Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 226.301
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mornar kaže...

iako se ne radi o photoshopu, da ne otvaram novu temu mozda neko opmogne. Rijec je o Adobe Illustratoru. U prilogu saljem dvije slike, i zelim da slka"1" na kraju izgledao kao slika "2". Ako neko moze samo da objasni na koji nacin to da uradim.

hvala druze to mi je trebalo. Tek sam poceo da radim u ovom programu pa dok pofatam sve cake. Kreirao sam vec sinoc trougao i elipsu kak osi vec opisao, al nisam mogao skuzit na koji nacin da dobijem zeljeni oblik. Hvala jos jednom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

nasao sam tutorijal za kreiranje Renaul loga. Medjutim prateci upute nikako da kreiram oznaceno na slici. Koje je rjesenje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 12:06 (mornar).
11 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Bio na izletu na Brijunima i sada slikao sam sa mobitelom koji ima 3 megapiksela i slike nisu nešto a moram napraviti tu prezentaciju ako hoću 5 iz geografije i  koji mi photoshop besplatni program preporučujete i jel mogu malo poboljšati slike povećati kontrast izoštriti sliku i najvažnije kako se rukuje sa njima

 

hvala

 

(HITNO MI JE)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
hrčak kaže...

Bio na izletu na Brijunima i sada slikao sam sa mobitelom koji ima 3 megapiksela i slike nisu nešto a moram napraviti tu prezentaciju ako hoću 5 iz geografije i  koji mi photoshop besplatni program preporučujete i jel mogu malo poboljšati slike povećati kontrast izoštriti sliku i najvažnije kako se rukuje sa njima

 

hvala

 

(HITNO MI JE)

 

1. ne postoje fotošop programi...

2. http://bit.ly/x1A4H9

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

I jel mogu malo slike poljepšati

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imam 50-tak slika na koje moram dodati vodeni žig, i sad me zanima kako mogu u photoshopu da mi sam stavi taj žig na sve slike a ne da moram sve pojedinačno?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Imam 50-tak slika na koje moram dodati vodeni žig, i sad me zanima kako mogu u photoshopu da mi sam stavi taj žig na sve slike a ne da moram sve pojedinačno?

Photoshop Actions ALT+F9

15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

molio bi za pomoć u PSu

 

http://i.imgur.com/9Oh6heP.png

 

kako bi mogao izvesti, da ovo žuto bude također transparentno?

 

dakle, da ostane crni okvir, al da ispunjenje bude također transparentno.

 

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

To je layer?

Jedan od nacina je sa uzmes carobni stapic, oznacis sve zuto i kliknes Del.

I ovisno o verziji Photoshopa odaberes delete a ne content aware.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
CyberDemonVZ kaže...

To je layer?

Jedan od nacina je sa uzmes carobni stapic, oznacis sve zuto i kliknes Del.

I ovisno o verziji Photoshopa odaberes delete a ne content aware.

 

da, 2 layera zapravo-žuti i crni

 

riješio tako da uzeo samo 1 i na njega stavio stroke i onda maknuo fill :)

prije sam pokušavao sa outerglowom, pa nije htjelo.  

Can't find a better Jam!
15 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imao bih pitanje, pa molim odgovor, ako može :)

 

Dakle, pripremam letak, sa tekstom i slikama, i poslao ga na pripremu za print, i dobio sam odgovor: 

 

"Ako pripremu radite u Photoshopu molimo Vas da tekst ne ide kroz color nego samo kroz crnu komponentu"

 

i sada ne kužim, moram li micati text sa slika, ili? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
beconne kaže...

Imao bih pitanje, pa molim odgovor, ako može :)

 

Dakle, pripremam letak, sa tekstom i slikama, i poslao ga na pripremu za print, i dobio sam odgovor: 

 

"Ako pripremu radite u Photoshopu molimo Vas da tekst ne ide kroz color nego samo kroz crnu komponentu"

 

i sada ne kužim, moram li micati text sa slika, ili? 

Letak mora biti u kolornom prostoru CMYK, a ovi ti vele nek ti tekst bude samo na crnoj (K) komponenti, a ne i na CMY komponentama (ili ako nisi radio u CMYK-u, onda je jasno da ti tekst nije ni mogao biti samo na crnoj komponenti kad je RGB nema).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...
beconne kaže...

Imao bih pitanje, pa molim odgovor, ako može :)

 

Dakle, pripremam letak, sa tekstom i slikama, i poslao ga na pripremu za print, i dobio sam odgovor: 

 

"Ako pripremu radite u Photoshopu molimo Vas da tekst ne ide kroz color nego samo kroz crnu komponentu"

 

i sada ne kužim, moram li micati text sa slika, ili? 

Letak mora biti u kolornom prostoru CMYK, a ovi ti vele nek ti tekst bude samo na crnoj (K) komponenti, a ne i na CMY komponentama (ili ako nisi radio u CMYK-u, onda je jasno da ti tekst nije ni mogao biti samo na crnoj komponenti kad je RGB nema).

Pa tamnija crna se dobija mješanjem svih boja. Koja je tu svrha toga?

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
ROFLOLMAO kaže...

Pa tamnija crna se dobija mješanjem svih boja. Koja je tu svrha toga?

Da se izbjegne rastersko miješanje boja, dakle da slova budu zaglađenija i oštrija jer nema rizika za pomak drugih komponenti. Tekst se u pravilu radi samo s jednom bojom/pločom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

I kako to popraviti? 

 

Da, sve sam radio u RGB-u, i onda na kraju promijenim u CMYK. 

 

al ne kužim to sa textom. da maknem layere sa tekstom, stavim sve u layere u cmyk (C:0, M:0, Y:0, K:100.), i onda na to dodam tekst? Jel se to odnosi na crni text, ili na bijeli?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2013 0:04 (beconne).
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ne stavljaš layere u CMYK nego dokument. Layeri su u onom kolornom prostoru u kojem je dokument.

 

Ako ti je tekst i dalje vektorski, onda mu jednostavno promijeniš boju u 0, 0, 0, 100% za CMYK komponente. Ako nije, onda pogledaj karticu Channels i igraj se s kanalima - obriši tekst sa svih kanala osim s crnog.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...

Ne stavljaš layere u CMYK nego dokument. Layeri su u onom kolornom prostoru u kojem je dokument.

 

Ako ti je tekst i dalje vektorski, onda mu jednostavno promijeniš boju u 0, 0, 0, 100% za CMYK komponente. Ako nije, onda pogledaj karticu Channels i igraj se s kanalima - obriši tekst sa svih kanala osim s crnog.

 

mislim da sam skužio :)

 

znači, crni text sam promijenio u C:0, M:0, Y:0, K:100, a one crne efekte na kojima je bijeli tekst, sam isto stavio C:0, M:0, Y:0, K:100. 

je li to to onda?

16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
beconne kaže...
mbaksa kaže...

Ne stavljaš layere u CMYK nego dokument. Layeri su u onom kolornom prostoru u kojem je dokument.

 

Ako ti je tekst i dalje vektorski, onda mu jednostavno promijeniš boju u 0, 0, 0, 100% za CMYK komponente. Ako nije, onda pogledaj karticu Channels i igraj se s kanalima - obriši tekst sa svih kanala osim s crnog.

 

mislim da sam skužio :)

 

znači, crni text sam promijenio u C:0, M:0, Y:0, K:100, a one crne efekte na kojima je bijeli tekst, sam isto stavio C:0, M:0, Y:0, K:100. 

je li to to onda?

 Pa provjeri si na kanalima. Ukopčaš redom solo Cijan, Magentu, Žutu, i na nijednom od tih kanala nebi se snjelo nazirati ništa od tvojeg crnog natpisa, trebao bi biti samo na Kromi(crnoj)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...

Pa provjeri si na kanalima. Ukopčaš redom solo Cijan, Magentu, Žutu, i na nijednom od tih kanala nebi se snjelo nazirati ništa od tvojeg crnog natpisa, trebao bi biti samo na K

Tako je, samo na crnome, tj. K ili Black.

 

overhaul kaže...

trebao bi biti samo na Kromi(crnoj)

LOL odakle si izvukao to da je K kratica za Kromu (boju!)? Kroma se ne piše tako, nego se piše chroma, dakle nikako K ne može biti za kromu. K je kratica za key. http://en.wikipedia.org/wiki/CMYK_color_model

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

baksa kaže...

Ne stavljaš layere u CMYK nego dokument. Layeri su u onom kolornom prostoru u kojem je dokument.

 

Ako ti je tekst i dalje vektorski, onda mu jednostavno promijeniš boju u 0, 0, 0, 100% za CMYK komponente. Ako nije, onda pogledaj karticu Channels i igraj se s kanalima - obriši tekst sa svih kanala osim s crnog.

 

mislim da sam skužio :)

 

znači, crni text sam promijenio u C:0, M:0, Y:0, K:100, a one crne efekte na kojima je bijeli tekst, sam isto stavio C:0, M:0, Y:0, K:100. 

je li to to onda?

 Pa provjeri si na kanalima. Ukopčaš redom solo Cijan, Magentu, Žutu, i na nijednom od tih kanala nebi se snjelo nazirati ništa od tvojeg crnog natpisa, trebao bi biti samo na Kromi(crnoj)

jesam, mislim da je to to.

 

sve sam prvo prebacio u CMYK, onda sam crni text stavio u C:0, M:0, Y:0, K:100, i onaj okvir od crnih efekata isto tako C:0, M:0, Y:0, K:100, i kada provjeravam na channelima, tekst se vidi samo kad stavim na Key kanal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2013 0:28 (beconne).
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...
overhaul kaže...

Pa provjeri si na kanalima. Ukopčaš redom solo Cijan, Magentu, Žutu, i na nijednom od tih kanala nebi se snjelo nazirati ništa od tvojeg crnog natpisa, trebao bi biti samo na K

Tako je, samo na crnome, tj. K ili Black.

 

overhaul kaže...

trebao bi biti samo na Kromi(crnoj)

LOL odakle si izvukao to da je K kratica za Kromu (boju!)? Kroma se ne piše tako, nego se piše chroma, dakle nikako K ne može biti za kromu. K je kratica za key. http://en.wikipedia.org/wiki/CMYK_color_model

 Jah, dogodi se kad tipkam uz drugi posao, chromakey mi je standardna rutina u montaži, pa sam zamijenio mjesta u opisu K.
Tenks na ispravci, no igrom slučaja vjerujem da nisam utjecao tipfelerom na uputu:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
Jah, dogodi se kad tipkam uz drugi posao, chromakey mi je standardna rutina u montaži, pa sam zamijenio mjesta u opisu K.

Tenks na ispravci, no igrom slučaja vjerujem da nisam utjecao tipfelerom na uputu:)

Nije stvar u tipfeleru, nego u nepoznavanju pojmova. Kroma je pojam vezan uz boju (jesi čuo kad za kromatske aberacije?), uz "čistoću ili intenzitet boje". Ako ne znaš što znači neki termin, onda treba provjeriti, a ne govoriti napamet, jer tada možebitno dezinformiraš ljude. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
mbaksa kaže...
overhaul kaže...

Pa provjeri si na kanalima. Ukopčaš redom solo Cijan, Magentu, Žutu, i na nijednom od tih kanala nebi se snjelo nazirati ništa od tvojeg crnog natpisa, trebao bi biti samo na K

Tako je, samo na crnome, tj. K ili Black.

 

overhaul kaže...

trebao bi biti samo na Kromi(crnoj)

LOL odakle si izvukao to da je K kratica za Kromu (boju!)? Kroma se ne piše tako, nego se piše chroma, dakle nikako K ne može biti za kromu. K je kratica za key. http://en.wikipedia.org/wiki/CMYK_color_model

 Jah, dogodi se kad tipkam uz drugi posao, chromakey mi je standardna rutina u montaži, pa sam zamijenio mjesta u opisu K.
Tenks na ispravci, no igrom slučaja vjerujem da nisam utjecao tipfelerom na uputu:)

Nisi utjecao, sve ok. Popravljeno je onako kao što si sugerirao, sad je sve ok, javili su mi, i to je to.

mbaksa kaže...
overhaul kaže...
Jah, dogodi se kad tipkam uz drugi posao, chromakey mi je standardna rutina u montaži, pa sam zamijenio mjesta u opisu K.

Tenks na ispravci, no igrom slučaja vjerujem da nisam utjecao tipfelerom na uputu:)

Nije stvar u tipfeleru, nego u nepoznavanju pojmova. Kroma je pojam vezan uz boju (jesi čuo kad za kromatske aberacije?), uz "čistoću ili intenzitet boje". Ako ne znaš što znači neki termin, onda treba provjeriti, a ne govoriti napamet, jer tada možebitno dezinformiraš ljude. {#}

Mene nije dezinformirao, srećom sam sve pohvatao što sam trebao :)

 

Hvala obojici :)

13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

e zna mozda neko gdje ima online besplatnih tutoriala (po mogucnosti video, al nije bed ak je tekstualno) za photoshop, ali ne onak opcenitih nego usmjerenih posebno za 3d "umjetnike". Ono za izradu tekstura i tako to.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

https://www.youtube.com/watch?v=51VR94kU7WU          Evo jedan "laki" tutorijal kako ubaciti novi font u PS, znam da je smijesno ali ima dosta ljudi koji to ne znaju ;)

13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Kako napraviti ovako zaobljenu sliku?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Mislim da bi to trebao pitati negdje kod teme ''Komentari vaših fotografija''. Obično se radi preko mobitela,ili fotoaparata s opcijom ''panorama''. Barem tako mislim,no neka me ispravi netko ako sam u krivu. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Kako napraviti ovako zaobljenu sliku?

http://digital-photography-school.com/creating-a-panorama-with-photoshop-and-photomerge :)

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

jel mi moze netko napravit akciju za CS6

treba mi da mi akcijom prebaci LOGO na svaku fotku i exporta fotku preko "Save for Web" opcije...

jel moguce to?

TiONiO
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Trebam pomoć ako netko zna: Kako napraviti obris ove slike:

Ova slika Ova slika
da dobijem ovako da dobijem ovako
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice