih:

NVIDIA GeForce GT300
GT300 core
40nm technology
DirectX 11 support

576 sq.mm die area
480 stream processors

512bit GDDR5 memory controller
2GB GDDR5  memory
Grating operation units-64
216 GB/s memory bandwidth
clock speeds of core: 830MHz, shader: 2075 MHz, memory: 3360MHz (effective)
Pixel fill-rate 36.3G pixels/s
Texture fill-rate 84.4Gpixels/s

skupa mašina

16 godina
offline
Nvidia GT 300 info

To ce biti skupo da ti se bu zavrtilo od cifre :)) Sto ces, sve nove kartice sa ubersupadupa performansama kostaju da normalni gradjanin ove drzave mora dizati kredit da bi si jednu priustio ili ne jesti dva mjeseca (pucka kuhinja ftw!) :D

 

Inace ako ce specifikacije biti ovakve kako se nagadja, to ce ubijat sve, makar 512 bitna sabirnica i gddr5.....vidjet cemo.

Podravina Gaming Community http://www.xfire.com/clans/podrafci/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nvidia GT 300 info

uff moram kad izadu te grafulje kupit novi komp!

Immortal Technique in the streets back on the hustle cuz three strikes'll get you life for stuffng cracks in a duffel
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nvidia GT 300 info
pod009 kaže...
dery kaže...

Vrijeme je da otvorimo i ovu temu jer nije daleko dan izlaska.Ne ljutite se ATI-evci ali ovo će bit tako.

Mogao si staviti neke informacije o specifikacijama,evo nekih navodnih:

NVIDIA GeForce GT300
GT300 core
40nm technology
DirectX 11 support

576 sq.mm die area
480 stream processors

512bit GDDR5 memory controller
2GB GDDR5  memory
Grating operation units-64
216 GB/s memory bandwidth
clock speeds of core: 830MHz, shader: 2075 MHz, memory: 3360MHz (effective)
Pixel fill-rate 36.3G pixels/s
Texture fill-rate 84.4Gpixels/s

Nisan stavija specifikacije jer su pod upitnikom.Eto dobro da si to stavija umisto mene.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2009 15:45 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GT 300 info

cini se da pocetkom 2010 kad sam mislio uzet neku od novih 58xx necu nego cu ic na nvidiu uvjek sam vjerovo da ce doc i taj dan kad ce nas svih iznenadit... Smijeh

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia GT 300 info

HD 58xx će bit preskupe za mene. Tako da gt300? Nema šanse! Ali tko ima love samo naprijed.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GT 300 info

Ja i ne sumnjam da ce nVidia opet imat najbrzu graficku, ali isplativost ce opet debelo bit na ATI jevoj strani.

Forever MUFC
Moj PC  
9 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Nvidia GT 300 info

Tako je... Lupaju obje po high end segmentu kao da smo Bill Gates ili njegovi rođaci...xD Stvarno nas ne treba zabrinjavati ako ima već kod nas 4800 serija kartica po 700-800 kuna, a te kartice će vrtiti čak najjače naslove na medium i high detaljima barem još godinu ili dvije. Pa sa jednom običnom jeftinom HD4850 moš sve igre igrati, čak i Crysis na 1680x1050 sa nekim prosječnim detaljima! Koji su dosta da se uživiš.Cool Ja sam sa radeonom 4870 prošao Crysis i GRID na very high i to sa maksimalnim AA i AF (grafički filteri za ljepše i ugodnije igranje koji dotjeraju video-sliku) i na Crysis sam imao sasvim dostatnih 29 frejmova. Igrah na rezi 1680... Šta će mi više, a tako će bit još do barem 2011.

Polly wants a cracker-think I should get off of her first
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
dery kaže...

Vrijeme je da otvorimo i ovu temu jer nije daleko dan izlaska.Ne ljutite se ATI-evci ali ovo će bit tako.

Tko god bude bolji ja uzimam. Kada sam vidio temperature od 5870 ostao sam paf, ali da bi volio vidjeti sto ce nvidia izbaciti, volio bi.

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 9:53 (Sylar).
15 godina
protjeran
offline
Nvidia GT 300 info

mah, kupit cu koja za odredene pare bude davala bolje performanse, glupo mi je ici na brand

Immortal Technique in the streets back on the hustle cuz three strikes'll get you life for stuffng cracks in a duffel
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Die size je velik 576 mm naspram ati 5870 oko 300 mm.Kolika li će ta grafa golema bit?Mršti se

 

One of the rules often followed by GPU makers has been - "shrink first, architecture second". (Reflected by Intel's tick-tock approach as well) As we know, Nvidia are champions of shrinking in the last few years. This time, however, Nvidia has jumped straight onto the 40nm bandwagon, with a brand new architecture. ATI had the good mind to try out 40nm with RV740 (HD 4770), which did indeed suffer significant yield issues, despite being a relatively straightforward shrink. No doubt this data helped them fine tune Evergreen chips. Till date, Nvidia's GT200b 40nm shrinks have been largely unavailable, seen only in few OEM systems. It may be true that Nvidia is suffering from yield issues across all 40nm products. Needless to say, moving straight to a troublesome process with a revolutionary architecture and a big die is a major gamble to say the least.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Da ako bude 576mm2 površina čipa, mogu slobodno zaboravit na x2 karticu.

 

A ati bi pobjedila sa x2 5870 tu njihovu jednu 99,99%, ali čak i oni s 300mm2 imaju problema kako da naprave x2 karticu. Problem se javlja oko prevelike potrošnje i zagrijavanja, pa se to mora optimizirat, smanjivanjem clockova (pad performansi) i raznim prčkanjima po pcb-u ili možda čak i čipu.

 

U biti meni svejedno koja bude jača, glavno da im cijena oboma padne na prihvatljive razine do Božićnih blagdana.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nvidia GT 300 info

kada izlazi u hr?? jel evo planiram ju kupit!!

Mato_Lukic pogledajte moj video...gta iv mod http://www.youtube.com/watch?v=3eK_qK48RHs&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fmy%5Fvideos%5Fedit&featur
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GT 300 info

http://www.semiaccurate.com/2009/09/15/nvidia-gt300-yeilds-under-2/

 

Eh ima i druga strana priče...

 

Uglavnom prema ovome manje od 2% čipova sa površine buffera bude ispravno što znači fulllllllll neisplativo za nvidia-u i da je u govnima.

Može se desit da to bude najgora generacija geforce-a poslje zloglasne fx5*** serije.

 

 

I ono što su napisali na fudzilli, piše " par ljudi je reklo da je GT300 nedvojbeno jače od hd5870...", nvidia nije ništa rekla, samo šuti. Maca popapala jezik.

 

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
stoncin3 kaže...

Tako je... Lupaju obje po high end segmentu kao da smo Bill Gates ili njegovi rođaci...xD Stvarno nas ne treba zabrinjavati ako ima već kod nas 4800 serija kartica po 700-800 kuna, a te kartice će vrtiti čak najjače naslove na medium i high detaljima barem još godinu ili dvije. Pa sa jednom običnom jeftinom HD4850 moš sve igre igrati, čak i Crysis na 1680x1050 sa nekim prosječnim detaljima! Koji su dosta da se uživiš.Cool Ja sam sa radeonom 4870 prošao Crysis i GRID na very high i to sa maksimalnim AA i AF (grafički filteri za ljepše i ugodnije igranje koji dotjeraju video-sliku) i na Crysis sam imao sasvim dostatnih 29 frejmova. Igrah na rezi 1680... Šta će mi više, a tako će bit još do barem 2011.

Tješi se ti, tješi...pitat ću te ja za 2 godine koju igru mozes na high...2011 će dx11 bit sto je sad dx10....

 

16 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Najnoviji update.

Nvidia is still not revealing any details about its chip that we still call GT300 but one thing is getting quite certain. A few people who saw just leaked performance data on ATI's soon to launch Radeon HD 5870 have told Fudzilla that they are absolutely confident that GT300 will win over Radeon HD 5870.

Since GT300 has its GX2 brother they should not fear much against Radeon 5870 X2 whenever that comes out, as if Nvidia wins a single chip battle, they can win the dual one as well.

We can only confirm that GT300 is not a GT200 in 40nm with DirectX 11 support. It’s a brand new chip that was designed almost entirely from the ground up. Industry sources believe that this is the biggest change since G80 was launched and that you can expect such level of innovation and change.

The launch as far as we know is still slated for late November and hasn’t been confirmed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nvidia GT 300 info
Romano kaže...

Najnoviji update.

Nvidia is still not revealing any details about its chip that we still call GT300 but one thing is getting quite certain. A few people who saw just leaked performance data on ATI's soon to launch Radeon HD 5870 have told Fudzilla that they are absolutely confident that GT300 will win over Radeon HD 5870.

Since GT300 has its GX2 brother they should not fear much against Radeon 5870 X2 whenever that comes out, as if Nvidia wins a single chip battle, they can win the dual one as well.

We can only confirm that GT300 is not a GT200 in 40nm with DirectX 11 support. It’s a brand new chip that was designed almost entirely from the ground up. Industry sources believe that this is the biggest change since G80 was launched and that you can expect such level of innovation and change.

The launch as far as we know is still slated for late November and hasn’t been confirmed.

A to sam već stavio na pcekspert i temu hd5870... A tu sam zaboravio.

 

 

"A few people..." ,a koji su to? Nvidia freakovi ili likovi iz nvidia-e?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: Nvidia GT 300 info
Penryn kaže...
stoncin3 kaže...

Tako je... Lupaju obje po high end segmentu kao da smo Bill Gates ili njegovi rođaci...xD Stvarno nas ne treba zabrinjavati ako ima već kod nas 4800 serija kartica po 700-800 kuna, a te kartice će vrtiti čak najjače naslove na medium i high detaljima barem još godinu ili dvije. Pa sa jednom običnom jeftinom HD4850 moš sve igre igrati, čak i Crysis na 1680x1050 sa nekim prosječnim detaljima! Koji su dosta da se uživiš.Cool Ja sam sa radeonom 4870 prošao Crysis i GRID na very high i to sa maksimalnim AA i AF (grafički filteri za ljepše i ugodnije igranje koji dotjeraju video-sliku) i na Crysis sam imao sasvim dostatnih 29 frejmova. Igrah na rezi 1680... Šta će mi više, a tako će bit još do barem 2011.

Tješi se ti, tješi...pitat ću te ja za 2 godine koju igru mozes na high...2011 će dx11 bit sto je sad dx10....

 

za 2 godine sigurno nece moci igrati na high,ali moze jos sigurno godinu dana

a sto je sad dx10?

odgovor je jedno veliko nista

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
16 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Kako kupujem grafulju svake druge (nVidi-ine parne) serije novu dx11 seriju ću na žalost morati 'preskočiti' pošto sam se opskrbio solidnom kartušom krajem prošle godine hehehe..   

ali s nestrpljenjem očekujem sve review-e i benchmark-e kroz par tjedana samo da mi malo rasplamsaju maštu što tek mogu očekivati od iduće serije tamo krajem 2010.  Belji se

 

P.S. a i jako me zanima kakve će biti nove grafičke u f@h-u (distribuirano računarstvo - Folding@Home).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Najbolje po nas bi bilo da nvidia ne uspije pobjediti ati nego da imaju jednake performanse,onda bi to bija rat cijena.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
dery kaže...

Najbolje po nas bi bilo da nvidia ne uspije pobjediti ati nego da imaju jednake performanse,onda bi to bija rat cijena.

ma niš od toga. najbolje bi bilo da dobiju još koju kvalitetnu konkurenciju, po mogučnosti iz Kine ili Indije, e onda bi bilo pravih padova cijena. kladim se da se nvidia i ATI sa strane dogovaraju što bi za oboje išlo u korist. primjera toga ima u cijeloj informatičkoj industriji samo što se za pola toga "još nezna".

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 11:49 (alien).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
alien kaže...
dery kaže...

Najbolje po nas bi bilo da nvidia ne uspije pobjediti ati nego da imaju jednake performanse,onda bi to bija rat cijena.

ma niš od toga. najbolje bi bilo da dobiju još koju kvalitetnu konkurenciju, po mogučnosti iz Kine ili Indije, e onda bi bilo pravih padova cijena. kladim se da se nvidia i ATI sa strane dogovaraju što bi za oboje išlo u korist. primjera toga ima u cijeloj informatičkoj industriji samo što se za pola toga "još nezna".

mozda inte bude konkurentan s svojim  larrabee GPU-om

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GT 300 info

Mislim da ce biti ista sitvacija kao i kad je GT200 izasao.

Prevelika cijena, a 2xHD5850 ti trebali biti brzi za manje novce.

Mozda nVidia razmisli i stavi razumnu cijenuOsmijeh

Malo OFF TOPICA. @Dado_ZG78: zasto ti taj F@H toliko znaci?

Imas li ti koristi od toga?Stalno pricas o njemu pa me jednostavno zanimaCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GT 300 info

Odmah nakon što AMD izbaci nove kartice počinjem navijati za nVidiju jer jedino kada će oba proizvođača imati DX11 gpu na tržištu cijene će početi padati i mi krajnji kupci ćemo profitirati. Malo mi je draži AMD, ali nemam ništa protiv da nVidija izbaci najbržu karticu jer će onda vjerojatno Radeonke biti još jeftinije, a npr. 500 kn manje za platiti mi ipak više znači od spoznaje da imam trenutnog ultimate performance crown proizvođača kod sebe u računalu.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GT 300 info
Hyperion kaže...

http://www.semiaccurate.com/2009/09/15/nvidia-gt300-yeilds-under-2/

 

Eh ima i druga strana priče...

 

Uglavnom prema ovome manje od 2% čipova sa površine buffera bude ispravno što znači fulllllllll neisplativo za nvidia-u i da je u govnima.

Auh, to je gadno. Čitao sam da se očekivao yield od 30-40%, ali 2%... Treba uzeti u obzir i to da nVidia od TSMCa kupuje čitave wafere, dok AMD kupuje samo ispravne čipove - stvari ne izgledaju dobro za nVidiju.

 

Zanimljivo je vidjeti nVidijin roadmap (iz sredine 8. mj.). U Enthusiast segmentu, GT300 se očekivao u prvom kvartalu 2010., ali uzimajući u obzir gornju vijest, gotovo je sigurno da ide u drugi kvartal 2010. (travanj - lipanj) - a možda i kasnije. U ponudi ostaje samo G200/G200b čip. Što će AMD ponuditi u ovom segmentu ne trebam objašnjavati (Cypress - serija 58xx). Glavnom dijelu tržišta (Performance B segment) nVidia planira nuditi G92 čip u 55nm (G92b) - G92 je predstavljen još u listopadu 2007, a prema roadmapu izgleda da imaju problema sa njegovim prebacivanjem u 40nm. AMD u ovom segmentu nudi Juniper čip - seriju 57xx - usporedite benchmarke GTS250 i Radeona 4890 da dobijete dojam kako će sukob izgledati (ili Radeone 4850 i 4890, budući da je GTS250 usporediv sa 4850), uz dodatnu činjenicu da će 57xx imati i nešto više performanse od 4890. Za ostale segmente, pročitajte članak.

 

Da zaključimo - GT300: ljeto slijedeće godine i skupo.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 15:21 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GT 300 info

Ovo je fakat gadno... Stvarno nisam ocekivao da ce nVidia imati ovakve probleme... gadno.... jos jedan razlog vise da uzmem HD 5850/HD5870 a sljedecu generaciju grafa cemo vidjeti...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GT 300 info

Loša vijest je ova sa yield-ovima jer će se onda ako nvidia bude puno kasnila trgovci raspametit sa cijenama.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice