Antialiasing na full hd

poruka: 8
|
čitano: 4.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Antialiasing na full hd

Nisam uspio naći nigdje na netu odgovor na pitanje da li je AA potreban na rezoluciji 1920x1080...Negdje sam načuo da na toj rezoluciji AA nije od koristi, pa me zanima ako može to netko pojasniti malo...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Antialiasing na full hd
Ad4pt3r kaže...

Nisam uspio naći nigdje na netu odgovor na pitanje da li je AA potreban na rezoluciji 1920x1080...Negdje sam načuo da na toj rezoluciji AA nije od koristi, pa me zanima ako može to netko pojasniti malo...

AA uvijek dobro dodje zbog samo tehnologije na kojoj se danas baziraju sve 3d igre(poligoni), samo sta je na toj rezi u novijim igrama razlika izmedju 4x i recimo 32xAA prakticki nevidljiva

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
15 godina
online
Antialiasing na full hd

Znači razlike između AA na full HD su minimalne i nije ga potrebno gurati do kraja...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Antialiasing na full hd

Čuo sam od par ljudi koji su na full HD da niti ne koriste AA zato što je razlika minimalna. Mislim da ovo ovisi i o veličini monitora (možda sam u krivu).

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Antialiasing na full hd

ja sam negdje čitao da GTX 480 može da povuče 64xAA na 20 fps !!!

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Antialiasing na full hd
Minoza kaže...

Čuo sam od par ljudi koji su na full HD da niti ne koriste AA zato što je razlika minimalna. Mislim da ovo ovisi i o veličini monitora (možda sam u krivu).

Rekao bi ipak da se 2x jos isplati i osjeti, 4x osjete jos ljudi s osjetljivjim okom te pc-ijasi naviknuti na gledanje na manjoj udaljenosti, sve ostalo su pizd*rije te ako bas trazis mozes vidjet razliku na screenshotovima ali inace glupost

 

64xAA LOL - marketing nista vise

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 17:19 (dado8).
15 godina
online
Antialiasing na full hd

Hvala na odgovorima...AA dosta ubije performanse i mislio sam da donosi neka poboljšanja, no od sad ga ne mislim tjerat dalje od 4x...
I kakve su razlike između 4x XQ i 4xCXQ, vidio sam da to imaju neke igre...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Antialiasing na full hd

Imas CSAA, MSAA SSAA mode,da ne duljim CSAA je bolji jer zrtvujes puno manje performasni za bolju kvalitetu slike

Nekad davno sam te razlike puno vise znao u detalje, sada se previse ne uznemiravam s tim, ako imam ponudjeno izaberem CSAA i mirna bosna

 

Evo ovdje imas objasnjeno

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 18:27 (dado8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice