Kakva je razlika između CF

poruka: 28
|
čitano: 4.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kakva je razlika između CF

koja je razlika među njima? ATITM CrossFireXTM, Hybrid CrossFireXTM and 3-Way CrossFireXTM

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kakva je razlika između CF
damian123 kaže...

koja je razlika među njima? ATITM CrossFireXTM, Hybrid CrossFireXTM and 3-Way CrossFireXTM

 crossfire=  2 grafe u krosu
hybrid crossfire= pci grafa sa grafom integriranom na matičnoj...(vidi se samo jedna grafa jer je druga integrirana)
3-way= ko što ime kaže, 3 grafe spojene


ATI Crossfire ATI Crossfire
3-way crossfire 3-way crossfire
www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
16 godina
offline
Kakva je razlika između CF

Crossfire X ti je ATijev način uparivanja 2 ili više grafičkih kartica.

Hybrid crossfire x ti je kad upariš integriranu grafičku i onu "pravu".

3-way crossfire je kad upariš 3 kartice odjednom.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kakva je razlika između CF

aha ubiti prvi sam znao i treci nisam bio siguran al odg bio logican tojest u samom nazivu al nisam znao za hybrid thx...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kakva je razlika između CF

dakle onda za ovu maticnu mogu imat intagred HD3300 i jos 3-Way CF?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kakva je razlika između CF

u biti

možeš ili crossfire

il 3-way

il hibrid

 

jer ako staviš 3 grafe

mislim da nežeš moć uključit hibrid

 

a uostalom

seriju 3000 možeš smao uparit sa serijom 3000 (govorim o hybrid)

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
doxy kaže...

u biti

možeš ili crossfire

il 3-way

il hibrid

 

jer ako staviš 3 grafe

mislim da nežeš moć uključit hibrid

 

a uostalom

seriju 3000 možeš smao uparit sa serijom 3000 (govorim o hybrid)

 aha sad si me malo zbunio... bi mogo stavit recimo jednom 3-way Cf 4890?? bezveze sam reko
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Kakva je razlika između CF
damian123 kaže...
doxy kaže...

u biti

možeš ili crossfire

il 3-way

il hibrid

 

jer ako staviš 3 grafe

mislim da nežeš moć uključit hibrid

 

a uostalom

seriju 3000 možeš smao uparit sa serijom 3000 (govorim o hybrid)

 aha sad si me malo zbunio... bi mogo stavit recimo jednom 3-way Cf 4890?? bezveze sam reko
 Vidi ako hoćeš Crossfire stavi 2x4890 ili 3x4890. Ako hoćeš Hybrid Crossfire onda moraš staviti neku it 3000 serije kao 3850 ili 3870.
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
crystal6 kaže...
damian123 kaže...
doxy kaže...

u biti

možeš ili crossfire

il 3-way

il hibrid

 

jer ako staviš 3 grafe

mislim da nežeš moć uključit hibrid

 

a uostalom

seriju 3000 možeš smao uparit sa serijom 3000 (govorim o hybrid)

 aha sad si me malo zbunio... bi mogo stavit recimo jednom 3-way Cf 4890?? bezveze sam reko
 Vidi ako hoćeš Crossfire stavi 2x4890 ili 3x4890. Ako hoćeš Hybrid Crossfire onda moraš staviti neku it 3000 serije kao 3850 ili 3870.
 aha ok sad sam malo vise skuzio.... thx svejedno na trudu.....Smijeh
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Kakva je razlika između CF
doxy kaže...

u biti

možeš ili crossfire

il 3-way

il hibrid

 

jer ako staviš 3 grafe

mislim da nežeš moć uključit hibrid

 

a uostalom

seriju 3000 možeš smao uparit sa serijom 3000 (govorim o hybrid)

 Već je bila ista takva tema.


HD3200/HD3300 integrirke možeš spojit u hybrid sa hd2400,hd34*0 i to je to i nije isplativo osim ako želiš imat 4 dvi izlaza.

HD4890 možeš spojit u crossfireX kako god želiš(do 4 gpu-a). Također HD4850x2,hd4870x2, hd4870 ,hd4850 možeš kombinirat kak hoćeš(max 4 gpu-a) tako i hd3850,hd3870,hd3850x2,hd3850x3,hd3870x2.

hd4650,hd4670 do 4 gpu-a.

ostale su mislim samo sa svojom porodicom hd2600 sa hd2600, hd4830 sa hd4830 itd.

Pravilo je -> MAX 4 GPU-a (x2 kartice se broji kao 2 gpu-a)

Naravno trebaš i matičnu sa 4 pci-e utora.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 20:39 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
Hyperion kaže...
doxy kaže...

u biti

možeš ili crossfire

il 3-way

il hibrid

 

jer ako staviš 3 grafe

mislim da nežeš moć uključit hibrid

 

a uostalom

seriju 3000 možeš smao uparit sa serijom 3000 (govorim o hybrid)

 Već je bila ista takva tema.


HD3200/HD3300 integrirke možeš spojit u hybrid sa hd2400,hd34*0 i to je to i nije isplativo osim ako želiš imat 4 dvi izlaza.

HD4890 možeš spojit u crossfireX kako god želiš(do 4 gpu-a). Također HD4850x2,hd4870x2, hd4870 ,hd4850 možeš kombinirat kak hoćeš(max 4 gpu-a) tako i hd3850,hd3870,hd3850x2,hd3850x3,hd3870x2.

hd4650,hd4670 do 4 gpu-a.

ostale su mislim samo sa svojom porodicom hd2600 sa hd2600, hd4830 sa hd4830 itd.

Pravilo je -> MAX 4 GPU-a (x2 kartice se broji kao 2 gpu-a)

Naravno trebaš i matičnu sa 4 pci-e utora.
 ok to sam svatio al ako stavim CF 2 gpu-a 4890 sta ce bit sa tom integriranom HD3300 oce ona nes smetat tim dve 4890 ili  ce samo tamo stajat unutra isolirana?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
Kakva je razlika između CF

neće ništa smetat

bit će isključena i izolirana, kao da je nema

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kakva je razlika između CF

Pa isključit će se.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kakva je razlika između CF

ipak na toj maticnoj je mala propusnost za crossx,pa bas i nije nes,ali ipak jace performanse su tu

NIŠTA PAMETNO!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
šiloman kaže...

ipak na toj maticnoj je mala propusnost za crossx,pa bas i nije nes,ali ipak jace performanse su tu

 kako mislis sta mi nebi bile iste performanse na toj maticnoj i na nekoj drugoj?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Kakva je razlika između CF

pa propusnost ti je x8 a inace je x16,znaci ova druga kartica radi upola slabije(ne bas upola ali 25%)...nadi neku koja drzi crossx a ima propusnost x16

NIŠTA PAMETNO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
šiloman kaže...

pa propusnost ti je x8 a inace je x16,znaci ova druga kartica radi upola slabije(ne bas upola ali 25%)...nadi neku koja drzi crossx a ima propusnost x16

 pokusat cu al bi trebala bit ili iz links-a, vemil-a, hgspot-a, ventex-a da ima podrzku DDR3 i s.AM3
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Kakva je razlika između CF

ok,probam nac;D

 

EDIT:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05030314&id_artikl=050.303.389

evo naso;D

dali je malo skupo ili?

NIŠTA PAMETNO!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 21:15 (šiloman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
šiloman kaže...

ok,probam nac;D

 

EDIT:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05030314&id_artikl=050.303.389

evo naso;D

dali je malo skupo ili?

 tu sam gledo i ja jer druge nisam mogo nac al to je ujednako i najkvalitetnija... tako da ce se isplatit dat 300kn vise jer bi zelio da mi potraje 5-6god ako je to moguce. jer sam mislio uzet malo slabije komponente i onda sa vremenom kupovat malo po malo jace stvari...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Kakva je razlika između CF

ovu MBO netreba mijenjat cirka 3-4 god,jer sve am3 idu i ddr3 jos,full crossx,di ces vise;D

NIŠTA PAMETNO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
šiloman kaže...

ovu MBO netreba mijenjat cirka 3-4 god,jer sve am3 idu i ddr3 jos,full crossx,di ces vise;D

 pa znam zato sam i ciljo na AM3 DDR3 jer bi poslije uzo Phenona 955BE i neki DDR3 1600 6-8 Gb i cf Quad CF 4870x2 na rezi 1920x1200 ili ako su te dve prejake onda bi stavio dve 4890
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 21:46 (damian123).
15 godina
offline
RE: Kakva je razlika između CF
damian123 kaže...
šiloman kaže...

ovu MBO netreba mijenjat cirka 3-4 god,jer sve am3 idu i ddr3 jos,full crossx,di ces vise;D

 pa znam zato sam i ciljo na AM3 DDR3 jer bi poslije uzo Phenona 955BE i neki DDR3 1600 6-8 Gb i cf Quad CF 4870x2 na rezi 1920x1200 ili ako su te dve prejake onda bi stavio dve 4890
 Za 3-4 godine i ta konfa če biti Slaba za tadašnje standarde.Izlanuo se
Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :)
15 godina
offline
Kakva je razlika između CF

sumnjam,iako kako tehnologija napreduje mozda i oce,ali ovo je sasvim ok,4870x2 ce i za 2 god biti jedna od jacih tako da sve je super

NIŠTA PAMETNO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kakva je razlika između CF

CF ili SLI je totalni shit(barem meni).I nikome to ne preporučam.Velike probleme stvaraju najnovije igre za koje nema profila u driverima.A i skaliranje u preformansama je upitno(Varira od igre do igre).Isto tako zagrijavanje se povečava pogotovo ako nemaš baš dobar protok zraka u kućištu.Tu je također potrošnja:pa ti za primjerice:2xHD4890 treba neko kvalitetnije 600W napajanje(min).

Recimo ja imam HD4850+HD4870(CF) čisto zbog Crysisa koji doslovice pojede jednu HD4870 na 20" monitoru.I na ono moje razočaranje sa CF-om sam dobio samo veču potrošnju,veče zagrijavanje i na pojedinim scenama artefakte.I to sve za samo 5FPS-a više u odnosu na jednu HD4870.

M.C
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kakva je razlika između CF
microman kaže...

CF ili SLI je totalni shit(barem meni).I nikome to ne preporučam.Velike probleme stvaraju najnovije igre za koje nema profila u driverima.A i skaliranje u preformansama je upitno(Varira od igre do igre).Isto tako zagrijavanje se povečava pogotovo ako nemaš baš dobar protok zraka u kućištu.Tu je također potrošnja:pa ti za primjerice:2xHD4890 treba neko kvalitetnije 600W napajanje(min).

Recimo ja imam HD4850+HD4870(CF) čisto zbog Crysisa koji doslovice pojede jednu HD4870 na 20" monitoru.I na ono moje razočaranje sa CF-om sam dobio samo veču potrošnju,veče zagrijavanje i na pojedinim scenama artefakte.I to sve za samo 5FPS-a više u odnosu na jednu HD4870.

 a to je,ali ko voli nek izvoli,ja nikad nebi to radio,rade bi prodao staru i kupio novu grafu...4870x2 je dobra,iako je vruca
NIŠTA PAMETNO!
15 godina
offline
RE: Kakva je razlika između CF
microman kaže...

CF ili SLI je totalni shit(barem meni).I nikome to ne preporučam.Velike probleme stvaraju najnovije igre za koje nema profila u driverima.A i skaliranje u preformansama je upitno(Varira od igre do igre).Isto tako zagrijavanje se povečava pogotovo ako nemaš baš dobar protok zraka u kućištu.Tu je također potrošnja:pa ti za primjerice:2xHD4890 treba neko kvalitetnije 600W napajanje(min).

Recimo ja imam HD4850+HD4870(CF) čisto zbog Crysisa koji doslovice pojede jednu HD4870 na 20" monitoru.I na ono moje razočaranje sa CF-om sam dobio samo veču potrošnju,veče zagrijavanje i na pojedinim scenama artefakte.I to sve za samo 5FPS-a više u odnosu na jednu HD4870.

 Eh ,ali to cool izgleda hehe. Mislim da bi dobio više da si imao dvije hd4870 ipak jedna hd4870 ima za 125MHz veći takt,a može i više te nema gddr5.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kakva je razlika između CF
Hyperion kaže...
microman kaže...

CF ili SLI je totalni shit(barem meni).I nikome to ne preporučam.Velike probleme stvaraju najnovije igre za koje nema profila u driverima.A i skaliranje u preformansama je upitno(Varira od igre do igre).Isto tako zagrijavanje se povečava pogotovo ako nemaš baš dobar protok zraka u kućištu.Tu je također potrošnja:pa ti za primjerice:2xHD4890 treba neko kvalitetnije 600W napajanje(min).

Recimo ja imam HD4850+HD4870(CF) čisto zbog Crysisa koji doslovice pojede jednu HD4870 na 20" monitoru.I na ono moje razočaranje sa CF-om sam dobio samo veču potrošnju,veče zagrijavanje i na pojedinim scenama artefakte.I to sve za samo 5FPS-a više u odnosu na jednu HD4870.

 Eh ,ali to cool izgleda hehe. Mislim da bi dobio više da si imao dvije hd4870 ipak jedna hd4870 ima za 125MHz veći takt,a može i više te nema gddr5.
 Da ljepo to izgleda.Dobio bi možda još nekih 5FPS-a sa 2xHD4870 nego sada sa ovim.Ali činjenica je da je Crysis jedna od igra koja ne prihvača baš najbolje multi gpu riješenja.A takvih ima dosta,a o ovim tek izašlim da ne govorim.
Po meni je bolje dati 3000kn za jednu GTX285 sa kojom možeš biti siguran da če žvakat sve igre,a neče imat nikakve probleme sa driverima ili kompaktibilnošću.Evo ja sam se malo zahebo što nisam bio strpljiviji pa čekao sada več izašlu seriju HD4890 i GTX275.
M.C
15 godina
offline
RE: Kakva je razlika između CF
microman kaže...
Hyperion kaže...
microman kaže...
 Eh ,ali to cool izgleda hehe. Mislim da bi dobio više da si imao dvije hd4870 ipak jedna hd4870 ima za 125MHz veći takt,a može i više te nema gddr5.
 Da ljepo to izgleda.Dobio bi možda još nekih 5FPS-a sa 2xHD4870 nego sada sa ovim.Ali činjenica je da je Crysis jedna od igra koja ne prihvača baš najbolje multi gpu riješenja.A takvih ima dosta,a o ovim tek izašlim da ne govorim.
Po meni je bolje dati 3000kn za jednu GTX285 sa kojom možeš biti siguran da če žvakat sve igre,a neče imat nikakve probleme sa driverima ili kompaktibilnošću.Evo ja sam se malo zahebo što nisam bio strpljiviji pa čekao sada več izašlu seriju HD4890 i GTX275.
 Ma nisi! Samo par fps-a brže. Gura i HD4870 512MB sama sve šta poželiš, to mi je bio jedan od boljih poteza što sam uzeo nju, a ne neku 8800gt(a čaća rekao dok sam kupovao comp :" dali želiš da ti kupim 8800gt" i ja sam rekao ne , i onda sam 6mj furao na 8500gt i onda je uletjela hd4870 već je 9mj stara.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice