XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal padovi

poruka: 4
|
čitano: 2.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal padovi

Koji thickness thermal padova ide na ovu grafičku karticu, da li je tko čistio/mijenjao?

Termalnu pastu na jezgru bih stavljao Arctic MX-4.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal padovi

 

Na ovom videu 

 covjek pokazuje kako sve odraditi, no u komentarima sam pronašao da je nekome odgovorio kako znati za thickness.

 

"I do this all the time on different cards. So I don't have any particular measurements. You could go with 1mm for the memory modules and 2.5mm for the Power modules. These are the type of replacements I do on cards like these."

 

Da li bi bilo dobro onda probat sa 1mm svugdje pošto neki pišu da im tako radi normalno sve? Radi se o mining rigu pa svako spuštanje temperature može pomoći sa boljim rezultatom.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 16:06 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal padovi

Ja imam istu graficku samo sto je 4GB verzija. Koliko vidim, hlađenje izgleda isto KLIK.

 

Prvo sam kupio 1mm thermal padove i imao sam problema, na nekim dijelovima se je bilo predebelo i zbog toga je bio slab kontakt s die-om. Nakon toga sam kupio 0.5mm i s tom debljinom nisam imao nikakvih problema, a i kada sam ju ponovno rastavljao vidi se da je svaki thermal pad udubljen, što znači da je dobar kontakt.

 

E sada, nisam sto posto siguran radi li se o istoj debljini pad-ova na ove dvije grafičke, ali meni po slikama i malo što sam vidio na YouTube-u izgledaju identično.

 

11 godina
offline
XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal padovi

Evo došao sam do odgovora na drugom forumu pa ako slučajno nekome zatreba za istu grafičku, da vidi kako je tvornički postavljeno. Link

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice