Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 37.849
|
čitano: 3.864.431
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lol za kombinaciju monitora i hardware-a. Rade si kupi posten monitor, inace su ti proc i graficka totalno džabe.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan

Da razmisljao sam i o novom monitoru uskoro nabavio bi neki 2k monitor u svakom slucaju ali me zanima trenutno za grafičku kak bi ovaj i5 8600k drzao tipa 2070 super ili 3000 seriju ako najavljuju veliko poboljšanje u performansama.

11 godina
odjavljen
Pa biti ce veliko poboljsanje, sve ovisi koliko ti se da cekati. A dok cekas si uzmi monitor sa barem 144 hz. Proc ti je vise manje ok za taj rang graficke, to ne brini, samo nemoj da zavrsis na kombinaciji 8600k i grafa ranga 2070 super a na monitoru od 75 hz 1070p
9 godina
Vodič za odabir grafičke kartice

Razmisljam o novoj graficki i stvarno ne znam sta bi uzeo ako bi uzeo. Krenuo sam sa gtx 1660, pa onda presao na super verziju i za kraj dosao i na ''ti'' verziju. Amd sam totalno ignorirao. No sad pogledao 5600xt i vidio da gazi te kartice a cijena mu je tu negdje sa ''ti'' verzijom.

Jedino me muci potrosnja struje i dal mi je dobro napajanje za to. Trenutno imam 1050ti sa ryzen 1500x a napajanje mi je FSP Hyper 600w. Znam da je 600W dovoljno, samo dal je to dovoljno kvalitetno napajanje? I iskreno ne kuzim se skoro nista u racunanje potrosnje struje, al jel bi se tih otprilike 100W vise sta trosi ta kartica od 1050Ti osjetilo na racunu za struju? Pretpostavljam da je par kuna u pitanju al eto, nemam pojma

0 0 hvala 0
9 godina

edit..krivo

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 11:41 (danijel00).
10 godina

Bit češ dobar sa fsp-om, solidna su im napajanja. Blue storm 2 mi je zadnje koje sam imao od fortrona i nikad problema. 

A i 600W će biti dosta. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
danijel00 kaže...

Razmisljam o novoj graficki i stvarno ne znam sta bi uzeo ako bi uzeo. Krenuo sam sa gtx 1660, pa onda presao na super verziju i za kraj dosao i na ''ti'' verziju. Amd sam totalno ignorirao. No sad pogledao 5600xt i vidio da gazi te kartice a cijena mu je tu negdje sa ''ti'' verzijom.

Jedino me muci potrosnja struje i dal mi je dobro napajanje za to. Trenutno imam 1050ti sa ryzen 1500x a napajanje mi je FSP Hyper 600w. Znam da je 600W dovoljno, samo dal je to dovoljno kvalitetno napajanje? I iskreno ne kuzim se skoro nista u racunanje potrosnje struje, al jel bi se tih otprilike 100W vise sta trosi ta kartica od 1050Ti osjetilo na racunu za struju? Pretpostavljam da je par kuna u pitanju al eto, nemam pojma

TI se ne isplati pored Super jer Super je cijenom blize obicnoj 1660 a po performansama jako blizu skupljoj TI.

Sto se 5600xt tice nije ni ona neki potrosac, trosi oko 150w sto je samo 20-30w vise od 1660 super modela.

Hyper 600 je dosta da izgura bilo koju od tih kartica a skok naspram 1050ti ce biti osjetan.

Osobno bih isao na sapphire pulse rx5600xt ako imas love.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 14:32 (ibme74).
2 godine

ma super 1660 je bolja kupnja od TI 128 piplines više ima TI ali memory bandwith je veći kod super 336/288 gb/s

7 godina

Manje bitno, gledaju se rezultati u igrama a tu je Super jako blizu TI, jednostavno po meni se TI uopce vise ne isplati osim ako ne srezu cijenu da bude jako blizu Super varijanti

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 16:56 (ibme74).
7 godina
dejo74 kaže...

ma super 1660 je bolja kupnja od TI 128 piplines više ima TI ali memory bandwith je veći kod super 336/288 gb/s

Ti se isplati jedino da se uzme za cijenu koju sam ju ja uzeo, a to je 1000kn 

9 godina

Znaci najbolje da Ti izbacim iz opcije. Vidjet cu dal cu ic na najjeftiniju opciju sa 1660 ili ostale dvije. A hoce li bit kakvog bottlenecka izmedju 1500x i 5600xt? 

0 0 hvala 0
7 godina
danijel00 kaže...

Znaci najbolje da Ti izbacim iz opcije. Vidjet cu dal cu ic na najjeftiniju opciju sa 1660 ili ostale dvije. A hoce li bit kakvog bottlenecka izmedju 1500x i 5600xt? 

Najbolje da.

Opet, gledaj samo 1660 Super, znaci niti obicnu 1660 niti 1660Ti. 1660 Super ima tu nekakvu najbolju sredinu, i dobar model vec ima od 2065kn ( Palit Gaming Pro ). Opet ako gledas 5600 XT onda imas za 2150kn Challengera (trebao bi bit dobar sto se tice novijeg biosa jer vidim da daje boost na 1750, tj. u realnosti trunku manje sto je razina ovih skupljih modela), bottlenecka nebi trebalo bit nit sa jednom osim ako igras bas neku neoptimiziranu igru.

9 godina

Imam jos jedno pitanje koje ne znam dal je povezano s ovom temom. Ponekad mi racunalo zna radit smetnje na tv-u u prostoriji ispod(iako rijeđe od kad je antena na krovu). To se nekako najvise događa npr dok se igra football manager, ponekad i samo gledanjem youtubea. Kod zahtjevnijih igri bas i ne toliko. Dal bi jaca graficka mogla vise smetnji proizvodit ili je nest drugo u pitanju?

0 0 hvala 0
11 godina

Pozdrav svima, zamolio bih vas za preporuku graficke kartice do nekih 2500 kn za gaming. Zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Moze bit i polovno ali da ima garanciju. 1080p. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
ivan7 kaže...

RX 5600 XT.

12 godina
neaktivan
ivan7 kaže...

Prodam ti ja svoju 5700XT nitro za 3000. Stara 6-7 mjeseci

Freak Show Inc.
11 godina
odjavljen
Friday kaže...
ivan7 kaže...

Prodam ti ja svoju 5700XT nitro za 3000. Stara 6-7 mjeseci

Šta se uzima, ampere ili big navi

12 godina
neaktivan
Jakovp kaže...

Ma nema igranja do jeseni a glupo mi da stoji...

Freak Show Inc.
10 godina
Friday kaže...

Ryzen 3900x nema integrirani GPU, kaj koristiš sada umjesto RX5700XT? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
odjavljen
Friday kaže...
Jakovp kaže...

To je uvijek tužno za čuti... F

12 godina
neaktivan
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Ryzen 3900x nema integrirani GPU, kaj koristiš sada umjesto RX5700XT? 

Ma gledam da stavim neku malu pasivku samo da daje izlaz (iako mi izlaz ni ne treba jer ce sve biti remotely)

Freak Show Inc.
11 godina

Isplati li se ovo uzet? https://www.futura-it.hr/graficka-kartica-asus-strix-rx5700-o8g-gaming/0902493/product/

ili uzet rtx 2060 super? znam da prelazi navedenu sumu ali eto, znate kako je to. Hoce li navedena kofa u opisu moc to sve gurat kako spada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

uzmi slobodno, ne vidim zašto bi nadoplaćivao za karticu istog ranga osim ako nemaš fetiš na "tabore" 

12 godina

Ja si upiknuo danas Gtx 1650 super Pegasus za 1400kn i ta mala beštija me oduševila...probao par igara danas i u FHD to čudo bez problema drži 60+ fps-a na visokim postavkama, reko idem iz zezancije 1440p probat kad vidi malog vraga gura i to, probao NFS Heat na high i dobijem sasvim igrivih 50 fps-a, ne dropa ispod 40, Re 2 1440p High detalji oko 50-60 fps-a...i najveće iznenađenje od svega Forza Horizon 4 u 4k rezi na High 40-50 fps-a,iako je Forza jedna od najoptimiziranijih igara, no 4k na low budget grafi mi je nezamislivo bilo dok nisam svojim očima vidio. Znači morao sam to podjeliti s nekim jednostavno jer ne mogu vjerovati da nešto u tom cjenovnom rangu može dati takve rezultate, a da ne spominjem smiješnih 62 stupnja prilikom gaminga i potrošnju, znači totalni no brainer ispod 1500kn za one koji vole nešto odigrati. Pogledao malo bencheve po netu i vidim da šije čak rx 580 i gtx 1060 koje se po njuškalu prodaju i dan danas za oko 1000 kn što je van svakog zdravog razuma, pogotovo pored ovako nečega. Ako se mene pita igranje na kompu nikada nije bilo jeftinije, za 4000 kn se može složiti konfa koja sve jede u FHD, vjerojatno je to priprema za 4k standard koji će doći sa novim konzolama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 0:34 (lobotomac90).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
lobotomac90 kaže...

Ja si upiknuo danas Gtx 1650 super Pegasus za 1400kn i ta mala beštija me oduševila...probao par igara danas i u FHD to čudo bez problema drži 60+ fps-a na visokim postavkama, reko idem iz zezancije 1440p probat kad vidi malog vraga gura i to, probao NFS Heat na high i dobijem sasvim igrivih 50 fps-a, ne dropa ispod 40, Re 2 1440p High detalji oko 50-60 fps-a...i najveće iznenađenje od svega Forza Horizon 4 u 4k rezi na High 40-50 fps-a,iako je Forza jedna od najoptimiziranijih igara, no 4k na low budget grafi mi je nezamislivo bilo dok nisam svojim očima vidio. Znači morao sam to podjeliti s nekim jednostavno jer ne mogu vjerovati da nešto u tom cjenovnom rangu može dati takve rezultate, a da ne spominjem smiješnih 62 stupnja prilikom gaminga i potrošnju, znači totalni no brainer ispod 1500kn za one koji vole nešto odigrati. Pogledao malo bencheve po netu i vidim da šije čak rx 580 i gtx 1060 koje se po njuškalu prodaju i dan danas za oko 1000 kn što je van svakog zdravog razuma, pogotovo pored ovako nečega. Ako se mene pita igranje na kompu nikada nije bilo jeftinije, za 4000 kn se može složiti konfa koja sve jede u FHD, vjerojatno je to priprema za 4k standard koji će doći sa novim konzolama.

Sve 5, i ja sam uzeo 1650S za itx build, ali problem je što te performanse za tu cijenu imamo već više od 3 godine.

Viši rang je napredovao po PtP, ali ovaj niži bome nije od izlaska rx470 i rx480.

12 godina
Jakovp kaže...
lobotomac90 kaže...

Sve 5, i ja sam uzeo 1650S za itx build, ali problem je što te performanse za tu cijenu imamo već više od 3 godine.

Viši rang je napredovao po PtP, ali ovaj niži bome nije od izlaska rx470 i rx480.

Iskreno ne sjećam se kakve su cijene bile rx 470/80 kada su izašle, ali znam da su se još prije godinu dana rx 580 i gtx 1060 u trgovinama prodavale za 2000kn+ pa po tome gledam. Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn pa na više. Sve u svemu ugodno sam se iznenadio sa ovom supericom jer sam ju uzeo za i3 9100f za svakodnevno korištenje računala i tu i tamo da odigram nešto ako mi dođe ,a vidio da se može pristojno naigrati s njom. Žalosno je kako se uopće kreću cijene komponenti, jer realno nije ni 1400 kn malo za naše pojmove, ali ispadne sića kada se uspoređuje sa grafama od 3000 kn pa nadalje koje spadaju u neki srednji rang. Zato sam i odlučio preći na PS 4, optimistično prodam 1660Ti i i5 9400f koje sam tada imao, ubacim proc s integrušom za 500kn i reko odsad komp služi za osnovno, ali hebiga jače je od mene pa sam morao opet iz šupljeg u prazno 

7 godina
lobotomac90 kaže...

Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

12 godina
ibme74 kaže...
lobotomac90 kaže...

Što je najgore od svega i danas ima rx 580 po dućanima od 1600 kn 

Da, ali ta RX580 od 1.600kn ima duplo više VRAM-a nego gtx1650s

Pa dobro, ali nije video memorija presudna što se tiče jačine grafičke. Imam gtx 760 sa 4 gb VRAM, a nije ni blizu niti jedne nove grafe sa toliko video memorije. Poanta je da su rx 580 bile precijenjene zbog majninga, i još uvijek drže cijenu,a nisu baš neke grafe za današnje pojmove, realno nove u trgovini da se prodaju za 1200kn bilo bi ok, a ti po toj cijeni imaš još optimista na njuškalu koji su uvjereni ta da grafa toliko vrijedi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 8:27 (lobotomac90).
7 godina

...delete dupli post...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 8:44 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice