Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.073
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pitanje: kupujem 2k monitor, 144Hz.

Mene zanima koja grafa moze dati dobar FPS da ne se ne zaribam u kupnji?

Gledao sve opcije, RTX 2060, 2070, 2080 (njuskalo).

Da cujem preporuke.. 2060 ili 2070 nove, ili ova 2080 polovna sa njuskala.

Trenutno je RX 580 4gb, ali ta se vec pati.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jande5217 kaže...

Pitanje: kupujem 2k monitor, 144Hz.

Mene zanima koja grafa moze dati dobar FPS da ne se ne zaribam u kupnji?

Gledao sve opcije, RTX 2060, 2070, 2080 (njuskalo).

Da cujem preporuke.. 2060 ili 2070 nove, ili ova 2080 polovna sa njuskala.

Trenutno je RX 580 4gb, ali ta se vec pati.. 

 2080 za tako visok framerate u imalo zahtijevnijoj igri. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

polovna 2080.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja ti imam 2k 144Hz monitor i rtx 2060. Sve igre koji nisu AAA gura debelo preko 144 FPS. Zahtjevniji naslovi su mi igrivi s barem 80+, a ko smanjiš detalje opet preko 100. Definitivno je rubna snaga i ne baš preporučljivo za budućnost, ali ja još nisam naišao na igru (doduše nisam igrao flight sim 2020) u kojoj sam imao probleme da mi pada ispod 60 FPS.

Što se preporuka tiče, ništa za sada nego čekati nove nvidije i radeone koji su iza ugla i obećavaju priličan rast.
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel igra ko Apex na 1080p 144fps i koju grafu imate?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Netko je pisao prije neki dan da je RTX serija propast i da je predsjednik Nvidie to sam rekao :) :) :)

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-gpus-gain-major-market-share-versus-amd-radeon-in-q2-2020/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
To uključuje laptope, zato je Intelov udio tako visok, a Radeonki skoro da ni nema u tom segmentu. Kad bi gledao samo PC omjer bi bio bliže 60:40 za Nvidiu.
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zbog korone su tek svi kupovali novi hardver:grafe,laptope itd...Da ubiju vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stavio si isti link kao 3 posta prije, daj prati razgovor 🤭

Ja sam se vodio podacima od Mindfactoryija, u Q1 je bilo 60:40
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Istina da je isti link, nisam dobro gledao, no fino kažu u linku upravo suprotno od onoga što si ti zaključio, pa nisi ni ti dobro gledao kad odgovaraš :)))

Inače, mindfactory je samo jedna trgovina, a ovdje se govori o svim isporukama grafičkih kartica. Znači što ima veze mindfactory kad je globalno odnos nvidia i amd desktop gpu 80 : 20
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da ja sam stavio taj link na prosloj stranici kao cinjenicu da su tvrdnje o RTX propasti potpuno pogresne....u biti je potpuno obrnuto i demonstracija da gameri ne zele jeftinije nego bolje. 

U Hr ekipa brije da svi zele grafe po 200eu.....not true. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uistinu jeste velik skok kada se pogleda sto sve donosi i jos je ludje da je Nvidia to sve imala vec 2018.

 

https://wccftech.com/directx-feature-level-12_2-detailed-microsoft-the-jump-from-12_1-is-huge/

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

rx 570,580...Proc če ti raditi na maximumu i obavezno više rama..

 

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

4 ili 8 gb-sve jedno..8 gb u nekim igrama nešto više fps-zanemarivo..

koristio i jednu i drugu razlike nisam vidio

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Bit ce na kraju 2080, iduci tjedan po nju..

RX 580 ide frendu, njegova GTX 1050 vec lagano kaska u najnovijim naslovima, a ima R5 1600AF, pa ce mu posluzit RXica...

Hvala na pomoci ovdje :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 19:41 (jande5217).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jande5217 kaže...

Bit ce na kraju 2080, iduci tjedan po nju..

 daj si još malo vremena, uskoro izlazi 3xxx serija u kojoj bi 3070 trebala biti dosta bolja od 2080, a cijena bi trebala biti oko 5.500 kuna kod nas

ove 2080 što gledam na njuški se kreću od 4.000-5.500 kuna, ako ništa drugo kad izađu 3070 ove bi trebale pojeftiniti

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stavio grafu opet u prodaju..pa mi se javio lik da mi daje nekoristenu gigabyte 1660super..koliko vidim slabija je od moje 1070ti..jedina prednost je to sto je nova

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ima garanciju uzmi odmah nije nesto previse slabija, a realno puno je novija to I jest najveca prednost. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima garanciju i sve..nije ni izvadjena iz kutije..jedino neznam.kroz godinu dana koliko bi dobio za nju ak bi htio nesto jace...njegova je model s tri venta kao i moja..neka oc verzija..gledao po netu..10-15 fps slabija u igrama i ima 6gb naspram mojih 8..moja jos ima jednu godinu gare...sve bi nekak htio da prdne da dobim novu...platio ju 4125 za to se dobra nova moze dobit..malo supcarski od mene ali hebi ga..jos mi nijedna ni prdnula tak da sumnjam da ce i ova

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja ne bi mjenjao za slabiju karticu. Pogotovo što tvoja ima još garanciju, a 1660 super nema ništa više nove tehnologije od tvoje. Uglavnom ideš na lošije.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako imas garanciju jos onda ne mijenjaj. Mislio sam da ti je 1070ti starija pa zato reko dobra ponuda dajes grafu bez garancije,za novu sa garancijom.

 

Ja sam neki dan ubo gtx 1660 super ( bulk ) za 168eura sa 2g garancije, nova, mislim da je cijena i vise nego dobra bila pa sam ju morao uzet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 19:20 (rocko9).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tak si ja nekaj razmisljam..da je neka 2060 onda ajde de..u rangu su i novija je...ovak je pusiona....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li se da  do 700 800 kn kupit graficka kartica koja ce moci pokrenut forzu 4 i ostale igre na ok podesavanjima i moze li neke preporuke da li mozda neko prodaje kakvu sa garancijom ili se mozda bolje isplati kupiti novu negdje vani u au ili nj posto idem dosta put van pa me zanima vase misljenje,pozz :D 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

polovna rx 580...

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok svima. Jel mi možete samo reć da li grafička kartica msi 5700xt odgovara na moju matičnu ploču (Gigabyte Z97X-gaming 5)? Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Odgovara svaka grafa koja je PCI Express, tako da odgovara. Agp slot se vise ne koristi i sve danasnje grafe su PCI E 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zahvaljujem na odgovoru.. sad sam u nekoj dvojbi ili trojbi pa ako moze glasanje 😬  Da li se ispalti uzet jednu od ove tri s obzirom da su skoro nove i imaju garanciju skoro 3 g, ili uzeti nesto drugo do 3000kn?

3 msi gaming x 5700xt
0 red devil 5700xt
7 sapphire nitro + 5700xt
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 8:10 (ivan7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Čekati, dati te pare za grafičku koja će najviše vrijediti 1500-2000kn za 2mj. po meni nema smisla.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uvijek je tako sa hardwerom, uvijek dolazi bolje,jače i skuplje i uvijek se nešto čeka, razumijem ako je kupnja kompa za rad, pa se s njom i zarađuje pa treba bolje/jače pa se čeka novije, ali ako je za gejmanje nebi tako razmišljao koliko će nešto vrijediti za 3mj ili 6mj.

Treba kupiti kad nešto trebaš i uživati u kupljenom, nezamarati se o vrijednosti kad si kupio već si izgubio i toga treba biti svjestan, kao i auto i bilo koja druga stvar.

I sam trebam GPU da nadogradim svoju RX 470 pa sam u nedoumici što uzeti, imam grafu i OK radi ali želim nešto bolje ali nebi dao prevelike novce(cca 350ojra kao neki max.) jer nema stvarne potrebe za igranje na FHD ili 2K rezoluciji kao max. premda bi se zadržao radije na FHD i nekom monitoru 144/165Hz. Znaći otprilike nešto tipa RX 5700/5700XT ili RTX2060 Super eventualno 2070 kao max. pa isto pratim njuškalo i forume glede kupnje nešto od toga.

Neda mi se čekati 3mj da dođe serija RTX 3060/70 ili nešto od AMD-a i baciti lovu nepotrebno, razumijem tko može i ima stvarnu potrebu i lovu da želi najbolje samo naprijed.

Mislim da će do kraja 9mj. biti lijepog izbora na njuškalu/forumima navedenih modela po OK cijenama pa će se naći nešto adekvatno za kupnju kome nije do one "tko ima jaču".

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 10:48 (Smille).
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice