FPS-ovi i FPS-ovi

poruka: 169
|
čitano: 55.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ne znan jel ovoj temi uopce ode misto il u pc igrama, ali .... Zanima me zasto svi ti ljubitelji First Person Shootera, pogotovo multiplayer komponente istih uvik forsiraju neke sulude Frameratove, kad monitor ionako ima 60Hz (u večini slučajeva). Kakva je uopće korist od toga? Koja je razlika izmedu 60 i 100 frameova po sekundi, kad jedan standardi LCD ionako ne može šibat više od 60 refreshova?

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Jednostavno ima,ima razlika ako  igras na 250 ili na 60.Ide glađe,jednostavno je lakše.Ja ako nemogu dobit zakljucano bar 60 ne diram igru.

Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi

vidi - sto vise fps_ova imas to je bolje, igra ide malo brze i "podmazanije" nego kad npr imas 50 fps_a, vec kada imas 100-150 osjetis nekakvu razliku

15 godina
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi

Ima monitora koji imaju veći refresh rate od 60MHz, ali to više manje nitko ne gleda.

 

Anyway, nije bitan max. FPS, već min. FPS.

 

Da stavim dva ekrana, na jednom se neka igra vrti na 100FPS, a na drugom na 120 (refresh rate 60MHz), nećeš znati na kojem je što.

Visok FPS može ponekad čak izazvati pad kvalitete (tearing, ghosting i slične 3.14darije).

S druge strane, imaš fore gdje se može iskoristiti visok FPS, recimo bluring, gdje ti vidiš više frameova na ekranu odjednom.

 

Osobno, na visokom broju FPSa, prije bih rekao da se kod igrača događa placebo efekt nego stvarno povećanje kvaliteta. Ne znam, možda griješim.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Bukva kaže...

Ima monitora koji imaju veći refresh rate od 60MHz, ali to više manje nitko ne gleda.

 

Anyway, nije bitan max. FPS, već min. FPS.

 

Da stavim dva ekrana, na jednom se neka igra vrti na 100FPS, a na drugom na 120 (refresh rate 60MHz), nećeš znati na kojem je što.

Visok FPS može ponekad čak izazvati pad kvalitete (tearing, ghosting i slične 3.14darije).

S druge strane, imaš fore gdje se može iskoristiti visok FPS, recimo bluring, gdje ti vidiš više frameova na ekranu odjednom.

 

Osobno, na visokom broju FPSa, prije bih rekao da se kod igrača događa placebo efekt nego stvarno povećanje kvaliteta. Ne znam, možda griješim.

Jasno mi je to za min FPS, jer događalo se i meni da kad sve roka (puno eksplozija ili neceg slicnog hardverski zahtjevnog) da gledan slide show. Ali san čita čak i čuja da neki ljudi kažu da ne mogu igrat ako nije 120, a imaju 60hz monitor, jer nije tolko glatko. NE znan, nisan doktor.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Zasto vise FPS-a nego sto monitor moze prikazati? Drzat cu se CoD-a jer sam ipak u tome i stvari ovako stoje. Sa vise FPS-a CoD jednostavno radi bolje, gladje, dalje se skace, neke puske pucaju brze (tipa kalas u CoD4 i u CoD2 sa garandom se lakse ritam potrefi). Morate isprobati da bi povjerovali. Ponekad je i bolje zbog mouse laga koji se zna javljati zbog manjeg fps-a (manji od 60). U Codu je optimalan fps (kojeg preporucuju profici) 250fpsa lock (lock znaci da da se fps ni u kojem trenutku ne dize niti ne spusta), a ako nemas dovoljno dobar hardware za 250 onda 125. Cak se bolje igra na 125 lock nego na 150 i vise ako fps varira.

Podravina Gaming Community http://www.xfire.com/clans/podrafci/
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Da napišem nešto ukratko.

 

Monitor će uvijek pokazivati samo onoliko frameova koliki mu je refresh rate.

Postoje dvije varijante.

Sa vertical syncom uključenim, grafička će kartica renderirati samo onoliko fps-a koliki je monitorov refresh rate. 

A sa isključenim vertical syncom, kartica može renderirati frameova koliko god može, ipak, na monitoru će se i dalje prikazivarti samo onoliko koliki je njegov refresh rate uz mogućnost 'preklapanja' frameova.

 

Konkretno, sve i da kartica renderira 100 FPS-a, na monitoru sa 75 Hz refresh rateom prikazat će ih samo 75. Kraj priče.

 

EDIT:

 

Ovo što Ukay piše je točno, ali, ne odnosi se na sam prikaz igre na monitoru. Dakle, ako ti kao u COD-u više fps-a ne donosi neku prednost zbog buga u igri nema smisla stavljati fps na više nego što ti monitor može prikazati.

 

Ipak, većina igara ne funkcionira kao COD, i nisu osjetljive na fps.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 11:11 (Danny_HR).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ja ne kužim to s FPS-ovima. Bilo da igram npr. Rise of nations ili Crysis uvijek mi je FPS 60 nikad više od toga. Isto tako uvijek kad je to moguće uključim vertical sync jer mi se inače na slici pojavljuju one crte zbog preklapanja frameova.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2009 13:10 (Igor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
ukay1000 kaže...

Zasto vise FPS-a nego sto monitor moze prikazati? Drzat cu se CoD-a jer sam ipak u tome i stvari ovako stoje. Sa vise FPS-a CoD jednostavno radi bolje, gladje, dalje se skace, neke puske pucaju brze (tipa kalas u CoD4 i u CoD2 sa garandom se lakse ritam potrefi). Morate isprobati da bi povjerovali. Ponekad je i bolje zbog mouse laga koji se zna javljati zbog manjeg fps-a (manji od 60). U Codu je optimalan fps (kojeg preporucuju profici) 250fpsa lock (lock znaci da da se fps ni u kojem trenutku ne dize niti ne spusta), a ako nemas dovoljno dobar hardware za 250 onda 125. Cak se bolje igra na 125 lock nego na 150 i vise ako fps varira.

Makes sense, ali opet je izgleda u pitanju iznimka, nego pravilo (CoD). Znaci u pitanju je sam kod igre, koji cikluse svega ostalog veze sa frameratom. Znaci problem sinhronizacije, koji je vezan za fps. Bar kolko se meni cini.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
14 godina
protjeran
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

svaki cod ima taj bug, kao i svaka igra na quake engine. Ostale igre nemaju toga. Za ugodno igranje je dovoljno sasvim 50-60FPS, jedino ti za cod treba više.

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
ukay1000 kaže...

Sa vise FPS-a CoD jednostavno radi bolje, gladje, dalje se skace, neke puske pucaju brze (tipa kalas u CoD4 i u CoD2 sa garandom se lakse ritam potrefi).

ne kužim baš to. ti hoćeš reći da igra provjerava koliko FPSa grafička kartica renderira pa ti onda omogućuje da dalje skačeš ili brže pucaš? nije li to varanje?

14 godina
neaktivan
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
fabijan654321 kaže...

svaki cod ima taj bug, kao i svaka igra na quake engine. Ostale igre nemaju toga. Za ugodno igranje je dovoljno sasvim 50-60FPS, jedino ti za cod treba više.

I Quake engine? Kompletni repertoar id softwarea (tech 3 i tech 4) ili samo neke odredene verzije?

Korisno je znat, iako nisan neki gamer, moji izleti u mrezne pucacine su se svele na respawnanje, jer svi ti ljudi su godinama ispred mene po skillu. Ali sad cu sve to okrivit na framerate, kao ono ... ma bolji san ja od njih, ali oni imaju bolji framerate. Varaju!

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
15 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ne to je jednostavno tako loše zamišljen engine od igre koji sa više frama nekako si bolji(brže pucaš i to)U crysisu sa 20 frama se može igrat dok sa 30 je jednostavno odlično.Naravno problem je što kad igraš na 30 frama u većim bitkama i eksplozijama past će na 5 frama,zato ljudi forsiraju da daje što više frama.Na primjer meni na crysis warsu na netu detalji su na medium(ima nešto na low i neš malo na high)i igra mi vrti oko 85 frama.Naravno to je kad je velika mapa i malo ljudi.A kad na manjom mapi se sjuri 20-ak igraća frami brzo padnu al padnu na nekih 30-40 te tako i u kritičnim scenama(kad ima eksplozija i slično)ja i dalje imam dovoljno frama da mogu ugodno igrat i napucavat druge.zato po meni ima smisla tjerat frame.Al da tjeram samo da mogu reć da imam 150 frama sve na high kad gledam u nebo to su gluposti xD

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Mad_Badger kaže...
fabijan654321 kaže...

svaki cod ima taj bug, kao i svaka igra na quake engine. Ostale igre nemaju toga. Za ugodno igranje je dovoljno sasvim 50-60FPS, jedino ti za cod treba više.

I Quake engine? Kompletni repertoar id softwarea (tech 3 i tech 4) ili samo neke odredene verzije?

Korisno je znat, iako nisan neki gamer, moji izleti u mrezne pucacine su se svele na respawnanje, jer svi ti ljudi su godinama ispred mene po skillu. Ali sad cu sve to okrivit na framerate, kao ono ... ma bolji san ja od njih, ali oni imaju bolji framerate. Varaju!

samo id tech 3 iliti ga quake 3 arena engine.

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

a sada na cod2 fps mi je 333, a refresh rate 60, koliko ce onda slicica u sekundi da se pokaze na ekranu, 333 ili 60???

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

.Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 14:54 (MowERn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

a sada na cod2 fps mi je 333, a refresh rate 60, koliko ce onda slicica u sekundi da se pokaze na ekranu, 333 ili 60???

  60

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
15 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Dali je moguce maknuti Fps lock u MW2 Mp sa 91 na nesto vise i kako?

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

ali na ekranu pokazuje 330 ili 333, kako kad, nije zar opet 60, ako toliko pokazuje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
zaki kaže...

Dali je moguce maknuti Fps lock u MW2 Mp sa 91 na nesto vise i kako?

  a što će ti više od 91 fps??'

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Weky kaže...
zaki kaže...

Dali je moguce maknuti Fps lock u MW2 Mp sa 91 na nesto vise i kako?

  a što će ti više od 91 fps??'

Da oruzja brze pucaju.

facepalm za ovisnike o "zvijezdicama"
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

ali na ekranu pokazuje 330 ili 333, kako kad, onda ce opet da bude 60 (ako je refresh rate 60)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Fake_Alert kaže...
Weky kaže...
zaki kaže...

Dali je moguce maknuti Fps lock u MW2 Mp sa 91 na nesto vise i kako?

  a što će ti više od 91 fps??'

Da oruzja brze pucaju.

  HAHAHA

MowERn kaže...

ali na ekranu pokazuje 330 ili 333, kako kad, onda ce opet da bude 60 (ako je refresh rate 60)?

  Na ekranu piše 333, ali monitor prikazuje 60 sličica po sekundi. Ako je refresh rate 60Hz.

 

Rendering Engine nema nikakve veze sa netcodeom.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 15:20 (Weky).
14 godina
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Weky kaže...

Sta si bleno? U cod 4 je tako,mozda je i u 6-ici,ali ona nema konzolu pa se nemoze napisat com max fps..I manje se metci rasprostiru kada je veci fps.

facepalm za ovisnike o "zvijezdicama"
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Fake_Alert kaže...
Weky kaže...

Sta si bleno? U cod 4 je tako,mozda je i u 6-ici,ali ona nema konzolu pa se nemoze napisat com max fps..I manje se metci rasprostiru kada je veci fps.

  To nema nikakve veze sa brzinom rendeiranja. Brkaš dva totalno različita pojma - Upload informacija o pozicij igrača i brzina rendeiranja nemaju ništa zajedničko.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Evo da vam objasnim

 

Sto je vise FPS-a to je bolji gameplay. TO VRIJEDI SAMO ZA COD!!

Znaci cod2, cod4, cod5...

 

Sto imas vise fps-a precizniji si, dalje i vise skaces, manji recoil, tiši si dok hodas, bolje se ljepe meci...

 

Al ponavljam to vrijedi samo u codu dok lockas FPS na 91, 125, 250, 333 i sl.

 

 

EDIT: u cod6 to ne vrijedi jer je broj fps-a ogranicen na 91.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 17:21 (Cheezl).
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Čitaj i uči od inžinjera koji rade kao programeri ako mene necete da slušate.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Weky, imam dugogodisnje iskustvo igranja cod serijala pa cu ti reci. Moze na netu pisati sto god tko hoce, ali istinu oko cod fps-a mozes i sam vidjeti ako imas dovoljno jako racunalo. Udji u cod4, pokreni server, lockaj fps na 50 (/com_maxfps 50) i ispali rafal iz ak47. Vidjet ces da dok se ispucaju svi metci trebat ce oko 3 sekunde. Sad isto napravi sa lockom 250 fps, i vidjet ces da ces ga ispucati za 2.5 sekunde. Isto tako probaj jumpove izvoditi i vidjet ces s kojim ti je lakse. Ja sam to isprobao i onda mogu pricati o tome, a ti ocito nisi

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

ovo sa kalasem je istina, jer su neki mislili da imam neki hack za brze pucanje, a sve sta imam je 250 fps-a

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

OK, 250fps-a ali što ti to vrijedi kad si ti u configu namjestio com_maxpacket 100 i onda ti (klijent) NE ŠALJE više od 100 paketa u sekundi? Još ako server ima 75, di si onda paketi? BTW, tu razliku ionako popije ping, a ako ne on, onda algoritam koji pazi na ping. Na kraju, tih 0.5 sec se izgubi na relaciji tvoj živac - klik - slanje signala do OSa - OS - igra - OS - ruter - centrala - server - mrežna - OS - igra. Dal vidiš koliki je to put? A gore ste mogli pročitat da se serveri vrte na 30 fps-a.

 

FPSovi u igri nemaju nikakvog (vidljivog) utjecaja na samu igru. U configu za svako pojedino oružje je njegov fire rate preko kojeg ne možeš. I osim toga, vidiš samo 60 fps-a radi refresh ratea. Možda tvoj paket dođe prije na server ali ti imaš 250 fps i 35 ping, a ja imam 60fps (lock) i 15 ping. Tko je u predosti? Čiji će paket brže doć?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
7 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice