Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.527
|
čitano: 5.568.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako možeš dobit RX 6800 XT za 350 eura onda je to to. Definitivno najjača i najbolja grafa za taj novac. 

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
josip0605 kaže...

Gledam polovnu, nove su mi preskupe, a ovo sto se tice cijena imam frenda u njemackoj, pa se da naci cak i rx 6800 xt za 350 €, a koliko sam vidio kazu da ce biti ili vec je problem sto rtx 3070 ti ima malo RAM-a, mislim da cu pokusat s radeonkom, a sto konkretno gubim bez dlss-a ?

 Zanemari DLSS, 6800XT je jača u sirovim preformansama od 3070TI i ima duplo više VRAMa pa ne ovisiš o lijenosti programera koji rade portove i strepiš kako će ti raditi na usranih 8GB VRAMa.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma šta govoriš gluparije kakvi palci kurzi radeoni fuj to.

kradem mine iz minskog polja
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...

Ma šta govoriš gluparije kakvi palci kurzi radeoni fuj to.

 Moram se rješiti ove 3070TI, ima malo VRAMa, ljudi ce pomisliti da imam i mali k

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Ako možeš dobit RX 6800 XT za 350 eura onda je to to. Definitivno najjača i najbolja grafa za taj novac. 

 Kao vlasnik iste na 1440p, potpisujem.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...

Kod nas je polovno definitivno najbolje uzeti nesto od rtx 3070 ili 3070ti modela jer je ponuda ogromna znaci prek 100+ kartica. 

 

Pa normalno da ih ima kad ih se svi žele riješiti 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupuj kupuj more you buy more you save. Ne prodavat, kupuj nevidiju slušajte barbu kožnjaka bit će ko platina vrijedno.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, trenutno imam rx 570 8GB, zanima me da li bi  ASR RX6600 Challenger D 8G bio dobar upgrade?

 

cijena joj je 190€ novoj s garancijom 2 godine.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Odličan, bolje je pitanje koji CPU imas?

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, svakako bi ti bio super upgrade.  Nemaš ostale specifikacije, ali za 1080p recimo ti je ta grafa dobra i ogroman boost sa RX 570.

3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.

 

Dobio sam ok ponudu za 6700 xt QICK 319, ali me zanima slijedeće.

Grafička je 323 mm, a moje kućište u specifikacijama ima podršku za grafičku do 320 mm. Radi se o Shadow se-2 kućištu.

 

Malo sam pitao ljude i neki kažu da nema šanse, da je tih 3 mm previše. Neki su mi rekli da odrežem tih 3 mm s grafičke, što mi baš i nije privlačno.

 

Kad sam pogledao kućište vidio sam da ako pomaknem prednji ventilator prema gore (sad je na dnu prednje strane) tehnički bi imao 326 mm prostora.

All ne znam koliko to znači za cijelo kućište, da li mogu biti neki problemi ako je sve na knap. 

 

Prvi put se susrećem s ovim problemom pa ako netko ima savjet kakav. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Prilagođavaj kućište, pa i malo reži ili pobrusi, ako stvarno ne ide drugačije, ali nikako to nemoj raditi grafičkoj. Iz razloga što je nova i ako se dogodi da treba na servis, neće ti priznati jamstvo jer će se vidjeti oštećenja na plastici ili hladnjaku grafičke.

 

A pomicanje ventilatora u kućištu je dobar smjer u rješavanju problema preduge grafičke. Ipak, možeš ići na sigurno i uzeti grafičku za 3 mm kraću.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo za rezanje grafe sam prvi puta čuo, a svašta sam čuo , tako da to zaboravi. A sad, za ovo drugo. Ako stane, onda je sve 5 a potencijalno može biti nezgodno to što će ti ograničiti air flow. No to ovisi o komplet kućištu, kakav je dizajn, kako su ti postavljeni ventilatori, koliko ih ima, koje ostale komponente imaš i tako dalje. Ukoliko ti limitiran air flow krene raditi poteškoće, u smislu da primjećuješ povećane temperature ili buku, skini bočnu stranicu kućišta i job done.  Naravno, ukoliko ti to nije problematično radi estetike ili nečeg drugog.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

To kuciste je ionako "zatvorenijeg" dizajna i nema bas neki ekstra airflow tako da micanje tog jednog ventilatora nece znaciti neke ekstremne promjene u temperaturi. Jedini usis zraka koji to kućište ima je na dnu prednje stranice pa je najbitnije da skroz donji vent ostane gdje i je a drugi koji je u visini grafe prebaci negdje drugdje ako imas slobodno mjesto za vent ako nemas onda van.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2023 16:08 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sa rx570 na 6600 je skok ogroman....

Iako se deklarira kao 1080p kartica, igrat ces vecinom na 1440p pa gledaj da ti ostale komponente (cpu) to mogu pratiti.

Ok, neces najnovije naslove, ali vecinu hoces. Bez rt naravno.

Bas odigrao re8 dlc i re4 remake, sve max, 1440p, ugodnih 90tak fps....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Odličan, bolje je pitanje koji CPU imas?

 CPU je ryzen 5 1600,  hoće li stvarati botlleneck velik?

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Neće, ali za išta jače od toga bi trebao mijenjati i procesor. Jedino da imaš 4K monitor i/ili ciljaš na oko 60 fps-a, onda bi taj procesor bio dovoljan.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Bit ce BN u CPU intensive igrama ali opet ces vidjeti veliki pomaka naspram RX570.

Kad budes mogao ubodi r5 3600 (imas ih za bagatelu cak i nove oko 80€) ili jos bolje r5 5600.

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
vax kaže...

Pozdrav, trenutno imam rx 570 8GB, zanima me da li bi  ASR RX6600 Challenger D 8G bio dobar upgrade?

 

cijena joj je 190€ novoj s garancijom 2 godine.

 

Gdje ima za 190€?

Jel to trenutno best-buy kartica? Naime moja RX470 odlazi polako vječna lovišta, disejbla se u sistemu, nema signala... pa bi trebao zamjenu tak nešto do 2k kn. I510400F.

 

Btw kako učvrščujete te kartice? Nisam našao nikakav nosač pa sam improvizirao..

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema potrebe učvrščivat večinu kartica jer ih slot plus šarafi na kučištu dovoljno dobro drže. Problem se javlja samo kod večih i težih kartica tipa 3090, 4090 za koje je dobra ideja imat "nosač" ali takvih plastičnih se dobije po internetima za siću.

 

Samo mali tip - ajde majke ti očisti tu prašinu, boli me gledat to 

 

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
simsis kaže...
vax kaže...

Pozdrav, trenutno imam rx 570 8GB, zanima me da li bi  ASR RX6600 Challenger D 8G bio dobar upgrade?

 

cijena joj je 190€ novoj s garancijom 2 godine.

 

Gdje ima za 190€?

Jel to trenutno best-buy kartica? Naime moja RX470 odlazi polako vječna lovišta, disejbla se u sistemu, nema signala... pa bi trebao zamjenu tak nešto do 2k kn. I510400F.

 

Btw kako učvrščujete te kartice? Nisam našao nikakav nosač pa sam improvizirao..

 Preko firme direkt od dobavljača.

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

Nema potrebe učvrščivat večinu kartica jer ih slot plus šarafi na kučištu dovoljno dobro drže. Problem se javlja samo kod večih i težih kartica tipa 3090, 4090 za koje je dobra ideja imat "nosač" ali takvih plastičnih se dobije po internetima za siću.

 

Samo mali tip - ajde majke ti očisti tu prašinu, boli me gledat to 

 

 

A klimatalo se, bojao sam se da će gubiti kontakt.

 

Bez blica izgleda dobro, ovako je katastrofa.. sad ide prašina dolje 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
simsis kaže...
vax kaže...

Pozdrav, trenutno imam rx 570 8GB, zanima me da li bi  ASR RX6600 Challenger D 8G bio dobar upgrade?

 

cijena joj je 190€ novoj s garancijom 2 godine.

 

Jel to trenutno best-buy kartica? Naime moja RX470 odlazi polako vječna lovišta, disejbla se u sistemu, nema signala... pa bi trebao zamjenu tak nešto do 2k kn. I510400F.

Ovo

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice?q=6650

 

A što se tiče tog kupusa od kablova i grafe, za pocetak barem taj kabel koji ide u grafu gurni kroz otvor koji ti je odmah iznad napajanja, provuci ga od iza i imas otvor u sredini kroz koji provučeš i spojiš u grafu, na taj način će ti kabel biti zategnut i držat će ti grafu sa te strane.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 11:08 (ibme74).
4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

Bas pratim u zadnje vrijeme i skoro svakodnevno padaju cijene i sad se to vec cini pristojno s obzirom na to da su do nedavno bile skoro pa duplo.

 

Iako me vjerno sluzila ova moja RX 480 8GB gledam lagano da ju zamijenim jedino razmisljam mozda jos pricekat kojih mjesec dana da izadje 4060 pa vidjet na sta to lici a dotad mozda i jos nesto padnu ostale.

 

Iskreno i ovako mi se cini sada solidno npr nova 3060ti za ispod 3k (LINK) iako znam da sada svi vicu da je 8GB premalo.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma kakva RTX4060, ona a i RTX4060Ti 8GB epic fail vec po izlasku.

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ma kakva RTX4060, ona a i RTX4060Ti 8GB epic fail vec po izlasku.

 

Nemam ni ja velika ocekivanja al ono gledam tu je iza ugla pa ak vec imam ovu 7 god mogu pricekat jos mjesec dana.

 

Ak nista drugo i 4060ti kakva god da je je pogurala ostatak dolje (npr 3060ti nekih 500kn otkad je izasla) pa tak mozda i ova pogotovo npr 7600 koja nema sto trazit 500kn skuplja od 6650XT.

 

Na kraju s obzirom koliko cesto mijenjam graficke mozda RX 6800 za 4k kn bi jos bilo najsretnije na duge staze al ipak mi je to malo previse jos uvijek.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan0S kaže...

 

Bas pratim u zadnje vrijeme i skoro svakodnevno padaju cijene i sad se to vec cini pristojno s obzirom na to da su do nedavno bile skoro pa duplo.

 

Iako me vjerno sluzila ova moja RX 480 8GB gledam lagano da ju zamijenim jedino razmisljam mozda jos pricekat kojih mjesec dana da izadje 4060 pa vidjet na sta to lici a dotad mozda i jos nesto padnu ostale.

 

Iskreno i ovako mi se cini sada solidno npr nova 3060ti za ispod 3k (LINK) iako znam da sada svi vicu da je 8GB premalo.

 Ta rtx3060ti je najbolja u toj klasi i cijena je naj.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zavisi koje trziste gledas. Za 400 eura se uzima 6700XT na Amazon.de sa navodno 10 eura dostavom u HR..

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 uvijek naše 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
po meni je idiotizam kupovat gpu kod nas ..Ako imas ikog u de
ili jos bolje ako neko ima doo ili jdoo
samo nbb
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 16:45 (R3nchi).
Moj PC  
1 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice