HD 7850 Club

poruka: 2.299
|
čitano: 296.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HD 7850 Club

Noni druze izgleda su ti osli lezajevi pa ti ventovi padaju u disbalans. Ne pomaze tu podmazivanje, nego novi aftermarket cooler

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Nista od toga. Dok budemo igrali starcraft stavit cu da vrti ventove na 100% i bit cu na miru :P 

Jedna Dota na dan vadi psihopata iz tebe van!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HD 7850 Club
sfc_PsychQ kaže...

Noni druze izgleda su ti osli lezajevi pa ti ventovi padaju u disbalans. Ne pomaze tu podmazivanje, nego novi aftermarket cooler

 itekako da pomaze podmazivanje, jedan ventilator od kucista mi je pravio buku i otkad sam ga podmazao radi normalno vec par mjeseci. Neka proba podmazat nista ga ne kosta ako mu je istekla garancija.

11 godina
offline
HD 7850 Club

Jel bi normalno radila sapphire 7850 2 gb gddr5 sa mojim e8500 oc 3.5 ghz (mogu ga još više oc-at) sa starijim igricama i onda kroz narednih par mjeseci bi prešao na quad core

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HD 7850 Club
hrčak kaže...

Jel bi normalno radila sapphire 7850 2 gb gddr5 sa mojim e8500 oc 3.5 ghz (mogu ga još više oc-at) sa starijim igricama i onda kroz narednih par mjeseci bi prešao na quad core

 Radila bi ona normalno samo ne punim potencijalom jer taj proc je slab za nju al ako planiras pric na quad to je vec druga stvar jer s njim ce bolje disat.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
offline
HD 7850 Club

A kak se zove program gdje u igrici mogu vidjeti koliko mi proc iskorištava grafu?

 

Jer mogu je dobiti za jako smješne pare pa ono...

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 22:46 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HD 7850 Club

Procesor ce bit usko grlo koliko god ga klokao, ali radit ce normalno u igrama osim sto neces iskoristavat punu snagu doticne grafe sa tim procesorom. Ali ako ides na quad kasnije onda go for it...

 

edit: vidim kolega me preduhitrio hehe ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 22:46 (gogo17792).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: HD 7850 Club
hrčak kaže...

A kak se zove program gdje u igrici mogu vidjeti koliko mi proc iskorištava grafu?

 

Jer mogu je dobiti za jako smješne pare pa ono...

 MSI Afterburner

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
NoniCRO kaže...

Dali je netko mozda podmazivao ventilatore? Meni kad ventovi dodu do 47% cuje se tako iritantna vibracija. Ako ide preko 47 nema problema a ako ide ispod isto nema problema. 

 po mom iskustvu nije stvar u ventilatoru vec na odredenim okretajima na nekom mjestu(obicno dio plastike/metala) se desava vibracija izmedu dva tjela! dakle malo pogledaj grafu di se to tocno desava! malo teze je naci no pritiskom prsta se moze pronaci jer ce doticna vibracija utihnuti! probaj...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Re: HD 7850 Club
gogo17792 kaže...
sfc_PsychQ kaže...

Noni druze izgleda su ti osli lezajevi pa ti ventovi padaju u disbalans. Ne pomaze tu podmazivanje, nego novi aftermarket cooler

 itekako da pomaze podmazivanje, jedan ventilator od kucista mi je pravio buku i otkad sam ga podmazao radi normalno vec par mjeseci. Neka proba podmazat nista ga ne kosta ako mu je istekla garancija.

 ako je nesto u disbalansu opet ce se cut koliko ti god to podmazivao, podmazivanje pomaze ako je nesto zapeklo, struze, skripi.

prvo treba utvriditi dali su lezajevi dobri ili je nesto drugo.

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club

Nemojte stavljat Crimson zadnji...meni skurilo grafu.

 

Nikad OC, uvijek pažen i mažen komp, IDLE temp ispod 40...load nikakav jer praktički ništa ne radim osim OpenCL renderinga u Adobe CC.

 

Probao sa DDU brisat, stavljat stariji driver pa ponovo...čitav dan danas. Samo crni ekran nakon instalacije i ništa.

 

Ovo pišem s integrirke, grafu je spasilo kad sam je spekao na 200 12 min ali čini mi se kao samo privremeno rješenje.

 

12 godina
offline
HD 7850 Club

Nemoj zezat. Moja isto riknula nedavno. Poklopilo se sa tim što sam je priključio na novi monitor (FHD nakon 1680:1050). Radila u igri na full detaljima 10-15 minuta i izdahnula. Nakon toga ventovi se vrte, ali komp ne može proć ni POST. Moguće da su i driveri imali nešto s tim

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...

Nemojte stavljat Crimson zadnji...meni skurilo grafu.

 

Nikad OC, uvijek pažen i mažen komp, IDLE temp ispod 40...load nikakav jer praktički ništa ne radim osim OpenCL renderinga u Adobe CC.

 

Probao sa DDU brisat, stavljat stariji driver pa ponovo...čitav dan danas. Samo crni ekran nakon instalacije i ništa.

 

Ovo pišem s integrirke, grafu je spasilo kad sam je spekao na 200 12 min ali čini mi se kao samo privremeno rješenje.

 

 kakve to veze ima s driverima ako je nakon pečenja proradila?

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Ima, driveri su mi disableali fanove i nakon kaj je radila neko vrijeme skurila se.
Kad sam je vratio, nije bilo drivera nego sam instalirao tvornicke.
13 godina
offline
HD 7850 Club

Pa jel ne bi trebala bit nekakva zastita?da se restarta ili nesto kod pregrijavanja? kak je kod procesora...

Kod mene su zadnji drajveri i radi oke sve,obicno imam msi afterburner upaljen pa pratim temp,nakon procitanog posta cesce nego inace!

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
Ima, driveri su mi disableali fanove i nakon kaj je radila neko vrijeme skurila se.
Kad sam je vratio, nije bilo drivera nego sam instalirao tvornicke.

 

To znači da je bila neispravna i ovako? Šta ne bi trebalo biti nešto u biosu grafičke da ju zagasi ako prijeđe određenu temperaturu? Mislim da tako nešto mora postojati.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
offline
HD 7850 Club

@Kamikaza1600vti

 

Ja nemam pojma šta je moju došlo glave, ali desilo se kad je prvi put pokrenula igru na FHD. Meni vent normalno radi, ali grafa ne daje sliku. Moguće da je povukla više struje nego ikad prije i to je bilo previše za nju.

 

To mi je prva koja je izdahnula. Može li se uopće dobit koja kuna za neispravnu karticu? Ili da je nosim na reciklažno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
I na mojoj je vent normalno radi dok nije davala sliku...radila je na MS Basic Adapteru.

Napajanje nije problem sigurno.
11 godina
offline
HD 7850 Club

Jesi siguran, tj. kako možeš biti siguran da nije "samo krepala", bez pomoci drivera?

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Pa nije moguce da tisucama ljudi slucajno crkne graficka par sati nakon instalacije Crimsona.

Da..bas je svima crkla grafa taj dan.
11 godina
offline
HD 7850 Club

Sumnjivo je to, jesi mailao AMD? Opet kazem, teško je dokazati da su je ubili s tim crimsonom?

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Pa imas savrseno objasnjenje...stavljao sam linkove.

Stavis zadnji driver, on ubije fanove ili ih drzi ispod 20%, grafa ode na normalnu frekvu, lagani load, pregrije se i to je to.
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
https://m.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/3up8r2/amd_bugged_new_drivers_killed_my_gpu_and_others/


evo...@jakovp bila je potpuno funkcionalna...u idleu ispod 40, nije bila OC
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
https://m.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/3up8r2/amd_bugged_new_drivers_killed_my_gpu_and_others/


evo...@jakovp bila je potpuno funkcionalna...u idleu ispod 40, nije bila OC

1. Taj thread je star više od 11 mjeseci, zadnja poruka je ostavljena prije više od 8 mjeseci. Dakle ne radi se niti o istoj grafi niti o istim driverima = NEUSPOREDIVO s tvojim slučajem.

2. O kakvim tisućama skurenih grafa govoriš, molim izvor na to.

 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
https://community.amd.com/message/2743721


evo...imat ovakvih threadova koliko hocete...ne kuzim kaj imate branit "sveti" AMD...nije im ovo ni prvi ni zadnji put..isti k sam imao sa HD2600XT prije jedno 8 godina.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
https://community.amd.com/message/2743721


evo...imat ovakvih threadova koliko hocete...ne kuzim kaj imate branit "sveti" AMD...nije im ovo ni prvi ni zadnji put..isti k sam imao sa HD2600XT prije jedno 8 godina.

 Nitko ne kaže da taj beta driver nije bila kap koja je prelila čašu pa je tvoju ostarjelu karticu dotkula. Ovakvih tema ima na tisuće, odnose se na SVE vrste kartica SVIH proizvođača. Već je nekoliko kolega sa različitim serijama AMD grafi koristilo taj isti driver kao ti pa nije bilo problema. Ne možeš na temelju svog iskustva donositi zaključke da taj driver svima skuriti GPU. S druge strane AMD je izdao novi driver praktički slijedeći dan tako da je neki problem ipak postojao.

Poruka tebi i svima, ne instalirajte te beta drivere odmah po izlasku, sačekajte koji dan.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Prince-Artas kaže...
Mitch kaže...
https://community.amd.com/message/2743721


evo...imat ovakvih threadova koliko hocete...ne kuzim kaj imate branit "sveti" AMD...nije im ovo ni prvi ni zadnji put..isti k sam imao sa HD2600XT prije jedno 8 godina.

 Nitko ne kaže da taj beta driver nije bila kap koja je prelila čašu pa je tvoju ostarjelu karticu dotkula. Ovakvih tema ima na tisuće, odnose se na SVE vrste kartica SVIH proizvođača. Već je nekoliko kolega sa različitim serijama AMD grafi koristilo taj isti driver kao ti pa nije bilo problema. Ne možeš na temelju svog iskustva donositi zaključke da taj driver svima skuriti GPU. S druge strane AMD je izdao novi driver praktički slijedeći dan tako da je neki problem ipak postojao.

Poruka tebi i svima, ne instalirajte te beta drivere odmah po izlasku, sačekajte koji dan.

 Ma šta pričaš ti? Svima na 7xxx i R9 2xx će ugasit fanove prije reboota nakon instalacije drivera...ako ne rebootaš u 2-3h ili pak nešto radiš nehebo si sigurno!

 

I uopće nije beta driver...pa daj čitaj kolega...

 

Windows update je napravio automatic update...nakon tog mi je izašla Catalyst obavijest da nadogradim na latest Crimson...reko može, skinuo 16.11.2 sam od sebe i instalirao...par sati nakon bam artefakti, ugasi se komp, palim ga, crni ekran...grafa gori.

 

 

 

 

Nevažno, skurio sam je na 200°C, oko 10 minuta.

 

Radi savršeno sada, sve preporuke za pastu MX-4 od Arctica, na idleu mi je sada 26°C! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 14:36 (Mitch).
15 godina
offline
HD 7850 Club

Evo koja fotka....bitno da radi...stavio 16.11.3, odvrtio Furmark.

 

scimo sam se kad je bacila black screen opet prilikom instalacije na duže ali proradila bez beda...nikakv artefakti..odmah ju je Win 10 pročitao kao 7800, a ne Basic Adapter

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 14:50 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...

Evo koja fotka....bitno da radi...stavio 16.11.3, odvrtio Furmark.

 

scimo sam se kad je bacila black screen opet prilikom instalacije na duže ali proradila bez beda...nikakv artefakti..odmah ju je Win 10 pročitao kao 7800, a ne Basic Adapter

 Ovako posto gledam tvoje prijasnje postove pa kazes da su ti zadnji driveri ubili grafu mogu ti reci da to nemoze biti istina jer to samo moze biti i do tebe.

Neznam da li koristis msi afterburner, medjutim kod verzije 4.20 bio je jedan problem bar koji sam ja bio uocio.Prilikom instalacije novih drivera on automatski spusti na 20-30% i ostavi tako neovisno jel koristis graficku u full load-u ili ne.Ako je bio recimo u pozadini radio a ti si instalirao drivere meni je se znalo dogoditi da mi temperature graficke odu preko 85°C.

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
dreadmoore kaže...
Mitch kaže...

Evo koja fotka....bitno da radi...stavio 16.11.3, odvrtio Furmark.

 

scimo sam se kad je bacila black screen opet prilikom instalacije na duže ali proradila bez beda...nikakv artefakti..odmah ju je Win 10 pročitao kao 7800, a ne Basic Adapter

 Ovako posto gledam tvoje prijasnje postove pa kazes da su ti zadnji driveri ubili grafu mogu ti reci da to nemoze biti istina jer to samo moze biti i do tebe.

Neznam da li koristis msi afterburner, medjutim kod verzije 4.20 bio je jedan problem bar koji sam ja bio uocio.Prilikom instalacije novih drivera on automatski spusti na 20-30% i ostavi tako neovisno jel koristis graficku u full load-u ili ne.Ako je bio recimo u pozadini radio a ti si instalirao drivere meni je se znalo dogoditi da mi temperature graficke odu preko 85°C.

 Po valjda stoti put kažem, apsolutno sam siguran da je driver...pa nisam debil. Grafa nikad nije bila OC! Nikad. Došla je na tvorničkih, sigurnih 920 Mhz. Komp je korišten isključivo za Photoshop, AE i Lightroom. Nikad nije niti crashala niti išta. Pažljivo pratim temp svega...redovno čišćenje itd.

Bilo je gore virtualki koje rade kao serveri ponekad.

 

Afterburner nije bio instaliran.

Mogu ti uzet bilo koju grafu iz ove serije, stavit zadnji Crimson, ostavit enablean ULPS, ne restartat komp nakon instalacije i upalit neku igru na 2h. Sigurno će bit spržena jer nećeš imat pojma da je driver disableao fan.

 

Dakle jedino što sam ja krivo napravio jest, ostavio instalaciju u pozadini dok sam radio nešto na kompu (nisam restartao).

 

Driveri su mi se : 1. updateali preko Windows Update

2. nakon tog je iskočio window da upgrejdam CCC.

 

Ja sam sve to odradio, izašao mi je Win10 notif da je gotovo, ja nastavio nešto radit...

 

 

Uglavnom ključ je da se preko regedita disablea EnableULPS (search sa F3 pa dword u 0) nakon svake Crimson instalacije drivera (i nakon reboota).

 

 

Reboot ovdje nije problem, jer jedino čemu služi je update registrya.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 16:34 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice