HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

poruka: 26
|
čitano: 4.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

Danas mi je došla seccond hand grafa i uopce ne daje sliku ... ledica D 601 crvena cijelo vrijeme, a vent na maximumu. Lik kaze da grafa tesko pali, ali da ipak radi ... Molim pomoc, dal se da sta napravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
juice21 kaže...

Danas mi je došla seccond hand grafa i uopce ne daje sliku ... ledica D 601 crvena cijelo vrijeme, a vent na maximumu. Lik kaze da grafa tesko pali, ali da ipak radi ... Molim pomoc, dal se da sta napravit?

Pa eto dao ti je odg lik, čekaj možda proradi ili te je lik zahebo. to prvi put cujem da grafa teško pali ali da ipak radi. {#}

 

Edit: imo sam davno tv-e kojem je trebalo pola sata da se ugrije kad se upali, i tek onda dođe slika, i onda radi normalno do sljedeceg paljenja, ni dan danas neznam u cem je bila caka. {#}

Rappy
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 12:48 (rappy).
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

dal je imao tko slicna iskustva? dal zna netko kako to rijesit? imao sam gtx 275 koja vuce vise struje i nije bilo problema, dakle nije do napajanja ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
juice21 kaže...

Danas mi je došla seccond hand grafa i uopce ne daje sliku ... ledica D 601 crvena cijelo vrijeme, a vent na maximumu. Lik kaze da grafa tesko pali, ali da ipak radi ... Molim pomoc, dal se da sta napravit?

Jel ti prodao grafičku ili stojadina?{#}

 

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault
D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed
D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed
D601   - Red LED On, shows critical Core power fault

 

(500 Watt or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended)

 

Možeš je eventualno isprobat na nekom drugom napajanju čisto da budeš siguran.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
F1-IVO kaže...
juice21 kaže...

Danas mi je došla seccond hand grafa i uopce ne daje sliku ... ledica D 601 crvena cijelo vrijeme, a vent na maximumu. Lik kaze da grafa tesko pali, ali da ipak radi ... Molim pomoc, dal se da sta napravit?

Jel ti prodao grafičku ili stojadina?{#}

 

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault
D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed
D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed
D601   - Red LED On, shows critical Core power fault

 

(500 Watt or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended)

 

Možeš je eventualno isprobat na nekom drugom napajanju čisto da budeš siguran.

hahahaha, njegove rijeci :D ... probat cu na drugom napajanju, al stvrano mislim da nije do toga ... ovo napajanje nije staro ni godinu dana, a drzalo je i jace kartice tako da mislim da nije do toga ...

14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

isprobao s Corsairom VX 550 i tamo isti slucaj ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

......riješit češ sa "pečenjem"...samo pazi na minutažu a i imaš temu o tome. Ja sam svoju tako riješio,imao isti slučaj..

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
lion002 kaže...

......riješit češ sa "pečenjem"...samo pazi na minutažu a i imaš temu o tome. Ja sam svoju tako riješio,imao isti slučaj..

baš baš identični? koliko si je ti drzao minuta unutra? 9?

14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

upravo sad grijem peć na 200, pa cu javit rezultate... drzat cu je 9 minuta i mozda koju sekundu preko ...

 

edit: stavio sam je, 9 minuta odbrojavam :)

 

edit: izvađena nakon 9 min i 30 sek, sad se hladi ....

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 15:21 (juice21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

kartica i dalje ne daje znakove zivota, probat cu jos jednom na 10 minuta ... ima li tko kakav drugi savjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

lampica svijetli i dalje al bar sam uspio upalit komp bez problema, sad cu stavit drivere, flashat bios sa ASUS TOP biosom, izvrtit par testova a ako ce se rusit budem je jos jedanput u pec na 30 sekundi duze

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

driveri se skidaju, a u međuvremenu sam probao fallout new vegas, smrzla se slika i izbacilo me vaan ... nadam se da je do toga sto driveri nisu stavljeni ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

drivere sam uspio stavit ali ipak nije do drivera vec do kartice ... novi bios ne rjesava nista, kako su povecani taktovi, kartica ima jos vise problema pa sam vratio stari ... sad ide u pecnicu po treci put al na 205 stupnjeva (da ne pada uopce ispod 200 dok grijac ne radi) i na 40 sekundi duze pa budemo vidili :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
D601 ledica ti oznacava visoke temperature regulacije napona na grafickoj, zato se nije htjela upalit, a kasnije se zamrzla slika zato jer su temperature dosle visoko. Uzmi si neki hladnjak za regulaciju napona, bilo je Thermalright VRM Hladnjaka po 80kn na njuskalu. Ili jednostavno stavi neki veci ventilator da puse po VRM-u
14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
MARKOZD15 kaže...
D601 ledica ti oznacava visoke temperature regulacije napona na grafickoj, zato se nije htjela upalit, a kasnije se zamrzla slika zato jer su temperature dosle visoko. Uzmi si neki hladnjak za regulaciju napona, bilo je Thermalright VRM Hladnjaka po 80kn na njuskalu. Ili jednostavno stavi neki veci ventilator da puse po VRM-u

prije pecenja kartica je bila skroz hladna, tj nij uopce radila, tako da mislm da nije do visokih temperatura

14 godina
neaktivan
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

Imao sam ja davno X1950XT koja je imala isti problem kao ti, al zato sto su neki tranzistori bili pokidani, tvoja se bar pali.

WoT: GuntherPrien
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
dedaa kaže...

Imao sam ja davno X1950XT koja je imala isti problem kao ti, al zato sto su neki tranzistori bili pokidani, tvoja se bar pali.

sad je na hlađenju po treci put, bas me zanima kakvi ce sad bit rezultati ...ako bude negativno, mislim da nema smisla je stavljat opet unutra ... 

14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
juice21 kaže...
MARKOZD15 kaže...
D601 ledica ti oznacava visoke temperature regulacije napona na grafickoj, zato se nije htjela upalit, a kasnije se zamrzla slika zato jer su temperature dosle visoko. Uzmi si neki hladnjak za regulaciju napona, bilo je Thermalright VRM Hladnjaka po 80kn na njuskalu. Ili jednostavno stavi neki veci ventilator da puse po VRM-u

prije pecenja kartica je bila skroz hladna, tj nij uopce radila, tako da mislm da nije do visokih temperatura

bas citam i po stranim forumima, izgleda da je ipak u pitanju pregrijavanja regulacije napona? kako da to rijesim? to ima veze sa memorijom jel? VRM mi je ispod referentnog hladnjaka

 

there is a high probability that d601 lits on when the gpu doesnt get enough power. I had the same problem with my card after running with it for over a year and the solution was so simple that it was frustrating to finally solve it;p it came that i had a short circuit and my safety strip didnt make it, though it was still working. after changing the strip everything is allright.

 

cheers. ........ sta mu to znaci? changing the strip?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 18:54 (juice21).
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

kartica ne daje znakove zivota, zanima me dal bi mozda bilo dobro odnest u Vacom da je oni pogledaju ... dal bi oni mogli sta napravit? Itko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

Odnesi kartu u servis, al vjerojatno je za staru kramu po ovome šta veliš.

 

Jel moguće da si uspio sam napisat 6 postova zaredom, pa zatim triple post?

Izvinjavam se na off-topicu ali ovo mora uć u knjigu rekorda. {#}

----------Jesse,we need to cook 8)
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 23:07 (BobbyZ).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

GPU usage mi ne mrda s nule a i mislim da mi ona zadnja ocitanja nisu nesto dobra

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

Kartica je za smeće, to je činjenica. Samo se nadam da nisi dao više od 50kn za nju... a i to je previše.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
rapture686 kaže...

Kartica je za smeće, to je činjenica. Samo se nadam da nisi dao više od 50kn za nju... a i to je previše.

100 kn, 130 sa poštarinom. jucer sam je tavio u njuskalo i otisla je u 5 minuta za 100 kn .. dns sam je poslao .. 30 kn gubitka i nije nesto strasno :) prodao sam je pod neispravnu, naravno

11 godina
neaktivan
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

Aj neka. Valjda si naučio lekciju {#}

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku

Heh. Kupac vjerojatno trlja ruke kao "budem ju ja u pećnici sredio" a kartica je 3 puta bila u peći te tko zna koliko puta prije toga. {#}

 

Da ne bi pomislio da te kritiziram. Prodao si ju kao neispravnu i to je OK. Samo mi je komična situacija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 19:36 (Alkaline).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD 4870 D 601 ledica svijetli i ne daje sliku
Alkaline kaže...

Heh. Kupac vjerojatno trlja ruke kao "budem ju ja u pećnici sredio" a kartica je 3 puta bila u peći te tko zna koliko puta prije toga. {#}

 

Da ne bi pomislio da te kritiziram. Prodao si ju kao neispravnu i to je OK. Samo mi je komična situacija.

"šalji dalje do zadnje budale" :D hehehe

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice