Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

poruka: 21
|
čitano: 6.716
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Imam kuciste Thermaltake Kandalf LCS, koje u sebi ima ugradjeno vodeno hladjenje i univerzalni vodeni blok za graficku kartu. Uskoro kupujem graficku Gigabyte GV-250ZL-1GB, pa me zanima da li se isplati postavljati vodeni blok na tu graficku, jer se na taj nacin gubi garancija, a sam hladnjak na grafickoj je jako dobar (Zalman)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
0TeSLa0 kaže...

Imam kuciste Thermaltake Kandalf LCS, koje u sebi ima ugradjeno vodeno hladjenje i univerzalni vodeni blok za graficku kartu. Uskoro kupujem graficku Gigabyte GV-250ZL-1GB, pa me zanima da li se isplati postavljati vodeni blok na tu graficku, jer se na taj nacin gubi garancija, a sam hladnjak na grafickoj je jako dobar (Zalman)

 

 zalman je i više no dobar
16 godina
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS
Pa kad ga vec imas, ja bi stavio i udario po clockiranju
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Problem mi je maticna ploca, ona ima podrsku samo za PCI EXPRESS 1.0, pa ne znam kako bi proslo klokovanje.

Maticna mi je MSI K9N SLI

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 19:39 (0TeSLa0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

za 500-ak kuna ima nova am2+ matična (iako tebi treba am2) ako ti je grafička pcie2.0 na 1.0 iči če ti malo sporije a klokanje neijie najstabilnije ja bi ti preporučio novu matičnu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25

Pa koju maticnu mogu kupiti za 500 kn a da je dobra za overclocking?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
0TeSLa0 kaže...

Imam kuciste Thermaltake Kandalf LCS, koje u sebi ima ugradjeno vodeno hladjenje i univerzalni vodeni blok za graficku kartu. Uskoro kupujem graficku Gigabyte GV-250ZL-1GB, pa me zanima da li se isplati postavljati vodeni blok na tu graficku, jer se na taj nacin gubi garancija, a sam hladnjak na grafickoj je jako dobar (Zalman)

 

Vijeruj mi da če taj zalmanov hladnjak bolje ohladit tvoju grafu nego to vodeno sranje koje nije sposobno CPU ohladit bolje od nešto skupljih zračnih hlađenja,a kamoli GPU.
M.C
14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25

Nemoj tako, ovo sto imam, spustilo mi je 10 stepeni temaraturu na CPU i na GPU

CPU: AMD Athlon 6400+

VGA: trenutno je Gainward 8600 GTS

15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
0TeSLa0 kaže...

Nemoj tako, ovo sto imam, spustilo mi je 10 stepeni temaraturu na CPU i na GPU

CPU: AMD Athlon 6400+

VGA: trenutno je Gainward 8600 GTS

 A koji si hladnjak prije imao?
M.C
14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25

Na CPU Cooler Master High Tower, mislim da se tako zvao, davno je to bilo....prodao sam ga kad sam kupio ovo kuciste i vodeno gladjenje, a na GPU mi je bio standardni cooler

15 godina
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Pa....bas nisam siguran u rashladne mogučnosti tog zalmana što dobiješ.Moj je zalman hladio 9800gt na 94 stupnja u loadu,i to dok su bili hladniji dani,sada bi valjda išo preko 100.Pogledaj kako će ti zalman hladit,ak bude bio dobar pusti ga,ako ne stavi vodeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
0TeSLa0 kaže...

Na CPU Cooler Master High Tower, mislim da se tako zvao, davno je to bilo....prodao sam ga kad sam kupio ovo kuciste i vodeno gladjenje, a na GPU mi je bio standardni cooler

 I skinulo ti je samo za 10°c.trebao si stavit CM-V8 ili Thermalright ultra pa bi vidio što je hlađenje.
I ne stavljaj taj vodeni blok na GPU.Zato što taj hladi isključivo GPU pa bi ubrzo mogao vidit značenje pregorelog Vrama ili sklopova za napajanje koje taj blok ne hladi.
M.C
14 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
microman kaže...
0TeSLa0 kaže...

Na CPU Cooler Master High Tower, mislim da se tako zvao, davno je to bilo....prodao sam ga kad sam kupio ovo kuciste i vodeno gladjenje, a na GPU mi je bio standardni cooler

 I skinulo ti je samo za 10°c.trebao si stavit CM-V8 ili Thermalright ultra pa bi vidio što je hlađenje.
I ne stavljaj taj vodeni blok na GPU.Zato što taj hladi isključivo GPU pa bi ubrzo mogao vidit značenje pregorelog Vrama ili sklopova za napajanje koje taj blok ne hladi.
 Ma znam, morao sam ja dodati jos nekoliko pasivnih hladnjaka na VGA(na sadasnjoj grafici), posto ovaj blok samo hladi GPU...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 22:29 (0TeSLa0).
15 godina
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Ili si uzmi musashija s kojim dobiješ sve -odlično i tiho hlađenje,pasivce za čipove a i nije skup-270kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Hvala svima na pomoci oko ove dileme ;)

Znam da je off-topic, ali zanima me koliko bi mi moja ploca koja ima PCI E 1.0 gusila GTS 250, koja zahtjeva PCI E 2.0

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2009 0:00 (0TeSLa0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
0TeSLa0 kaže...

Hvala svima na pomoci oko ove dileme ;)

Znam da je off-topic, ali zanima me koliko bi mi moja ploca koja ima PCI E 1.0 gusila GTS 250, koja zahtjeva PCI E 2.0

 Ne toliko da bi opravdala novu kupovinu druge,ako ova čisto dobro radi.
M.C
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Upravo sam kupio graficku i postavio je u svoju masinu.... XD

Sad cu testirati da vidim kako radi!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Sad sam igrao FallOut 3 sa Ultra High detaljima, na rez 1440x900, sa ukljucenim HDR, ma sve na max i temp. ne prelazi 58 stepeni, sto je odlicno.......

Necu nista dirati, ostavljam ja ovaj fabricki Zalman.....

Jos jednom hvala svima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Ajde,onda ovaj je tvoj zalman neš bolji nego što je smojim bio slučaj...ipak ima još nade za njihBelji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 25
0TeSLa0 kaže...

Sad sam igrao FallOut 3 sa Ultra High detaljima, na rez 1440x900, sa ukljucenim HDR, ma sve na max i temp. ne prelazi 58 stepeni, sto je odlicno.......

Necu nista dirati, ostavljam ja ovaj fabricki Zalman.....

Jos jednom hvala svima...

 Igraj Crysis jedno pola sata sa High detaljima i da vidiš kak brzo dođe do 70°c.
M.C
15 godina
offline
Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

Ili skini program furmark,to ti je pravi stress program za grafu i zagrijat će jako dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice