Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

poruka: 45
|
čitano: 24.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ATi Radeon HD5670 [REVIEW]
15 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Powercolor HD4670 ve-mil- 570kn

specifikacije

gpu-rv730XT
proces izrade-55nm
potrošnja oko 50W, netreba dodatn 6-pinski konektor
memorija - 512MB /GDDR3
memorijskapropusnost 28GB/s
texture fillrate - 24GTexel/s
pixel fillrate - 6GPixel/s
sabirnica - 128bitna

taktovi:
jezgra - 750MHz
ram - 873MHz

U ccc-u max se može clockati do 800/950.


DOJAM:

Kartica se negrije previše,u idle-u je oko 40C, u loadu neprelazi 65C. Ventilator na cooleru je tih, jedino pri više od 60% okretaja počinje iritantno zujati,ali teško da će ikad toliko preći. Grafička je po meni namijenjena za korisnike sa 17 i 19" monitorima sa rezolucijom 1280x1024 i niže. Na toj rezoluciji se crysis warhead može igrati na high bez blura i shadow na mainstream, sve starije igrice će doslovce letjeti, a igrice dobro optimizirane kao call of duty 4 će se vrtjeti bez problema sa najvišim postavkama, pa i na većoj rezoluciji.

U crysis warheadu na 1440x1050 sa navedenim postavkama,sam u igri dobivao od 26-35 fps-a. Manja memorijska propusnost se osjeti kod eksplozija gdje fps-i dobrano padnu.

Probao sam i GTA 4, on ide na medium postavkama, evo napisat ću koje su postavke:

rezolucija : 1440x900
texture quality : medium
reflection resolution : medium
water quality : medium
shadow quality : medium
texture fiter quality : medium
view distance : 35
detail distance : 80
vechile density : 50
shadow density : 6
definition : on
vsync : off

driveri 9.4, patch za igricu 1.0.3.

Benchmark daje ravno 30FPS-a,ali realgame je malo drukčiji. Fps se u igri kreće 30-40fps-a i štekanja skoro nema(samo kada je puno eksplozija i puno auta)

Statistics
Average FPS: 30.06
Duration: 37.29 sec
CPU Usage: 61%
System memory usage: 47%
Video memory usage: 99%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Texture Filter Quality: Medium
View Distance: 35
Detail Distance: 80

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: ATI Radeon HD 4670
Video Driver version: 6.14.10.6936
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
AMD Phenom(tm) II X3 720 Processor

Probao sam i futuremarkova dva benchmarka 3dmark06 i vantage:

procesor phenom II x3 720 @ 3,3GHz, 3 jezgre

3dmark06,grafička default - 8094
3dmark06,grafička oc-ana na max taktove koji se mogu postavit u CCC-u - 8708
3dmark vantage, grafička default - P3536 (imam feeling da mi je nešto snizilo rezultat tj. neki program u pozadini)

Testovi su tu negdje po očekivanjima, da mi se da u 3dmark06 bih dobio i 10000 bodova,ali mi se neda.

ZAKLJUČAK:
Ova grafička kartica savršeno odgovara ljudima koji žele štediti struju koji su casual gameri, te za ljude koji se bave multimedijom i žele imati tihu karticu. Ova grafička nudi jako puno za svoju cijenu, i još time netraži dodatni konektor.

Jedini minus koji bih dao je da nedolazi sa adapterom dvi->hdmi nego s-video->komponentni i dvi-> vga.

 

Rezultati kod vas mogu biti drukčiji zbog količine ram-a, drugog procesora,i nekih drugih faktora, tako da ako dobijete drukčiji rezultat nemojte mene kriviti za to. Nadam se da je ovo nekome pomoglo tko je u nedoumici, a zbog toga sam ovo i napravio.

 

EDIT: sređen tekst, razlog zašto je bio čudno nabacan zbog toga jer sam prekopirao iz text documenta.

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
gpu-z default gpu-z default
gpu-z idle gpu-z idle
gpu-z load gpu-z load
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 21:36 (Hyperion).
Moj PC  
14 0 hvala 7
16 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Hvala na revjuvu

 

Imam pitanje bili moje napajanje http://www.kvark.hr/index.cgi?menu_id=58&product_id=3954

 

Gurat tu grafičku --

 

poz!

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

svaka čast za trud.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

svaka čast,nego jeli to testirano s tvojon konfom iz potpisa ili?
edit:evo sad sam proćitao u prvom postu da je.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 20:05 (warhed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
maky kaže...

Hvala na revjuvu

 

Imam pitanje bili moje napajanje http://www.kvark.hr/index.cgi?menu_id=58&product_id=3954

 

Gurat tu grafičku --

 

poz!

  Ako baš mora, vjerujem da bi jer grafa nije prezahtjevna...
Al jedan prijateljski savjet: mjenjaj to napajanje što prije! Smijeh 
15 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Na mojoj konfi.


Evo ako želiš biti full siguran dali će to napajanje gurat konfu, ja mogu sa napajanjem od 350w codegen (uz kućište došlo) pokrenut konfu u potpisu samo umjesto hd4870 zamisli da je hd4670,ali prvo da požderem špagete.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

 

Bitan utjecaj na performanse ima i količina RAM i matična ploča.

Mislim da si i to trebao navesti.

 

Zanimljivo da si tu grafu uzeo uz AMD Phenom X3.

Ako je bilo ograničenje u novcu, trebao si X2 i jaču grafu, barem bi ja...

No skill, just 191x7!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
191x7 kaže...

 

Bitan utjecaj na performanse ima i količina RAM i matična ploča.

Mislim da si i to trebao navesti.

 

Zanimljivo da si tu grafu uzeo uz AMD Phenom X3.

Ako je bilo ograničenje u novcu, trebao si X2 i jaču grafu, barem bi ja...

 Nisam napomenuo da sam tu grafičku kupio(starci) za frenda kojemu sam krizmeni kum...Smijeh
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
191x7 kaže...

 

Bitan utjecaj na performanse ima i količina RAM i matična ploča.

Mislim da si i to trebao navesti.

 

Zanimljivo da si tu grafu uzeo uz AMD Phenom X3.

Ako je bilo ograničenje u novcu, trebao si X2 i jaču grafu, barem bi ja...

  Hm, pa pogledaj mu konfu... Čovjek ima HD4870... Ovo je očito samo za review, možda posđeno od nekog...
16 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Dobar review!

 

Uglavnom ova grafa je i više nego dovoljna ako se ima 17 ili 19 incni monitor.

Ja ju imam i igram na 17 incnom monitoru (1280x1024) i zasad nema igre koja je štekala.

FEAR 1 i 2 igram na max detaljima.

Bez filtera(još nisam probao)

uglavnom za male monitore je grafa super.

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Pogriješio sam napajanje nije codegen nego neko ISO??? (nikad čuo)

 

Uglavnom kompjuter se normalno upalio i sve radi. Sada idem ga malo opteretit, i stavit ću 2-3 sličice. (ajme okreće se na max. okretajima vent na napajanju, blažen bio corsair)

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Dal je ta grafa jaca od hd 3850 512mb i hd 3870 512mb?

Ja imam club 3d 3850 256mb i vrti gta4 na 800x640 na medium.

Dal je samo razlika u kolicini memorije ili u jacini gpu-a u gta4?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

izdržalo je napajanje 15min occt-ovog testa "POWER SUPPLY", napajanje se nije ugrijalo skoro ništa jer se vent vrti garant na 3000 okr/min i sve ispuhuje van odmah.

 

Uglavnom nemogu ga više slušat. Pogledajte samo količinu kablova koju nudi corsair,a koliko taj ISO(2 grane od corsaira su svezane)

 

Znam da 15min nije dosta,ali glupo je dalje testirat, kada ta konfa netroši više od 150-200W u full loadu.

1 1
2 2
3 3
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
Hyperion kaže...

izdržalo je napajanje 15min occt-ovog testa "POWER SUPPLY", napajanje se nije ugrijalo skoro ništa jer se vent vrti garant na 3000 okr/min i sve ispuhuje van odmah.

 

Uglavnom nemogu ga više slušat. Pogledajte samo količinu kablova koju nudi corsair,a koliko taj ISO(2 grane od corsaira su svezane)

 

Znam da 15min nije dosta,ali glupo je dalje testirat, kada ta konfa netroši više od 150-200W u full loadu.

 pa normalno da ce ti izdrzat ak meni codegen od 350w vec pola godine napaja hd4850
amd-ati
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

"Jedini minus koji bih dao je da nedolazi sa adapterom dvi->hdmi nego s-video->komponentni i dvi-> vga."

ja imam isto tu graficku i imam hdmi izlaz, i hladnjak je potpuno drugaciji..

Isto tako neke igre moze na znatno vecim rezolucijama npr

H.A.W.X 1680x1050 sve na high 70-100fps

C.O.D 4 1680x1050 sve na high 60-80fps

Far Cry 2 1680x1050 sve na high 50-70fps

uz proc, ram i monitor iz my pc

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 21:28 (Escudo).
15 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

svaka čast za trud. već duže razmišljam o kupnji te grafe. sad vidim da je taman za mene. baš ono što meni treba. nemam preveliki monitor, a i ne zahtijeva dodatno napajanje, a i nije skupa.

Tkojesmojetipkovniceukraorazmaknicu(Space),nekamijehitnovrati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
Escudo kaže...

"Jedini minus koji bih dao je da nedolazi sa adapterom dvi->hdmi nego s-video->komponentni i dvi-> vga."

ja imam isto tu graficku i imam hdmi izlaz, i hladnjak je potpuno drugaciji..

Isto tako neke igre moze na znatno vecim rezolucijama npr

H.A.W.X 1680x1050 sve na high 70-100fps

C.O.D 4 1680x1050 sve na high 60-80fps

Far Cry 2 1680x1050 sve na high 50-70fps

uz proc, ram i monitor iz my pc

 "...a igrice dobro optimizirane kao call of duty 4 će se vrtjeti bez problema sa najvišim postavkama, pa i na većoj rezoluciji..."
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

to je bio sam primjer koliko bi fps mogli dobiti u odredenim igrama..

znam sta si napisao, ja sam samo naveo detaljnije sta bi mogli ocekivati sa najvecim rezolucijama i detaljima.

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Prvo svaka čast za review.. Ovakvih tema treba više na forumu definitivno.. Zanima me oće moj proc moć iskoristit tu grafu.. Konfa mi je u Moj PC. Kupit ću još 2GB Rama..

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
makaweli kaže...

Prvo svaka čast za review.. Ovakvih tema treba više na forumu definitivno.. Zanima me oće moj proc moć iskoristit tu grafu.. Konfa mi je u Moj PC. Kupit ću još 2GB Rama..

 Moras ga kloknut barem na 2.6-2.7 ghz.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
besla kaže...
makaweli kaže...

Prvo svaka čast za review.. Ovakvih tema treba više na forumu definitivno.. Zanima me oće moj proc moć iskoristit tu grafu.. Konfa mi je u Moj PC. Kupit ću još 2GB Rama..

 Moras ga kloknut barem na 2.6-2.7 ghz.
 E to ti je prijatelju moj problem. Naime BIOS ne nudi nikakve funkcije. Pretpostavljam da je matična zaključana ili tako neš. ECS G31T-M mogu nać na netu al -LM ne. Napomena: Konfiguracija je Lenovo ThinkCentre.. Stari uzeo s posla kad mi se skršila stara konfa :(
Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
makaweli kaže...
besla kaže...
makaweli kaže...

Prvo svaka čast za review.. Ovakvih tema treba više na forumu definitivno.. Zanima me oće moj proc moć iskoristit tu grafu.. Konfa mi je u Moj PC. Kupit ću još 2GB Rama..

 Moras ga kloknut barem na 2.6-2.7 ghz.
 E to ti je prijatelju moj problem. Naime BIOS ne nudi nikakve funkcije. Pretpostavljam da je matična zaključana ili tako neš. ECS G31T-M mogu nać na netu al -LM ne. Napomena: Konfiguracija je Lenovo ThinkCentre.. Stari uzeo s posla kad mi se skršila stara konfa :(
 Pa probaj upgradeat BIOS ili tako nesto.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
besla kaže...
makaweli kaže...
besla kaže...
makaweli kaže...

Prvo svaka čast za review.. Ovakvih tema treba više na forumu definitivno.. Zanima me oće moj proc moć iskoristit tu grafu.. Konfa mi je u Moj PC. Kupit ću još 2GB Rama..

 Moras ga kloknut barem na 2.6-2.7 ghz.
 E to ti je prijatelju moj problem. Naime BIOS ne nudi nikakve funkcije. Pretpostavljam da je matična zaključana ili tako neš. ECS G31T-M mogu nać na netu al -LM ne. Napomena: Konfiguracija je Lenovo ThinkCentre.. Stari uzeo s posla kad mi se skršila stara konfa :(
 Pa probaj upgradeat BIOS ili tako nesto.
 Neam baš iskustva s tim.. Nebi želio zaribati i ovo što sad imam,iako je mizerno xD
Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
makaweli kaže...
besla kaže...
makaweli kaže...
besla kaže...
makaweli kaže...

Prvo svaka čast za review.. Ovakvih tema treba više na forumu definitivno.. Zanima me oće moj proc moć iskoristit tu grafu.. Konfa mi je u Moj PC. Kupit ću još 2GB Rama..

 Moras ga kloknut barem na 2.6-2.7 ghz.
 E to ti je prijatelju moj problem. Naime BIOS ne nudi nikakve funkcije. Pretpostavljam da je matična zaključana ili tako neš. ECS G31T-M mogu nać na netu al -LM ne. Napomena: Konfiguracija je Lenovo ThinkCentre.. Stari uzeo s posla kad mi se skršila stara konfa :(
 Pa probaj upgradeat BIOS ili tako nesto.
 Neam baš iskustva s tim.. Nebi želio zaribati i ovo što sad imam,iako je mizerno xD
 PA onda pitaj nekoga tko ima iskutstva i tjo je to vec radio pa ce ti oni rec....
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Evo da ne spammam po ovoj temi otvorit ću novu s problemom. Pa ako netko može uskočiti i pomoći bio bih zahvalan.

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

Stvarno si se potrudio oko ove grafičke kartice samo kada sam čitao tvoj post sam plakao jer ja imam istu tu karticu samo ništa nije kao kod tebe,pogotovo što se tiče igrica.Skinio sam najnovije drivere te isto ati catalyst uz to.

Operativni sustav mi je win 7 ultimate i sve radi savršeno dobro i brzo..doslovno leti kao što si ti i napisao,ALI bilo koju igricu da pocnem igrati (pogotovo Crysis) postaju problemi....gotovo uvijek me izbaci iz igrice,zablokira itd. Svaku igricu pocnem igrati 5 min i sve super ide ali onda me izbaci a win7 nemože naci koji je uzrok tome.?!?Mršti se

 

Molim te pomozi mi oko tog problema ! jer stvarno postajem očajan.....neznam dal da se vratim na windowse xp gdje su sve igrice radile ili da reklamiram graficku koja je stara samo 3 mjeseca.

 

 

Pozdrav !

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]
Miligram kaže...

Stvarno si se potrudio oko ove grafičke kartice samo kada sam čitao tvoj post sam plakao jer ja imam istu tu karticu samo ništa nije kao kod tebe,pogotovo što se tiče igrica.Skinio sam najnovije drivere te isto ati catalyst uz to.

Operativni sustav mi je win 7 ultimate i sve radi savršeno dobro i brzo..doslovno leti kao što si ti i napisao,ALI bilo koju igricu da pocnem igrati (pogotovo Crysis) postaju problemi....gotovo uvijek me izbaci iz igrice,zablokira itd. Svaku igricu pocnem igrati 5 min i sve super ide ali onda me izbaci a win7 nemože naci koji je uzrok tome.?!?Mršti se

 

Molim te pomozi mi oko tog problema ! jer stvarno postajem očajan.....neznam dal da se vratim na windowse xp gdje su sve igrice radile ili da reklamiram graficku koja je stara samo 3 mjeseca.

 

 

Pozdrav !

zaboravih reci da moja graficka ima hdmi izlaz ,to je jedino dobro :)

14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

evo imam pitanje mislim kupiti komp sa intel core 2 quad q8300 procesorom (2,5 GHZ-a), 4 gb rama, i Ati Radeon HD4670 gradilkom napajanje 500w, hard 1 tb dali to može gutati sve nove igrice bez ikakvih problema.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

može ako nećeš igrat igre na maksimum postavkama.

15 godina
offline
Ati Radeon HD4670 [REVIEW]

ma dosta ce ih gurat i na max postavkama, ali pri rezoluciji 1280*1024... ovisi koliki monitor imas

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ATi Radeon HD5670 [REVIEW]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice