Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav momci, dali se isplati kupovati sad graficka kartica ili ce cijene ici jos dolje, planirao sam iz njemacke kupiti asus rog strix rtx 3070 ti 800eura najniza cijena sto sam nasao, jel zna mozda tko da ima di jos jeftinije? 🙂
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cro0212 kaže...
Pozdrav momci, dali se isplati kupovati sad graficka kartica ili ce cijene ici jos dolje, planirao sam iz njemacke kupiti asus rog strix rtx 3070 ti 800eura najniza cijena sto sam nasao, jel zna mozda tko da ima di jos jeftinije? 🙂

Za malo vise novaca uzmes 3080-ku, najlosija 3080-ka je opet solidno bolja od najbolje 3070 Ti.... Dal ce ici jos dolje? Mislim da bi moglo, al ne previse, ispod msrp-a nece jer im nije u interesu...

2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

100e vise je 3080 isto rog strix ,mislio sam cekat za rtx4 seriju a tko zna kakve ce opet biti cijene za njih i jel bi pametno bilo pricekati,neznam sta napravit -.-

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cro0212 kaže...

100e vise je 3080 isto rog strix ,mislio sam cekat za rtx4 seriju a tko zna kakve ce opet biti cijene za njih i jel bi pametno bilo pricekati,neznam sta napravit -.-

Za 100€ se i te kako isplati posto je to ~25% ekstra performansi za 12,5% visu cijenu. 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Strumf123 kaže...

Potrebna pomoc...! Danas sam cistio svoju graficku (XFX rx 580 8gb) i cistio ko i svakih 6 mjeseci sto radim, ali je problem sto ventilatori se ne vrte,odnosno ne vrte se ni kad se podesi rucni nacin u MSI Afterburneru, a sukladno tome ona ima u sebi 0 rpm mode koji ne pokrece ventilatore ukoliko temp ne dode do 60°C, ali sam upalio igricu i temp je skocila do 68 a ventilator i dalje stoji na mjestu, i siguran sam da nisam potrgao pinove jer su ravni i sve zice u konektoru su prisutne i znam da nisam cupao ko sivonja niti sam cupao da sam primio za žicu vec za to malo kuciste gdje su pinovi, odnosno radio sam ko u svaki put, ali sad ne zele ventilatori radit i ne znam sto je problem

 EDIT!!!! Rijesio sam problem tako da sam nasao na njuskalu nove originale ventilatore za moj model graficke i zamjenio i sad radi sve kak treba, a stare sam ventialtore bacio tako da ne znam sto je bilo s njima, al vjerujm da jedna od zica u konektoru je izašla van

Electronic Dance Music ♥
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koji je bolji izbor 2060 GGB ili 3050 8GB ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Koji je bolji izbor 2060 GGB ili 3050 8GB ?

 Rtx 2060 je nekih 15% jača. 3050 ima više vrama. Pitaj se jesu li ti bitnije bolje teksture ili bolje performanse. Kolika je razlika u cijeni?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...

 Rtx 2060 je nekih 15% jača. 3050 ima više vrama. Pitaj se jesu li ti bitnije bolje teksture ili bolje performanse. Kolika je razlika u cijeni?

 Malo više od 1000kn je 2060 skuplja. Ali 3050 je novija.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

 Malo više od 1000kn je 2060 skuplja. Ali 3050 je novija.

 Bolje 3050 onda. Ako ti se ne žuri bolje pričekati da još padnu cijene jer je pukao balon i sad se tržište normalizira.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...

 Bolje 3050 onda. Ako ti se ne žuri bolje pričekati da još padnu cijene jer je pukao balon i sad se tržište normalizira.

 Pričekao bih Intel Arc, no opet tu je inflacija već na 10%, banke povećavaju kamatnu stopu te nitko nezna kao će se to odraziti na tržištu.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

 Pričekao bih Intel Arc, no opet tu je inflacija već na 10%, banke povećavaju kamatnu stopu te nitko nezna kao će se to odraziti na tržištu.

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

 Pretpostavljam da će 4060 imati i veću cijenu od 3080? Ili

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...
pqweasdyxc kaže...

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

 Pretpostavljam da će 4060 imati i veću cijenu od 3080? Ili

Naravno da nece...

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...
pqweasdyxc kaže...

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

 Pretpostavljam da će 4060 imati i veću cijenu od 3080? Ili

 Ne. MSRP je isti ko za rtx 3060. 3080 je stara grafička i normalno je da za 2 godine bude mid range model istih performansi po puno manjoj cijeni.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...

Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

U ovo čisto sumnjam.

Say hello to my little friend
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Krunoo7 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

U ovo čisto sumnjam.

 Ako su 4080 i 4070 kasnije ove godine onda ima smisla da će 4060 biti Q1. 

soulwire Pričekaj sad još mjesec ili dva jer sada i nove i rabljene grafičke padaju u cijeni. Ako naiđeš na neku po dobroj cijeni i performanse su ti dovoljne nije potrebno čekati rtx 4000 seriju. Npr. rtx 3050 za oko 2000 kn bi bila dobra kupnja. Sad je oko 3000 kn.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav, previše je poruka da bih sad posebno tražio te je možda već netko postavio slično pitanje. Našao sam na oglasu rtx 3060ti (asus dual ventovi) za cca 3800 kuna. 30 mjeseci još garancije, lhr verzija. Isplati li se to kupiti? Potrebna mi je grafička, a vjerujem da neće cijene toliko ektstremno pasti da zažalim. Nova je sigurno preko 4800, hvala unaprijed.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Probaj još sputiti, jer ima i jeftinije.

 

KFA2 RTX 3060 TI (njuskalo.hr)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nisam dugo pratio tržište grafičkih, kakva je to KFA2? Valja li to? Viđam ih na nabava.net i iskreno sam ih zanemario. Cijena im je dosta niska (čak i preniska), ima li neke razlike naspram npr. MSI, asus, gigabyte itd?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vidio sam par review-a, čini se ok, ali ova s njuškala je mineala, tako da to objašnjava tako nisku cijenu. Hvala na linkovima svejedno :)
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako ima garanciju, nema veze kaj je rudarila.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Ako ima garanciju, nema veze kaj je rudarila.

Koliko ima jos garanciju?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...
soulwire kaže...

 Pričekao bih Intel Arc, no opet tu je inflacija već na 10%, banke povećavaju kamatnu stopu te nitko nezna kao će se to odraziti na tržištu.

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

To je sigurno za performanse?

Ovu generaciju vs prosla se to nije desilo.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Godinu i 3 mjeseca.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
Ako ima garanciju, nema veze kaj je rudarila.

Koliko ima jos garanciju?

 Sobzirom da su max stare 1,5 godina i da obićno dolaze sa tri godine garancije....ima garanciju.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
pqweasdyxc kaže...
soulwire kaže...

 Pričekao bih Intel Arc, no opet tu je inflacija već na 10%, banke povećavaju kamatnu stopu te nitko nezna kao će se to odraziti na tržištu.

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

To je sigurno za performanse?

Ovu generaciju vs prosla se to nije desilo.

 

 Ako izađe 4060 Ti ne bi bilo niš ćudno da bude jača od rtx 3080. I 3060 Ti je jača od rtx 2080.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
pqweasdyxc kaže...
soulwire kaže...

 Pričekao bih Intel Arc, no opet tu je inflacija već na 10%, banke povećavaju kamatnu stopu te nitko nezna kao će se to odraziti na tržištu.

 Arc izgleda ima velikih problema s driverima. I top model će im biti na razini rtx 3060. Ako možeš pričekati Q1 2023. uzmi rtx 4060 koja će imati rtx 3080 performanse.

To je sigurno za performanse?

Ovu generaciju vs prosla se to nije desilo.

 

 Ako izađe 4060 Ti ne bi bilo niš ćudno da bude jača od rtx 3080. I 3060 Ti je jača od rtx 2080.

Naveo si 4060,moguce da i onda bude jaca...ovisi kakav skok ce donjet 40xx....sve ovisi o tome sta ce izdat AMD i Intel.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sobzirom da će početni model imati TDP 260 W a krajnji 800W skok će biti abnormalan u potrošnji, vjerojatno i u performansama.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Sobzirom da će početni model imati TDP 260 W a krajnji 800W skok će biti abnormalan u potrošnji, vjerojatno i u performansama.

Da ta potrosnja je kaos,uzeo sam ovo kvalitetno napajanje da bih bio siguran sa rtx3080 ali upitno je kakva ce bit situacija sa rtx4080 a ako cu uzimat nesto novo to sigurno nece bit ispod 4080.

Mozda nas AMD ugodno iznenadi...nikad ne znas,Intel se tek "uci"

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice