Inkscape

poruka: 32
|
čitano: 30.596
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Evo nedavno sam skinuo i počeo koristit ovaj odličan vektorski program.Nemože se smatrat konkurentom Illustratoru i CorelDraw-u ali pošto je besplatan(open source) i jednostavan a opet moćan alat za vektorsko crtanje nema razloga za zašto ga se nebi koristilo.

 

Ako netko ima kakvog iskustva, crteža ili slično rađenih u ovom programu neka ih podijeli sa ostatkom.

Mama, želim biti slikar. Sine, znaš da oni gladuju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 9:20 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Ja sam malo crto u Ilustratoru. Svidaju mi se te vektorske šare, cvjetovi i slicno. Tribali. Jesi sta crto, pokazi?

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Evo nekih mojih radova.

Sve je rađeno u Inkscape-u 0.46 (trenutna verzija).

naljepnica naljepnica
olovka olovka
šalica šalica
sjekira sjekira
sijalica sijalica
Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 21:28 (Quark).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Lijepo lijepo. Svidaju mi se takve jednostavne slikice. Jeli to tesko za radit, mislim znam da se treba trudit, ali vise volim se zabavljat crtanjem neko se mucit pola sata s layerima i svime?

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Inkscape
Canassob kaže...

Lijepo lijepo. Svidaju mi se takve jednostavne slikice. Jeli to tesko za radit, mislim znam da se treba trudit, ali vise volim se zabavljat crtanjem neko se mucit pola sata s layerima i svime?

Treba nesto vremena da se usvoje osnovni principi crtanja i sjencanja, ali se na kraju isplati svaka ulozena minuta. Ispocetka ces za priblizno istu ilustraciju trositi vise vremena, ali kad naucis - situacija ce se okrenuti. Jer, dok ti skuzis da ti rasterska ilustracija nije dovoljno velika da je puknes na cijeli A4 format ili pak na B2, onda je vec kasno! Vektori su zakon, rastere treba koristiti samo za fotke i finalnu grafiku za web-stranice.
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Te sam radove napravio prateći uputstva sa tutoriala sa neta, ali sam gledao da ne bude baš indentično.

Najteži dio jest priviknut se na radno okruženje.Prije sam radio u CorelDraw-u pa mi i nije teško palo, jer u većini sučelja podseća na njega.

Nije teško napravit ništa ako si razradio tehniku kojom radiš, znači sve je u praksi.

 

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Evo jedan dobar tutorijal za inskskape

 

http://tavmjong.free.fr/INKSCAPE/MANUAL/html/index.php

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Nije loše, iako osnove se mogu naći i u samome Inkscape-u ,pod Help

Više volim učiti na "live" primjerima.

A neki se mogu naći na Inkscape blogu.

Ako netko zna još neki sajt vezan za Inkscape neka stavi link.

....

I ako ima tko kakvih radova neka stavi, nije valjda da svi koriste Illustrator.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 10:47 (Quark).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape
Quark kaže...

Evo nekih mojih radova.

Sve je rađeno u Inkscape-u 0.46 (trenutna verzija).

 sviđaju mi se ovi radovi :) jednostavno al je jako fino :) svaka čast.
za sve one koji žele da isprobaju ovaj open - source program, evo link Download Inkscape
www.DOWNLOAD.ba | www.wallpapers.ba | www.info.co.ba | www.games.co.ba | www.MOBILNI.co.ba
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

danas mi nešto bilo dosadno pa reko da skinem i probam taj Inkscape.

 

odličan komad softvera za tu lovu.

 

evo proizvod 4 sata zezancije i eksperimentiranja bez ikakvih tutoriala:

 

edit: evo uploadao sam ga, pa ako tko želi, može skinuti ovaj .svg fajl sa Open Clip Art-a

SNES kontroler SNES kontroler
Quintili Vare, legiones redde!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 18:06 (DhulKarnain).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Inkscape

Evo da se vidi koliko je mocan http://screencasters.heathenx.org/ moze se ponesto i naucit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 18:14 (Buhaha).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape
DhulKarnain kaže...

danas mi nešto bilo dosadno pa reko da skinem i probam taj Inkscape.

 

odličan komad softvera za tu lovu.

 

evo proizvod 4 sata zezancije i eksperimentiranja bez ikakvih tutoriala:

 

edit: evo uploadao sam ga, pa ako tko želi, može skinuti ovaj .svg fajl sa Open Clip Art-a

Jednostavno a opet dobro odrađeno.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

thanx. zadovoljan sam s obzirom da nikad prije nisam crtao u vektorima. 

ja sam više 3D guy, ali moram priznat da je inkscape užasno zabavan i adiktivan.

Quintili Vare, legiones redde!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape
DhulKarnain kaže...

thanx. zadovoljan sam s obzirom da nikad prije nisam crtao u vektorima. 

ja sam više 3D guy, ali moram priznat da je inkscape užasno zabavan i adiktivan.

Dobrodošao u klub.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

evo da oživim malo ovu temu

predstavljam produkt sprdnje od danas popodne:


NOVO! 

 

Tycho Low Cost CeDe Plejer

 

samo će se dizajnirat u RH, sama proizvodnja će se obavljat u Laosu, gdje je dnevnica $0.47
također, plejer će moći puštati samo pjesme Tycho Recordsa, nikakve MP3ce i burgije
jutros je za nas potpisao prvi pjevač - Duško Lokin - morao je, budući da mu sad treba svaka kuna za pravnu odbranu otkad je optužen za terorizam
los angeles, here i come...

New! Novo! Nuevo! Neu! New! Novo! Nuevo! Neu!
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape
DhulKarnain kaže...

 

evo da oživim malo ovu temu

predstavljam produkt sprdnje od danas popodne:


NOVO! 

 

Tycho Low Cost CeDe Plejer

 

samo će se dizajnirat u RH, sama proizvodnja će se obavljat u Laosu, gdje je dnevnica $0.47
također, plejer će moći puštati samo pjesme Tycho Recordsa, nikakve MP3ce i burgije
jutros je za nas potpisao prvi pjevač - Duško Lokin - morao je, budući da mu sad treba svaka kuna za pravnu odbranu otkad je optužen za terorizam
los angeles, here i come...

 

Dobro odrađeno, koliko ti je trebalo za to?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape
Quark kaže...
DhulKarnain kaže...

 

evo da oživim malo ovu temu

predstavljam produkt sprdnje od danas popodne:


NOVO! 

 

Tycho Low Cost CeDe Plejer

 

samo će se dizajnirat u RH, sama proizvodnja će se obavljat u Laosu, gdje je dnevnica $0.47
također, plejer će moći puštati samo pjesme Tycho Recordsa, nikakve MP3ce i burgije
jutros je za nas potpisao prvi pjevač - Duško Lokin - morao je, budući da mu sad treba svaka kuna za pravnu odbranu otkad je optužen za terorizam
los angeles, here i come...

 

Dobro odrađeno, koliko ti je trebalo za to?

a šta ja znam, neka 2 sata s time da sam dosta eksperimentirao, ponešto brisao i radio ponovno ono što mi se nije sviđalo.

sad bih ga napravio za manje od 20 min kad znam točno što i kako ide. 

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

NOVO!

 

Osim što proizvodi jeftine CD plejere za zemlje Levanta, Tycho Corp. se baca i u proizvodnju automatskog jurišnog oružja!   Smijeh

 

Cheers!

Tycho MR-25B Tycho MR-25B
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape
DhulKarnain kaže...

NOVO!

 

Osim što proizvodi jeftine CD plejere za zemlje Levanta, Tycho Corp. se baca i u proizvodnju automatskog jurišnog oružja!  Smijeh

 

Cheers!

Hehe, osnivaš sopstveni brend, pazi da te CIA ne ukloni Cool.

 

Inače, odlični crteži.

16 godina
moderator
online
RE: Inkscape

Dobri su mu crtezi, iako prvi bas i nije uspio sto se tice dizajna, drugi je dosta dobar. Jedino, DhulKarnaine, zasto se bojis kontrasta? Slobodno na dijelove puske stavis totalno crnu boju, pa cak i totalno bijelu recimo tamo gdje se kao vidi rekleksija svjetla - ovako ti je puska nekako "izblijedjela".

15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

hmm.. dobro zapažanje, mbaksa.

obično kad crtam rukom imam tendenciju previše sjenčati i stvarati kontrast, i zbog toga sam nekoliko puta dobio kritiku, pa mi je sad prvi refleks ne pretjerivati sa odnosom svjetlo-tamno.

 

u međuvremenu, evo preliminarni pokušaj spajanja te puške i crteža vojnika koji je skoro pa gotov (fale mu prsti na rukama i strašno ih je teško realno nacrtat).

znam da puška nije u perspektivi i da izgleda totalno out of place, al nisam još odlučio da li da se zahebavam s njom i pokušam je prilagoditi stilu u kojem je čovjek, ili da jednostavno nacrtam novu pušku, manje realističnu, a više cartoonastiju kao što je vojnik.

 

šta vi mislite?

 

 

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2010 13:02 (DhulKarnain).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inkscape

Inače, odličan crtež vojnika, ali kako si i sam primetio puška mu baš i ne priliči, najbolje nacrtaj novu, prilagođenu temi.

15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

evo završio sam (para)vojnika.

nemam nešto vremena   zadnjih dana pa mi se nije dalo raditi novu pušku
kakav god je da je, gotov je  Cool

 

Guard Guard
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Inkscape

Sto da ti kazem - izvrsna ti je ilustracija! Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Inkscape

vrlo jednostavan brzinski rad.

 

tyPad Namigiva

tyPad tyPad
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Inkscape

Evo da se i ja pohvalim svojim radovima :D

 

Imam i jedno pitanje...

 

Zanima me jel' postoji 64 bit-na verzija inkscape-a ? 

 

 

 

Edit: stavio sam linkove jer ne ispada dobro u postu...

 

https://www.box.com/s/22074165f4759bc71563

 

https://www.box.com/s/a04458bc2a916e053ea1

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 14:14 (SonicPlayer2).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Teško mi je svladati taj inkscape. Mislila sam u tome crtati neke krivulje za školu, ali nisam ništa shvatila. Na kraju sam instalirala geogebru.

Zanimam se za web dizajniranje pa vas molim da sve korisno što znate i linkove podijelite sa mnom. Može na pm ili na temama na kojima sudjelujem. Hvala!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Inkscape
oblak24 kaže...

Teško mi je svladati taj inkscape. Mislila sam u tome crtati neke krivulje za školu, ali nisam ništa shvatila. Na kraju sam instalirala geogebru.

Sve ima svoju namjenu. Iz tvog komentara reklo bi se da Inkscape nije alat za ono za što si ga ti mislila koristiti. Za mnoge druge stvari Inkscape je neprocjenjiv.

14 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Inkscape je dosta mocan alat bar po onome sto sam skuzio dok sam ga malo koristio, sve u svemu najbolje pretvara sliku u linije od bilo kojeg drugog alata koji sam isprobao{#}

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Inkscape

Pozdrav,nova sam ovdje.. Zamolila bih nekoga za pomoc u Inkscape 0.92.3 programu. Znaci problem mi je taj da ja ne znam kako bi nesto posjencala.. Imam skicu koja treba obojati u tom programu i tipa na kosi ili odjeci ne znam kako bih dodala sjene.. Ako mi može neko pomoci bila bih mu vrlo zahvalna...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice