AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.186
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Red dead 2, Forza Horizon 4, ostale osim Escape From Tarkov nisam ni igrao.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Naveo si dvije igre koje baš preferiraju AMD i jednu koju nisi igrao. Bravo meštre. Osjetno je jača. Kad radi. U dvije igre. +Još se 2070 da kloknit. Dios mio.

Edit: koje usrano vrijeme za kupnju gpua
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 15:40 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Zato sto navodim igre koje igram, u kojima mi bolje radi = Osjetno jaca, ne razumijem sta je tu krivo? Da kupim grafu za igre koje ne igram?

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Onda reci tako. Grafe su tu negdje. Zapravo od 2060s,5600xt do 2070s su toliko minorne razlike da je sramota. Svaki 5 fpsa nova grafa i novi cjenovni razred. Osjetna razlika će tek biti sa novom generacijom. Ako ispune obećano ...
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

Pazite jel sad sve do drivera graficke.

 

Win 10 izbacio obavijest da mnogi sa zadnjim updateom bemogu ni komp upaliti (update od windowsa)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Evo kod mene  Pulse RX 5600 XT radi OK, što se tiće problema koje sam imao bili su updejti winsa i njihovi problemi i to sad radi OK nakon što sam, se dobrano napatio da sve dovedem u red.

Glede igara igram uglavnom serijal Stalker, te nemogu reći za druge igre što i kako, rade ili nerade.GPU ne radi probleme sa zadnjim drajverima.

Kad sam kupovao RTX 2060 u nekoj boljoj izvedbi je bila cca 300kn skuplja jbg. što nije mali iznos, a nepotreban....

Dosta za probleme su krivi Winsi nažalost, ali o tome se i dosta pisalo na toj temi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 17:35 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ekipa,ovako , 2 problema sa RX 5700 XT, ako netko zna sta je. Na AOC 2k monitoru, preko display porta, 75hz, memorija radi na 1705, na max non stop..kad stavim na 60hz refresh rate u windows opcijama, padne na 100 mhz lagano i vent se utisa..

Drugi problem, HDMI nikako ne radi, ne salje signal..probao na 3 monitora..Jel moguce da je star hdmi standard(stari kabel), pa da ne podzrava? Isti hdmi uredno radi na istom monitoru ako se spoji laptop sa Ryzen 5/Vega 8 Gpu.

Svaki savjet dobrodosao

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Evo vidim da imam istu situaciju kao i kolega što se tiče memorije i monitora. Imam isti AOC 2560x1440p @75Hz i vidim sad isto da mi je memorija stalno na 2000 Mhz.

16 godina
offline
AMD Navi

AMD kartice još odavno drže memoriju na MAX ako imate više monitora ili visoku rezoluciju s visokim refreshom.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...

AMD kartice još odavno drže memoriju na MAX ako imate više monitora ili visoku rezoluciju s visokim refreshom.

 Znaci to je ocekivano ponasanje koje oni i ne zele da poprave?

Kako onda vidim da ljudima radi na 120hz normalno, a na 75hz i 144hz drzi na max.. 

Realno , mislim da tih 5-10 stupnjeva vise u idleu nikako nije isplativo da bih drzao windows na 75hz

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...

AMD kartice još odavno drže memoriju na MAX ako imate više monitora ili visoku rezoluciju s visokim refreshom.

 Evo na rx460 1440p 144hz monitor memorija radi na 300 mhz u idle. Dakle nije do amd-a općenito.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
191x7 kaže...

AMD kartice još odavno drže memoriju na MAX ako imate više monitora ili visoku rezoluciju s visokim refreshom.

 Evo na rx460 1440p 144hz monitor memorija radi na 300 mhz u idle. Dakle nije do amd-a općenito.

 Na cega vise sumnjas , na graficku ili monitor? Citao sam online da kod monitora koji su potrefili timinge radi odlicno , kod nekih ne radi dobro.. Na onom ROG Asusu 144hz radi dobro, na nekom jeftinijem ne radi.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...
Jakovp kaže...
191x7 kaže...

AMD kartice još odavno drže memoriju na MAX ako imate više monitora ili visoku rezoluciju s visokim refreshom.

 Evo na rx460 1440p 144hz monitor memorija radi na 300 mhz u idle. Dakle nije do amd-a općenito.

 Na cega vise sumnjas , na graficku ili monitor? Citao sam online da kod monitora koji su potrefili timinge radi odlicno , kod nekih ne radi dobro.. Na onom ROG Asusu 144hz radi dobro, na nekom jeftinijem ne radi.

 

Ne znam, ovaj moj je isto AOC ali drugi model i ide preko DP kabela.

 

Ja bih za svaki slučaj probao s drugim kabelom jer je dosta ljudi koji su imali neki problem s navi karticama probali sa boljim kabelom i pomoglo je, ali je moguće i da je do monitora.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Probat cu sa drugim DP , HDMI mi uopce ne radi :(

16 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Možda je i do standarda na HDMI-u ima 1.4 i 2.0 koji kabl imaš i koji standard podržava monitor? Samo nagađam možda nije do toga. I ja sam imao sa HDMI-em problema, pa spoio kablom DVI na DP i sve radi bez problema na 60Hz i FHD rezoluciji.

Sve se to poklopilo s problemima na Windows 10 pa sam uspjeo nabaviti navedeni kabl i s njim radi super, poslije nisam ni probao ponovo HDMI varijantu, a imam 1.4, nije mi se davalo cca 100kn da samo isprobam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 16:06 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

Ja bih za svaki slučaj probao s drugim kabelom jer je dosta ljudi koji su imali neki problem s navi karticama probali sa boljim kabelom i pomoglo je, ali je moguće i da je do monitora.

Kako moze bit do monitora? Monitor prima input od grafe, ne salje nista nazad, ne moze bit do monitora...

10 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

Ja bih za svaki slučaj probao s drugim kabelom jer je dosta ljudi koji su imali neki problem s navi karticama probali sa boljim kabelom i pomoglo je, ali je moguće i da je do monitora.

Kako moze bit do monitora? Monitor prima input od grafe, ne salje nista nazad, ne moze bit do monitora...

 Ma ne može bit ni do grafe ipak je to AMD 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

Ja bih za svaki slučaj probao s drugim kabelom jer je dosta ljudi koji su imali neki problem s navi karticama probali sa boljim kabelom i pomoglo je, ali je moguće i da je do monitora.

Kako moze bit do monitora? Monitor prima input od grafe, ne salje nista nazad, ne moze bit do monitora...

 Da mozda nije do HDCP-a, mozda je star hdmi i ne podrzava protokol?

4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
191x7 kaže...

AMD kartice još odavno drže memoriju na MAX ako imate više monitora ili visoku rezoluciju s visokim refreshom.

 Evo na rx460 1440p 144hz monitor memorija radi na 300 mhz u idle. Dakle nije do amd-a općenito.

 Kod mene Vega 56 na 75Hz monitoru, znam da nije utjeha ovima s 5700. Stvarno previše problema s njima, nedopustivo. 

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 16:37 (VladimirLem).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

Ja bih za svaki slučaj probao s drugim kabelom jer je dosta ljudi koji su imali neki problem s navi karticama probali sa boljim kabelom i pomoglo je, ali je moguće i da je do monitora.

Kako moze bit do monitora? Monitor prima input od grafe, ne salje nista nazad, ne moze bit do monitora...

 Pa ne znam ali mi se čini da je netko pisao (možda i na ovoj temu) da ima neki protokol između grafe i monitora, i da mora biti neki novi standard, bo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ja sam imao problema sa Nitro 5700XT i S2719DGF dok nism kupio "certificirani 165hz 2k" kabel. Tako da ima nešto i do kabela. Nije sve AMD.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Onaj freeze pri bootu sto sam neki dan spominjao ipak nije bio do drivera nego stvarno do Win updatea. Otkako sam updateo niti jednom... Ali, iz nekog razloga mi i dalje fanovi na grafi prvih min-dvije budu na skoro 100% kad bootam, to mi je otkako imam najnoviji driver. Još netko s tim problemom?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Prije par tjedana sam ovdje pisao kako moja 5700XT radi gotovo savršeno..... a onda sam instalirao zadnje drivere.


TL;DR Vratio sam stare drivere.

 

2 monitora, 1440p i 1080p.


DDU-ao stare drivere (19.12.1) u safe modu, instalirao nove s opcijom vracanja na tvornicke postavke, i odmah nakon završnog restarta beskonacni crash loop s porukom kako moj 1080p monitor "ne može prikazati tako visoku rezoluciju".
Morao sam odspojiti 1080p monitor iz GPU-a da se windowsi mogu dignuti kako treba, nakon toga sam ga natrag spojio, uredno se pojavila slika i na njemu, otišao u Radeon CP > Display, kliknuo na Display 2 ..... crash restart.

 

Razlog je bio sljedeci:
U windowsu je 1440p monitor bio Display 1, a 1080p je bio Display 2. Medutim, u Radeon postavkama je bilo obratno, Display 1 i 2 su bili zamijenjeni. Pretpostavljam da je prilikom klika na Display 2 u Radeon postavkama, GPU pokušao prikazati 1440p rezoluciju na 1080p monitoru. (Nagadam, nemam pojma kako se to uopce moglo dogoditi)

 

Rješenje je bilo obrnuti DP kabelove na grafickoj tako da je i u widnowsima i u radeon postavklama jednaki raspored monitora.

Krenuo sam tada igrati New Vegas dok je na drugom monitoru se vrtio YT video, Alt + tab-ao sam iz igre.... crash.

 

Deinstalirao sam najnovije drivere i instalirao sam natrag stare.


Hoće tko kupiti 5700XT?  

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 18:40 (Jesus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Jesus kaže...

Prije par tjedana sam ovdje pisao kako moja 5700XT radi gotovo savršeno..... a onda sam instalirao zadnje drivere.


TL;DR Vratio sam stare drivere.

 

2 monitora, 1440p i 1080p.


DDU-ao stare drivere (19.12.1) u safe modu, instalirao nove s opcijom vracanja na tvornicke postavke, i odmah nakon završnog restarta beskonacni crash loop s porukom kako moj 1080p monitor "ne može prikazati tako visoku rezoluciju".
Morao sam odspojiti 1080p monitor iz GPU-a da se windowsi mogu dignuti kako treba, nakon toga sam ga natrag spojio, uredno se pojavila slika i na njemu, otišao u Radeon CP > Display, kliknuo na Display 2 ..... crash restart.

 

Razlog je bio sljedeci:
U windowsu je 1440p monitor bio Display 1, a 1080p je bio Display 2. Medutim, u Radeon postavkama je bilo obratno, Display 1 i 2 su bili zamijenjeni. Pretpostavljam da je prilikom klika na Display 2 u Radeon postavkama, GPU pokušao prikazati 1440p rezoluciju na 1080p monitoru. (Nagadam, nemam pojma kako se to uopce moglo dogoditi)

 

Rješenje je bilo obrnuti DP kabelove na grafickoj tako da je i u widnowsima i u radeon postavklama jednaki raspored monitora.

Krenuo sam tada igrati New Vegas dok je na drugom monitoru se vrtio YT video, Alt + tab-ao sam iz igre.... crash.

 

Deinstalirao sam najnovije drivere i instalirao sam natrag stare.


Hoće tko kupiti 5700XT?  

 Nije valjda do toga došlo ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 Nije valjda do toga došlo ?

 To sam više iz šale napisao. Budem vidio što će nvidija novoga izbaciti. Možda Big Navi bude bolji. Nekako sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 20:11 (Jesus).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

I koje sad drivere koristis?

 

Jesi probao 20.2.1?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

Za kolege koji imaju vram na max problem, možda vam ovo može pomoći, meni je pomoglo na RX 580 i 144hz monitoru.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

I koje sad drivere koristis?

 

Jesi probao 20.2.1?

Sad koristim 19.12.1.
Nisam isprobao 20.2.1. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Taraba kaže...

Za kolege koji imaju vram na max problem, možda vam ovo može pomoći, meni je pomoglo na RX 580 i 144hz monitoru.

 

 

 

 

Ja imam dva 60Hz monitora. Jedino da ih spustim na 15Hz...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice