Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.596
|
čitano: 5.577.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ekipa,  kompić ima budget od 800-1000hrk i htjeo bi zamjenit svoju staru rx470 grafu, proc je r5 1600af. 

Cisto me zanima sto da gleda, rx 580 ili tako nesto?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 0:26 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 580 je vrlo, vrlo slab napredak. Nema smisla prelaziti na nju. Neka uštedi još 1000 kn, ako može. GTX 1660 Super (običnih i Ti više i nema, imam dojam), RTX 2060 obična i Super, 2070 i 3060, RX 5600 XT i 5700/XT, RX 6600/XT i 6650 XT. Te kartice su prikladne za taj sada već slabiji procesor. Novo ili polovno. Uglavnom, za što nižu cijenu, jasno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 21:46 (Izzy).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dal itko od vasd ima ovaj drzac za graficku, dal mislite da je to potrebno ili ne ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imam ja. I moja grafička nije nešto posebno teška i duga, ali stavio sam. Negdje 1.5 godinu sam koristio grafičku bez toga, pa sam onda preko ebaya naručio. Mislim da me izašlo 50-tak kn. Crne je boje i slaže mi se uz sve druge komponente.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...

Dal itko od vasd ima ovaj drzac za graficku, dal mislite da je to potrebno ili ne ?

Ako se ne varam sve grafe za koje preporučaju drzac imaju jedan u kutiji kad kupiš grafu tako da ga je bolje iskoristiti nego riskirati.

:)
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Luka21 kaže...

Ako se ne varam sve grafe za koje preporučaju drzac imaju jedan u kutiji kad kupiš grafu tako da ga je bolje iskoristiti nego riskirati.

 Uz moju nije došao u pakiranju.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sigurno da je bolje to iskoristiti. Ipak, grafička će vjerojatno skoro svakome od nas biti par godina (2-3) u računalu, a nekima i duže. S vremenom se počne kriviti i napinjati. Tim više ako ima masivnije hlađenje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...
Luka21 kaže...

Ako se ne varam sve grafe za koje preporučaju drzac imaju jedan u kutiji kad kupiš grafu tako da ga je bolje iskoristiti nego riskirati.

 Uz moju nije došao u pakiranju.

 Vidi ako je preporučen za tvoju grafu ili ne ako je bolje uzeti nego riskirati i imati problem kasnije.

:)
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može li mi neko preporučiti kojeg proizvođača odaberem za RTX 2060, imam u ponudi

Gigabyte RTX 2060 Windforce OC 12GB Rev 1.0 ili

Gigabyte RTX 2060 D6 6G Rev 2.0

 

Ima li neko ove grafičke, kakve su gigabytove RTX??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

koliko para ti misliš dati za te grafe?

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

koliko para ti misliš dati za te grafe?

 Gledam malo korištene do 300 Eura, svakako predloži ak imaš nešto

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nekako mi puno davat 300 eura za obicnu 2060. Radije nesto polovno ako je bas zelja nvidia, inace radije rx 6600, ili 6600xt na akcijama
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovu moju imam od svibnja 2020. i zadovoljan sam. Mane bi bile: u početku prisutan tzv. "coil whine", "fan rattling" (čuje se kao da zapinje od plastiku pri nižim brzinama samo) i hlađenje nije nešto, ali je dovoljno. Ima samo dvije toplovodne cijevi i ljeti se GPU grije do 86°C, ventilatori na max., ali nisu nešto bučni.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Artem kaže...
ibme74 kaže...

koliko para ti misliš dati za te grafe?

 Gledam malo korištene do 300 Eura, svakako predloži ak imaš nešto

 

Za 300€ imaš nove RX6600 koje su rang RTX3060

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izzy kaže...

Ovu moju imam od svibnja 2020. i zadovoljan sam. Mane bi bile: u početku prisutan tzv. "coil whine", "fan rattling" (čuje se kao da zapinje od plastiku pri nižim brzinama samo) i hlađenje nije nešto, ali je dovoljno. Ima samo dvije toplovodne cijevi i ljeti se GPU grije do 86°C, ventilatori na max., ali nisu nešto bučni.

 

Jesi probao undervoltat grafu? Tako možeš lijepo skiuo potrošnju a time i zagrijavanje.

Ja sam na RX6700 sa undervoltom skinuo nekih 30-40w potrošnje i 10c sa default fan curveom koji je dosta "pasivan", sad sa još malo tweakanja fan curvea temp ne ide preko 60c i 100w u FC6 na max postavkama.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A čuo sam za taj "rattling" i to je prestal, koji je to revision, je li u rev 2 išta bolje?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Artem kaže...
ibme74 kaže...

koliko para ti misliš dati za te grafe?

 Gledam malo korištene do 300 Eura, svakako predloži ak imaš nešto

 Jučer tu na forumu prodana 3060 za 2100 kn i lik ju je spuštao sa 2600 i otišla za 2100.

Stara 1 godinu.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Artem kaže...
ibme74 kaže...

koliko para ti misliš dati za te grafe?

 Gledam malo korištene do 300 Eura, svakako predloži ak imaš nešto

 

Za 300€ imaš nove RX6600 koje su rang RTX3060

 Nekako sam više fan Nvidia, samo eto ne znam kakva su iskustva sa Gigibyte mislim da je oke grafička ali eto.


 

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio novi procesor i matičnu, e sad tražim polovnu grafičku do 1000 kn i zanima me ima li što jače od 

GeForce GTX 1060 ARMOR 6GD5X OC/
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 3G i koju bi od ove dvije preporučili?
Procesor: Ryzen 5 5600, matična: ASRock A520M-HDV; napajanje ANTEC 500W.
Hoće li mi problem biti ovo napajanje za novu konfiguraciju? 

     

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    15 godina
    offline
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    ibme74 kaže...
    Izzy kaže...

    Ovu moju imam od svibnja 2020. i zadovoljan sam. Mane bi bile: u početku prisutan tzv. "coil whine", "fan rattling" (čuje se kao da zapinje od plastiku pri nižim brzinama samo) i hlađenje nije nešto, ali je dovoljno. Ima samo dvije toplovodne cijevi i ljeti se GPU grije do 86°C, ventilatori na max., ali nisu nešto bučni.

     

    Jesi probao undervoltat grafu? Tako možeš lijepo skiuo potrošnju a time i zagrijavanje.

    Ja sam na RX6700 sa undervoltom skinuo nekih 30-40w potrošnje i 10c sa default fan curveom koji je dosta "pasivan", sad sa još malo tweakanja fan curvea temp ne ide preko 60c i 100w u FC6 na max postavkama.

     Nisam, ali mogu se poigrati. No, meni je i ovako OK. Najbitnije mi je da sve radi uredno. Mada, niži napon i temperatura bi vjerojatno pozitivno utjecali na dugovječnost.

    Artem kaže...

    A čuo sam za taj "rattling" i to je prestal, koji je to revision, je li u rev 2 išta bolje?

     Iskreno, ne znam, pogledati ću kada dođem kući. Lako moguće da je prvo izdanje.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 11:27 (Izzy).
    13 godina
    offline
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice

    Napajanje je dovoljno za te grafe a za 1000kn nemaš ništa boje od GTX 1060 ili još bolje RX 580 8GB. Ako je samo izbor između te dvije Nvidia, onda svakako brža i jača GTX 1060 6GB verzija, ali je preporuka da potražiš RX 580 8GB, koja je još bolja.

    11 godina
    online
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    Artem kaže...
    ibme74 kaže...
    Artem kaže...
    ibme74 kaže...

    koliko para ti misliš dati za te grafe?

     Gledam malo korištene do 300 Eura, svakako predloži ak imaš nešto

     

    Za 300€ imaš nove RX6600 koje su rang RTX3060

     Nekako sam više fan Nvidia, samo eto ne znam kakva su iskustva sa Gigibyte mislim da je oke grafička ali eto.


     

     

    Mislim da stvarno nema smisla uzimati rabljenu karticu koja je možda negdje tuckala u rudniku 0/24 sata samo jer je iz zelenog tabora kad za iste pare imaš novo, nekorišteo sa 3 godine jamstva i uz to brže.

    Za oko 2k kuna best buy 1080p kartica već duže vrijeme.

     

    Izzy kaže...
    ibme74 kaže...
    Izzy kaže...

    Ovu moju imam od svibnja 2020. i zadovoljan sam. Mane bi bile: u početku prisutan tzv. "coil whine", "fan rattling" (čuje se kao da zapinje od plastiku pri nižim brzinama samo) i hlađenje nije nešto, ali je dovoljno. Ima samo dvije toplovodne cijevi i ljeti se GPU grije do 86°C, ventilatori na max., ali nisu nešto bučni.

     

    Jesi probao undervoltat grafu? Tako možeš lijepo skiuo potrošnju a time i zagrijavanje.

    Ja sam na RX6700 sa undervoltom skinuo nekih 30-40w potrošnje i 10c sa default fan curveom koji je dosta "pasivan", sad sa još malo tweakanja fan curvea temp ne ide preko 60c i 100w u FC6 na max postavkama.

     Nisam, ali mogu se poigrati. No, menije i ovako OK. Najbitnije mi je da sve radi uredno. Mada, niži napon itemperatura bi vjerojatno pozitivno utjecali na dugovječnost.

     

    Moguće je da ćeš dobiti i boost u performansama jer što se kartica više grije to je boost clock manji a 86c je dosta "vruće" za tu karticu pogotovo ako je to temp na 100% fan speeda.

    11 godina
    online
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    kero kaže...

    Kupio novi procesor i matičnu, e sad tražim polovnu grafičku do 1000 kn i zanima me ima li što jače od 

    GeForce GTX 1060 ARMOR 6GD5X OC/
    MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 3G i koju bi od ove dvije preporučili?
    Procesor: Ryzen 5 5600, matična: ASRock A520M-HDV; napajanje ANTEC 500W.
    Hoće li mi problem biti ovo napajanje za novu konfiguraciju? 

     

     

    Pogledaj si i GTX1660/GTX1660Super/GTX1660Ti/GTX1070, viđam ih sada po oglasnicima za 1.000-1.200kn npr klik1 klik2 klik3 klik4 klik5 klik6

    Ako ti je neka od njih u blizini da odeš uživo pogledati prije kupnje.

    15 godina
    neaktivan
    offline
    Vodič za odabir grafičke kartice

    Nije mi u blizini ništa, imam ove dvije samo kao opciju. Jesu ove gore osjetno jače da se isplati naručit i čekat?

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    11 godina
    online
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    kero kaže...

    Nije mi u blizini ništa, imam ove dvije samo kao opciju. Jesu ove gore osjetno jače da se isplati naručit i čekat?

     

    Pa brže su da, također za ove GTX1660 seriju znaš da nisu prestare jer nisu tako davno izašle + što možeš vidjeti dali su neke od ovih na oglasu pod jamstvom što ti daje dodatnu sigurnost dok su ti GTX1060 i GTX1070 izašle još 2016 i boga pitaj koliko su stare i kroz što su sve prošle (mining, neprozračna kućišta, spojene na krš napajanja...). 

    Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 12:15 (ibme74).
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    ibme74 kaže...
    kero kaže...

    Nije mi u blizini ništa, imam ove dvije samo kao opciju. Jesu ove gore osjetno jače da se isplati naručit i čekat?

     

    Pa brže su da, također za ove GTX1660 seriju znaš da nisu prestare jer nisu tako davno izašle + što možeš vidjeti dali su neke od ovih na oglasu pod jamstvom što ti daje dodatnu sigurnost dok su ti GTX1060 i GTX1070 izašle još 2016 i boga pitaj koliko su stare i kroz što su sve prošle (mining, neprozračna kućišta, spojene na krš napajanja...). 

     

    Još jedno pitanje samo, što se tiče prozračnosti kučišta, ovo je dosta staro kučište, sa sadašnjom konfiguracijom nije bilo nikad problema sa pregrijavanjem, dodao sam i jedan ventilator, hoće li biti ok ili da kupim nešto veće/prozračnije ili da dodam još jedan ventilator? 

     

    13 godina
    offline
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice

    Ne bi ti svakako škodilo, ako si možeš uzeti neko modernije kućište, ali da sad baš moraš, ne moraš. Ako zatreba, samo ostavi skinutu tu bočnu stranicu i amen 

    11 godina
    online
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice

    ma obavezno mjenjaj tu pećnicu za komponente

    13 godina
    offline
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    Da li je ovo neki ajmo reć best buy trenutno? Za ne zahtjevni FullHD gaming?

    https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-xfx-radeon-rx-6600-speedster-swft-210-8gb-gddr6-051800927

    Ili neki drugi shop, Links sam uzeo za primjer.
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    11 godina
    online
    Re: Vodič za odabir grafičke kartice
    1samek kaže...
    Da li je ovo neki ajmo reć best buy trenutno? Za ne zahtjevni FullHD gaming?

    https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-xfx-radeon-rx-6600-speedster-swft-210-8gb-gddr6-051800927

    Ili neki drugi shop, Links sam uzeo za primjer.

     

    Ima i mal jeftinije klik

    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice