Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

poruka: 24
|
čitano: 10.689
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Kupila sam prije par godina e-GeForce 9800 GX2 i platila sam je preko 4000kn. Sad mi je crkla kad je kriza i nema se para :(

Moj muž tvrdi da joj je došlo vrijeme, da je još i dugo trajala s obzirom na to da stoji upaljena od 0-24 i da radim stalno u 3D max-u i drugim grafičkim programima.

Sad se mislim ako opet kupim neku skupu grafičku karticu, a njima stvarno vijek trajanja par godina, gdje sam onda, svako dvije godine kešati do 5000kn? Što da radim, da li je to samo bio peh ili mogu očekivati da će mi svaka riknuti nakon par godina? Ima li kakva grafička kartica da dugo traje?

mankis studio
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

ma to je i danas mrcina od grafe....i trajaće ti sve dok su ti temperature ok...i TMEA TI JE GLUPA

Moj PC  
0 18 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

nemoguce je to odrediti koliko ce trajati.jos rade prastare 10-15 godina kartica.A moze ti crknuti nova nakon par dana.Rad 24/7 nema veze sa trajanjem ukoliko radi u tvornicki propisanom rezimu (nije overclockana nemas neko srotex napajanje sa fluktuacijama ).Uglavnom koju god zemes trajat ce koliko ce trajat nemoguce izracunat i nevezano za samu cijenu.Skuplja ne znaci da ce duze trajat.Eventualno ali cist osumnjam bi razliku od modela do modela mogo ciniti bolje hladjenje ali to isto sumnjam jer su kartice napravljene da trpe pakao

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 14:57 (Tcherot).
 
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Dok su temperature dobre trajat ce dugo,evo moja radeon9500 stara 8 godina ako se ne varam jos radi ali ju ne koristimSmijeh

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

počela je rikavati kad su bile one ljetne vručine, ali imam i mrcinu od ventilatora

u kakvim uvjetima sam je trebala još držati?

sorry što je tema glupa, ali meni je to već pitanje života jer hitno moram nabaviti drugu

mankis studio
14 godina
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

ako bas morate nabaviti novu mislim da nema potrebe trositi toliko para na "mrcine" do 1500 kn ima odlicnih grafa za danasnje stvari

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 15:01 (dmanz).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Treba mi hrabrosti da kupim jeftiniju, ali mislim da ovaj put nemam ni izbora.

Imam i UPS i dobro napajanje. Svako dvije godine mi crkne kompjuter, ili grafička ili monitor ili matična, to mi već ide na živce. Svake godine kupim sve skuplje i skuplje dijelove u nadi da će dulje trajati i opet ništa. Mislim da itekako ima veze to što ja radim od 0-24.

Znači ne preostaje mi drugo nego dati neku cifru do 1500kn i onda za dvije godine kad crkne bar ću znati da sam jeftinije prošla.

mankis studio
 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
mankis kaže...

počela je rikavati kad su bile one ljetne vručine, ali imam i mrcinu od ventilatora

u kakvim uvjetima sam je trebala još držati?

sorry što je tema glupa, ali meni je to već pitanje života jer hitno moram nabaviti drugu

A ako je temperatura razlog.Nakupi se prasine godinama.Ventu odu lageri .Termo pasta na hladnjaku zgubi djelovanje svasta moze biti.Mozes to probat reparirati ako se rusi zbog temperature.pogledas temperature u windowsima ako daje znakove zivota.Ako je total kaput ili memorija presla onda fino neku gtx 260 za 1000kn i mirna si jer neka zvijer 480 ti nebude u cad camu davala nekaj bolje.Za to postoje specijalizirane kartice specijalizirane cijene .A vidim da ne vrtis veliku lovu na tome stoga te kartice ti netrebaju

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 15:07 (Tcherot).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
mankis kaže...

Treba mi hrabrosti da kupim jeftiniju, ali mislim da ovaj put nemam ni izbora.

Imam i UPS i dobro napajanje. Svako dvije godine mi crkne kompjuter, ili grafička ili monitor ili matična, to mi već ide na živce. Svake godine kupim sve skuplje i skuplje dijelove u nadi da će dulje trajati i opet ništa. Mislim da itekako ima veze to što ja radim od 0-24.

Znači ne preostaje mi drugo nego dati neku cifru do 1500kn i onda za dvije godine kad crkne bar ću znati da sam jeftinije prošla.

Radiš u 3ds Maxu? Dobro bi ti onda došla neka profi grafa poput Quadro FX od Nvidije. Malo su skuplje al isplati se :)

 

Nesto poput ovog.

Music is my life :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 15:08 (makaweli).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
mankis kaže...

Kupila sam prije par godina e-GeForce 9800 GX2 i platila sam je preko 4000kn. Sad mi je crkla kad je kriza i nema se para :(

Moj muž tvrdi da joj je došlo vrijeme, da je još i dugo trajala s obzirom na to da stoji upaljena od 0-24 i da radim stalno u 3D max-u i drugim grafičkim programima.

Sad se mislim ako opet kupim neku skupu grafičku karticu, a njima stvarno vijek trajanja par godina, gdje sam onda, svako dvije godine kešati do 5000kn? Što da radim, da li je to samo bio peh ili mogu očekivati da će mi svaka riknuti nakon par godina? Ima li kakva grafička kartica da dugo traje?

Koje tocno programe koristis i dal ti je bitna grafika?

mozes onda sad kupiti neku polovnu mozda.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
makaweli kaže...
mankis kaže...

Treba mi hrabrosti da kupim jeftiniju, ali mislim da ovaj put nemam ni izbora.

Imam i UPS i dobro napajanje. Svako dvije godine mi crkne kompjuter, ili grafička ili monitor ili matična, to mi već ide na živce. Svake godine kupim sve skuplje i skuplje dijelove u nadi da će dulje trajati i opet ništa. Mislim da itekako ima veze to što ja radim od 0-24.

Znači ne preostaje mi drugo nego dati neku cifru do 1500kn i onda za dvije godine kad crkne bar ću znati da sam jeftinije prošla.

Radiš u 3ds Maxu? Dobro bi ti onda došla neka profi grafa poput Quadro FX od Nvidije. Malo su skuplje al isplati se :)

 

Nesto poput ovog.

super, hvala ti na konkretnom savjetu!

mankis studio
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
luka_cro kaže...
mankis kaže...

Kupila sam prije par godina e-GeForce 9800 GX2 i platila sam je preko 4000kn. Sad mi je crkla kad je kriza i nema se para :(

Moj muž tvrdi da joj je došlo vrijeme, da je još i dugo trajala s obzirom na to da stoji upaljena od 0-24 i da radim stalno u 3D max-u i drugim grafičkim programima.

Sad se mislim ako opet kupim neku skupu grafičku karticu, a njima stvarno vijek trajanja par godina, gdje sam onda, svako dvije godine kešati do 5000kn? Što da radim, da li je to samo bio peh ili mogu očekivati da će mi svaka riknuti nakon par godina? Ima li kakva grafička kartica da dugo traje?

Koje tocno programe koristis i dal ti je bitna grafika?

mozes onda sad kupiti neku polovnu mozda.

nemogu kupiti polovnu jer mi je bitno da što duže traje. Imam filing da bi polovna još kraće trajala.

mankis studio
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
mankis kaže...

Treba mi hrabrosti da kupim jeftiniju, ali mislim da ovaj put nemam ni izbora.

Imam i UPS i dobro napajanje. Svako dvije godine mi crkne kompjuter, ili grafička ili monitor ili matična, to mi već ide na živce. Svake godine kupim sve skuplje i skuplje dijelove u nadi da će dulje trajati i opet ništa. Mislim da itekako ima veze tošto ja radim od 0-24.

Znači ne preostaje mi drugo nego dati neku cifru do 1500kn i onda za dvije godine kad crkne bar ću znati da sam jeftinije prošla.

 

To ne bi trebalo smetati tvojem računalu niti komponentama u njemu. Jedino ako tvoje računalo ne radi k'o mali crnac 0-24... Onda itetkako ima veze. Namigiva Elektronika koja se nalazi na komponentama "za kućnu upotrebu" nije ni rađena s idejom da se koristi na takav način. Pogotove ne da "cijede" komponente nečim kao što je 3D redending.

 

Ono što tebi treba je jedan kvalitetan workstation ili neke stvaro top-of-the-pop komponente iz domene "potrošačke elektronike". S time da, i u jednom i u drugom slučaju MORAŠ imati kvalitetni sustav provjetravanja kućišta (to što si rekla da imaš "veliki ventilator" samo po sebi ne znači baš ništa) i brinuti se o redovnom održavanju komponenata (ispuhivanje prašine, promjena termalnih pasta, pritezanje odvrnutih šarafa od vibracija, ponekad i promijeniti neki kondić kad ode i sl.).

 

E sad... To što sam naveo ipak ima svoju cijenu, ali ako se već baviš profesionalno s tim, onda moraš biti svjesna da postoje i razlozi zašto je to tako. S druge strane, možeš ići i na neke jeftinije komponente pa ih mijenjati svakih nekoliko godina. Što god ti bolje paše! Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
mankis kaže...

Treba mi hrabrosti da kupim jeftiniju, ali mislim da ovaj put nemam ni izbora.

Imam i UPS i dobro napajanje. Svako dvije godine mi crkne kompjuter, ili grafička ili monitor ili matična, to mi već ide na živce. Svake godine kupim sve skuplje i skuplje dijelove u nadi da će dulje trajati i opet ništa. Mislim da itekako ima veze to što ja radim od 0-24.

Znači ne preostaje mi drugo nego dati neku cifru do 1500kn i onda za dvije godine kad crkne bar ću znati da sam jeftinije prošla.

nema veze cijena komponente sa vijekom trajanja moguce da graficka od 4000 kn traje krace od grafe za 500

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
15 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Nema ti veze to, zavisi kakve si srece, kako kolege kazu, onda od 5000kn moze krepati prvi mjesec, a onda od 500kn mozda potrajati i do 10god.....kupi neku polovnu koja jos ima garanciju i to je to.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Ne bi znao ali ATi Rage II+ traje 15g. Osmijeh Svakodnevno se koristi bar 10h,kod roditelja u uredu. Neumorna.

Cemetary gates
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

hladenje ima veze ali moze biti da ti se grafa najela prasine i zato pregorila. svkih 6-8mj bi trebalo kuciste rastavit i dobro ga pocistiti od prasine (pod kuciste mislim i na hladenje proca i grafe)

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Hej, nisam očekivala da ću dobiti toliko super savjeta Smijeh a tek sam se regala.

Znači ako hoću odma kupiti onda imam savjet do 1500kn, ako mogu pričaketi onda seriju 6770, a za budućnost neki kvalitetan workstation (ali to moram istražiti što je to uopće).

 

thanks!

mankis studio
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
mankis kaže...

Hej, nisam očekivala da ću dobiti toliko super savjeta Smijeh a tek sam se regala.

Znači ako hoću odma kupiti onda imam savjet do 1500kn, ako mogu pričaketi onda seriju 6770, a za budućnost neki kvalitetan workstation (ali to moram istražiti što je to uopće).

 

thanks!

 

Npr. nešto ovakvo... Ali ne moraš se naravno ograničiti na HP -- manje-više bilo koji veći proizvođač/diler računala i opreme ima barem nekoliko modela 'svojih' workstationa... A onako seljački jednostavno objašnjeno, to bi ti bilo nešto "između" servera i klasičnog PC-a.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Bilo bi u redu kad bi nam rekla ostatak konfiguracije (a ne samo "staru" grafičku) te monitor/e koji/e koristiš.

Naime, ne vrijedi uzimati prejaku karticu ako je procesor slab pa ju ne može filati ili ako je napajanje jedva

dovoljno ili ako se pak koristi monitor male rezolucije pa bi snaga grafičke odlazila u prazno.

 

No recimo da, ako je išla 9800x2, jedna nVidia GeForce GTX 460 će sjesti baš taman.

 

Uz to, za računalo koje radi 24h/dan bitan je protok zraka (dakle dobro veliko kućište s dobrim protokom zraka/ventilatorima) kao i sama čistoća unutar kućišta.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na "HVALA" kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je vijek trajanja grafičke kartice?
191x7 kaže...

Bilo bi u redu kad bi nam rekla ostatak konfiguracije (a ne samo "staru" grafičku) te monitor/e koji/e koristiš.

Naime, ne vrijedi uzimati prejaku karticu ako je procesor slab pa ju ne može filati ili ako je napajanje jedva

dovoljno ili ako se pak koristi monitor male rezolucije pa bi snaga grafičke odlazila u prazno.

 

No recimo da, ako je išla 9800x2, jedna nVidia GeForce GTX 460 će sjesti baš taman.

 

Uz to, za računalo koje radi 24h/dan bitan je protok zraka (dakle dobro veliko kućište s dobrim protokom zraka/ventilatorima) kao i sama čistoća unutar kućišta.

Kućište je Shark,  monitor Samsung SyncMaster 971p (i on rikava), ostalo sve najskuplje što su imali u ponudi u hgspotu i vemilu gdje smo gledali, žao mi je ali ne znam točne specifikacije napamet

mankis studio
13 godina
neaktivan
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Stvarno tesko za rec, moja stara Radeon 9000 kupljena 2003 radi super.

 

Moja 8800 GTS 320 MB kupljena prije krajem 2006 je crkla prije par mjeseci.

 

Sada imam 460 GTX i nadam se da ce trajat duze od 8800 GTS. Pogotovo jer planiram ostavit nju i uzet si AMD Bulldozer sljedece godine.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Pa i igre ti nisu primarna namjena - Najbolje neku slabiju Quadro FX karticu nizeg zagrijavanja i to je to.

 

Ili eventualno GTX 460/5850 koje se negriju bitno.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji je vijek trajanja grafičke kartice?

Ako radiš u 3D programima preporučam Nvidiu zbog njihove tehnologije CUDA koja višestruko ubrzava rad u takvim programima.

Npr. Ati radeon 4890 (overclock 950/1050) renderiranje 3 sata

Nvidia GeForce 460 gtx (nije klokana) renderira isto u 1 sat

 

Gamers Don't Die, They Respawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice