GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
rokonja kaže...
metallic kaže...

 

Nadam se da ce kolega imati na cemu igrati 

  Ma snašo se budem ja oko igranja, meni je samo da korektno završi reklamacija. A ovo siroće na pultu jedva vidi ekran i radi preko...  Neka mu bude ipak poćinju veseli i pozitivni dani. 

 

Je, samo se pripremi na to da MSI RMA ne riješava tako da "poprave" tvoju nego im daju popravljenu drugu....

A ta može biti ona koju su tvornički "pekli" i sva izgrebana.... pod geslom bitno da radi... 

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Alfa_R kaže...
rokonja kaže...
metallic kaže...

Je, samo se pripremi na to da MSI RMA ne riješava tako da "poprave" tvoju nego im daju popravljenu drugu....

A ta može biti ona koju su tvornički "pekli" i sva izgrebana.... pod geslom bitno da radi... 

 

 Ajd plizzzzz objasni kako da skužim da je eto spečena? Tako sam dobi kao drugu rx 480 od njih, pa kad sam je zapalio ispao mi ventilator i onako ko lud leti po kompu. Ja zovem i ispričam što se dogodilo, a lik me napadne da kako sam to rukovao s grafom. Odem u links i kupim novi ventilator i to je to.  

8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
rokonja kaže...
Alfa_R kaže...
rokonja kaže...
metallic kaže...

Je, samo se pripremi na to da MSI RMA ne riješava tako da "poprave" tvoju nego im daju popravljenu drugu....

A ta može biti ona koju su tvornički "pekli" i sva izgrebana.... pod geslom bitno da radi... 

 

 Ajd plizzzzz objasni kako da skužim da je eto spečena? Tako sam dobi kao drugu rx 480 od njih, pa kad sam je zapalio ispao mi ventilator i onako ko lud leti po kompu. Ja zovem i ispričam što se dogodilo, a lik me napadne da kako sam to rukovao s grafom. Odem u links i kupim novi ventilator i to je to.  

 

Po slikama. Nadam se da si je pošteno izslikao prije, pogotovo da  se vide lemove gdje. To je pametno uvijek prije bilokakve reklamacije napraviti.. pa i pred njima, ako daješ u trgovinu.

U tvornici znaju preljepiti SN pa onda sn je isti, ali ako ti rukuješ sa grafičkom da je čuvaš, sigurno će imati ogrebotina jer koliko sam vidio po stranim forumima ogrebotine su česte, čak i svijeni bracketi.

 

Ugl, prvo što bi ja gledao je kompletni bundle i kutija. Predao si takvu, takvu hoćeš i nazad. Ako ima ogrebotina - izvolite sada to otkloniti. A ako se vidi da je druga - neka hvala. Teoretski, to je popravak, ali vraćamo se da je velika šansa neke ogrebotine, nekompletnog bundle i za to se uhvatiš - sad to otklonite.

  A i da prihvatiš, bez obzira na SN, ide ti nova garancija ispočetka. Naravno kao uvijet za to je izdatnica sa napoemnom da se radi o cijeloj novoj grafičkoj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 22:57 (Alfa_R).
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
rokonja kaže...

  Grafa je mainala i kada sam je kupio to je bilo 3-4mm onako tvrde prašine na njoj, kao da je bila u blatu (bila jako povoljna i garu ima) . I skinuo stranicu bočnu s kutije i opet velike temperatute. Ma odvest ću ju u pon. na servis pa neka joj tamo promjene pastu i neka ju testiraju. Mene je samo zanimalo dal su to normalne temperature i što mi je činit... 

 ...nek drži fige da dobije bilo kakvu drugu grafu a ne da gleda jel dobio isti bundle ili jel grafa ima koju ogrebotinu na sebi...nije da auto reklamira 

8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
rokonja kaže...

  Grafa je mainala i kada sam je kupio to je bilo 3-4mm onako tvrde prašine na njoj, kao da je bila u blatu (bila jako povoljna i garu ima) . I skinuo stranicu bočnu s kutije i opet velike temperatute. Ma odvest ću ju u pon. na servis pa neka joj tamo promjene pastu i neka ju testiraju. Mene je samo zanimalo dal su to normalne temperature i što mi je činit... 

 ...nek drži fige da dobije bilo kakvu drugu grafu a ne da gleda jel dobio isti bundle ili jel grafa ima koju ogrebotinu na sebi...nije da auto reklamira 

 

 

Jeli ti znaš koliko daju garancije kad prodaju refurbished?

Dakle njegovoj ispravnoj grafičkoj koja treba samo promjenu paste ti bi bio sretan da dobije reflow smeće koje ima veliku šansu da krepa, a zbog prekucavanja serijskog naš uvoznik da izbjegne zakon o novoj garanciji (tehnički nije izbjegao, jer dio je promjenjen i ide nova garancija, ali to neće prihvatiti bez izričitog inzistiranja).?

 

Gle, neznam za tebe, ali ja cijenim svoje stvari. Kada predam stvar koja izgleda kao nova hoću takvu i nazad. Sa full bundleom i lšarenom kutijom.

No, ovdje savjetujem da se uhvati toga da ne mora prihvatiti refurbished.

 

 

 

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 Ekipa hvala na savjetim, zadnja poruka u temi. Javim kad ova drama završi i kako je završila. Zadnje pitanje: dali ja MORAM prhvatit drugu grafu, a da vidim da nije ful nova ili joj nešto nedostaje? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
rokonja kaže...

 Ekipa hvala na savjetim, zadnja poruka u temi. Javim kad ova drama završi i kako je završila. Zadnje pitanje: dali ja MORAM prhvatit drugu grafu, a da vidim da nije ful nova ili joj nešto nedostaje? 

 

Ako nedostaje - ne. Ako je druga polovna, tehnički da jer je "popravljena", pod uvjetom da je kompletno isti model uključujuči i boju.

Zato sam i naveo da se uhvatiš možebitnih oštećenja.

 

9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Lol,ja cjenim svoje stvari ali ova grafa je majnala u nekom podrumu i vjerovatno je pun pcb skorenog blata od prašine.Budimo realni malo 

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...

Lol,ja cjenim svoje stvari ali ova grafa je majnala u nekom podrumu i vjerovatno je pun pcb skorenog blata od prašine.Budimo realni malo 

 ZGamer

LOL meni je rečeno kad sam kupovao svoju da je majnala u klimatiziranom prostoru/stanu ventilatori na 60%. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 16:13 (hummer0).
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Moja je majnala pod vodom na 40 stupnjeva u kućnim uvjetima,nije to poanta ovdje kad dobiš grafu koja kao da je doslovno kopala rudnike 

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vratili mi grafu, i tak tak. Mislim da su promjenili pastu i smanjili temp. na nekih 75. I nemam više komentara meni je .

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Pitanje je što su i kako najeli... Neku kinesku cunga lunga pastu...
Ja sam promjenom paste (kryonaut) skinuo sa 75+ na 58 max u metro exodusu. Custom krivulja, ali na 58 je već jako blizu 100%. Druge igre 55-56 i manje okretaja... Ok, jače hlađenje imam, ali kod tebe bi očekivao nekih do
10c više 65-68c.

Edit - da se ne pomisli da želim reći da je kryonaut spusto, nije već je (očito) bio problem sa starom pastom...
ali sigurno je bolji za koji c.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 19:21 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Alfa_R kaže...
Pitanje je što su i kako najeli... Neku kinesku cunga lunga pastu...
Ja sam promjenom paste (kryonaut) skinuo sa 75+ na 58 max u metro exodusu. Custom krivulja, ali na 58 je već jako blizu 100%. Druge igre 55-56 i manje okretaja... Ok, jače hlađenje imam, ali kod tebe bi očekivao nekih do
10c više 65-68c.

Edit - da se ne pomisli da želim reći da je kryonaut spusto, nije već je (očito) bio problem sa starom pastom...
ali sigurno je bolji za koji c.

Nista cudno sta si na 58°C ako si tako nagazio ventove. Al ne vidim smisao kad mozes pustit jos 6-7°C i imat tisinu...

8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Alfa_R kaže...
Pitanje je što su i kako najeli... Neku kinesku cunga lunga pastu...
Ja sam promjenom paste (kryonaut) skinuo sa 75+ na 58 max u metro exodusu. Custom krivulja, ali na 58 je već jako blizu 100%. Druge igre 55-56 i manje okretaja... Ok, jače hlađenje imam, ali kod tebe bi očekivao nekih do
10c više 65-68c.

Edit - da se ne pomisli da želim reći da je kryonaut spusto, nije već je (očito) bio problem sa starom pastom...
ali sigurno je bolji za koji c.

Nista cudno sta si na 58°C ako si tako nagazio ventove. Al ne vidim smisao kad mozes pustit jos 6-7°C i imat tisinu...

 

Ni ne čujem je u ovoj konfiguraciji na 2300 rpm dok igram... Spinaju se i ventovi za gašenje ryzena ako ga nešto optereti kako spada jer je on nagazen do ibera... (cpu 1.4v, ram 1.5v.. )

 

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Razmišljam malo da zamjenim pastu na svojoj 1080Ti. Čini mi se da je nekaj toplija nego kaj bi trebala biti, sad jedino igram CoD i tamo dođe do 70-71 stupanj (stock). Mislim nije to puno, ja bi to više iz zajebancije napravio. Čitam da se neki dosta skinuli zamjenom paste. Koja pasta se preporuča (a da nije blesavo skupa)? Thermal padovi bi trebali biti OK, zar ne? Imam još godinu dana garancije, jedino me taj dio malo zeza. Makar nema nikakve 'void varranty' naljepnice, ali ipak u slučaju da ju moram dati na reklamaciju da ne skuže da sam se ja malo igrao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...

Razmišljam malo da zamjenim pastu na svojoj 1080Ti. Čini mi se da je nekaj toplija nego kaj bi trebala biti, sad jedino igram CoD i tamo dođe do 70-71 stupanj (stock). Mislim nije to puno, ja bi to više iz zajebancije napravio. Čitam da se neki dosta skinuli zamjenom paste. Koja pasta se preporuča (a da nije blesavo skupa)? Thermal padovi bi trebali biti OK, zar ne? Imam još godinu dana garancije, jedino me taj dio malo zeza. Makar nema nikakve 'void varranty' naljepnice, ali ipak u slučaju da ju moram dati na reklamaciju da ne skuže da sam se ja malo igrao.

 Temp sada ti je super, MX4, padovi ok ako se ne raspadaju. Za garanciju nema problema ako ništa ne oštetiš.

 

Ja sam na svojoj zotac mini dosta spustio temp, više nego što sam očekivao. Samo pazi da staviš dovoljno paste po cijelom čipu, dosta je velika pa da ne bi bilo hot spotova.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...
Promster kaže...

Razmišljam malo da zamjenim pastu na svojoj 1080Ti. Čini mi se da je nekaj toplija nego kaj bi trebala biti, sad jedino igram CoD i tamo dođe do 70-71 stupanj (stock). Mislim nije to puno, ja bi to više iz zajebancije napravio. Čitam da se neki dosta skinuli zamjenom paste. Koja pasta se preporuča (a da nije blesavo skupa)? Thermal padovi bi trebali biti OK, zar ne? Imam još godinu dana garancije, jedino me taj dio malo zeza. Makar nema nikakve 'void varranty' naljepnice, ali ipak u slučaju da ju moram dati na reklamaciju da ne skuže da sam se ja malo igrao.

 Temp sada ti je super, MX4, padovi ok ako se ne raspadaju. Za garanciju nema problema ako ništa ne oštetiš.

 

Ja sam na svojoj zotac mini dosta spustio temp, više nego što sam očekivao. Samo pazi da staviš dovoljno paste po cijelom čipu, dosta je velika pa da ne bi bilo hot spotova.

OK je temperatura, nebi rekao da je super, po recenzijama vidim da su imali manje temp. u recimo Heaven loopu...A i mislim da je MX4 sama po sebi dosta kvalitetnija od onoga kaj dolazi na kartici, makar kartica bila i nova.

 

Koliko si skinuo kod svojeg Zotaca?

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...

OK je temperatura, nebi rekao da je super, po recenzijama vidim da su imali manje temp. u recimo Heaven loopu...A i mislim da je MX4 sama po sebi dosta kvalitetnija od onoga kaj dolazi na kartici, makar kartica bila i nova.

 

Koliko si skinuo kod svojeg Zotaca?

Ako ce se vec zezat s time, a nema stvarnog razloga, onda se ulozi jos malko vise i stavi Kryonaut koji ce jos par stupnjeva spustit temperaturu u odnosu na mx4... Kod mene 2-3°C u odnosu na mx4, dosta se osjeti na golom die-u...

14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...
Jakovp kaže...
Promster kaže...

Razmišljam malo da zamjenim pastu na svojoj 1080Ti. Čini mi se da je nekaj toplija nego kaj bi trebala biti, sad jedino igram CoD i tamo dođe do 70-71 stupanj (stock). Mislim nije to puno, ja bi to više iz zajebancije napravio. Čitam da se neki dosta skinuli zamjenom paste. Koja pasta se preporuča (a da nije blesavo skupa)? Thermal padovi bi trebali biti OK, zar ne? Imam još godinu dana garancije, jedino me taj dio malo zeza. Makar nema nikakve 'void varranty' naljepnice, ali ipak u slučaju da ju moram dati na reklamaciju da ne skuže da sam se ja malo igrao.

 Temp sada ti je super, MX4, padovi ok ako se ne raspadaju. Za garanciju nema problema ako ništa ne oštetiš.

 

Ja sam na svojoj zotac mini dosta spustio temp, više nego što sam očekivao. Samo pazi da staviš dovoljno paste po cijelom čipu, dosta je velika pa da ne bi bilo hot spotova.

OK je temperatura, nebi rekao da je super, po recenzijama vidim da su imali manje temp. u recimo Heaven loopu...A i mislim da je MX4 sama po sebi dosta kvalitetnija od onoga kaj dolazi na kartici, makar kartica bila i nova.

 

Koliko si skinuo kod svojeg Zotaca?

 

Heaven nije neki jaki teret al ajde. Skinuo sam oko 10-13 stupnjeva. 

 

ansha kaže...
Promster kaže...

OK je temperatura, nebi rekao da je super, po recenzijama vidim da su imali manje temp. u recimo Heaven loopu...A i mislim da je MX4 sama po sebi dosta kvalitetnija od onoga kaj dolazi na kartici, makar kartica bila i nova.

 

Koliko si skinuo kod svojeg Zotaca?

Ako ce se vec zezat s time, a nema stvarnog razloga, onda se ulozi jos malko vise i stavi Kryonaut koji ce jos par stupnjeva spustit temperaturu u odnosu na mx4... Kod mene 2-3°C u odnosu na mx4, dosta se osjeti na golom die-u...

 

Može i to, pitanje je isplativosti ako mora kupiti tubu samo za to. Može onda pričekati i kryonaut extreme da dođe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...

ansha kaže...
Promster kaže...

OK je temperatura, nebi rekao da je super, po recenzijama vidim da su imali manje temp. u recimo Heaven loopu...A i mislim da je MX4 sama po sebi dosta kvalitetnija od onoga kaj dolazi na kartici, makar kartica bila i nova.

 

Koliko si skinuo kod svojeg Zotaca?

Ako ce se vec zezat s time, a nema stvarnog razloga, onda se ulozi jos malko vise i stavi Kryonaut koji ce jos par stupnjeva spustit temperaturu u odnosu na mx4... Kod mene 2-3°C u odnosu na mx4, dosta se osjeti na golom die-u...

 

Može i to, pitanje je isplativosti ako mora kupiti tubu samo za to. Može onda pričekati i kryonaut extreme da dođe.

Sigurno bi skinuo par stupnjeva, pomoglo bi i oko tišine na koju sam počeo sve više patiti.

 

Ima Kryonaut 1g u Futuri za 80kn kaj i nije toliko skupo.

14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...
Jakovp kaže...

ansha kaže...
Promster kaže...

OK je temperatura, nebi rekao da je super, po recenzijama vidim da su imali manje temp. u recimo Heaven loopu...A i mislim da je MX4 sama po sebi dosta kvalitetnija od onoga kaj dolazi na kartici, makar kartica bila i nova.

 

Koliko si skinuo kod svojeg Zotaca?

Ako ce se vec zezat s time, a nema stvarnog razloga, onda se ulozi jos malko vise i stavi Kryonaut koji ce jos par stupnjeva spustit temperaturu u odnosu na mx4... Kod mene 2-3°C u odnosu na mx4, dosta se osjeti na golom die-u...

 

Može i to, pitanje je isplativosti ako mora kupiti tubu samo za to. Može onda pričekati i kryonaut extreme da dođe.

Sigurno bi skinuo par stupnjeva, pomoglo bi i oko tišine na koju sam počeo sve više patiti.

 

Ima Kryonaut 1g u Futuri za 80kn kaj i nije toliko skupo.

 

Pa ono, je za jedan gram. Ja sam 20g mx4 uzeo za nekih 140 kn ako se dobro sjećam. Ali da, nisu neke strašne pare, pa probaj s time.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...

 

Pa ono, je za jedan gram. Ja sam 20g mx4 uzeo za nekih 140 kn ako se dobro sjećam. Ali da, nisu neke strašne pare, pa probaj s time.

Ma mislim da ću samo MX4, 40kn je poštarina iz Future pa bi me došlo 120kn za jedan gram Kryonauta, trenutno nemam nikog u ZG da mi uzme na brzinu. A 120kn bome nedam.

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Eto zamjenio sam pastu, stavio sam MX4, pale temperature za nevjerojatna 2 stupnja...Ipak sam mislio da će biti malo više, pogotovo kad sam vidio kakva je stock pasta. Die ima po sebi nešto kaj se nije dalo očistiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 19:47 (Promster).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Zabioravio sam napisati, ja sam na svojoj malo zagladio bazu hladnjaka sa brus papirom, iako sumnjam da je to napravilo drastičnu razliku. 

 

Iako ne čude me rezultati, već ti je bila dosta hladna. Što je to, gigabyte?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...

Zabioravio sam napisati, ja sam na svojoj malo zagladio bazu hladnjaka sa brus papirom, iako sumnjam da je to napravilo drastičnu razliku. 

 

Iako ne čude me rezultati, već ti je bila dosta hladna. Što je to, gigabyte?

Jep, Giga...

 

Ma neću se upuštati u brušenje hladnjaka ili GPU-a. Inače kod ove moje verzije isti coldplate hladi i sam GPU i VRAM. Da su to odvojili vjerojatno bi temperatura GPU-a bila nešto niža, al zato bi VRAM bio topliji, no sumnjam da bi razlika bila više od stupanj-dva. 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

dali bi kupio ek fluid gaming a240g set jer sam primjetio da je na 40% popusta, sad imam gtx 1080 i 6600k https://www.3dmark.com/spy/10128242 jako se dobro overclocka ali mi je dosta glasna jer je blower

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 20:42 (martinocko9).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
martinocko9 kaže...

dali bi kupio ek fluid gaming a240g set jer sam primjetio da je na 40% popusta, sad imam gtx 1080 i 6600k https://www.3dmark.com/spy/10128242 jako se dobro overclocka ali mi je dosta glasna jer je blower

 Undervoltaj ju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
martinocko9 kaže...

dali bi kupio ek fluid gaming a240g set jer sam primjetio da je na 40% popusta, sad imam gtx 1080 i 6600k https://www.3dmark.com/spy/10128242 jako se dobro overclocka ali mi je dosta glasna jer je blower

Uz undervoltanje mozes i pastu promijenit. A taj set isto nije los za novce...

11 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

imam problemčić sa svojom msi gtx 1070 gaming, slika u prilogu (ne znam jel se vide zelene točkice na non-white pozadini), druga fotka slikana s mobom

to mi je bilo prije nekih pola godina, poslao je u servis i vratili je da nema nikakvih problema, od tada je radila normalno i danas opet

 

jel to grafa pri kraju i što napraviti ako opet ispadne na servisu da kod njih nema problema?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 17:11 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Mozda driveri
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice