AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

poruka: 11
|
čitano: 6.989
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno
poštovanje,
Da li novi amd kaveri može raditi sa zasebnom grafičkom u (neznam kak najbolje objasniti) "nazovimo to" crossfire modu?
koliko sam shvatio u kaveri je integriran R7 pa da li može raditi zajedno s zasebnim R7, R8 ili R9 karticama (za R8 a još više za R9 me boli briga ali kad sam već postavio upit i kad su "srodne" pa usput odgovorite) primarno me zanima s R7
a ako se to može koliko bi to po vašem mišljenju bile bolje performanse (10, 15, 25 % ili više)
hvala na odgovorima
pozdrav
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

Hajmo po redu ,

1.imas radeon serije R7 i serije R9 

2. Dual graphics koliko je za sada poznato da ce raditi sa serijama r7

3. evo ti test http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-A8-7600-Kaveri-APU-and-R7-250-Dual-Graphics-Testing-Pacing-Fixed/Battlefi

 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno
To je zasad neisplativa investicija jer sa recimo fx 6300 plus nešto jačom grafom i minus bijesni ram kojeg taj kaveri treba da bi normalno disao, dobiješ daleko jače cpu i gpu perfomanse. Kaver je trenutno teški fail jer je preskup, jer traži što brži (čitaj skuplji) ram i jer je u odnosu na cijenom usporediva normalna rješenja daleko preslab
11 godina
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

To je sve tako kako zboriš za sad, ali to će se vremenom promjeniti jer AMD gura APU u prvi plan u kombinaciji sa Mantleom, CPU ispada iz igre, lično planiram pored ovog setup složiti sebi jednu APU mašinu, ne sad ali negdje pred kraj godine nebil šta bolje iskrslo iz AMD-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

A koga zanima A10-7850K evo recenzije od 33 strane sa sintetkom sa igrama iscrpno nema šta  http://www.pcaxe.com/hardver/procesori/amd-a10-7850k

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno
mirzet1976 kaže...

To je sve tako kako zboriš za sad, ali to će se vremenom promjeniti jer AMD gura APU u prvi plan u kombinaciji sa Mantleom, CPU ispada iz igre, lično planiram pored ovog setup složiti sebi jednu APU mašinu, ne sad ali negdje pred kraj godine nebil šta bolje iskrslo iz AMD-a.

o tom potom, no to će se ipak dogoditi tek kad amd razvije tehnologiju i složi apu koji će istom cijenom ili čak nižom konkurirati podjednako jakoj klasičnoj kombinaciji...a tada će kaveri već biti relikt prošlosti i podsjetnik kako je to bilo u počecima

10 godina
neaktivan
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

Gdje se kod nas može kupiti A10 7850? Nešto ga nema...

 

Želim složiti konfiguraciju, uglavnom za Internet i pisanje teksta, plus malo pregledavanja slika i sl. bez dedicirane grafe.

 

 

Usput, zanima me kako se taj Kaveri uspoređuje s ostalim AMD CPU-ima (Ne APU-ima)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

koja bolesno loša cijena. toliko i5 košta ili x4 750k + r7 260x

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno
Neter kaže...

Gdje se kod nas može kupiti A10 7850? Nešto ga nema...

 

Želim složiti konfiguraciju, uglavnom za Internet i pisanje teksta, plus malo pregledavanja slika i sl. bez dedicirane grafe.

 

 

Usput, zanima me kako se taj Kaveri uspoređuje s ostalim AMD CPU-ima (Ne APU-ima)?

Ne treba ti 7850k za to. Dovoljan ti je i najjeftiniji apu+neka jeftina ploca za pola cijene tog 7850k.

Usporedbu s ostalim CPUima si pogledas na nekom od 200 reviewa, uglavnom lose, pogotovo s obzirom na cijenu.

Bar dok AMD ne progura HSA optimizacije u popularni softver, ali s obzirom da s druge strane stoji Intel to bu malo sporije islo.

13 godina
online
Re: AMD A10-7850K i zaseban GPU zajedno

 Dobro ti kažu kolege. Za to ti je dobar i neki A10 5600 ili možda i3 neki. Ovaj A10 7850K možeš usporediti otprilike možda sa FX 4300 što se tiče non APU AMD procesora. CPU je debelo preskup za prosječne korisnike koji nemaju ništa od HUMA/HSA i toga dok to ne zaživi u praksi kako treba.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice