AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Navi

Cijene koje sam stavio će i doći takve u dogledno vrijeme, znači na njihovu pravu vrijednost ali da li će onda biti kasno. Možda i ne jer će se nvidija razbahatit sa ampere.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Evo prvih cijena:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=5600xt

 

Ali nebitno, amd spusti cijene dosta brzo, a 2060 će se najvjerojatnije vratiti na višu cijenu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

U svakom slucaju, 5500 i 5600 nista pozitivno nisu donijele na gpu trziste sta je totalno razocaravajuce znajuci sta je AMD napravio na cpu trzistu. 

 

A da ne pricamo koja je svinjarija cinjenica da trebas update-at bios da bi dobio performanse iz recenzija.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 19:41 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Narucio ipak 2070, nakon prekopavanja citavog neta, jedni spamaju jedno te isto "DDU, bios, chipset..." i onda radi, dok sam postavio temu i na AMD reddit i javili se ovi sa 5700 i 5700XT i kazu da jos uvijek imaju problema sa najnovijim driverima koji su "fixali vecinu stvari". I dalje crashevi pri full screenu, lose performanse u nekim DX11 naslovima, random crashanje, multi monitor problemi (koristim 3 monitora razlicitih rezolucija)... Sve to 7mj. ili koliko vec nakon launcha? Nah netreba to podržavati.

 

Htio sam na Radeon cisto jer su mi zadnje dvije bile Nvidia, ali ništa, šteta što su napokon po prvi puta nakon 290X uboli sa grafama - IMO, zato što 480 i ostali refreshevi su bili 290X sa boljim power drawom, tako da ništa impresivno što se performansi tice. Vega 64? Pre skupo za ono sto je nudila. Radeon VII?.... no comment.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

D3lBoy Zasto ne polovna 1080 Ti? Neki dan bila MSI Trio X s jamstvom za 3000kn, al se prodala u roku par sati..

10 godina
offline
Re: AMD Navi

To bih također, iako je brutalan deal, volim imat garanciju na karticu jer jedino sto mi je crkavalo od komponenti su grafe. Ajd kad je kartica oko 1500-2000 bez garancije ok, ali 3+k ako crkne imas najskuplji podmetać za kavu.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
AMD Navi

Ali stvarno mi neide u glavu zašto Ansha i ostali u AMD temi praktički konstantno seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru po AMDu kolda ih plaćaju ovi iz nvidie!!???

OK, u redu imaš GTX 1070, GTX 1080... Čovjek pita za 5700....... KAOS!!

 

Vi neki ovdje niste normalni!!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 0:45 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Ali stvarno mi neide u glavu zašto Ansha i ostali u AMD temi praktički konstantno seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru po AMDu kolda ih plaćaju ovi iz nvidie!!???

OK, u redu imaš GTX 1070, GTX 1080... Čovjek pita za 5700....... KAOS!!

 

Vi neki ovdje niste normalni!!

 

Doktore, niste lijek uzeli... 

16 godina
offline
AMD Navi

Netreba meni ljek...

Tebi i sličnima treba koji od izlaska ove serije grafičkih uvjeravate ljude da je to sranje itd!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Netreba meni ljek...

Tebi i sličnima treba koji od izlaska ove serije grafičkih uvjeravate ljude da je to sranje itd!

Nego sta su 5500 i 5600 nego sranje? Nikakve koristi od takvih kartica...

8 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
doktor1 kaže...

Netreba meni ljek...

Tebi i sličnima treba koji od izlaska ove serije grafičkih uvjeravate ljude da je to sranje itd!

Nego sta su 5500 i 5600 nego sranje? Nikakve koristi od takvih kartica...

 Kak nikakve koristi ? Dobio si RTX 2060 za 300$ koju neces nikad vidjet

5 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Narucio ipak 2070, nakon prekopavanja citavog neta, jedni spamaju jedno te isto "DDU, bios, chipset..." i onda radi, dok sam postavio temu i na AMD reddit i javili se ovi sa 5700 i 5700XT i kazu da jos uvijek imaju problema sa najnovijim driverima koji su "fixali vecinu stvari". I dalje crashevi pri full screenu, lose performanse u nekim DX11 naslovima, random crashanje, multi monitor problemi (koristim 3 monitora razlicitih rezolucija)... Sve to 7mj. ili koliko vec nakon launcha? Nah netreba to podržavati.

 

Htio sam na Radeon cisto jer su mi zadnje dvije bile Nvidia, ali ništa, šteta što su napokon po prvi puta nakon 290X uboli sa grafama - IMO, zato što 480 i ostali refreshevi su bili 290X sa boljim power drawom, tako da ništa impresivno što se performansi tice. Vega 64? Pre skupo za ono sto je nudila. Radeon VII?.... no comment.

 LOL! Iako sam ti u drugoj temi napisao da se kao strpiš jer ovo ono, njinji njanjja - dobro si napravio. Ja jućer ubo 2080 super Gainward Phantom mjesec dana stara za 4900 - reko ko mu jebe mater- bar ima garanciju i lakše ću je prodat kasnije. Sad moram utopit 1070-ku. Jedva čekam da vidim Quake 2 RTX on

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Gledam sad ove RX 5600XT, sa novim BIOS-om su performanse veoma blizu RX 5700,

uz doduse manje memorije i nesto uzu sabirnicu.

 

Jedini problem je taj, sto za iste novce mozes kupiti i RX 5600XT i RX 5700,

a ako se pazi kod kupnje RX 5700, na par modela se moze staviti BIOS od RX 5700 XT,

i tada se dobiju besplatne performanse.

 

Super je sto proizvodjaci vec nude BIOS za svoje kartice, tako da i oni manje vjesti mogu sami

sa samo par klikova nadograditi svoju RX 5600XT.

https://www.asrock.com/support/BIOSVGA.asp?cat=Challenger

 

No ta ce kartica biti tek super, kad cjenovno bude ispod 250€.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
ansha kaže...
doktor1 kaže...

Netreba meni ljek...

Tebi i sličnima treba koji od izlaska ove serije grafičkih uvjeravate ljude da je to sranje itd!

Nego sta su 5500 i 5600 nego sranje? Nikakve koristi od takvih kartica...

 Kak nikakve koristi ? Dobio si RTX 2060 za 300$ koju neces nikad vidjet

Dobio si kriplanu rx 5700 po cijeni rx 5700. Great success! I to samo zato sta je nvidija najavila spustanje cijene rtx 2060. Inace bi dobio 10% jacu karticu od 1660 Super za 50% visu cijenu, tako je to AMD zamislio. Ovo je smijesno, ko sta rekoh, za te novce se u 2015-oj prodavala 3900-ka sa 8GB memorije i sirom sabirnicom. 

 

Uostalom, pogledaj cijene rx 5600 i rtx 2060 kod nas, o kakvih ti 300$ pricas, gdje ti zivis? 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Super je sto proizvodjaci vec nude BIOS za svoje kartice, tako da i oni manje vjesti mogu sami

sa samo par klikova nadograditi svoju RX 5600XT.

https://www.asrock.com/support/BIOSVGA.asp?cat=Challenger

 

No ta ce kartica biti tek super, kad cjenovno bude ispod 250€.

Tebi je genijalno sta MORAS napravit update bios-a nakon sta kupis karticu? Ujmocaisina....

16 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Čitatelj kaže...

Super je sto proizvodjaci vec nude BIOS za svoje kartice, tako da i oni manje vjesti mogu sami

sa samo par klikova nadograditi svoju RX 5600XT.

https://www.asrock.com/support/BIOSVGA.asp?cat=Challenger

 

No ta ce kartica biti tek super, kad cjenovno bude ispod 250€.

Tebi je genijalno sta MORAS napravit update bios-a nakon sta kupis karticu? Ujmocaisina....

ono kaj je cinjenica je da ce na trziste doci i primjerci koji ce biti up-to-date sa BIOS-om, ko i non-MAX ploce za Ryzene.

kome to pase ili ne je vec druga prica

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
AMD Navi

U tri klika se napravi update , ali bolje dati za 2060 tih par sto kuna vise dok ne padne cijena 5600 kako je citatelj napisao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

A najgore od svega je sta su clockanje memorije umjetno ogranicili da se ne bi previse priblizila 5700-ki.. A moj doktore, stvarno treba biti fangirl za branit ovu sprdnju od release-a...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Santana kaže...
ansha kaže...
doktor1 kaže...

Netreba meni ljek...

Tebi i sličnima treba koji od izlaska ove serije grafičkih uvjeravate ljude da je to sranje itd!

Nego sta su 5500 i 5600 nego sranje? Nikakve koristi od takvih kartica...

 Kak nikakve koristi ? Dobio si RTX 2060 za 300$ koju neces nikad vidjet

Dobio si kriplanu rx 5700 po cijeni rx 5700. Great success! I to samo zato sta je nvidija najavila spustanje cijene rtx 2060. Inace bi dobio 10% jacu karticu od 1660 Super za 50% visu cijenu, tako je to AMD zamislio. Ovo je smijesno, ko sta rekoh, za te novce se u 2015-oj prodavala 3900-ka sa 8GB memorije i sirom sabirnicom. 

 

Uostalom, pogledaj cijene rx 5600 i rtx 2060 kod nas, o kakvih ti 300$ pricas, gdje ti zivis? 

 kolko vidim cijena je 400kn manja od rx5700 i rtx2060 kod nas

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

 kolko vidim cijena je 400kn manja od rx5700 i rtx2060 kod nas

 

Lose vidis, jeftinija je 200kn od rtx 2060 i 260kn od rx 5700. To je jedan model, ostali modeli su preko 2800kn. I ta najjeftinija je opet neisplativa pored rx 5700...

10 godina
offline
AMD Navi

Memorija memorija i memorija, zasto te to tolko buni ? Jel netko moze shvatit da neki ljudi ne igraju na 1440p ultra postavkama i 60 fpsa sto ova grafa nit nemre dogurat u nekoj zahtjevnijoj popularnijoj igri... Dobio si 5600XT za 2500kn (doduse samo u ADMu, ali ici ce to dole jos vjerovatno), najjeftinija RTX 2060 kosta 2700kn (aljkava verzija sa 1 ventom), sa par klikova se otkljuca bios (i nexus je detaljno objasio kak to napravit prije par sati).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

uspoređuje se ta MSI kartica sa nekim škartom sa jednim ventilatorom i blowerom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Grafa je dosla u par relevantnih ducana (Uzishop i ADM za sada) i odmah paljba po cijeni. Treba se strpit barem 2 tjedna kak je to uvijek u HR kad izadje novi hardver. Btw. ADM ima MSI Mech (napisali su Mesh lol) MSI 5600 XT za 2484 kn. Modeli kod 5600 XT nisu tolko bitni kao kod 5700/XT, ali decibela radi valja sacekati recenzije.

 

Za 1080p ili 2560x1080p se po meni isplati izvagati 5600 XT naspram 5700 (kada barem 5 ducana dobavi grafe i kad se cijene normaliziraju), a za vecu rezu ne. Prva po meni relevantna 5700 je Sapphire Pulse od 2950kn, Gaming X ide od 3070kn, Asrock Challenger za 2800 i sitno valjda nitko nece kupovat pored malo skupljih i boljih modela..

 

Vani 5600 XT Pulse ide lagano od 300 eura: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/7003789_-radeon-rx-5600-xt-pulse-6144mb-gddr6-sapphire-technology.html Grafa je npr. preko Casekinga 315 eura za HR + 15 eura shipping = 330 eura ili 2454 kn ili preko Mailboxde-a 300 eura + 10 eura shipping + par eura placanje = oko 2340 kn

8 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Grafa je dosla u par relevantnih ducana (Uzishop i ADM za sada) i odmah paljba po cijeni. Treba se strpit barem 2 tjedna kak je to uvijek u HR kad izadje novi hardver. Btw. ADM ima MSI Mech (napisali su Mesh lol) MSI 5600 XT za 2484 kn. Modeli kod 5600 XT nisu tolko bitni kao kod 5700/XT, ali decibela radi valja sacekati recenzije.

 

Za 1080p ili 2560x1080p se po meni isplati izvagati 5600 XT naspram 5700 (kada barem 5 ducana dobavi grafe i kad se cijene normaliziraju), a za vecu rezu ne. Prva po meni relevantna 5700 je Sapphire Pulse od 2950kn, Gaming X ide od 3070kn, Asrock Challenger za 2800 i sitno valjda nitko nece kupovat pored malo skupljih i boljih modela..

 

Vani 5600 XT Pulse ide lagano od 300 eura: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/7003789_-radeon-rx-5600-xt-pulse-6144mb-gddr6-sapphire-technology.html Grafa je npr. preko Casekinga 315 eura za HR + 15 eura shipping = 330 eura ili 2454 kn ili preko Mailboxde-a 300 eura + 10 eura shipping + par eura placanje = oko 2340 kn

 Tako je to uopce nije lose za tek izaslu karticu
Kad se jos malo spusti cijena bit ce odlicna :)

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Da, kad bude 250€ i povoljnija, za 1080p rezoluciju i igranje, zasto ne.

Nesto je brza i povoljnija od GTX1660Ti i RTX2060, takodjer i povoljnija.

A tek kad se cijene sloze, bit ce dobar deal.

 

Najbolje od svega, nDivija reze cijene, jer godinama nisu rezali cijene,

jer od rudar-manije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Grafa ko grafa (s update BIOS-om) je ok, samo još dok bude malo povoljnija. Performansama je al pari sa RTX 2060 (od koje je jeftinija) a RX 5700 i RTX 2060S su brže samo 10 - 15%. Dakle, to je sve ok. Imamo grafu koja je jako sličnih performansi sa starim flagship-om Vega 64 uz doslovno upola manju potrošnju, to je ok. Sad već ima modela za 2500kn, a jako brzo će ići standadni i normalni modeli i za oko 2250 - 2300kn. To je taman ok segmentacija s obzirom na to koliko koštaju brže ili sporije kartice. Za bržu RX 5700 i nereferentni hladnjak treba najmanje 2800kn. Nije to tako skuplje, ali je i doslovno samo 10-ak% brža od RX 5600XT pa ono, kako kome paše. Ovo što se tiče 6GB Vrama je isto malo po meni minus, ali realno opet i nije. Tamo gdje će nekom falit 8GB vrama realno, treba mu RX 5700 XT najmanje ili RTX 2080. Ista stvar kao i moja RX 580 4GB, koja je po dežurnim specijalcima bila zastarjela i za 1080p a di tek 1440p tamo još čim je izašla, no to naravno nema veze s pameću jer se ja uredno igram i dalje s tih 4GB vrama na 1440p monitoru, ovisno kako gdje s postavkam se poigram da imam dobar framerate.

 E sad, ljudi su navikli da AMD gazi i mete Intel pa su sada očekivanja takva i za GPU. Nažalost, to nije tako i nemaju arhitekturu na polju GPU kao na polju CPU-a da pometu konkurenciju. Tako da su sada potpuno konkurentni (osim vrha gdje je sama RTX 2080 Ti) a takve su im i cijene, drugo je sad to što neki imaju neke svoje fix ideje da AMD gpu mora imati nižu cijenu od Nvida gpu-a. To veze s pameću nema, ali tako je to s puno toga, očito. U svakom slučaju, bilo bi super da su generalno grafe povoljnije, jer ovo je preskupo kad se gleda od RTX 2080 Ti na na niže, ali eto. Tako je kako je. A RX 5600 XT i ostale Navi su sasvim dobro pozicionirane prema Nvidi.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

evo jos problema za navi korisnike, naime oni koji koriste virtualne masine sa wind10 i VMware-om i navi karticama sa posljednim driverima dogodilo se ono sto smo se smijali Intelu i uredjaji imaju veliki sigurnosni propost gdje napadaci mogu da vam pokvare dan!

Ugl propust je oznacen pod "visoko" tako da sigurno nije bezazlen.

Trebao bi CPU team AMD-a naci se sa GPU team-om i naucit ih par stvari ili NAVI je u kriticnom stanju sa svime ovime jos dosao i ovaj propust 

 

https://www.heise.de/security/meldung/Sicherheitsupdate-AMD-Treiber-und-VMware-koennen-ein-gefaehrlicher-Cocktail-sein-4643294.html?wt_mc=rss.red.ho.ho.rdf.beitrag.beitrag

 

https://talosintelligence.com/vulnerability_reports/TALOS-2019-0964

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 12:32 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

uspoređuje se ta MSI kartica sa nekim škartom sa jednim ventilatorom i blowerom...

5700 sa blowerom underclockas i undervoltas i opet si brzi i s 2GB rama vise. Da ne kazem da non-XT blowerica nema problema s bukom, pogotovo kad se spomenute stvari naprave...

Niti jedna 5600-ka nema sta trazit pored 5700 referentne...

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

evo jos problema za navi korisnike, naime oni koji koriste virtualne masine sa wind10 i VMware-om i navi karticama sa posljednim driverima dogodilo se ono sto smo se smijali Intelu i uredjaji imaju veliki sigurnosni propost gdje napadaci mogu da vam pokvare dan!

Ugl propust je oznacen pod "visoko" tako da sigurno nije bezazlen.

Trebao bi CPU team AMD-a naci se sa GPU team-om i naucit ih par stvari ili NAVI je u kriticnom stanju sa svime ovime jos dosao i ovaj propust 

 

https://www.heise.de/security/meldung/Sicherheitsupdate-AMD-Treiber-und-VMware-koennen-ein-gefaehrlicher-Cocktail-sein-4643294.html?wt_mc=rss.red.ho.ho.rdf.beitrag.beitrag

 

https://talosintelligence.com/vulnerability_reports/TALOS-2019-0964

 

Mislim da je to u 99% poslovnih korisnika nebitno, jer skoro nitko ne koristi mainstream kartice u ozbiljnim strojevima.

U virtualkama je 99% integrirana grafika, eventualno Quadro/FireGL i to je to.

14 godina
offline
Re: AMD Navi

TibzzX "

 

"Na forumu si 10 godina i ne znaš takve osnovne stvari... I nisi se sjetio googleati kako okrenuti vent? Da jesi vidio bi da na boku imaš strelice smjera protoka zraka.  A kaj se grafe tiče složi si agresivniji fan curve.

 

Ako ne znaš okrenut vent onda se kloni rastavljanja kartice jer će brzo postati uteg za papir. "

 

LooL, da na forumu sam 10g , sta je ovo forum za sastavljanje PC pa moram znat osnove okretanja  venta??

Il sto sam kriw sto sam dosad imo haf 922 gdje nisam moro da se bavim takvim pizdarijama???

A cjeli komp si sam sastavim..Al okretanje venta je osnova? 

Moja je krivica sto sam zadnjih 10g imo intela i nvidiju pa sam se poglupio jer su mi zadnje 2 konfe bazirane na i5 bile plug and play.. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 15:26 (R3nchi).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice