AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
AMD Navi

Moramo paziti, povrijedili smo osjećaje liku.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

ne zelim to, nije mi namjera nikoga povrijediti

 

evo iskljucujem se iz daljnje rasplave u ovoj temi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi

Daj nemoj. Čovjek se samo zbog naših postova odlučio za AMD. Idemo hvaliti njih, možda kupi nvidiju.

jovial kaže...
DarthMarkus kaže...
jovial kaže...
DarthMarkus kaže...
jovial kaže...
Wolf88 kaže...
3dfx kaže...
superJozo kaže...
Nitko nije stavio ništa, jer se o samim karticama nezna ama baš ništa (osim izgleda kartice), niti jedna pouzdana provjerena informacija se nezna.

 kaze covjek da se zna sve KLIK

 to su samo špekulacije, još se ne zna ništa službeno

 

pokusat cu bacit malo svjetla na to sta se zna ili se ne zna, jutjuberima, twitovima i leakovima...

 

dakle, bavim se analitikom doduse ne analizom HW vec nogometa, ali ima tu dosta slicnosti. naime, svaki analiticar (nogometni ili HW) krece iz neke pretpostavke. Ta pretpostavka je zasnovana na prethodnom znanju. Na to prethodno znanje (koje moze biti posve irelevantno za sljedecu utakmicu/release hw) dodaje se novo znanje.

Prikupljaju se nove informacije. Ovisno o analiticaru, te informacije mogu biti precizne ili manje precizne. Ovisi o izvorima, a svaki analiticar pozna svoje izvore pa zna i koliko im moze vjerovati. Tu moze biti svega, u nogometu npr, trener moze namjerno par utakmica ubacivati igraca kojeg ne namjerava koristiti u utakmici za koju se spremas. Isto tako u hw, firme/leakeri mogu namjerno ubacivat informacije ili da zavaraju konkurenciju ili kupce.

 

Najvaznija stavka iz svega ovoga je - informacija. Medjutim, da bi imao dobru informaciju moras imati i dobrog analiticara. Los analiticar nece ni prepoznat dobru informaciju, a dobar analiticar ce i iz lose informacije izvuci kvalitetan zakljucak.

 

Obzirom da smo vidili brdo jutjubera koji su tocno, ili barem priblizno tocno, predvidili dogadjanja sa 3080 serijom, ne vidim razloga zasto bi neko mislio da ne postoje priblizno tocne informacije za RDNA2?

Razmislite samo da li su sluzbene informacije koje je nvidija izbacila o 3080 bile tocne? Naravno da nisu, u najbolju ruku priblizno tocne. Dobri analiticari i jutjuberi to su skuzili i prije releasa. Oni losiji to ni sada ne kuze.

mnogima se nece svidjeti, ali rambox je u glavnom u pravu kada govori o rdna2. problem je da vecina, pa tako i na ovom forumu, misli da zna vise nego sto uistinu zna. informacije dobiju od jutjubera koji su ovisni o dobroj volji proizvodjaca pa ne smiju previse laprdat ili su plain marketing ko ovi iz Digital Foundry koji su od nvidije dobili 3080 dva tjedna prije svih ostalih. ljudi su gledali taj video kao da nije cherry pickana reklama vec neovisna prezentacija.

 

vidim tamo u temi o amperu raja i dalje sanja kako ce se domoc boljih kartica od 3080 pa otkazuje ove koje su dobili na amazonu... 30 serija je paper launch. ko se domogao - super. ko nije, u najboljem slucaju, imat ce prilike kad amd najavi svoje. u najgorem (ako je taj proizvodni proces uistinu toliko skup, a nvidija se zaletila prva najavit kartice bez da su prethno rampali proizvodnju) tamo negdje krajem godine pred black friday ili bozic.

 Da dobar analitičar znao bi što je paper launch, a što je limited supply launch.

 

Što se tiče infa NAVIja - ništa se ne zna TOČNO osim možda izgleda coolera i količine vrama. Sve ostalo su nagađanja i želje.

 

dozvoljavam da si u pravu i da se radi o limited supply. samo sta se u ovom slucaju radi o limited supply globalno. kartica nema ni na najvecim trzistima od usa, kanade, fra, uk, ger do australije. nadajmo se da ce se to rijesiti ali nisam optimistican. ako ti mislis da se nvidija iznenadila potraznjom pa ih je zateklo - ok. ja bi rekao da je vjerojatnije kako je ta kartica preskupa za proizvodnju po prodajnoj cijeni od 700 eura i da ih zbog toga nema. vidit cemo ko je bio u pravu kad amd najavi perf rdna2. ako bude kompetitivna predvidjam da ce se popravit dostupnost kartica (ukoliko totalno nisu flopali sa novom arhitekturom). a to cemo vidit kad rnda2 krene u prodaju.

 

sta se tice navija, pa nista se nece tocno znati sve dok kartica ne izadje. to sta nvidija i amd pricaju je sve u funkciji prodaje i ne nuzno u nasem, vec u njihovom najboljem interesu. ne kazem da se ti interesi nekada poklapaju, ali ne nuzno. u medjuvremenu, sve je educated guess. 

 Znaš što sam još primjetio  ? Puno ljudi nije skontalo da su prvo izbacili aib lošije modele (kao pijune) uz dvije tri iznimke (buđet friendly TUF, MSiTRIO koji je u rangu TUFICE ???). 

 

Upper EVGA, Strix i ostali se izgleda čuvaju. Ziher ih u 10gigi varijanti ima na kapaljku.

 to si dobro primijetio. fakat mislim da je proizvodnja na samsung 8nm toliko skupa da im se uopce ne prodaju ti jeftinjaci od 700eura. znaci nvidia je oplela supernisku cijenu napravila minimun FE kartica da ne bude totalni paper launch i trosak prebacila na AIB. Ovi isto nisu budale (iako postoji info da nvidia placa 50$ po prodanoj kartici da nadoknade lose marze AIB) pa ni njihova proizvodnja nije nikakva. Zasto bi, uostalom, radili kartice uz gubitak kad znaju da ce nvidia izbacivati bolje i skuplje modele koji ce se za pola godine prodavati po 1000+ $.

da ne govorimo o tome da 2080ti s power modom na 400w dolazi na 10% od 3080 performansi. znaci prelazak na 8nn samsung node daje 10% u odnosu na stari node. prosjecnog igraca to naravno ne treba zanimati i fakat 3080 je puno bolji od 2080. ali gotovo isti skok bi dobio sa modanom 2080ti. zbog toga (i jos malo kesa) rambox (s pravom) tvrdi da rdna2 potencijalno moze biti ravan amperu.

 

kako ce to zavrsiti ostaje za vidit, ali glupo je da se smijete covjeku jer vam je u interesu da taj amd odradi posao posto je nvidia dobro prdnula. da su cijene ostale kao lani, amper bi bio popljuvan gore od turinga. al je nvidia, kao i obicno, to dobro znala i najavila drastican pad cijena. a i od toga pada cijena/prihoda se ogradila tako sta jednostavno nije napravila kartice :D i vecinu gubitka prebacuje na aib.  

 Daj Bože da bude BOLJI ! 

 

Ali skeptičan sam jako. Uz ovoliku dominaciju Nvidije svih ovih godine bilo bi pravo osvježenje da konkuriraju u gornjem segmentu.

 

Mene više veseli novi Zen kojeg planiram piknut day one. Mislim da u procesorskom dijelu ne mogu podbacit.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 12:19 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Leadership je bio i na 5700xt pa vidimo gdje je danas i kako stvari stoje, svi je izbjegavaju u širem luku a pogotov sad.Ja sam uvjek bio za plug and play.Tri godine sam na zelenom taboru nikad nisam imao problema sa driverima, osim ako jedno 6-7 puta instaliram nove drivere preko starih.Pa se onda dogodi neki konflikt pa moram koristiti ddu za fresh install.

Žutanjak je okvirno mala grafa, i njezina namjena nije bila da konkurira 2080TI grafetini.

 

Dalje se nema kaj napisat, sve sam fino usporedil na dolnjem linku.Navi1 i Nevidija 2000 Turing, oni imaju okvirno sličan IPC.AMD je ciljal da konkurira 2070 Super modelu, i to su  napravili dakle planirano i realizirano.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-turing-rtx-2070--2080--2080-ti/245080.aspx?page=105&jumpto=6192103&sort=asc&view=flat

 

Svi se sječamo Ryzen 1000 procova, pa sad si zamisli kaj bi se dogodilo da je najači model bio samo 6/12.U toj situaciji bilo bi glupo pisat, bu pa gle 6/12 proc nemre konkurirat Intel i7 6900K 8/16 modelu.To ti je idealna usporedba veličina, pa ako i dalje ne razumiješ kaj je to okvirno mali GPU onda ga fučkaj.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 12:14 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Pa kakve bi druge radili nego 'male grafe' kad su im i one trošile blizu 300w, da su izbacili 'veliku' potrošnja bi išla preko 500w.
Nije da su ciljali 2070 nego preko toga nisu mogli, sad bi im tako moglo bit s novom serijom da ciljaju rang 3070
14 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
dreadmoore kaže...
Leadership je bio i na 5700xt pa vidimo gdje je danas i kako stvari stoje, svi je izbjegavaju u širem luku a pogotov sad.Ja sam uvjek bio za plug and play.Tri godine sam na zelenom taboru nikad nisam imao problema sa driverima, osim ako jedno 6-7 puta instaliram nove drivere preko starih.Pa se onda dogodi neki konflikt pa moram koristiti ddu za fresh install.

Žutanjak je okvirno mala grafa, i njezina namjena nije bila da konkurira 2080TI grafetini.

 

Dalje se nema kaj napisat, sve sam fino usporedil na dolnjem linku.Navi1 i Nevidija 2000 Turing, oni imaju okvirno sličan IPC.AMD je ciljal da konkurira 2070 Super modelu, i to su  napravili dakle planirano i realizirano.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-turing-rtx-2070--2080--2080-ti/245080.aspx?page=105&jumpto=6192103&sort=asc&view=flat

 

Svi se sječamo Ryzen 1000 procova, pa sad si zamisli kaj bi se dogodilo da je najači model bio samo 6/12.U toj situaciji bilo bi glupo pisat, bu pa gle 6/12 proc nemre konkurirat Intel i7 6900K 8/16 modelu.To ti je idealna usporedba veličina, pa ako i dalje ne razumiješ kaj je to okvirno mali GPU onda ga fučkaj.

 

  Okvirno mali gpu koji se stvalja sa high segment sa cijenom, eto bas neko cudo radeon VII i cijena 800$ i 6% bolja od 2070 a duplo skuplja.Pa Amd-u je 1080ti enigma 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
rambox kaže...
dreadmoore kaže...
Leadership je bio i na 5700xt pa vidimo gdje je danas i kako stvari stoje, svi je izbjegavaju u širem luku a pogotov sad.Ja sam uvjek bio za plug and play.Tri godine sam na zelenom taboru nikad nisam imao problema sa driverima, osim ako jedno 6-7 puta instaliram nove drivere preko starih.Pa se onda dogodi neki konflikt pa moram koristiti ddu za fresh install.

Žutanjak je okvirno mala grafa, i njezina namjena nije bila da konkurira 2080TI grafetini.

 

Dalje se nema kaj napisat, sve sam fino usporedil na dolnjem linku.Navi1 i Nevidija 2000 Turing, oni imaju okvirno sličan IPC.AMD je ciljal da konkurira 2070 Super modelu, i to su  napravili dakle planirano i realizirano.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-turing-rtx-2070--2080--2080-ti/245080.aspx?page=105&jumpto=6192103&sort=asc&view=flat

 

Svi se sječamo Ryzen 1000 procova, pa sad si zamisli kaj bi se dogodilo da je najači model bio samo 6/12.U toj situaciji bilo bi glupo pisat, bu pa gle 6/12 proc nemre konkurirat Intel i7 6900K 8/16 modelu.To ti je idealna usporedba veličina, pa ako i dalje ne razumiješ kaj je to okvirno mali GPU onda ga fučkaj.

 

  Okvirno mali gpu koji se stvalja sa high segment sa cijenom, eto bas neko cudo radeon VII i cijena 800$ i 6% bolja od 2070 a duplo skuplja.Pa Amd-u je 1080ti enigma 

ne znam sta ti znace ovi grafovi, 5700xt je napravila sta rambo kaze. za manje para dobila 2070. da nije, ja bi vrtio 2070 u kompu. ne znam di on spominje VII niti zasto ti uvlacis vii ili 1080ti u pricu.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Pa pogledaj grafove još jedan put, bit ce ti jasno zašto radeon 7 i 5700xt jer je to ista grafa.HBM2 memorija im je samo povecala cijenu a preformanse ostale iste.Jedan proizvod su prodali pod isto samo sto je niza cijena.
6 godina
offline
AMD Navi

Kako trola. Profesionalni otpad utrpan u sexy cooler prodavan kao gaming kartica (jer se može koristit kao ista) je neusporediva sa Navi karticom. Samo fanboyi i oni koji nisu mogli kupit Radeon VII govore da ista ne valja. Mining rigovi i workstation mašine su joj pravi dom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Nije ista grafa kad je Radeon VII Vega arhitektura na 7nm.

Radeon VII biš trebao uspoređivati sa Vegom 64 i vidjeti kolika je razlika.

Upravo na temelju Radeon VII i RX 5700xt možeš vidjeti napredak u arhitekturi i koliko je bolja RDNA1.

Ali Radeon VII je super kartica za video editing u 4k i 8k gdje HMB memorija ima smisao. To je i na kraju i bila high compute a ne gaming grafika nastala od škart MI50.
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
offline
Re: AMD Navi
AMD Radeon RDNA 2-based graphics engine jel to u novoj plejki 5 Navi?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 14:05 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Mislio sam da će nVidia imat bolhi launch. GN ima trenutno anketu da li je više kartica prodano, ili su ih više podijelili recenzentima, ispada da ih nigdje nije bilo.

 

AMD realno ima šanse zaradit nešto para ako skoro izdaju i ako je ovo zaista tako.

 

Da li se nešto zna o BigNavi? Ja ne znam... 16GB GDDR6 i to je to, 60-80CU , nisam još dobio dojam da je AMD rekao konkretno, sve se pretpostavlja. Čak se i HBM spominje kao opcija.

Možda doše još BiggerBigNavi ako sad dolazi 60CU varijanta. To bi bila špica ako sa 60CU bude između 3070 i 3080 jer mogu nagodinu ić na više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
AMD Radeon RDNA 2-based graphics engine jel to u novoj plejki 5 Navi?
Ne pratim konzole ali vidim da je Zen2 8/16 3.5ghz na ps5.

 Da, je, 36CU u PS5, 42 u XBOX X?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Pa pitam zato kaj ću kupit plejku za 3800kn jer mi ovo izgleda fenomenalno
.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
AMD Radeon RDNA 2-based graphics engine jel to u novoj plejki 5 Navi?

 A to tek sad pitaš, i još u krivoj temi kao da posebne teme za konzole ne postoje.Kaj ti delaš na forumu, osim kaj očito malo previše misliš fučkaj ga sad.Informacije su na stolu več skoro šest mjeseci, dakle RDNA2 GPU u konzolama.

 

Još jedna simpatična usporedba veličina, ili uloženo-dobiveno vrlo impresivni X Box S APU površine ispod 200mm2.Ako je neko zaboravil, pa samo R7 3700X košta oko 300$.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:01 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...

 

  Okvirno mali gpu koji se stvalja sa high segment sa cijenom, eto bas neko cudo radeon VII i cijena 800$ i 6% bolja od 2070 a duplo skuplja.Pa Amd-u je 1080ti enigma 

Ti grafovi su vjerojatno AI generirani i procjenjeni. Jer imao sam i 2070 i 5700XT i Radeonka je neusporedivo brza, u svemu.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...
dreadmoore kaže...

 

  Okvirno mali gpu koji se stvalja sa high segment sa cijenom, eto bas neko cudo radeon VII i cijena 800$ i 6% bolja od 2070 a duplo skuplja.Pa Amd-u je 1080ti enigma 

Ti grafovi su vjerojatno AI generirani i procjenjeni. Jer imao sam i 2070 i 5700XT i Radeonka je neusporedivo brza, u svemu.

 Pa 5700xt je sad jaca i od 2070s, prije toga je bili li la, vecinom izmedju 2070 i 2070s. Sad samo treba cekat 3070 kad redovno dodju uw prodaju bez da ima nestasice i onda ces uzimat jeftin gpu za 1080p/240hz ili pak 1440p 60+hz.

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa da, tip ju uspoređuje sa obicnom 2070.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
online
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Pa da, tip ju uspoređuje sa obicnom 2070.

 Sve je ovdje

 

13:17

 

7% before

 

now 2% slower on average u novim igrama


Realnost je da je sad na razini 2070 super. Kako veli Stevo, the generaly offer the same perfomance.

 

Ako se rokaš fanboyevskim drogama, onda ti jedna od navedeih nadjačava drugu.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 16:16 (DarthMarkus).
11 godina
offline
AMD Navi

U danom trenutku dosta nas je sanjalo da ce Radeonke poletjet radi toga jer su u konzolama i da cemo dobit fantasticnu optimizaciju.....moj reallity check je nastupio kada sam morao zamjenit svoju r9 290 sa gtx770 i spusit dosta love da bih imao normalne performanse u igrama koje sam tada zelio igrat....savjet je bio igraj nesto drugo sto radi na Radeonima 😂😂😂😂

KAKAV god da bude Navi2 oni ce to sjebat softverskom podrskom, kraj price. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

U danom trenutku dosta nas je sanjalo da ce Radeonke poletjet radi toga jer su u konzolama i da cemo dobit fantasticnu optimizaciju.....moj reallity check je nastupio kada sam morao zamjenit svoju r9 290 sa gtx770 i spusit dosta love da bih imao normalne performanse u igrama koje sam tada zelio igrat....savjet je bio igraj nesto drugo sto radi na Radeonima 😂😂😂😂

KAKAV god da bude Navi2 oni ce to sjebat softverskom podrskom, kraj price. 

 pa vidis da ti je covjek gore stavio da je 5700xt sa drajverima popravio perf i stigao 2070s :D mislim, stignu oni to sjebat, ne sporim :D 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 16:30 (jovial).
12 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

U danom trenutku dosta nas je sanjalo da ce Radeonke poletjet radi toga jer su u konzolama i da cemo dobit fantasticnu optimizaciju.....moj reallity check je nastupio kada sam morao zamjenit svoju r9 290 sa gtx770 i spusit dosta love da bih imao normalne performanse u igrama koje sam tada zelio igrat....savjet je bio igraj nesto drugo sto radi na Radeonima 😂😂😂😂

KAKAV god da bude Navi2 oni ce to sjebat softverskom podrskom, kraj price. 

 Imaju dobar hw, koji ne prati dobar software. 

 

Ja npr ću bolje uzet lošiju Asus ploču nego se jebavat sa npr. hardverski boljim Asrockom ili Gigom.

 

Baš u ovom reviewu, jedan frend od Steve mjenja HDMI kabel, drugi uključuje pci 3.0 (compatibility problem), trećem radi super.

 

Svejedno, trebali bi ponuditi dosta bolji value s big navijem. Bumo vidili.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...

U danom trenutku dosta nas je sanjalo da ce Radeonke poletjet radi toga jer su u konzolama i da cemo dobit fantasticnu optimizaciju.....moj reallity check je nastupio kada sam morao zamjenit svoju r9 290 sa gtx770 i spusit dosta love da bih imao normalne performanse u igrama koje sam tada zelio igrat....savjet je bio igraj nesto drugo sto radi na Radeonima 😂😂😂😂

KAKAV god da bude Navi2 oni ce to sjebat softverskom podrskom, kraj price. 

 Imaju dobar hw, koji ne prati dobar software. 

 

Ja npr ću bolje uzet lošiju Asus ploču nego se jebavat sa npr. hardverski boljim Asrockom ili Gigom.

 

Baš u ovom reviewu, jedan frend od Steve mjenja HDMI kabel, drugi uključuje pci 3.0 (compatibility problem), trećem radi super.

 

Svejedno, trebali bi ponuditi dosta bolji value s big navijem. Bumo vidili.

 Nudili su puno bolhi value sa 5700XT od parnjaka na nVidia strani, na žalost perceprija tržišta prema AMD GPU je izuzetno loša i spremni su dat vipe novaca za nVidiu. Kao što sam kažeš, radije bi loš ASUS nego dobru GA ploču, a GA nije imao lošu ploču godinama, po meni Aorus među top ponudom. Ipak, radi 2 loše serije prije 10ak godina mnogi slično razmišljaju.

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Ali je šteta što je loša percepcija, jako puno ljudi je vratilo svoje 5700XT i zamjenilo ih za 2070S uz doplatu od 1000kn. A problem kod dobrog dijela ljudi je bio freesync ili Pcie 4 postavka u biosu (na pcie 3.0 sve ok, mozda zato nemam problema sa svojom). I samo sa te dvije stvari se rijesi 90% problema. No eto, trebao je to AMD naglasit, a nije bas da moze mjenjati vas PCIE speed kroz driver.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Ali je šteta što je loša percepcija, jako puno ljudi je vratilo svoje 5700XT i zamjenilo ih za 2070S uz doplatu od 1000kn. A problem kod dobrog dijela ljudi je bio freesync ili Pcie 4 postavka u biosu (na pcie 3.0 sve ok, mozda zato nemam problema sa svojom). I samo sa te dvije stvari se rijesi 90% problema. No eto, trebao je to AMD naglasit, a nije bas da moze mjenjati vas PCIE speed kroz driver.

 gle to je bio isto shitshow. ja sam svoju morao otvarat, moddad, lijepit termalpadove (sve zbog onog Igora) i sad se ne grije vise (kad undervoltam :D ). Mislim, ja kuzim zasto se grijala kako je sredit ali nisu svi svoj majstor. neki zele da to radi iz kutije i to je vise nego razumno. dobar glas se daleko cuje, a los jos dalje.

15 godina
offline
AMD Navi

Upravo to. Ljudi su kupovali AMD grafe, bile su "ok" , ali da bi riješili problem sa zvukom hladnjaka, morali su undervolt, igrati se sa power i fan curveom, zatezati šarafe, mijenjati pastu ili termal padove, reinstalaciju win ili drivera odraditi... opčenito čitat forume, pratit upute, pa taman kad sve narihtaš, ode svenu Honduras ili sa resetom računala, a sigurno sa novim patchom.

 

I onda bi podivljali, vratili grafu od 3600kn i uzeli onu od 4400kn koja nije imala problema.

 

Pazi... percepcija AMD, još nije BigNavi došao, već pričamo o problemima sa driverima, fanom i zagrijavanjem, a pojma nemamo o grafi.

 

Zato i pišem tjednima, da je samo došla prije nVidije, pa to ne bi bilo bitno za 2080ti performanse u pola cijene... na žalost to i nVidia nudi.

 

Na drugoj temi dosta ljudi spominje čekanje druge ture 3080, rijetko tko BigNavi kao alternativu...  A još će, po svemu sudeći, 3070 doć prije BigNavi.

 

Stvarno sam im želio GPU sa cijenama sa kojima se NVidia ne može nositi i da konačno ostvare zaradu.

 

S obzirom na dostupnost 3000 serije, još je to realna opcija, al ne još dugo, te definitivno ne ako 28.10 tek najavljuju nešto što dolazi 19.11.-01.12. , odosno nakon konzola.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 0:00 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Mozda nas AMD strola pa odmah i izbaci grafe ( u roku tjedan dana)

 

15 godina
offline
AMD Navi

Meni skoro svejedno, ali AMDu, ako želi zaradu, definitivno bi trebao takav scenarij.

Ipak, ako AIB nemaju chipova i ove godine dođe samo referentni model, kako se špekulira, to bi moglo biti jako loše. AMD još nije izdao dobru teferentnu grafu. Nije ni Nvidia, budimi realni, u usporedbi sa AIB, ali u sasvim su drugoj situaciji

Pitaj prosječnog čovjeka"Opcija A, referentna AMD grafa, ili opcija B..." , odgovor će biti "B, definitivno B!" , prije nego uopće čuje što je B.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
blackdevil kaže...

Mozda nas AMD strola pa odmah i izbaci grafe ( u roku tjedan dana)

 

 mene recimo ne bi cudilo da ih izbace 1.11.

 

no, kakvo je stanje u nvidiji, bit ce dosta da amd izbaci bilo sta jer nvidija ima sjajnu karticu koju niko ne moze nabavit :D 

salu na stranu, vec dugo nije bio ovako ludilo od releasa. recimo da nvidia vodi 1:0 ali tek je 10. minuta i svasta se jos moze dogoditi do kraja. ova 3090 izgleda ko autogol. znaci oni ne mogu vise od nekih 50% iznad 2080ti na novoj arhitekturi, a i pitanje je kakav im je uopce yield. amd ima puno bolju platformu sa tmnsc, vec je 5700xt bio na dobrom putu i, objektivno, mozemo se nadat da cemo ove jeseni imat dobre kartice s obje strane. ko nije navijac mogao bi se dobro opskrbiti. plus, bit ce i solidno 2nd hand trziste. idila kakve dugo nije bilo. samo ne treba zuriti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 0:50 (jovial).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice