5700 XT ili 2070 super?

poruka: 11
|
čitano: 2.427
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
5700 XT ili 2070 super?

Pozdrav zanima me mišljene koju grafu uzeti sa obzirom na na to da je 5700 XT u HG spotu 3400kn ali ima taj glupi cooler koji drzi grafu ko roštilj pa je upitno dali uzeti tu XTicu ili sačekati cijene 2070 Super?

 

Po recenzijama Super kartica bi trebala biti bolja a cijenovono ista ko 2070? Barem se tako reklamira po istoj cijeni ko obicna 2070?

 

Zanimaju me mišljenja zašto ovo vs ono... 

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 5700 XT ili 2070 super?

pa strpi se malo, za 2-3 tjedna bi trebale i nereferentne rx 5700

najgore je odmah poletit u shoping prvih par dana i platit trgovcima porez na budale

7 godina
protjeran
offline
5700 XT ili 2070 super?

Pricekaj jos malo, jer bi trebale izadji 5800 / XT, pa bi i druge cijene mogle biti lako korigirane (prema dolje).

 

Najgore je biti "first adopter", jer tad placas najvecu cijenu i dobijes najmanje.

Najbolje je kupiti snazni hardware - na zalasku karijere.

(kod grafickih je to malo zeznuto, jer su krampasi zeznuli cijene, i ne padaju na prijasnje razine)

 

Primjerice, Note 8 je kostao 1099€, sad ga mozes kupiti za 400€ i manje. A nije toliko losiji od Note 9.

 

GTX 1080 nije losa kartica, a cijene jos nisu pale ispod 300€, koliko vrijedi, ali cim padne na 300€ bit ce savrsena kupnja.
(za malo dobijes puno)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 5700 XT ili 2070 super?

Mozda cak i 1080 iz druge ruke bi se isplatila. Igram na 4k ali ne na ultra nije mi to nesto vazno posto na 4k je grafika ionako odlicna.

Ako bude koja u prodaji za dobru cijenu mozda uletim i u 1080

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
16 godina
online
5700 XT ili 2070 super?

2070 Super će verovatno biti skuplja od 2070 dok trgovci ne prodaju preostale 2070-ice, a 5700XT će biti roštilj dok ne izađu kartice sa nereferentnim hladnjacima. Zbog toga mislim da je bolje pričekati koji mesec pa postaviti ponovo ovo pitanje. 

 

BTW, roštilj je relativan pojam, jeste da prelazi 80°C i da to nije idealno, ali suštinski je par stpeni toplija nago recimo GTX 1070 (barem ova koju AnandTech koristi za poređenje - link), a za nju se ne sećam da je iko ikad rekao da je vruća, dok zbog temperatura 5700XT svi izgubiše glavu. :smajlli_koji_prevrće_očima:

 

U slučaju da pare nisu problem, za igranje u 1440p, danas, možda bih pre otišao na 2070 Super - performanse su tu negde i generalno za tu rezoluciju vrlo dobre, a za sada RTX naizgled ima prednost da poneka igra na njima omogućava određene dodatne efekte (raytracing). Doduše, to je i jedini adut ove kartice u odnosu na 5700XT.

 

Nasuprot tome, ako se pogleda bang for buck, pre bih izabrao 5700XT - odnos je već sad u AMD-ovu korist uz izjednačene performanse i osetno nižu cenu, a uzimajući u obzir da drajveri tu i tamo pokazuju znake da ima značajnog prostora za napredak, to bi vremenom moglo da postane još izraženije i 5700XT bi se mogao pokazati i sveukupno bržim i dugoročnijim rešenjem (no to je još jedan razlog da se malo pričeka sa odlukom, jer bi bolje kartice i bolji drajveri trebalo da se pojave uskoro). Uz to, u ovom poređenju imamo relativno retku situaciju da AMD-ova kartica pod opterećenjem troši oko 25W manje, što je još jedan mali plus. 

 

EDIT: Hmm, sad vidim da je 4k željena rezolucija... Slična stvar, mada tu za sada 2070 Super ima definitivnu prednost u performansama. Opet, ako ti nije žurba, narednih par meseci će pokazati da li je to realan odnos snaga ili trenutna nedovršenost drajvera.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 11:49 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: 5700 XT ili 2070 super?

 RTX 2070 SUPER su već došle kod nas, startaju sa od oko 4500kn što znači da su u usporedbi s RX 5700 XT smiješne. Grafe su sličnih performansi a RTX košta oko 1000kn više !!!  Sve je tu jasno, samo pričekaj nereferentne RX 5700 XT i amen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 12:05 (itomic009).
14 godina
odjavljen
offline
5700 XT ili 2070 super?

Tako je, pričekaj nereferentne 5700xt, biti će odlične!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
5700 XT ili 2070 super?

pa tek referenc karte ce biti skuplje od ovih cijena(raznio rgb blink blink,custom pcb bla bla) vjv ces jeftinije proci uzeti taj dizajn(sacekati da padne cijena kad dodju reference) i nabiti neki rajinitek sa dva noctua fana i nec imati custom dizajn hladniji od toga

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: 5700 XT ili 2070 super?
HCgamingCRO kaže...

pa tek referenc karte ce biti skuplje od ovih cijena(raznio rgb blink blink,custom pcb bla bla) vjv ces jeftinije proci uzeti taj dizajn(sacekati da padne cijena kad dodju reference) i nabiti neki rajinitek sa dva noctua fana i nec imati custom dizajn hladniji od toga

 Neće biti skuplje (možda samo u startu), a sigurno jeftinije od referentne + cooler + ventovi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 13:06 (Jakovp).
5 godina
protjeran
offline
Re: 5700 XT ili 2070 super?
Jakovp kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa tek referenc karte ce biti skuplje od ovih cijena(raznio rgb blink blink,custom pcb bla bla) vjv ces jeftinije proci uzeti taj dizajn(sacekati da padne cijena kad dodju reference) i nabiti neki rajinitek sa dva noctua fana i nec imati custom dizajn hladniji od toga

 Neće biti skuplje (možda samo u startu), a sigurno jeftinije od referentne + cooler + ventovi.

 vidjecemo...vidio sam neke msi i asrockove modele i to su sve triple fan dizajni,custom pcb, nabaco rgb-a... budemo vidili oceju uspjeti za + 50 eura to sve srediti onda je ok..jel rajinitek plus 2 kulera su 100 eura onak otprilike, pa da nije bas jeftino 

ali nastranu to, zasto se uopce amd mucio izbaciti taj dizajkn kad samo znaju da u 90% posto kucista jednostavno nemoze hladiti oke. jos je zeleni cak otisli na 2 fan dizajn, a i radeonka 7 na triple.nerazumijem, bas me zanima cijene refernc kartica,nadam, se da ce biti tu negdje 50-100 eura razlike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 13:13 (HCgamingCRO).
15 godina
neaktivan
offline
5700 XT ili 2070 super?

I mene to interesira koja će biti cijena tih sa custom cooling solutions ali opet ako koštaju više radi toga onda se ipak isplati 2070 super kako god okreneš.

Sa time da ja igram na 4K sa 1060 3GB i radi ok tipa war thunder, world war z itd.

Znaci nije bitno da mora sve ultraaaa bit to me ne interesira jer i nije neka razlika a i nisam hard core gamer da moram sve natrpat.

 

Možda bolje da pričekam malo pa da vidimo sa cijenama šta će se dešavat nakon što drugi proizvođači izbace svoje verzije.

 

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice