AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.645
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dejo74 kaže...

ti isto imaš ips veziju aoca 32 ,va model neće

 Kod mene je VA-panel pa radi ovaj trik

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 21:18 (mirzet1976).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...
dejo74 kaže...

ti isto imaš ips veziju aoca 32 ,va model neće

 Kod mene je VA-panel pa radi ovaj trik

 neće meni imam i 3.komp i5-2300 sa rx570 4gb i ovaj sa rx580 8gb iz potpisa obje nitro+

14 godina
offline
AMD Navi

  Evo ova moja grafa Sapphire RX5700XT Nitro+ SE u ADM-u za 200kn pojeftinila, sada je 3879kn.

 edit: mislim sve su tako nešto pojeftinile

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 18:08 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...
true_blue kaže...

Ja sam imao problema sa Nitro 5700XT i S2719DGF dok nism kupio "certificirani 165hz 2k" kabel. Tako da ima nešto i do kabela. Nije sve AMD.

 Koji si tocno kabel uzeo ? HDMI jel? I kako ti se ponasao sa starim, isto nije davao nikakav signal kroz hdmi port?

 DP kabel, jer HDMI na 144hz nikako nije davao sliku, a stari DP koji sam imao bi davao sliku 20 sekundi, onda 5 crno i tako u krug.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
true_blue kaže...
Kalmageddon kaže...
true_blue kaže...

Ja sam imao problema sa Nitro 5700XT i S2719DGF dok nism kupio "certificirani 165hz 2k" kabel. Tako da ima nešto i do kabela. Nije sve AMD.

 Koji si tocno kabel uzeo ? HDMI jel? I kako ti se ponasao sa starim, isto nije davao nikakav signal kroz hdmi port?

 DP kabel, jer HDMI na 144hz nikako nije davao sliku, a stari DP koji sam imao bi davao sliku 20 sekundi, onda 5 crno i tako u krug.

 Da li ti HDMI radi uopce bilo kako na 5700 XT?  

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 12:28 (Kalmageddon).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo amd-ov RT demo za dx12 ultimate.

Navodno ce i sve nove navi kartice dobiti podrsku za RT.

Buduci da je vjv ta tehnologija implementirana u nove konzole, ocekujem noví navi line up netom prije konzola onak jesen.

https://www.tomshardware.com/news/amd-directx-raytracing-demo-rdna-2-gpu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Vjv navi kasni za konzolama. AMD-u su konzole golem prioritet jer osiguravaju prodaju chipova, gdje to garantiraju Sony, odnosno Microsoft, a i ugovorom su obvezani njima isporučiti određene količine. Sve to uzevši u obzir imaju prioritet u vremenu smanjene, ili žestoko smanjene proizvodnje.

Trenutno se vrte predviđanja hoće li se ove godine uopće desiti release konzola, a ne novi Navi zajedno sa konzolama.

 

Ja bi bio najsretniji da uzmem Zen 2 i Navi 2X u rujnu, ali iskreno sve manje se nadam tome 2020. godine, zajedno sa PS5 koji je klincima obečan još 2018. za 2019.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Raytracing (u ovom obliku u kojem nam ga prezentiraju) ima isti problem ko i Bloom nekoc kad je izasao..

Odjednom svaka igra sa Bloomom je postala svjetleci shitfest.

Sada ce svaka RT igra postati reflektirajuci shitfest sa zrcalnim teksturama na sve strane, mislim wtf.

 

Btw ovaj demo mi je isti shit ko i Nvidijin RTX ko fol "real time" render kad su predstavljali RTX, hrpa staklenih tekstura koje su besmislene i osim cool faktora nemaju ni zrno realnosti.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 17:00 (nixass).
15 godina
offline
AMD Navi

Pa ideja je "demo" tj. na jako kratko filmiću pokazati što više mogućnosti - ravne i zakivljene plohe koje lijepo reflektiraju stvari oko sebe. Da su htjeli realnost i prikazali šumu sa 2 lokve na podu u kojoj se reflektira stablo, svi bi rekli kak to radi na RTX 2060 i da takav RT u 2021. nema smisla.

Da li će sad sve postat RT shitfest? Vjerojatno. Vidim već na "RTX" igrama kako su se forsirala stakla i lokve da se prikazuje

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Evo amd-ov RT demo za dx12 ultimate.

Navodno ce i sve nove navi kartice dobiti podrsku za RT.

Buduci da je vjv ta tehnologija implementirana u nove konzole, ocekujem noví navi line up netom prije konzola onak jesen.

https://www.tomshardware.com/news/amd-directx-raytracing-demo-rdna-2-gpu

Taj demo izgleda ko da je neki GeForce demo iz 2004-e kad su ovladali refleksijama i kolko tolko high-poly geometrijom.. uzas... Faking Quake RT puno bolje pokazuje sta je RT i koji mu je smisao,...

11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Instalirao zadnje drivere (20.3.1) i ZASADA nema rušenja ili sličnog.
Iako, memory clock je na max non stop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Jesus kaže...

Instalirao zadnje drivere (20.3.1) i ZASADA nema rušenja ili sličnog.
Iako, memory clock je na max non stop.

 Custom resolution u Radeon softwareu, dodas nativnu rezu monitora sa max refresh rateom koji monitor podrzava, i pod timing stavis CVT. I nema vise max memory clocka :)

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...
Jesus kaže...

Instalirao zadnje drivere (20.3.1) i ZASADA nema rušenja ili sličnog.
Iako, memory clock je na max non stop.

 Custom resolution u Radeon softwareu, dodas nativnu rezu monitora sa max refresh rateom koji monitor podrzava, i pod timing stavis CVT. I nema vise max memory clocka :)

 I jel utječe na freesync ili nešto drugo?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...

 Custom resolution u Radeon softwareu, dodas nativnu rezu monitora sa max refresh rateom koji monitor podrzava, i pod timing stavis CVT. I nema vise max memory clocka :)

Hm, nije pomoglo.
Imam 2 monitora, jedan je 1440p 75Hz, a drugi 1080p 60Hz. 
Napravio sam custom resolution u Radeon postavkama za oba monitora (1440p 60Hz i 1080p 60Hz), no clock je i dalje na 1750 MHz.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 23:19 (Jesus).
11 godina
offline
AMD Navi

Ja instalirao nove drivere i nisam morao ponovo namještati to sa CVT mem clock u idle-u 200mhz. Monitor spojen preko DP reza je 3440x1440 100Hz

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2020 8:05 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Koliko primjetim, ne utjece ni na sta.

 

Sto se tice ovog setupa sa 2 monitora, tu je normalno da memorija radi na max clocku koliko sam istrazivao, i kod amda i kod Nividia grafi :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...

Koliko primjetim, ne utjece ni na sta.

 

Sto se tice ovog setupa sa 2 monitora, tu je normalno da memorija radi na max clocku koliko sam istrazivao, i kod amda i kod Nividia grafi :D

 

Mislim da kod nvidije to nije tako

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Kalmageddon kaže...

Koliko primjetim, ne utjece ni na sta.

 

Sto se tice ovog setupa sa 2 monitora, tu je normalno da memorija radi na max clocku koliko sam istrazivao, i kod amda i kod Nividia grafi :D

 

Mislim da kod nvidije to nije tako

 Definitivno nije tako kod Nvidie

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
16 godina
offline
AMD Navi

Prestala mi Pulse 5700XT raditi na Gigabyte X470 Ultra Gaming. U drugom kompu izgleda radi normalno. Druge grafe u ovome izgleda rade normalno.

Ne POST-a, čuje se beep kod za GPU i svijetli crveno GPU LED na matičnoj. :S

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nadogradi ili downgradeaj BIOS na ploci i grafici, pa vidi jel ce "propricati".

Ili zamjeni plocu, ipak je jeftinije od grafike. ASUS, MSI, ASRock, ipak oni

ne fokusiraju svu silu samo za Intela, nego odrade i veoma dobar posao za AMD-a.

 

Gigabyte iz mog iskustva, na papiru super, u praksi mi nikad nije bio ni dovoljno stabilan ni trajan.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...

Prestala mi Pulse 5700XT raditi na Gigabyte X470 Ultra Gaming. U drugom kompu izgleda radi normalno. Druge grafe u ovome izgleda rade normalno.

Ne POST-a, čuje se beep kod za GPU i svijetli crveno GPU LED na matičnoj. :S

Jel zadnja verzija bios na MBO gore? Jesu zadnji chipset driveri? Zadnji GPU driveri?

Pokusaj izvaditi bateriju iz maticne da se resetiraju postavke pa probaj opet. Javi, zanima me bas kako ce se ponasati. 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Nadogradi ili downgradeaj BIOS na ploci i grafici, pa vidi jel ce "propricati".

Ili zamjeni plocu, ipak je jeftinije od grafike. ASUS, MSI, ASRock, ipak oni

ne fokusiraju svu silu samo za Intela, nego odrade i veoma dobar posao za AMD-a.

 

Gigabyte iz mog iskustva, na papiru super, u praksi mi nikad nije bio ni dovoljno stabilan ni trajan.

Naravno da igranje s BIOSOM nije riješilo problem.

 

Kalmageddon kaže...

Jel zadnja verzija bios na MBO gore? Jesu zadnji chipset driveri? Zadnji GPU driveri?

Pokusaj izvaditi bateriju iz maticne da se resetiraju postavke pa probaj opet. Javi, zanima me bas kako ce se ponasati. 

 Naravno da je zadnji BIOS gore. I driveri, ali ne vidim kakve bi veze imali driveri s nemogućnošću bootanja u smislu da nema POST-a.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Meni 5700xt kad stavim u PC, a na prethodnom PCju sam deinstalirao drivere sa DDU, radi samo jedan DP. Kad instaliram drivere na nekom PC-ju rade sva 3DPa, ali izvadim karticu i stavim u deseti PC(a nisam na starom deinstalirao drivere prije vadjenja gpua), rade sva 3 DPa.. haha

15 godina
offline
AMD Navi

Uzeo sam AMD 5700 XT anniversary edition, dolazi mi za par dana. Koliko čitam najbolje bi je bilo undervoltat, je li to netko radio i kakva su iskustva?
Trebali updateta bios i koji su benefiti?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 23:07 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Uzeo sam AMD 5700 XT anniversary edition, dolazi mi za par dana. Koliko čitam najbolje bi je bilo undervoltat, je li to netko radio i kakva su iskustva?
Trebali updateta bios i koji su benefiti?

 a da za početak koristiš tražilicu? Nećemo samo za tebe istu stvar pisati dvaput.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Ako ne želiš, nemoj. Ne razumijem zašto odgovaraš na post ako ne misliš ništa korisno napisati osim podijeliti svoje frustracije sa svijetom.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Uzeo sam AMD 5700 XT anniversary edition, dolazi mi za par dana. Koliko čitam najbolje bi je bilo undervoltat, je li to netko radio i kakva su iskustva?
Trebali updateta bios i koji su benefiti?

 Da undervolt, sa undervoltom neces samo temperature smanjit, nego ces i dobit bolje performanse. Ne treba nikakav bios update radit.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Uzeo sam AMD 5700 XT anniversary edition, dolazi mi za par dana. Koliko čitam najbolje bi je bilo undervoltat, je li to netko radio i kakva su iskustva?
Trebali updateta bios i koji su benefiti?

 Da undervolt, sa undervoltom neces samo temperature smanjit, nego ces i dobit bolje performanse. Ne treba nikakav bios update radit.

 Super, hvala. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

 je li to netko radio i kakva su iskustva?

 Samo oni koji imaju 5700xt

 

Da, definitivno ju undervoltaj. Sa umjerenim undervoltom ces zapravo imati bolje performanse a sa malo jacim undervoltom ces imati trun manje performanse ali kartica ce biti necujna

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...

Meni 5700xt kad stavim u PC, a na prethodnom PCju sam deinstalirao drivere sa DDU, radi samo jedan DP. Kad instaliram drivere na nekom PC-ju rade sva 3DPa, ali izvadim karticu i stavim u deseti PC(a nisam na starom deinstalirao drivere prije vadjenja gpua), rade sva 3 DPa.. haha

 

To su dodali novi ficer da ljudima ova izolacija zbog korone bude zanimljivija...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice