Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.567
|
čitano: 5.574.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

A što se tiče tog kupusa od kablova i grafe, za pocetak barem taj kabel koji ide u grafu gurni kroz otvor koji ti je odmah iznad napajanja, provuci ga od iza i imas otvor u sredini kroz koji provučeš i spojiš u grafu, na taj način će ti kabel biti zategnut i držat će ti grafu sa te strane.

 

Kaj je najbolje kabl je išao iza ali se vraćao ispod grafe, sad sam provukao iznad. Budem malo uredio uskoro.

Malo mi se čini da se puno grije 6650, mislim da ću 6600. I tako ne igram ništa zahtjevno..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ma kakva RTX4060, ona a i RTX4060Ti 8GB epic fail vec po izlasku.

JBT pa moja gtx1080 iz 2017. ima 8G.

 

Oni nisu normalni.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 8:41 (metallic).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

R3nchi ajde javi dojmove o svojoj rx7900.Serija rx 7xxx od početaka do sada ima problema. Gdje god gledam samo problemi tako bilo bi dobro da raportiraš kako ti radi.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...

R3nchi ajde javi dojmove o svojoj rx7900.Serija rx 7xxx od početaka do sada ima problema. Gdje god gledam samo problemi tako bilo bi dobro da raportiraš kako ti radi.

koji problemi tocno?

 

osim onog starog, bordless window problema koji je prisutan vec godinama, nemam nikakvih problema na 7900 XT

 

cini mi se da su uglavnom problemi vezani za 7900 XTX modele

 

nije da bi sad isao testirati probleme koje ces nabrojati, da mi se ne pojave slucajno , samo me zanima

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Driveri pucaju, frame droping, zamrzavanje slike, puno potrošnje u mirovanju.Xtx uglavnom da. Jedan kolega ovde također sastavio sve novo sa XTX i driveri izbacuju iz igri.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
@dery hocu naravno..
vec me lagano peglaju zivci jer je poslana u pon u 6:30 a po dhl jos stoji u De.. A vec je trebala bit u mojim rukama po dosadašnjim iskustvima..

Jako sam vago 4070ti vs 7900xt al nemogu tih 12gb vrama progutat, al ni power consuption 7900xt također.. Nadam se da ce me posrat dobar model,jer lik na njuskalu prodaje 4070ti za 770e i nije mi jasno zašto ju nitko nece a Ima instar.garanciju ..

@x3m kojeg bordless win problema?
nepamtim da sam to imo na 6800
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2023 18:27 (R3nchi).
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
da li su isti problemi s serijom 6000 s driverima ko i na 7000?

trazim graficku za gaming na 3440x1440, 75 hz, do cca 500 eur, neki minimum mi je tu 6700 ili 6750 xt, po amazon.de ih ima za 400 eur (+10 dostava, +6% pdv jos)

ima smisla uzimati neku skuplju verziju ili najjeftinije xtx ili asus dual? ili mozda koja nvidia?
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Driveri na RX 6800 rade bolje nego kod nvidije, nema cpu DX 12 overheada i sve igre koje sam probao i igrao rade kako treba.

Moj PC  
4 2 hvala 2
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Driveri na RX 6800 rade bolje nego kod nvidije, nema cpu DX 12 overheada i sve igre koje sam probao i igrao rade kako treba.

Ooo pa ti si se prebacio na amd. Ništa ne govoriš samo se prešaltaš. Ja sam ostao na driveru 22.10.2 koji je naj za ovu seriju.Poslije su svašta drobili jer je došla serija 7xxx. 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nemam pojma za stare drivere, ja sam na zadnjima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imam RX6700 nikad nikakvih problema sa driverima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 13:28 (ibme74).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...


@x3m kojeg bordless win problema?
nepamtim da sam to imo na 6800

kada igras igre u windowed modu, onda ti steka video u chromium browserima i u media playerima, pa ako ne ugasis dode do smrzavanja ili rusenja sistema

 

a vidim da sa novim driverima jos nisu popravili ovo, sto mi je bitno:

 

    • High idle power has situationally been observed when using select high-resolution and high refresh rate displays on Radeon™ RX 7000 series GPUs.
    • Application crash or driver timeout may be observed during playback of AV1 video content using DaVinci Resolve™ Studio.

 

bar su rjesili fan stop, to za sada radi kak treba konacno 

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pankreas kaže...
da li su isti problemi s serijom 6000 s driverima ko i na 7000?

trazim graficku za gaming na 3440x1440, 75 hz, do cca 500 eur, neki minimum mi je tu 6700 ili 6750 xt, po amazon.de ih ima za 400 eur (+10 dostava, +6% pdv jos)

ima smisla uzimati neku skuplju verziju ili najjeftinije xtx ili asus dual? ili mozda koja nvidia?

 Imam RX 6700 XT i super radi. Nema nikakvih problema. 

7 godina
offline
molim vas za preporuku graficke kartice

lp. nedavno sam doso na more (otok Pag) i krepala mi graficka, ne razumijem se bas dobro u graficke pa ako bi mi mogli savjetovat koju grafu i u kojem ducanu da kupim, predpostavljam da cu morat narucit dostavom iz Zadra to je najblize... imam maticnu B550 pro-vdh i ryzen 5 5600x cpu
budget za gpu 200-300 eura (netreba mi neka prejaka grafa, igram starije igre...)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
6600 i igras sve.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: molim vas za preporuku graficke kartice
bam123 kaže...

lp. nedavno sam doso na more (otok Pag) i krepala mi graficka, ne razumijem se bas dobro u graficke pa ako bi mi mogli savjetovat koju grafu i u kojem ducanu da kupim, predpostavljam da cu morat narucit dostavom iz Zadra to je najblize... imam maticnu B550 pro-vdh i ryzen 5 5600x cpu
budget za gpu 200-300 eura (netreba mi neka prejaka grafa, igram starije igre...)

 

Za budget od 300€ ovo je top grafa, nema bolje novo iz dućana.

 

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-asus-radeon-rx-6650xt-dual-oc-8gb-gddr6-010503098?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Tigar Krezumica
7 godina
offline
Re: molim vas za preporuku graficke kartice

hmm jel to ide na moju maticnu DDR6? also mislio sam mozda nvidia neku uzet, imo sam vec dvije amd kartice pa mi se povremeno nije htio upalit komp, to me dosta nerviralo.. (RX 460 i 570)
ty!

 

15 godina
offline
Re: molim vas za preporuku graficke kartice
bam123 kaže...

hmm jel to ide na moju maticnu DDR6? also mislio sam mozda nvidia neku uzet, imo sam vec dvije amd kartice pa mi se povremeno nije htio upalit komp, to me dosta nerviralo.. (RX 460 i 570)
ty!

 

 Dakako da je kompatibilna sa tvojom MBO i CPU kombinacijom.

Ne znam koju (novu iz dućana) nVidia karticu možeš kupiti u okviru budgeta od 300€.

Čak i RTX 3050 koja je totalni promašaj od GPU košta više od toga.

Jedino ako bi ti odgovarala kakva GTX 1660 Ti ili Super, one se mogu pronaći u okviru zadanog budgeta,

ali to nema smisla uzimati pored dosta jače RX 6650xt.

Tigar Krezumica
7 godina
offline
Re: molim vas za preporuku graficke kartice

aha ok onda, hvala puno na odgovoru!

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
@X3M

jbga nikad u zivotu nisam igrao igrice/igre u window modu,pa stvarno me znam za taj problem..

Mene bi jedino ovo moglo hebb..
High idle power has situationally been observed when using select high-resolution and high refresh rate displays on Radeon™ RX 7000 series GPUs...

imam della na 166mhz.

btw. stigla danas grafa.. Nije Nesto teska kutija .
R33mba#2892
12 mjeseci
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
@X3M

jbga nikad u zivotu nisam igrao igrice/igre u window modu,pa stvarno me znam za taj problem..

Mene bi jedino ovo moglo hebb..
High idle power has situationally been observed when using select high-resolution and high refresh rate displays on Radeon™ RX 7000 series GPUs...

imam della na 166mhz.

btw. stigla danas grafa.. Nije Nesto teska kutija .

 Mislim da je to samo u slučaju ako su monitori različitih refresh ratea.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PlayPetepp kaže...

 Mislim da je to samo u slučaju ako su monitori različitih refresh ratea.

 ima takvih slučajeva puno, ljudi ostave stariji monitor kao pomoćni i onda dolazi do problema s vramom

i očito je problem višegodišnji, ne samo sa radeonkama, ali je nevidija izgleda riješila problem, amd nikako da to riješi

 

(1) How I fixed high idle power consumption with my 7000 series GPU : Amd (reddit.com)

12 mjeseci
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
PlayPetepp kaže...

 Mislim da je to samo u slučaju ako su monitori različitih refresh ratea.

 ima takvih slučajeva puno, ljudi ostave stariji monitor kao pomoćni i onda dolazi do problema s vramom

i očito je problem višegodišnji, ne samo sa radeonkama, ali je nevidija izgleda riješila problem, amd nikako da to riješi

 

(1) How I fixed high idle power consumption with my 7000 series GPU : Amd (reddit.com)

 Lik ima isti setup ko i ja samo što moja kartica nije 7xxx i troši oko 18w na desktopu uz overclockan vram.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da, uz određene kompromise
12 mjeseci
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Da, uz određene kompromise

 Hm, ne. Bez kompromisa. Ovo je dok se prikazuju 2 videa i pišem ovaj post. Ali to ionako nema veze jer gospon ima drugu karticu.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Što nisu na redditu rekli da je rješenje u ograničavanju frekve monitora, sa 144 na 120 i slično?
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rješenje je da se Hz smanje samo za 1-2Hz, znaci ako imad 144Hz ograniciti ga na 142-143Hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kod mene spojena dva onitora i potrošnja u mirovanju 275W i kaplje smola iz grafičke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sa Gigabyte 6800XT Gaming OC 16G isto bez problema, idle je 5-20W, full load malo ispod 250W (undervolt na 1030mV, core 2490MHz, mem 2100MHz).

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2023 11:43 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.

 

Bacio oko malo na grafičke...

Imam GTX 1660... I sad gledam..

Novi Radeon 7600 8gb  za 310€

ili rabljeni 3060ti sa upitnom garancijom i prošlošću..

ili nova RTX 3060 za 310e sa 12gb.

 

Mišljenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice