AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
AMD Navi

izvadio svoju, zategao 3 od 6 vijaka i temperatura pala sa max 110 na 104...

 

dalje moram vidjeti sa servisom što i kako, radi one jebene naljepnice za garanciju.

 

da je naći još koji vijak treba otpustiti da driveri rade kako treba...... pa di bi joj kraj bio

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ne mogu virovatida takva prava firma ka ASUS danas slozi grafu koja je govnu brat!

 zas ne?! i sa vegom su imali slican baf gdje nisu pokrili cijeli vrm sa padovima.

Ali ovo za vijke mi je prebizarno, normalno da ces uvijek zategnuti dokle ide, asus prica gluposti da je AMD rekao tako, jednostavno bi onda svaka navi i od sapphire ili powercolora bila takva, kako to?!

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

To se desava, treca smjena, bolesni/iscrpljeni radnici.

Ne proizvodi gazda ASUS-a kartica, on samo pokupi lovu,

ugovara poslove, dizajneri rade dizajn i testiraju,

prodaja odradjuje marketing, a radnici crnce u tri smjene.

 

Tako da, svasta je moguce - premoren si, dobijes nalog,

ne procitas kako spada, stavis krive vijke, jer si ih tako vidio u nalogu,

a taj dio finalnog sastavljanja ne mogu raditi roboti, jer bi pretegli

ili jos gore, strgali jezgru.

 

Desava se, al cini se da nije na svim karticama, ali na odredjenom "batchu",

iz odredjene smjene. Tako da, to bi se trebalo rijesiti.

 

Problem je sto ASUS je trazio gresku u FW-u, na kartici koja je dobro zategnuta,

a ne na kartici koja nije dobro pritegnuta. To se zove tapkanje u mraku - rijesavas jedan problem jer ti drugi nije poznat.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

a taj dio finalnog sastavljanja ne mogu raditi roboti, jer bi pretegli

ili jos gore, strgali jezgru....

 koliko se piše naokolo, proizvodnja asus grafa kompletno je robotizirana i hvale se da prvi kontakt lljudska ruka ostvaruje tek kod ugradnje grafe u kućošte

 

osim toga, pa preciznije robot zategne vijak nego čovjek, a oba mogu raditi s moment ključem tak da ove priče kak bi roboti strgali jezgru su ti malo čudnovate u najmanju ruku

14 godina
offline
AMD Navi

 Kod mene sve zategnuto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 15:16 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

U to ne vjerujem (da je sve potpuno robotizirano), jer roboti ne rade niti finalno slaganje,

niti lijepnjenje serijskih brojeva, niti pakiranje u folije i kutije. To sve radi i dalje ljudska ruka.

 

Moment odvijaci su OK, ali za snaznije vijke, ove male ce pretegnut i potrgati, jednostavno i dalje spadaju u "finu mehaniku".

Da je sve automatizirano, onda bi i termo padovi bili kako spada na mjestu, jer bi senzori trebali gledati gdje se nalaze,

u kojoj su poziciji i dali pokrivaju sve, a to se ne desava, dakle opet ljudska kriva procjena i slampav rad.

 

Imas snimke MSI tvornica gdje slazu grafike, tamo se to moze vidjeti.

 

 

 

 

Tako da ne vjerujem da je kod ASUS-a ista drugacije, jer preveliki su to zahtjevi, da se za svaku grafiku posebno

doda program namjestanja hladnjaka i vijaka - jeftinije je da to odrade ljudi, i dovrse proizvod do finalnog stadija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

U to ne vjerujem (da je sve potpuno robotizirano), jer roboti ne rade niti finalno slaganje,

niti lijepnjenje serijskih brojeva, niti pakiranje u folije i kutije. To sve radi i dalje ljudska ruka.

 

Moment odvijaci su OK, ali za snaznije vijke, ove male ce pretegnut i potrgati, jednostavno i dalje spadaju u "finu mehaniku".

 čuj, što ti vjeruješ ili ne, nemeže biti osnova za priču koju si ranije ispričao, a koja zvuči kao da osobno tamo radiš i prepričavaš iz vlastitog iskustva

asus je još 2015. objavio 100% automatiziranu proizvodnju bez jednog dodira ljudske ruke do otvaranja pakiranja, a što se tiče moment odvijača - pa valjda postoje moment ključevi za niže razine zatezanja, blesavo bi bilo kad postoji ta tehnologija da je ne mogu prilagoditi za manju snagu

 

uostalom i sam asus u ovom tekstu govori o snazi zatezanja upravo tih šarafa:

Asus claims AMD’s guidelines said to mount the cooler at a PSI of 30 to 40. After performing additional testing in the wake of user complaints, Asus says it discovered that the optimal range for its Radeon RX 5700 graphics cards is actually between 50 and 70 PSI. “As a result, all ROG Strix Radeon RX 5700-series graphics cards shipped from January 2020 forward feature new screws that increase cooler mounting pressure to 50-60 PSI, resulting in improved heat transfer from the GPU to the heatsink,” the company says.

ovo znači da imaju moment ključeve manje snage koji neće potrgati te male šarafe

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 15:59 (picajzla0707).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

I dalje ne vjerujem da je to tako, dok netko ne snimi proizvodnu liniju u ASUS tvonicama,

odnosno Hon-Hai te Pegatron tvornica, u kojima se dosta toga proizvodi za ASUS i ASRock.

 

Jer da je zaista tako, da im stvarno sve slazu masine, cak i plasticne hladnjake koji nose ventilatore,

i da ih ustekavaju, ne vidim razlog zasto se i ASRock nebi s tim hvalio, s obzirom da je Pegatron njihova porodnicna firma i tvornica.

(ASUSTek koji se razdvojio na ASUS i Pegatron, oboje vuku ime od mitskog konja "Pegasus", zato i imena ASUS i Pegatron)

 

Ne treba vjerovati svemu sto kompanije tvrde. I Samsung tvrdi da je njhov "fold" telefon od "flexi stakla", pa ipak nije tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa zato se to i dogodilo jer imaju 100% automatiziranu proizvodnju. Netko je previdio taj podatak za pritisak čega već i greška se umnožila beskonačno puta. Sad zašto su sve te grafe prošle QC boga pitaj. Možda misle da su im grafe bogom dane pa ih više niti ne testiraju pošteno u loadu ili im se učinilo da su temp. oke s obzirom na sve specs 5700 XT chipa i GDDR6 memorije.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Pa netko je predvidio u dizajnu. Jacina stezanja ne pomaze, vijci su stegnuti do kraja, al su predugacki.

Greska kod odabira vijaka ili zalutali batchevi, svejedno je ljudska pogreska.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...
Pa netko je predvidio u dizajnu. Jacina stezanja ne pomaze, vijci su stegnuti do kraja, al su predugacki.

Greska kod odabira vijaka ili zalutali batchevi, svejedno je ljudska pogreska.

 

Upravo to, ne mogu se izvlačiti na moment jer su vijci predugački, nije tu bilo nikakvih moment ključeva i slično.

 

Inače GN su rekli da neke tvornice koriste ljude za tu završnu montažu koja je osjetljiva, a neke strojeve.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
AMD Navi

 I šta sad uradi? Odnjet grafu u servis i kazat da stave kraće šarafe ili stave pvc podloške pod stare (djelatnik servisa bi se odmah osječao ugroženo, a faca bi mu izgladala ko kuhana sarma s očima) . I još naglasit da si to vidio na yutubeku a saznao s bug forumu. Riskantno je samovoljno prčkat po tome i shebat 3 god. garanciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 I šta sad uradi? Odnjet grafu u servis i kazat da stave kraće šarafe ili stave pvc podloške pod stare (djelatnik servisa bi se odmah osječao ugroženo, a faca bi mu izgladala ko kuhana sarma s očima) . I još naglasit da si to vidio na yutubeku a saznao s bug forumu. Riskantno je samovoljno prčkat po tome i shebat 3 god. garanciju.

 

Haha dobra

 

Ja bih poslao mail uvozniku, sa par videa i članaka i rekao bih mu da planiram staviti podloške i da mi potvrdi da ne gubim garanciju za probijanje naljepnice. Pa vidjeti šta će odgovoriti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Navi

Zašto su te naljepnice još uvijek zakonite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Zašto su te naljepnice još uvijek zakonite?

 

U sad nisu, a za eu nisam siguran kakvi su zakonski okviri.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Sve ovisi od proizvodjaca do proizvodjaca - recimo MSI za EU/DE trziste

ima sluzbeno objasnjenje na DE forumu, da korisnik smije maknuti nalijepnicu

sa laptopa/grafike/ceg_vec radi odrzavanja i nadogradnje.

 

E sad, kako je s drugim proizvodjacima, treba provjeriti. Za ASUS ne znam, nisam do sada

imao potrebe pitati, jer na laptopima nemaju nalijepnicu. A za grafiku su napisali

da im se posalje mail, da ce omoguciti jednu od tri stvari:

A) Zamjena grafike za novi batch

B) Popravak grafike zamjenom vijaka u slubenom servisu ili servisu partnera

C) Slanje novog seta vijaka za "do it yourself"

 

Naravno, sve po dogovoru. Ako si malo napredniji korisnik i znas sta radis, uzet ces C,

netko kome je zamjena grafike najbrza opcija, izabrat ce A, a kome je blizu sluzbeni servis/partner, izabrat ce B.

 

U ta tri slucaja se jamstvo ne gubi, bitno je dokumentirati mailove i onda je sve 5. Cak je moguce da uz vijke za opciju C posalju

i nalijepnice (makar u to ne vjerujem, jer to ih previse ne dira).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

Upravo to, ne mogu se izvlačiti na moment jer su vijci predugački, nije tu bilo nikakvih moment ključeva i slično.

 ako navode da im je amd savjetovao 40-50 psi, a dodatnim testovima su otkrili da je optimalno 50-70 psi, onda imaju nekakvi alat koji mjeri taj pritisak, bilo to moment ključem u samoj proizvodnji ili mjerenjem pritiska ovisno o dužini šarafa, pa onda proizvode šarafe koji kad ih zategneš do kraja daju određeni pritisak

rokonja kaže...

 I šta sad uradi? Odnjet grafu u servis i kazat da stave kraće šarafe ili stave pvc podloške pod stare (djelatnik servisa bi se odmah osječao ugroženo, a faca bi mu izgladala ko kuhana sarma s očima) . I još naglasit da si to vidio na yutubeku a saznao s bug forumu. Riskantno je samovoljno prčkat po tome i shebat 3 god. garanciju.

 savjetuj se sa asusom, jer naš servis može staviti odokativno kraće šarafe, isto kao što ti možeš odokativno kupiti podloške određene debljine, no ne znaš ono bitno - koliko ćeš dobiti pritiska podloškama ili kraćim šarafima i hoćeš li biti unutar preporučenog psi

doduše, možeš vidjeti koliko ti utječe na temperature pa postepeno zatezati, no uvijek postoji opasnost da zdrobiš jezgru - to nije cpu na kojem imaš zaštitu u obliku ihs-a

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

Upravo to, ne mogu se izvlačiti na moment jer su vijci predugački, nije tu bilo nikakvih moment ključeva i slično.

 ako navode da im je amd savjetovao 40-50 psi, a dodatnim testovima su otkrili da je optimalno 50-70 psi, onda imaju nekakvi alat koji mjeri taj pritisak, bilo to moment ključem u samoj proizvodnji ili mjerenjem pritiska ovisno o dužini šarafa, pa onda proizvode šarafe koji kad ih zategneš do kraja daju određeni pritisak


 

 

 

To je nemoguće, ne mogu dobiti toliku toleranciju, ne koriste kalibrirane šarafe. Moraju imati neka druga sredstva ako gađaju precizan pritisak.

 

Moguće je da su zamislili da šarafi lupe u limit, ali onda ne mogu imati precizan pritisak, bar ne sa ovakvom vrstom montaže (bez nečega što služi kao elastični dio kao npr nosač hladnjaka kod noctue).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 10:57 (Jakovp).
11 godina
online
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

Moraju imati neka druga sredstva ako gađaju precizan pritisak.

maleni moment ključ 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

 

Moraju imati neka druga sredstva ako gađaju precizan pritisak.

maleni moment ključ 

 

Momentic kljucic?

Freak Show Inc.
6 godina
offline
AMD Navi

Gledao sam video HU, stavili su preduge vijke. Hladnjak klapara po PCBu 5 mm. Nedopustivo. Sramota da recikliraju hladnjak i ne provjere ništa, potom se prave mutavi mjesecima i naplaćuju lude cijene za svoj "premium" proizvod. Kupac ih hrani, a oni su to zaboravili. Sa novim vijcima je situacija malo bolja, ali je kartica sa hladnjakom od kile, prosječna u pogledu temperature. Naravno da imaju moment ključeve, o čemu mi pričamo? Postoje pneumatski i električni odvijači koji preskoče nakon odredenog pritiska. Ne možeš pretegnut. Asus je zeznuo, umjesto da se ispričaju, oni idu krivit svog partnera i specifikaciju, LOL.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jutros opet black screen...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Izgleda da se AMD vraća korijenima, u vrijeme ATI-a kad su im zaštitni znak bili blue/death screen i razni drugi problemi s windowsima i igrama. Tražio sam nešto sasvim deseto na redditu i naiđem na probleme s NAVI driverima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

Izgleda da se AMD vraća korijenima, u vrijeme ATI-a kad su im zaštitni znak bili blue/death screen i razni drugi problemi s windowsima i igrama. Tražio sam nešto sasvim deseto na redditu i naiđem na probleme s NAVI driverima...

Pod trending? :D

 

Developing story..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 14:26 (nixass).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ne mogu virovati da takva prava firma ka ASUS danas slozi grafu koja je govnu brat!

Loša kontrola finalnog proizvoda, pa eto sad je kriv neko drugi ili AMD ili pop Đurič itd.To je isto kao ovaj novi Windows 10 Update debakl, imamo problem pa povucimo update i optužimo Ruse ili Kaspersky Antivirus.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Meni to sve vise smrdi na nekompatibilnost ploce i RAM-a.

Tu je najcesci probljem sa Ryzenima.

 

E sad, eventualno da vratis RAM Amazonu, ili gdje vec, i uzmes neke druge module od drugog proizvodjaca.

Dobra iskustva imam sa Kingston, Crucial, Apacer i Kingmax modulima na AMD plocama.

 

G.Skill takodjer radi OK, ali nekad iz nekog razloga zayebava sa Gigabyte plocama. Razlog nepoznat.

 

Jedino sto ti savjetujem da preskocis je Mushkin. Super RAM, super dobar dizajn, brzi moduli,

al sa AMD-om samo random BSOD-ovi, freeze i black screen - nekad radi dobro 3 mjeseca,

nekad se u jednom danu tri puta zblesira. Stavis najjeftinije module koje nadjes i sve radi,

a high end Mushkin zajebava.

 

Takodjer nevjerovatno dobri (bar u DDR3 modulima) su bili Sillicon Power vulgaris memorije od 1333Mhz,

stavis da rade na 1600 - radi, stavis na 1866 - radi. Tek na 2133Mhz nema POST-a, al gle, nevjerojatno su bili zahvalni moduli.

 

Inace, iste probleme prijavljuju svi i sa ASUS plocama sa B450 i X470 chipsetom, neovisno o memoriji,

ali zato je taj problem cesce izrazen sa 3. generacijom Ryzen procesora u kombinaciji s tim plocama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Pozdrav!

 

Moje iskustvo s 5700XT nakon 3 mjeseca korištenja:

 

TL DR Više-manje je pozitivno (za sada)

 

Radi se o MSI 5700 XT Gaming X modelu.
Mnogo sam čitao o raznim problemima (koje, vjerujem, ne trebam ponavljati), ali sam ipak odlučio riskirati i kupiti je.
Na računalu imam instaliran Windows 7 te sam prije AMD-a imao GTX 970. Najprije sam instalirao zadnji update za bios za ASUS-ovu matičnu ploču (Micro-ATX B85M-G).

Skinuo sam najnovije (tada) drivere za AMD, deistalirao Nvidia drivere pomoću DDU-a, umetnuo karticu, instalirao drivere i to je, više-manje, to.

 

Imam 2 monitora. Jedan je 1440p 75 Hz, FreeSync spojen s DP kabelom, a drugi je 1080p 60Hz monitor spojen s "DVI na DP" kabelom.

 

Pokrenuo sam nekoliko benchmarka, Unigine Heaven, FurMark da provjerim temeperature i maksimalni clock. Maksimalna temperatura nakon nekoliko minuta rada na gotovo 100% opterećenja je bila oko 68 stupnjeva, a clock na maksimalnom mogućem.

 

Međutim, imao sam problema s trzajevima u svim igrama svakih par sekundi. Ispostavilo se da je trebalo podignuti minimalni napon u Wattmanu da se taj problem riješi (podigao sam ga na 765 mV).
Također sam isključio i Zero RPM, što nije problem jer je stvarno tiha.

 

Igre koje sam isprobao: Fallout New Vegas, ATOM RPG, Noita (2D igra) CS:GO, Don't Starve Together i Dininity Original Sin 2. Prilikom igranja često imam YT video otvoren na drugom ekranu.
Nije bilo nikakvih BSOD-a ili crnih ekrana. Zacrnjenje ekrana koje sam imao je na kraju bio problem s loše priključenim DP kabelovima koji, iako umetnuti do kraja u GPU, djeluju labavo.
Također koristim i Blender od stare (2.49b) verzije do najnovije - nema problema.
Photoshop CS6 - također nema problema.
(Znam da je blesavo navoditi kako ovi programi dobro rade, ali pošto se mnogo ljudi žalilo na razno razne probleme, vrijedi to navesti.)

 

Snimio sam nekoliko ReLive videa tijekom igranja i nije bilo problema.

 

Ono što me je razočaralo je to da opcije u CP-u za Antialiasing, Vsync, FreeSync, Anti lag, itd... ništa od toga ne radi u igrama. Sharpening opcije ni nema jer ne koristim Windows 10, tako da sam sve te opcije isključio, za svaki slučaj.

 

Valja napomenuti da sam trenutno na 19.12.1. verziji drivera. Sve radi uredno, tako da ne želim riskirati.

 

Planiram zamijeniti matičnu i procesor (jer je bottleneck) s 3700x ili 3900x.

 

To je to što se tiče mog iskustva.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

A sta radis na win 7?

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 1
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

A sta radis na win 7?

 Brani se od špijunaže, telemetrije i Candy Crush Sage 

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 14:50 (VladimirLem).
11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jutros opet black screen...

 ajde dosta više s tim fičrima, dobit ćeš karton zbog dosađivanja

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice