2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

poruka: 40
|
čitano: 5.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

Pozdrav svim forumašima. Kao što vidite pod moj pc, već imam dvije hd6950 i služe mi besprijekorno. Uskoro izlazi Batman Arkham City koji, koliko sam vidio, izgleda puno bolje sa Physx efektima. Sad me zanima da li je ovakva kombinacija uopće moguća, koji su mogući problemi itd...

Svaki savjet je dobrodošao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

Ubacis neku nvidija grafu uz postojeci CF.

Meni se za mafiju II odlicna pokazala GT240 (uz 3*HD4850 CF :D ) sa 512 DDR5 iako pise da bi za glatko izvodjenje fizike trebalo nesto puno jace, u rangu GTX280.

U biti uzmes graficku sa barem 512 rama, u mafiji je bilo iskoristeno oko 450MB sa sto vise SP jedinica, bilokakvi modeli tipa 8600 i 9500 i ostali slabici su beskorisni :D

 

E sad, nvidija ti nece dati da upalis fiziku ako imas amd/ati graficku, ali sve se moze zaobici i srediti :D
OVDJE imas sve potrebno.

Ubiti sve instaliras, spojis monitor na nvidiju, disejblas u kontrolpanelu amd/ati kartice i upalis u nvidijinim drajverima fiziku i namjestis da se vrti na toj kartici. Poslje vratis svoje kartice, CF bi vec trebao raditi, ali ako neradi to nije problem i stvar bi vise - manje trebala sljakati.

 

kazem vise - manje, jer za neke igre/programe moras rucno obrisati njihove datoteke od fizike da bi sljakalo, tako da neznam dali ce odma cim batman bude dostupan stvar sljakati ili ce se morati malo pricekati da se zaobidju neke prepreke.

 

Vrtio sam na taj nacin i mirrors edge i prvi betmen, doduse onda je u igri bila GTS8800 640MB, ali ta se grijala i trosila je ko nespasena za razliku od GT240, a nije nista brza za fiziku, cak bi se usudio reci da je GT240 bila i bolja po tom pitanju.

 

Eto, nadam se da sam barem malo pomogao.

 

E da, ima jos jedan nacin, a to je da prodas svoje grafe i uzmes nesto od nvidije :P

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

Pozdrav svim forumašima. Kao što vidite pod moj pc, već imam dvije hd6950 i služe mi besprijekorno. Uskoro izlazi Batman Arkham City koji, koliko sam vidio, izgleda puno bolje sa Physx efektima. Sad me zanima da li je ovakva kombinacija uopće moguća, koji su mogući problemi itd...

Svaki savjet je dobrodošao...

čekaj ti imaš 2 6950 otključane na corsairu tx 650w?,to je preslabo napajanje,još imaš i snažan procesor

 

bolje ti je onda prodat ove 2 i kupit gtx 580 i imaš fiziku i sve,batman nije zahtjevna igra

M4X @ 3.14zda GHz
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

Procesor je toliko jak da u igrama nikad nije radio ni na 50%, a ako je procesor maksimalno opterećen, grafe ni približno nisu. Uglavnom, napajanje konfiguraciju drži bez beda. Razmišljao sam i o prelasku na nvidiu, ali glupo mi je zbog jedne igre mijenjati ( i pritom i dosta nadoplatiti ) grafičke koje su osjetno jače od jedne gtx580. A i Ati mi je nekako draži. Uglavnom, svi savjeti su dobrodošli jer više glava je većinom pametnije od samo jedne

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

porodaj i kupi 2 gtx 560 ti (jedna od opcija) ne naravno i najbolji izbor za tebe.. (izgubio bi nesto love naravno)

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
=xfact= kaže...

porodaj i kupi 2 gtx 560 ti (jedna od opcija) ne naravno i najbolji izbor za tebe.. (izgubio bi nesto love naravno)

Zbog jedne igre da prelazi s konja na magarca? lol

13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
M4X kaže...
ipetrovs kaže...

Pozdrav svim forumašima. Kao što vidite pod moj pc, već imam dvije hd6950 i služe mi besprijekorno. Uskoro izlazi Batman Arkham City koji, koliko sam vidio, izgleda puno bolje sa Physx efektima. Sad me zanima da li je ovakva kombinacija uopće moguća, koji su mogući problemi itd...

Svaki savjet je dobrodošao...

čekaj ti imaš 2 6950 otključane na corsairu tx 650w?,to je preslabo napajanje,još imaš i snažan procesor

 

bolje ti je onda prodat ove 2 i kupit gtx 580 i imaš fiziku i sve,batman nije zahtjevna igra

Kakve ti nebuloze pricas?Radi se o brand name napajanju.Svaka HD 6970 ima TDP 250 watti,dvije takve i imas 500 watti potrosnje sa strane GPU sustava.Jos procesor i diskovni sustav.Pa pricamo o TX seriji,drzi ona to bez problema.{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

Razmišljao sam i o tome, ali 768 CUDA jezgri bi imalo pristup samo 1gb grafičke memorije. Što opet znači da kad bi nafrljio detalje+AA+AF i još physx bilo bi premalo memorije i stvar bi opasno kašljucala i trzala ( dogodilo mi se u prvom betmenu s gtx260 ). A ako se ne bi dogodilo u betmenu, dogodilo bi se u nekoj drugoj igri. Inače svi jako hvale skaliranje hd6900 serije, a ja sam uvjeren da je to upravo zbog ogromne količine grafičke memorije na karticama

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

Razmišljao sam i o tome, ali 768 CUDA jezgri bi imalo pristup samo 1gb grafičke memorije. Što opet znači da kad bi nafrljio detalje+AA+AF i još physx bilo bi premalo memorije i stvar bi opasno kašljucala i trzala ( dogodilo mi se u prvom betmenu s gtx260 ). A ako se ne bi dogodilo u betmenu, dogodilo bi se u nekoj drugoj igri. Inače svi jako hvale skaliranje hd6900 serije, a ja sam uvjeren da je to upravo zbog ogromne količine grafičke memorije na karticama

Kao prvo nije mi jasno zasto radi jedne igre i physicsa uopce razmisljas o tome suludome potezu?Pa imas CF koji pojede i HD 6990.Sad kad si ulozio toliko novaca moras biti lud da presao na Nvidiu radi 1 hebene igre.Ostavi se corava posla i pojasni mi podebljano.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

U Sli-u i crossfire-u memorije na grafičim karticama se ne zbrajaju, tj. ako jedna grafička ima 1gb memorije, onda cijeli sli sustav ima 1gb memorije. Ista je stvar i u crossfire-u. I dok imaš više jezgri, one stoje neiskorištene upravo zbog manjka memorije ( pričamo o visokim rezolucijama, visokom AA i visokom AF i grafički zahtjevnim igrama ). I onda skaliranje prati, ima trzanja itd...Postoji razlog zašto gtx 580 ima 1.5gb graf. memorije

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2011 13:05 (ipetrovs).
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

U Sli-u i crossfire-u memorije na grafičim karticama se ne zbrajaju, tj. ako jedna grafička ima 1gb memorije, onda cijeli sli sustav ima 1gb memorije. Ista je stvar i u crossfire-u. I dok imaš više jezgri, one stoje neiskorištene upravo zbog manjka memorije ( pričamo o visokim rezolucijama, visokom AA i visokom AF i grafički zahtjevnim igrama ). I onda skaliranje prati, ima trzanja itd...Postoji razlog zašto gtx 580 ima 1.5gb graf. memorije

Ma gdje si to ti procitao?Kakva je korist onda raditi CF ili SLI?To su gluposti.Koristi se memorija od obe graficke kartice.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

I ja sam tako mislio, ali prije nego sam složio ovakav crossfire malo sam proučio o čemu se tu radi. Pojednostavljeno-imaš dvije kartice koje obrađuju sliku koju ti vidiš na monitoru. Igra npr. se izvodi 45 frameova po sekundi. Svaki frame, da bi ga grafička obradila, sprema se u grafičku memoriju. E sad kvaka je u tome šta isti frame ide u grafičke memorije obje kartice, pa ga onda gpu obradi. Tako da u slučaju gtx 560 sli, ti imaš fizički 2gb memorije, ali što se igre tiče imaš 1gb...

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

I ja sam tako mislio, ali prije nego sam složio ovakav crossfire malo sam proučio o čemu se tu radi. Pojednostavljeno-imaš dvije kartice koje obrađuju sliku koju ti vidiš na monitoru. Igra npr. se izvodi 45 frameova po sekundi. Svaki frame, da bi ga grafička obradila, sprema se u grafičku memoriju. E sad kvaka je u tome šta isti frame ide u grafičke memorije obje kartice, pa ga onda gpu obradi. Tako da u slučaju gtx 560 sli, ti imaš fizički 2gb memorije, ali što se igre tiče imaš 1gb...

Klik.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

To sam ja i napisao...Obadvije grafičke memorije sadrže iste podatke. Dakle memorije se efektivno ne zbrajaju. Npr. nafrljiš detalje u crysis benchmarku koji onda javlja da koristi 1300 mb grafičke memorije, ti imaš 1 gb memorije=trzanje. Dodaš istu tu grafičku karticu u sli/crossfire i opet će ti trzat jer se benchmark koji koristi 1300mb sprema istodobno jedanput u memoriju kartice koja ima 1gb i drugi put u memoriju druge kartice koja opet ima 1gb. Grafičke memorije sadrže iste podatke...efektivno opet imaš 1gb memorije

13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

To sam ja i napisao...Obadvije grafičke memorije sadrže iste podatke. Dakle memorije se efektivno ne zbrajaju. Npr. nafrljiš detalje u crysis benchmarku koji onda javlja da koristi 1300 mb grafičke memorije, ti imaš 1 gb memorije=trzanje. Dodaš istu tu grafičku karticu u sli/crossfire i opet će ti trzat jer se benchmark koji koristi 1300mb sprema istodobno jedanput u memoriju kartice koja ima 1gb i drugi put u memoriju druge kartice koja opet ima 1gb. Grafičke memorije sadrže iste podatke...efektivno opet imaš 1gb memorije

Ne funkcionira to bas tako.Postoji razlog zasto SLI daje bolje rezultate od iste single gpu kartice.Koristi se videomemorija od obe kartice.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

Pročitaj ovaj članak i obrati pozornost na gtx570 sli i koje probleme ima upravo zbog manjka memorije...

 

http://www.hardocp.com/article/2011/01/11/amd_69706950_cfx_nvidia_580570_sli_review/1

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx

Nepratim bas graficke kartice ali zar nemoze jedna sama 6950 potegnuti Batmana na max detalji sa physx- ipak je to high end graficka.Kod mene u  nvidia driverima od graficke ima da namjestim  dali da mi physx izvodi CPU ili GPU -ja sam stavio CPU osjeti se malo veci fps u igrama-kod mene.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
MARKO_MARINAC kaže...

Nepratim bas graficke kartice ali zar nemoze jedna sama 6950 potegnuti Batmana na max detalji sa physx- ipak je to high end graficka.Kod mene u  nvidia driverima od graficke ima da namjestim  dali da mi physx izvodi CPU ili GPU -ja sam stavio CPU osjeti se malo veci fps u igrama-kod mene.

Nemoze,Physics puno bolje lezi Nvidii.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

Razmišljao sam i o tome, ali 768 CUDA jezgri bi imalo pristup samo 1gb grafičke memorije. Što opet znači da kad bi nafrljio detalje+AA+AF i još physx bilo bi premalo memorije i stvar bi opasno kašljucala i trzala ( dogodilo mi se u prvom betmenu s gtx260 ). A ako se ne bi dogodilo u betmenu, dogodilo bi se u nekoj drugoj igri. Inače svi jako hvale skaliranje hd6900 serije, a ja sam uvjeren da je to upravo zbog ogromne količine grafičke memorije na karticama

Ne, ne, krivo si skontao. U multi GPU sistemima svaka kartica koristi svoj vram tak da će sva raspoloživa mema bit iskorištena. Primarni GPU imat će svojih 1024mb na raspolaganju za parne, sekundarni gpu također 1024mb ali za neparne frejmove.

13 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ipetrovs kaže...

Pročitaj ovaj članak i obrati pozornost na gtx570 sli i koje probleme ima upravo zbog manjka memorije...

 

http://www.hardocp.com/article/2011/01/11/amd_69706950_cfx_nvidia_580570_sli_review/1

 

 

Pa sinko vidis li ti o kojim se to rezolucijama radi i kojim settingsima?Nije ti jasno da CF 6950/6970 ima 4 gige v-rama za razliku od SLI 570 koji ima 2,56 gigi v-rama?Eto zasto 570tka zaostaje,radi se o rezoluciji 5760*1200 gdje svaki dodatni mb vrama dobro dode.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
odjavljen
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
zoharbizo kaže...
M4X kaže...
ipetrovs kaže...

Pozdrav svim forumašima. Kao što vidite pod moj pc, već imam dvije hd6950 i služe mi besprijekorno. Uskoro izlazi Batman Arkham City koji, koliko sam vidio, izgleda puno bolje sa Physx efektima. Sad me zanima da li je ovakva kombinacija uopće moguća, koji su mogući problemi itd...

Svaki savjet je dobrodošao...

čekaj ti imaš 2 6950 otključane na corsairu tx 650w?,to je preslabo napajanje,još imaš i snažan procesor

 

bolje ti je onda prodat ove 2 i kupit gtx 580 i imaš fiziku i sve,batman nije zahtjevna igra

Kakve ti nebuloze pricas?Radi se o brand name napajanju.Svaka HD 6970 ima TDP 250 watti,dvije takve i imas 500 watti potrosnje sa strane GPU sustava.Jos procesor i diskovni sustav.Pa pricamo o TX seriji,drzi ona to bez problema.{#}

ma drži ali na granici,takav sustav u full loadu povuče puno

ako je stara verzija tx vršna snaga mu je 642W

M4X @ 3.14zda GHz
16 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
MARKO_MARINAC kaže...

Nepratim bas graficke kartice ali zar nemoze jedna sama 6950 potegnuti Batmana na max detalji sa physx- ipak je to high end graficka.Kod mene u  nvidia driverima od graficke ima da namjestim  dali da mi physx izvodi CPU ili GPU -ja sam stavio CPU osjeti se malo veci fps u igrama-kod mene.

Hmm kod mene stoji na AUTO. Kaj može (što se tiće cpu-a) ovo ko potvrdit?

Pretpostavljam ak je na AUTO da onda koristi fiziku od grafe.. A ovo za CPU neznam..

 

12 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
M4X kaže...

čekaj ti imaš 2 6950 otključane na corsairu tx 650w?,to je preslabo napajanje,još imaš i snažan procesor

 

bolje ti je onda prodat ove 2 i kupit gtx 580 i imaš fiziku i sve,batman nije zahtjevna igra

  Još uvijek držiš rekord po broju izvaljenih gluposti na forumu.

 

TX 650 je i više nego dovoljno za 6950 CF.

zoharbizo kaže...

.Svaka HD 6970 ima TDP 250 watti,dvije takve i imas 500 watti potrosnje

  Nema

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
Ranko Kukumar kaže...

  Nema

Ima

12 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ATiGamer kaže...
Ranko Kukumar kaže...

  Nema

Ima

  dokaži

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
Ranko Kukumar kaže...

  dokaži

TDP od 250W je opće poznata činjenica tako da si ti taj koji mora dokazivati svoje tvrdnje ne ja.

12 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ATiGamer kaže...

TDP od 250W je opće poznata činjenica tako da si ti taj koji mora dokazivati svoje tvrdnje ne ja.

  Čitaš li ti sa razumjevanjem?

 

Svaka HD 6970 ima TDP 250 watti,dvije takve i imas 500 watti potrosnje

 

Dokaži 500W potrošnje. Dodaš pola računala i imao bi cca 700-750W potrošnje električne energije.   A na svakom reviewu potrošnja 6970 CF se kreće oko 500W.

 

Ostatak računala ne troši struju ili? I čudi me da neznaš podatak da je ATi davno objavio da 6970 troši oko 180-190W u klasičnim igrama ne-overclockirana i pod normalnim okolnosima što je i dokazano u real-time:

Slika je sa tweaktown reviewa Slika je sa tweaktown reviewa
  TDP je sasvim nešto drugo. Razlikovati osnove termodinamike-energije. Oba proizvođača ga predočavaju kao potrošnju zbog glupljeg naroda u svijetu koji ne shvaća toplinu od struje, iako to nije točno ni blizu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2011 19:12 (Ranko Kukumar).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
Ranko Kukumar kaže...

  Čitaš li ti sa razumjevanjem?

 

Svaka HD 6970 ima TDP 250 watti,dvije takve i imas 500 watti potrosnje

 

Dokaži 500W potrošnje. Dodaš pola računala i imao bi cca 700-750W potrošnje električne energije.   A na svakom reviewu potrošnja 6970 CF se kreće oko 500W.

 

Ostatak računala ne troši struju ili? I čudi me da neznaš podatak da je ATi davno objavio da 6970 troši oko 180-190W u klasičnim igrama ne-overclockirana i pod normalnim okolnosima što je i dokazano u real-time:

  TDP je sasvim nešto drugo. Razlikovati osnove termodinamike-energije. Oba proizvođača ga predočavaju kao potrošnju zbog glupljeg naroda u svijetu koji ne shvaća toplinu od struje, iako to nije točno ni blizu.

Jedna 6970 ima TDP od 250W u ful opterećnju (Furmark, OCCT), pomnoži to sa dva i dobit ćeš 500W. U recenzijama se navodi manja potrašnja iz nekoliko razloga:

a) Kartica dosegne 250W samo u sintetičkim testovima ala furmark, a recenzenti mjere potrošnju u nekoj igri

b) Često oba GPU-a ne rade na 100% što zbog skaliranja (drivera), nezahtjevnosti igre ili preslabog procesora

 

Ako oba GPU-a rade na 100% usagea, grafe će trošiti 500W (bez ostatka sistema). Uglavnom troši oko 190-200W, da, ali pričamo o najgorim mogućim uvjetima jel...

 

TDP i potrošnja u teoriji nije isto (sto puta prožvakano) ali podaci o TDP-u kartica znače = potrošnja, znači iznosi su fixani i to je dobro poznato svakome tko prati to malo bolje. Imaš npr. powerTune sistem na 6900 grafama. On ti funkcionira na način da spušta taktove GPU jezgre ako potrošnja kartice prijeđe 250W (Furmark, OCTT) u slučaju HD6970.

15 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
Ranko Kukumar kaže...

  Još uvijek držiš rekord po broju izvaljenih gluposti na forumu.

 

TX 650 je i više nego dovoljno za 6950 CF.

Ja nebih dvije HD6950 stavljao na TX650 da ga hebeš, možda bi i radilo, ali bi se TX650 čuo ko avion.

 

Imao sam HD6850 crossfire na tom i jako puno se grijalo i prvi puta se vent na TX650 zavrtio iznad onih svojih konstantnih 500-800rpm-a.

 

Sa GTX570 je također jako topal, ajmo reći vruć. Neki dan sam stavio svoju staru HD5850 da promjenim bios kupcu i upalio sam 3DČmark i napajanje je bilo hladno.

 

http://www.pohrani.com/f/X/Ah/418a2jUS/4.png

 

Kao što sam već rekao sa jednom jedinom GTX570(neclockanom) sam došao do 573W potrošnje u power supply testu, šta bi tek bilo sa dvije HD6950? Pretpostavljam ~650-750W.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2011 19:34 (Hyperion).
12 godina
offline
Re: 2x hd6950 2gb crossfire+hybrid physx
ATiGamer kaže...

Jedna 6970 ima TDP od 250W u ful opterećnju (Furmark, OCCT), pomnoži to sa dva i dobit ćeš 500W. U recenzijama se navodi manja potrašnja iz nekoliko razloga:

  Furmark nije gaming. Furmark je običan benchmark koji služi za testiranje stabilnosti i mrcvari do kraja. Iz tog razloga je on irelevantan jer ne kupujem računalo zbog furmarka nego zbog igara. I ne, nećeš dobiti 500W potrošnje, dobit ćeš veću potrošnju jer ostatak računala ne radi na svjetlosnu energiju već na električnu što povlači još više struje iz utičnice. A bez ostatka računala nema rada kartice tako da je tih 500W potrošnje glupost i odmah se zna da o tome nema smisla razgovarati. I potrošnja je jedan od podataka koji nikada nije konstantan i nikada ne mora značiti da će kartica povući xx W iz utičnice. Potrošnju je gotovo ne moguće ustvrditi. Preporučam ti neku knjigu iz osnova elektrotehnike da shvatiš zašto je to tako. Potrošnju je vrlo nezahvalno prognozirati i toga se mnogi proizvođači svjesni iako na kraju krajeva je mnogim laicima bitan podatak i mnogi ga gledaju.

 

Vrtiš Heaven benchmark, prikaže 200W potrošnje. Uđem u BC2 igrati, gdje je opterećenje uvijek raznoliko. Mogu u jednom trenutku izaći u izbornik, pada potrošnja, mogu jedan trenutak alt-tabati, pada potrošnja, mogu jedan trenutak igrati   sa 32 igrača na mapi i potrošnja raste, mogu jedan trenutak igrati sa 10 igrača i potrošnja neće biti ista nego će varirati. Potrošnja teško uvijek i svugdje može biti ista i zbog toga se ne slažem na svaki komentar koji točno procjenjuje potrošnju a pogotovo onu u Furmarku. I tako pobijam tvrdnje da sa CF 6970 dostigneš 500W potrošnje čak i sa grafičkim sustavom , to je nezahvalno i nema smisla prognozirati a kamoli "odgovorno tvrditi" bez ikakvih pokrića i besmisleno je i dokazivati jer je to nešto više kao teorija, koja se stalno može mjenjati i evoluirati (zalutao sam malo u temu što se događa s našim društvom sad, jel, trkeljam al nema veze).

 

ATiGamer kaže...

TDP i potrošnja u teoriji nije isto (sto puta prožvakano) ali podaci o TDP-u kartica znače = potrošnja, znači iznosi su fixani i to je dobro poznato svakome tko prati to malo bolje. Imaš npr. powerTune sistem na 6900 grafama. On ti funkcionira na način da spušta taktove GPU jezgre ako potrošnja kartice prijeđe 250W (Furmark, OCTT) u slučaju HD6970.

  Kod nVIDIJE nije baš tako, ATi je to predočio zbog marketinga i glupljeg naroda da ne mora listati osnove fizike da bi shvatio kako sam već gore rekao.

Hyperion kaže...

Ja nebih dvije HD6950 stavljao na TX650 da ga hebeš, možda bi i radilo, ali bi se TX650 čuo ko avion.

 

Imao sam HD6850 crossfire na tom i jako puno se grijalo i prvi puta se vent na TX650 zavrtio iznad onih svojih konstantnih 500-800rpm-a.

 

Sa GTX570 je također jako topal, ajmo reći vruć. Neki dan sam stavio svoju staru HD5850 da promjenim bios kupcu i upalio sam 3DČmark i napajanje je bilo hladno.

 

http://www.pohrani.com/f/X/Ah/418a2jUS/4.png

 

Kao što sam već rekao sa jednom jedinom GTX570(neclockanom) sam došao do 573W potrošnje u power supply testu, šta bi tek bilo sa dvije HD6950? Pretpostavljam ~650-750W.

Neznam, nisam imao TX seriju od Corsaira za isprobati ali bih očekivao da ipak može podnjeti CF 6950 u normalnim gaming okolnostima, deklariranih 650W, sam 6950 troši oko 160-170W.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2011 19:37 (Ranko Kukumar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice