AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.838
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Bit ce marmelade?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ima li u

 istine?

 

Je li AMD zaista uspio pripremit takvo iznenađenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Kao samoprozvani Radeon fanboy, ne. Nije. 3090 je kartica vrhunskih performansi i kad bude dostupna bit će najbolja na tržištu. Meni to ne treba, ja bih da ta Navi kartica bude oko 3080. To bi bio vrh!

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Dosta je pročitati komentare, opet i opet samo nagađanja. Kanali poput ovog i sličnih kao što su jaztwocents i adoredTv zadovoljno trljaju ruke koliko se ljudi upeca na njihove glasine. Na osnovu jednog tweeta oni naprave pola sata videa o ničemu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Kao samoprozvani Radeon fanboy, ne. Nije. 3090 je kartica vrhunskih performansi i kad bude dostupna bit će najbolja na tržištu. Meni to ne treba, ja bih da ta Navi kartica bude oko 3080. To bi bio vrh!

 Pa po leakovima 3090 nece bit daleko od 3080tke, kojih 10% razlike...

6 godina
offline
AMD Navi

Za mene "oko" 3080 znači izmedu 10-20% manje perf. Iako je DLSS zasada samo gimmick, vidjet ćemo za dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Nije dlss nikakav gimmick nego dokazana tehnologija koja ima ogroman potencijal. Performance boost od 50-90% bez utjecaja na kvalitetu slike nikako nemere biti gimmick, to je možda bila u 1.0 veeziji, ali sa 2.0 i najavljenom 3.0 verzijom to će biti gamebreaking point
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Nije dlss nikakav gimmick nego dokazana tehnologija koja ima ogroman potencijal. Performance boost od 50-90% bez utjecaja na kvalitetu slike nikako nemere biti gimmick, to je možda bila u 1.0 veeziji, ali sa 2.0 i najavljenom 3.0 verzijom to će biti gamebreaking point

 Svejedno ce ga AMD implementirati danas/sutra isto kao i RT.

Najcudnije je kako je nvidia Stvoritelj tog RT-a i dlss-a a RT tek sad ce dobiti na vaznosti kada su ga konzole prihvatile... Nazalost je takva situacija u gejming svijetu da devosi se orijentiraju na ono sto moze konzole i tako prilagodjavaju igre onda, iako je pc ipak superiornija platforma i trebalo bi biti obrnuto. Buduci da AMD ima sony pod rukom, sada na zadnjoj konferenciji sony-a bas se spominjalo kako u planu imaju sa AMD-om velike tehnologije koje ce se onda implementirati i u pc a ne samo konzole.

Sada jedino ostaje vidjeti kako je AMD rijesio taj RT i izgleda li losije ili isto kao u RTX karticama i naravno kakve su performance.

16 godina
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ima li u

 istine?

 

Je li AMD zaista uspio pripremit takvo iznenađenje?

Taj video je šrot, u odnosu na ovo dole gdje imaš samo jednu ili eventualno dvije bitnije informacije.

 

- AMD sam štanca grafe, i realno dalje niko nema dodatnih točnih i preciznih informacija

 

- Navi sa tri GPU hladnjak venta ipak očito stiže

 

 

 

Ako ideš logički, za AMD konzole su odrađene+CPU dio je čist pa eto sad mogu dalje radit ostale sitnice.

 

Ako AMD vidi(testiraš u praksi) da može+ako uopče imaju namjeru, izbacit če najaču grafu na način da na najačoj Navi grafi debelo dignu potrošnju struje.Recimo ovako, RDNA 2/10% brži od RTX 3080 ali eto Navi2 grafa ima 350W.S obzirom da se priča o tri modela, preostala dva slabija modela eto neče gurat preko određene granice efikasnosti.

 

Samo treba vidit kaj je Intel napravil sa i9 9900K/KS pogotovo, dakle gurnuti onako dosta ili debelo preko granice efikasnosti. Pa eto kaj dobiš, fotku za smjeh ili valjanje po tapisonu.Dakle oš ili neš bit prvak u gejmingu, za Intel nije bilo izbora ako oš bit prvak sa 5-10fps više u gejmingu.

 

 

 

 

Nevidija je okvirno napravila istu priču, Ampere je ipak gurnut u znatno veču potrošnju od ranijih očekivanja.Dosta krivnje ide na Samsung 8nm, koji je ipak znatno lošiji od TSMC 7nm proizvodnog procesa.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 14:42 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD Navi
Naravno da će amd imati odgovor na dlss (u ovoj ili sljedećoj seriji), bez toga su pušiona - no to i jest dobro za potrošače jer ćemo dobiti u jednoj seriji 'besplatni' boost koji bi inače čekali i plaćali još dvije generacije. Inače, nvidija nije 'stvoritelj' ray tracinga, oni su samo prvi to pritiskali u upotrebu, da nisu ne bi ni konzole to u ovoj seriji imale. Ionako su konzole odgođene godinu dana baš zato da amd to stigne ubaciti
15 godina
offline
AMD Navi

rambox moje pitanje je i dalje takvo kakvo jest. AMD ima puno opcija što će i kako izbaciti, pitanje je samo čemu mogu konkurirati i koliku zaradu mogu ostvariti time. Najbrža grafa, ono što je BigNavi trebao biti da je izašao na vrijeme, naspram 2080Ti , je pitanje prestiža. To je vijest koja odjekne It zajednicom i klinci diljem svijeta vuku tatice i mamice u dućan kupiti AMD grafu. Pod klinci spadaju i starije osobe koje si mogu priuštiti nešto... BMW 7 u garaži, ili Bugatti, očito ne, pa onda barem grafu za velike.

 

Problem AMD-a je što ima preznak budget rješenja, Deep pive kraj svih Staropramena, Becksa i slično. Nitko ne voli Deep pivu - to kupuju alkići koji prose 2 kune pred trgovinom jer pivo je pivo i jednako šusa, penzioneri i oni kojima okus i kvaliteta nije bitna, dokle god je hladno, košta ispod 5 kuna konzerva i nudi 50lp povrat za ambalažu.

Prosječna osoba trenutno tako gleda AMD GPU segment. Mislim vidi Ryzen, trebao je doć Zen 2 i Ryzeni 3000 da se konačno masovno krene kupovati. 3 generacije proizvoda da bude opće prihvačen kao kvalitetno rješenje, te Intel koji godinama prodaje identičan proizvod po sve višim cijenama.

U GPU segmentu nVidia nije Intel - nisu stajali na mjestu! Jesu dizali cijene, jesu nudili muda pod bubrege, ali u obliku malih skokića svake generacije i Jensena koji je čak i otvoreno rekao da kompanija mora biti odgovorna i ponekad dat manje upgrade kako bi dugoročno mogla osigurati podjednaki napredak u snazi i kvaliteti. To jest u prijevodu bilo "možemo vam dati 100% skok u performansama za iste pare, ali zašto kad naš konkurent rebranda jedan te isti proizvod već 3 generacije".

 

AMD MORA, ako može, izbaciti šampiona. 80CU karticu, moža downclockanu, možda da troši 350W, ali da se može nositi sa top ponudom nvidie, i biti jeftiniji u tome. MORA to učiniti ove i slijedeće i one generacije iza, da bi promijenio percepciju kupaca. Samo to može napraviti reda na tržištu GPU, kako konačno imamo na tržištu CPU, da ti mbo + CPU + RAM high end budu 3000kn, a ne da ti CPU sam košta 3000kn. Problem je što grafa koja trenutno ide uz njega košta 6600kn pa je konfa preko 10k. Nekad je to bilo 3k kn+ GPU 3k kn, + ostatak, komp 8-9-10k "ultra high end", preko 10 egzibicionizam... trenutno "mid range" konfiguracije koštaju oko 10k i više.

 

Ako će AMD cijelo vrijeme nuditi "midrange price/performance" grafe, nećemo to nikada više imati.

 

Ono pitanje gore i dalje stoji... postoji li ikakva naznaka da je BigNavi 60CU 6700XT koji se bori sa 3070 i napada 3080, ali su odlučili izdat i "BiggerBigNavi" koji je 80CU i konkurira jačim proizvodima?

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Naravno da će amd imati odgovor na dlss (u ovoj ili sljedećoj seriji), bez toga su pušiona - no to i jest dobro za potrošače jer ćemo dobiti u jednoj seriji 'besplatni' boost koji bi inače čekali i plaćali još dvije generacije. Inače, nvidija nije 'stvoritelj' ray tracinga, oni su samo prvi to pritiskali u upotrebu, da nisu ne bi ni konzole to u ovoj seriji imale. Ionako su konzole odgođene godinu dana baš zato da amd to stigne ubaciti

Nije pitanje dali imaju odgovor na DLSS nego dali imaju odgovor na Tensor jezgre jer softverski mogu to odradit ali to ce onda opteretit standardne jezgre. 

14 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
Naravno da će amd imati odgovor na dlss (u ovoj ili sljedećoj seriji), bez toga su pušiona - no to i jest dobro za potrošače jer ćemo dobiti u jednoj seriji 'besplatni' boost koji bi inače čekali i plaćali još dvije generacije. Inače, nvidija nije 'stvoritelj' ray tracinga, oni su samo prvi to pritiskali u upotrebu, da nisu ne bi ni konzole to u ovoj seriji imale. Ionako su konzole odgođene godinu dana baš zato da amd to stigne ubaciti

Nije pitanje dali imaju odgovor na DLSS nego dali imaju odgovor na Tensor jezgre jer softverski mogu to odradit ali to ce onda opteretit standardne jezgre. 

 kad upališ RT na novoj RTX 3080 performanse opet dropnu previše da bi se tako igrao, ljudi će to gasiti u velikoj večini

 

 

npr. pogledaj ovaj video, najnovija eye candy igra na najnovijem unreal pokretaču, i gejming eksperti raspravljau ima li tz RT-a ili ne, nisu sigurni. toliko je bitan i "primjetan" inače da ga vidiš samo ako stojiš iznad neke lokve vode i gledaš kakve su refleksije ili uspoređuješ osvjetljenje.

u žaru igre to večini nije bitno niti malo, samo da igra izgleda dobro i da se glatko vrti.

 

 

za RT je i dalje pre rano, možda sa idučom generacijom konzola/grafičkih kartica. ovo je sada samo marketing, poput hair worksa ili HDR-a. marketing mora imati neki adut za reklamiranje.

 

 

11 godina
online
Re: AMD Navi
Teško da mogu to klasičnim jezgrama odradit uz dobru kvalitetu prikaza, vidio si i sam na što je ličio dlss 1.0 i koliko je 2.0 bolji, a stiže i 3.0 s kojim se treba nositi.
Uostalom, treba to softverski posložit kako spada, jer i bez toga imaju problema s driverima i moglo bi to biti mjesecima pizdarije
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Teško da mogu to klasičnim jezgrama odradit uz dobru kvalitetu prikaza, vidio si i sam na što je ličio dlss 1.0 i koliko je 2.0 bolji, a stiže i 3.0 s kojim se treba nositi.
Uostalom, treba to softverski posložit kako spada, jer i bez toga imaju problema s driverima i moglo bi to biti mjesecima pizdarije

Sve ovisi kakav roadmap AMD ima za iducih par generacija jer je to moguce definirano vec par godina unazad.

Nvidiji se tu mozda i posrecilo jer su Tensor razvijali radi AI u auto industriji tojest autonomna voznja a ispalo je da moze posluzit i za rekonstrukciju slike. 

I sami su izjavili kada su napravili DLSS 1.0 nisu znali sto da ocekuju od verzije 2.0 preko Tensor jezgri, ispalo je najbolje moguce za njih ali kao sto rekoh mozda su imali vise srece nego pameti u ovom slucaju.

Takodjer sada imaju i DLSS 2.1 koji moze radit rekonstrukciju do 8K na 3080 i 3090,sta ce donjet DLSS 3.0 ne znam iako se vec spominje. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 kad upališ RT na novoj RTX 3080 performanse opet dropnu previše da bi se tako igrao, ljudi će to gasiti u velikoj večini

 

 

npr. pogledaj ovaj video, najnovija eye candy igra na najnovijem unreal pokretaču, i gejming eksperti raspravljau ima li tz RT-a ili ne, nisu sigurni. toliko je bitan i "primjetan" inače da ga vidiš samo ako stojiš iznad neke lokve vode i gledaš kakve su refleksije ili uspoređuješ osvjetljenje.

u žaru igre to večini nije bitno niti malo, samo da igra izgleda dobro i da se glatko vrti.

 

 

za RT je i dalje pre rano, možda sa idučom generacijom konzola/grafičkih kartica. ovo je sada samo marketing, poput hair worksa ili HDR-a. marketing mora imati neki adut za reklamiranje.

 

 

Mogu se složiti, velika većina korisnika će radije koristiti raster performanse pa nafrljiti detalje na max i igrati se na preko 100+fps-a nego zbog nekih refleksija zadovoljit se sa 60 fps-a. Ljudi su počeli masovno kupovati 120hz+ monitore, i MP igre su dominatne, a u takvim igrama su frejmovi sve tako da će ray tracing još neko vrijeme čekati u redu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 16:45 (Riot).
16 godina
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

rambox moje pitanje je i dalje takvo kakvo jest. AMD ima puno opcija što će i kako izbaciti, pitanje je samo čemu mogu konkurirati i koliku zaradu mogu ostvariti time.Najbrža grafa, ono što je BigNavi trebao biti da je izašao na vrijeme, naspram 2080Ti , je pitanje prestiža. To je vijest koja odjekne It zajednicom i klinci diljem svijeta vuku tatice i mamice u dućan kupiti AMD grafu. Pod klinci spadaju i starije osobe koje si mogu priuštiti nešto... BMW 7 u garaži, ili Bugatti, očito ne, pa onda barem grafu za velike.

 

Problem AMD-a je što ima preznak budget rješenja, Deep pive kraj svih Staropramena, Becksa i slično. Nitko ne voli Deep pivu - to kupuju alkići koji prose 2 kune pred trgovinom jer pivo je pivo i jednako šusa, penzioneri i oni kojima okus i kvaliteta nije bitna, dokle god je hladno, košta ispod 5 kuna konzerva i nudi 50lp povrat za ambalažu.

Prosječna osoba trenutno tako gleda AMD GPU segment. Mislim vidi Ryzen, trebao je doć Zen 2 i Ryzeni 3000 da se konačno masovno krene kupovati. 3 generacije proizvoda da bude opće prihvačen kao kvalitetno rješenje, te Intel koji godinama prodaje identičan proizvod po sve višim cijenama.

U GPU segmentu nVidia nije Intel - nisu stajali na mjestu! Jesu dizali cijene, jesu nudili muda pod bubrege, ali u obliku malih skokića svake generacije i Jensena koji je čak i otvoreno rekao da kompanija mora biti odgovorna i ponekad dat manje upgrade kako bi dugoročno mogla osigurati podjednaki napredak u snazi i kvaliteti. To jest u prijevodu bilo "možemo vam dati 100% skok u performansama za iste pare, ali zašto kad naš konkurent rebranda jedan te isti proizvod već 3 generacije".

 

AMD MORA, ako može, izbaciti šampiona. 80CU karticu, moža downclockanu, možda da troši 350W, ali da se može nositi sa top ponudom nvidie, i biti jeftiniji u tome. MORA to učiniti ove i slijedeće i one generacije iza, da bi promijenio percepciju kupaca. Samo to može napraviti reda na tržištu GPU, kako konačno imamo na tržištu CPU, da ti mbo + CPU + RAM high end budu 3000kn, a ne da ti CPU sam košta 3000kn. Problem je što grafa koja trenutno ide uz njega košta 6600kn pa je konfa preko 10k. Nekad je to bilo 3k kn+ GPU 3k kn, + ostatak, komp 8-9-10k "ultra high end", preko 10 egzibicionizam... trenutno "mid range" konfiguracije koštaju oko 10k i više.

 

Ako će AMD cijelo vrijeme nuditi "midrange price/performance" grafe, nećemo to nikada više imati.

 

Ono pitanje gore i dalje stoji... postoji li ikakva naznaka da je BigNavi 60CU 6700XT koji se bori sa 3070 i napada 3080, ali su odlučili izdat i "BiggerBigNavi" koji je 80CU i konkurira jačim proizvodima?

To sam več ranije spomenul, jedan 500mm2 Navi GPU se ne isplati vs tri komada 8/16 Renoir Mobile APU modela koji stanu pod istu površinu.

 

Zeleno je vrlo traženo, u odnosu na najbržu gejming grafu koju večina ljudi ionak ne kupuje.

 

Večina ljudi če kupovat Navi2 do 60CU, ili recimo Desktop verzija(znatno viša GPU frekvencija) grafe iz X Box X konzole dakle recimo 52-56CU.

 

Pogleč samo CPU dio, tko to zapravo kupuje 700$ 16/32 R9 3950X na Desktopu.Koji je smisao nadogradnje sa ovakvog proca, na kaj Zen3 16/32 ili Zen4 16/32 fučkaj ga sad.Taj proc kupuje šacica ljudi, i realno taj 16/32 proc je gurnut u AM4 onako zato jer se može(najkvalitetniji AM4 proc) ali prodaja je ipak prilično slaba.To je high end gejming CPU za sljedečih 5+godina, ili o nasljedniku nema smisla niti raspravljat.12/24 proc je uvrh glave u AM4 ili AM5, ali kad je več vrlo lako AMD bude u AM5 nagural bok te pitaj kolko CPU jezgri do 105W.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:02 (rambox).
10 godina
offline
AMD Navi

Bitnije od ikakvog hardwarea je da su DOBRO ispeglali driver, a znam da nisu jer novi 20.9.1 je nekima ponovno strgao freesync. Taman ih pohvališ oni useru... Uvijek izdaju compute zvijer koja je hardwareski vrh, ali driver, nema sanse. I đabe onda sve, jest da se popravi i samim time "bolje agea" od nvidije, no nije da bolje agea vec tek kasnije pokaze potencijal. Kao da izdaju kartice brze bolje, a mi smo beta testeri za software.

Moraju to sredit do 6000 izlaska. Vege dan danas black screenaju

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Bitnije od ikakvog hardwarea je da su DOBRO ispeglali driver, a znam da nisu jer novi 20.9.1 je nekima ponovno strgao freesync. Taman ih pohvališ oni useru... Uvijek izdaju compute zvijer koja je hardwareski vrh, ali driver, nema sanse. I đabe onda sve, jest da se popravi i samim time "bolje agea" od nvidije, no nije da bolje agea vec tek kasnije pokaze potencijal. Kao da izdaju kartice brze bolje, a mi smo beta testeri za software.

Moraju to sredit do 6000 izlaska. Vege dan danas black screenaju

 kaze Irac da su zaposlili hrpu ljudi da popeglaju drajvere. ako je 10% onoga sta govori tocno, navi ce bit 20% bolji od nvidije :D 

bez sale, ja bi reko da, ako i ne bude brzi bit ce jako, jako blizu. lupetam bez veze normalno :D 

 

14 godina
online
AMD Navi

odustao od PS5 jer računjau guliti 80 eura po igri. odustao od rtx 3070 jer za tu lovu ima 8gb sporijeg rama, mislim da će to biti usko grlo ako se kupuje grafa na period od 3-4 godine.

AMD mi je zadnja šansa da potrošim novce, želim 16 gb vrama uz jaku karticu poput 3070 za 3500 kn :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
I onda ćeš nakon 3-4 godine skužit da ti je 16gb vrama bilo za*urac kao i 8gb na r9 390, a već za par mjeseci ćeš skužit da ćeš se prčit s driverima bar još godinu-dvije i da onaj na 3070 ima duplo bolji fps sa dlss-om i istom kvalitetom slike :))))
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:37 (picajzla0707).
14 godina
online
AMD Navi

moguće, život je avantura :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
:)))
Zajebavam se malo, kamo sreće da razguze nevidiju kao intel. Bar da cijenama malo ratuju
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Nekako sumnjam... A i ovo za driver jer kazem, driver je izasao prije par dana i opet problemi nekima. Nebi polagao velike nade da ne bude isto i razocarenje

 

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

bogami... plakat ce ovi sta su istovarili pare nvidiji... od 5e minute.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

bogami... plakat ce ovi sta su istovarili pare nvidiji... od 5e minute.

 

 Gledam Zen 3 dio, plakat ce ovi iz Intelovog tabora , a za GPU cemo jos vidjeti.

16 godina
online
Re: AMD Navi
Riot kaže...
jovial kaže...

bogami... plakat ce ovi sta su istovarili pare nvidiji... od 5e minute.

 

 Gledam Zen 3 dio, plakat ce ovi iz Intelovog tabora , a za GPU cemo jos vidjeti.

 Intel je počel cmizdrit več tamo u prvom mjesecu 2017.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 21:15 (rambox).
14 godina
online
Re: AMD Navi
Bit će uzbudljivo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
Riot kaže...
jovial kaže...

bogami... plakat ce ovi sta su istovarili pare nvidiji... od 5e minute.

 

 Gledam Zen 3 dio, plakat ce ovi iz Intelovog tabora , a za GPU cemo jos vidjeti.

 Istina, premda RED gaming tech kao i gamer meld nisu baš "relevantni" kanali.

 

U procesore ne sumnjam, u GPU da. 

 

Kako je već netko rekao u 2020. je svašta moguće. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice