Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koju si uzo asus rog strix rtx 3080? Za 5700?

2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...
ansha kaže...

Zasto bi netko tko je vani gledao sugavo njuskalo? Ponuda nikakva, cijene jos gore...

Cijene bolje na njuškalu naspram oglasnika vani. A cijene su još pale u trgovinama te su niže nego oglasnici. Evo našao sam za odličnu cijenu i napisao sam mu da 100% kupujem 1.8.

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/asus-rog-strix-rtx-3080-oc-10gb-lhr-oglas-38118537

 Koju si uzo asus rog strix rtx 3080, 5700kn?

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cro0212 kaže...

 Koju si uzo asus rog strix rtx 3080, 5700kn?

 Javio sam se relativno brzo jer više puta dnevno pogledam oglasnik (kad nisam na poslu) međutim obje kartice su otišle još brže. Pojavljuju se oglasi s dobrim ponudama, treba biti najbrži prst na mobitelu

LOL: Crobrother
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...
Cro0212 kaže...

 Koju si uzo asus rog strix rtx 3080, 5700kn?

 Javio sam se relativno brzo jer više puta dnevno pogledam oglasnik (kad nisam na poslu) međutim obje kartice su otišle još brže. Pojavljuju se oglasi s dobrim ponudama, treba biti najbrži prst na mobitelu

 Pitam zato sto sam ja uzo od njega jos jucer. A cijena je super nemoze biti bolja. 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cro0212 kaže...

Pitam zato sto sam ja uzo od njega jos jucer. A cijena je super nemoze biti bolja. 

A tako znači, trljaš mi sol na ranu 

NHF, naći ću ja već idući mjesec istu takvu 

LOL: Crobrother
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...
Cro0212 kaže...

Pitam zato sto sam ja uzo od njega jos jucer. A cijena je super nemoze biti bolja. 

A tako znači, trljaš mi sol na ranu 

NHF, naći ću ja već idući mjesec istu takvu 

 Haha ma nikad 😄 neg sam mislio da si i ti isto kupio kad mi je bio reko da je vec jedna rezervirana a vidim ti tu postavio link

Ma suti u potraznji sam vec tri mj, sve sam kupio stoji zapakirano, jos samo graficka i eto napokon prestajem vise trazit. Sad se sklopi i miran barem dvije godine. 

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Puno bolji izbor iz vana rtx 3080 12 gb msi suprim x verzija 7300kn
Lijepa i dobra verzija.
Asus rog po meni ima i previše konkurencije em lijepi em dobri modeli.
Meni je bas cudno da netko prodaje vise komada s obzirom da ekipa za rudarenje nije birala
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cro0212 kaže...

 jos samo graficka i miran barem dvije godine

 Ja sam s Asus RoG GTX1080Ti bio miran skoro 4 godine (prodao ju prošle godine kad su cijene podivljale,a trebali mi hitno novci), tako da vjerujem da će 3080 sigurno isto toliko durati.

LOL: Crobrother
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...
Cro0212 kaže...

 jos samo graficka i miran barem dvije godine

 Ja sam s Asus RoG GTX1080Ti bio miran skoro 4 godine (prodao ju prošle godine kad su cijene podivljale,a trebali mi hitno novci), tako da vjerujem da će 3080 sigurno isto toliko durati.

3080 nije na pocetku nego na zalasku "karijere", al na nizim rezolucijama ce sigurno durati jos godinama...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...
Cro0212 kaže...

 jos samo graficka i miran barem dvije godine

 Ja sam s Asus RoG GTX1080Ti bio miran skoro 4 godine (prodao ju prošle godine kad su cijene podivljale,a trebali mi hitno novci), tako da vjerujem da će 3080 sigurno isto toliko durati.

Rtx3080 nije izasla sad nego prije nekih 2 godine(ne sjecam se datuma),sad vec stize zamjena.

Ono sto apsolutno produzuje vijek grafama danas je DLSS.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
Najbrži kaže...
Cro0212 kaže...

 jos samo graficka i miran barem dvije godine

 Ja sam s Asus RoG GTX1080Ti bio miran skoro 4 godine (prodao ju prošle godine kad su cijene podivljale,a trebali mi hitno novci), tako da vjerujem da će 3080 sigurno isto toliko durati.

Rtx3080 nije izasla sad nego prije nekih 2 godine(ne sjecam se datuma),sad vec stize zamjena.

Ono sto apsolutno produzuje vijek grafama danas je DLSS.

 Što vrijedi što joj stiže zamjena kad mi grafa na max detaljima u 1440p dominira svakom igrom, baš prelazim Shadow of Tomb Raider sve na max 1440p, average 185 fpsa, grafa jede igre. Još ako igre imaju implementiran dlss staviš na quality dobiješ još 20 frejmova. 3080tka je zvjerka još ova od 12 giga, služit će me koju godinu. 

 

Moja aorusica je jučer bila na 850 franaka sad je na 900, ja sam je iz Švice naručio, super cijena za verziju od 12 giga i sa obzirom da je aourus među najboljim modelima.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Za 2k 144hz 3080 12gb je zasigurno najbolja dat će i više ne računajući fps naslove.
Jedino žalosno što je ona trebala biti stvorena za 4k max
Valjda će 4080 uspiti doseći taj rezultat.
Osim naradno ako developeri za ubuduće ne uprskaju stvar
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...
Za 2k 144hz 3080 12gb je zasigurno najbolja dat će i više ne računajući fps naslove.
Jedino žalosno što je ona trebala biti stvorena za 4k max
Valjda će 4080 uspiti doseći taj rezultat.
Osim naradno ako developeri za ubuduće ne uprskaju stvar

U 99% igara je 4k max...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Bero_ng95 kaže...
Za 2k 144hz 3080 12gb je zasigurno najbolja dat će i više ne računajući fps naslove.
Jedino žalosno što je ona trebala biti stvorena za 4k max
Valjda će 4080 uspiti doseći taj rezultat.
Osim naradno ako developeri za ubuduće ne uprskaju stvar

U 99% igara je 4k max...

Istina,za 60-70fps prosjek,zato sam napisao da sumnjam da ce rtx4080 to dic na 120fps ili oko te brojke.

Na svu srecu imam gsync,vrr,freesync pa to spasi stvar

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Otprilike je u 4K kao RX 6600 u 1080p, dakle bez problema gura...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
Bero_ng95 kaže...
Za 2k 144hz 3080 12gb je zasigurno najbolja dat će i više ne računajući fps naslove.
Jedino žalosno što je ona trebala biti stvorena za 4k max
Valjda će 4080 uspiti doseći taj rezultat.
Osim naradno ako developeri za ubuduće ne uprskaju stvar

U 99% igara je 4k max...

Istina,za 60-70fps prosjek,zato sam napisao da sumnjam da ce rtx4080 to dic na 120fps ili oko te brojke.

Na svu srecu imam gsync,vrr,freesync pa to spasi stvar

To je u zahtjevnijim igrama, ja hrpu toga igram u 144 lock na 4k max, uglavnom malo starije igre, al izgledaju preporodjeno u 4k...

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Upravo kao što Ansha kaže, 3080tka drži 60+ fpsa na max u 99% igara. Štoviše prosjek joj je 90 fpsa prema hardware unboxu... Karticu za 1440p i high rr gaming imamo, uskoro ćemo imati i karticu za 4K high rr gaming. E sad koliko se 4K isplati na monitoru od 27 incha (osobno nikad na veći neću preći) i koliko bi se zapravo vidjela razlika 1440p vs 4K na 27 incha i 50cm odakle ja gledam svoj ne znam baš. 1080p sam rokao 12 godina, na 1440p sam se prebacio 2019 i mislim da će to biti dugo moja main rezolucija. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni je main reza 4k zadnjih par godina tojest od 2016 kada sam presao na 4k panele,mogu rec da je sa rtx3080 i dlss to u globalu super fluidno iskustvo izuzevsi situacije gdje je prisutan microstuttering nevezan uz snagu moje konfe.

1080p sam peglao sa gtx680,770,780,970  1440p sam preskocio..

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 10:21 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BeLLicus kaže...

Upravo kao što Ansha kaže, 3080tka drži 60+ fpsa na max u 99% igara. Štoviše prosjek joj je 90 fpsa prema hardware unboxu... Karticu za 1440p i high rr gaming imamo, uskoro ćemo imati i karticu za 4K high rr gaming. E sad koliko se 4K isplati na monitoru od 27 incha (osobno nikad na veći neću preći) i koliko bi se zapravo vidjela razlika 1440p vs 4K na 27 incha i 50cm odakle ja gledam svoj ne znam baš. 1080p sam rokao 12 godina, na 1440p sam se prebacio 2019 i mislim da će to biti dugo moja main rezolucija. 

Razlika je vrlo vidljiva... Vidljivija nego razlika izmedju medium i ultra....

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Je li RX6750XT isplativa i futureproof u ovo vrijeme?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Je li RX6750XT isplativa i futureproof u ovo vrijeme?

Isplativa? Ovisi koliko ju mislis platit... Futureproof - objasni taj pojam...

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

3080 nije na pocetku nego na zalasku "karijere", al na nizim rezolucijama ce sigurno durati jos godinama...

 

Da nisam prošle godine prodao Asus RoG Strix 1080Ti OC, ne bi ni planirao upgrade na 3080 dok ne crkne.

MEGATAMA kaže...

Rtx3080 nije izasla sad nego prije nekih 2 godine(ne sjecam se datuma),sad vec stize zamjena.

Sredina rujna 2020, nepune dvije godine. 40xx serija je odgođena odnosno glasine kažu prve kartice će se početi prodavati u listopadu, a zamjene odnosno nove generacije stižu svake dvije godine. U suštini što želim reći, 3080 definitivno ne ide u EOL iliti zalazak karijere, već će biti high-end GPU u idućih par godina.

 

 

LOL: Crobrother
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Isplativa? Ovisi koliko ju mislis platit... Futureproof - objasni taj pojam...

 Omjer cijene i performansi kao isplativost te da posluži na 5-6 godina za gejmanje na srednje visokim detaljima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 13:08 (soulwire).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...
ansha kaže...

Isplativa? Ovisi koliko ju mislis platit... Futureproof - objasni taj pojam...

 Omjer cijene i performansi kao isplativost te da posluži na 5-6 godina za gejmanje na srednje visokim detaljima.

 teško da može biti futureprof s bijednim rt perfomansama

ili gledaj nevidiju ili ako mora biti amd radije pričekaj novu seriju, pa uzmi neku za klasu slabiju koja će biti vjerojatno jeftinija, jača od te općenito i valjda s boljim rt perfomansama

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 teško da može biti futureprof s bijednim rt perfomansama

ili gledaj nevidiju ili ako mora biti amd radije pričekaj novu seriju, pa uzmi neku za klasu slabiju koja će biti vjerojatno jeftinija, jača od te općenito i valjda s boljim rt perfomansama

 Recimo u Far cry 6 6750 sasvim solidno vrti sa RT na 80FPS+. A u nekim drugim naslovima se topi. Mislim da taj ray tracing ovisi o partnerstvu sa vendorima kolkio sam shvatio. Nisam pametan što da napravim. I zbunjen.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Far Cry nema kompletni RT bego samo jedan dio, čisti marketing. Kod RTa se gleda Cyberpunk, Dying Light 2 Metro Exodus.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

 Recimo u Far cry 6 6750 sasvim solidno vrti sa RT na 80FPS+. A u nekim drugim naslovima se topi. Mislim da taj ray tracing ovisi o partnerstvu sa vendorima kolkio sam shvatio. Nisam pametan što da napravim. I zbunjen.

 ray tracing ovisi koliko je implementiran, a to direktno utječe na izgled i, naravno, perfomanse

što novije igre, to će rt biti implementiran u većoj mjeri, samim time aktualne radeonke će biti manje future proof

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
soulwire kaže...

 Recimo u Far cry 6 6750 sasvim solidno vrti sa RT na 80FPS+. A u nekim drugim naslovima se topi. Mislim da taj ray tracing ovisi o partnerstvu sa vendorima kolkio sam shvatio. Nisam pametan što da napravim. I zbunjen.

 ray tracing ovisi koliko je implementiran, a to direktno utječe na izgled i, naravno, perfomanse

što novije igre, to će rt biti implementiran u većoj mjeri, samim time aktualne radeonke će biti manje future proof

Tehnicki nit RTX 3090 nije bas future proof onda jer sa njom u cybershitu na 1440p/dlss quality/rt on dobivas malo vise od 60 fpsa (o 4k necu nit govorit, jedino ak vam je 30 fpsa igrivo), sad zamisli da svaka nova igra trazi sve jace i jace zahtjeve za gpu... Trebas jedno 2x RTX 3090 Ti da budes kolko tolko future proof, jbg, jedino to tak ne radi 

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam imao Radeon HD 6450 iz neke 2011 godine što je dala svoje. Sada bih htio nešto jače no RX6400 i RX6500 se ne čine future proof.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
soulwire kaže...

 Recimo u Far cry 6 6750 sasvim solidno vrti sa RT na 80FPS+. A u nekim drugim naslovima se topi. Mislim da taj ray tracing ovisi o partnerstvu sa vendorima kolkio sam shvatio. Nisam pametan što da napravim. I zbunjen.

 ray tracing ovisi koliko je implementiran, a to direktno utječe na izgled i, naravno, perfomanse

što novije igre, to će rt biti implementiran u većoj mjeri, samim time aktualne radeonke će biti manje future proof

Tehnicki nit RTX 3090 nije bas future proof onda jer sa njom u cybershitu na 1440p/dlss quality/rt on dobivas malo vise od 60 fpsa (o 4k necu nit govorit, jedino ak vam je 30 fpsa igrivo), sad zamisli da svaka nova igra trazi sve jace i jace zahtjeve za gpu... Trebas jedno 2x RTX 3090 Ti da budes kolko tolko future proof, jbg, jedino to tak ne radi 

Ovo je netocno,nedavno sam pisao o performansama CPa na rtx3080 psyho vizualne postavke 4k,max raytrace uz DLSS na raznim postavkama od performance do quality.

Drasticno su digli sve od onog pocetnog stanja igre....

 

Sto se tice future proof u PC gamingu,svake dvije godine kupite novu seriju grafa i to je onda to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice