Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.600
|
čitano: 5.577.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kako nitko ne razmišlja? Pa ne prave se poslovni planovi na horuk, što ćeš s milijunima grafa koje si proizveo, sad još i više kako se povećava proizvodnja.
O svemu tome se itekako razmišlja u firmama daleko manjim od ovih, kamo li ne na ovolikoj oroizvodnju i zato ovo majning ludilo paše jedino trgovcima i prekupcima
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

well..

Danasnji drop ... 3080ti. :)

Ode 3070 ti na ebay.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 19:00 (Littlemanbeingerased).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko vrijedi rabljena rx 470 4g s ovim ludim cijenama? Gledam po njuškalu ima po oko 1700 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...
forumaš kaže...
Emilio Estavez kaže...
R3nchi kaže...
Di su oni klosari sto su ovdje tvrdili sa je 8gb rama dosta na 3xxx grafama?

Slažem se, žešća glupost! Staviš super GPU, a premalo rama i onda na kraju to bezobrazno zaračunaš ... Poradi toga RTX 3080 Ti je jedini pravi izbor u zelenom taboru, jedino ako ne želiš mejnati GPU sukladno nvidijinim iteracijama  ... 

 Hm..teta Su ti naplatila grafu 12.000 kn i onda upališ RT i imaš malo bolje performanse od moje, koju mi je kožnjak naplatio 3900kn? Ali OK, ti imaš puno vrama. Zato ja imam DLSS i RT za tri puta manje para.

 

Radeon RX 6900 XT — Ray Tracing and DLSS Performance - AMD Radeon RX 6900 XT Review: Powerful and Pricey | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

Nazalost jedan od losijih tvojih postova kolega.

Slažem se! Nakon posta malo sam testirao grafulju. Mogu samo reći da je zvijer. Far Cry 6, sve na ultra s uključenim RT u 2K rezoluciji benchmark daje srednji FPS 104. Horizon Zero Dawn isto srednji FPS 156, sve na max i 2K rezolucija. Sad malo o 8 GB rama o kojem je bilo riječi, kod instalacije da bi koristili teksture HD rezolucije u Far Cray 6, prilikom instalacije  vas pita da li vam GPU ima minimalno 11 GB vrama jer vam toliko treba. U Horizon Zero Dawn na velikim open scenama troši i preko 11 giga vrama. Trend je da će trebat više, a ne manje, tako da sam baš zadovoljan s izborom. Kao što sam i rekao, RTX 3080Ti je bolja grafička, ali ne toliko da dam 500 eura više, a da to neću niti primijetiti …

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 19:14 (Emilio Estavez).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

FC6 RT je minimalan. Najblje odrađen RT je u Cyberpunku, WD Legion, Control, Metro Exodus RT verzija. Probaj nešto od toga.

 

Kaj se tiče Horizona, moja 3900 kn 8 gb kartica daje na 2K max detalji DLSS ON 118 fpsa. Puna šaka brade.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Littlemanbeingerased kaže...

well..

Danasnji drop ... 3080ti. :)

Ode 3070 ti na ebay.

 

Čestitam 

3080ti i 3090 se još "moglo" ugrabit, no 3070 i 3080 su planule u sekundi. Dvaput sam došao do kraja tj. završnog koraka, ide loading i kaže da su već nestale 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja imao 3070 i imam broj kreditne na nabrzinu copy paste i otislo. Ovi sa botovim poberu 90 posto 10 posto mozda ode normalnim kupcima

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

Ja imao 3070 i imam broj kreditne na nabrzinu copy paste i otislo. Ovi sa botovim poberu 90 posto 10 posto mozda ode normalnim kupcima

Tako i ja, ali nije prošlo, nažalost. Još vidim da je došlo puno novih subscribera na taj PartAlert tako da su šanse sve manje i manje..

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

FC6 RT je minimalan. Najblje odrađen RT je u Cyberpunku, WD Legion, Control, Metro Exodus RT verzija. Probaj nešto od toga.

 

Kaj se tiče Horizona, moja 3900 kn 8 gb kartica daje na 2K max detalji DLSS ON 118 fpsa. Puna šaka brade.

Što se tiče RT u FC6 meni je obrađen super, pogotovo otvorene scene s morem. Od igra koje si nabrojao imam Control i super mi radi RT (na 2K, sve full), ostale nemam i ne mislim ih kupovati. 

Ne znam kako si ti platio RTX 3060 Ti 3800,00 kn. Ako mi možeš za tu lovu nabaviti ja uzimam odmah 5 komada. Ja je ne mogu naći za ispod 900 eura. Vezano za Horizon, meni bez DLSS-a radi super… Kao što si rekao, imaš karticu koja je 40% jeftinija od moje, a 50% sporija i sa 50% manje memorije …

 

 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 22:50 (Emilio Estavez).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nabavi si sam...fino si platio taj vrm.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 23:26 (forumaš).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Malo ste zabrijali obojica, nit će on 16gb ikad iskoristiti - a naplatili su mu ih pošteno, niti je problem spustiti postavke sa ultra na v.high radi vrama kad ionako ih moraš spuštat radi čipa, a i ultra je ionako klopka za naivce obzirom koliko love traži za gotovo neprimjetnu razliku u grafici, ali bogme nije ni tvoja kupovina otprije godinu dana za usporedbu s kupovinom danas
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da, jer sad i nvidija želi naplatiti vram 

Asus Lists Price for RTX 2060 12GB That Only a Scalper Would Love | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

12 gb vrama za 500eura, to što je GPU na kartici lanjski snijeg, nema veze...ima se puno vrama za 4K texture 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima!

Molim ekipu da mi predloži grafičku do 3000kn cca za prastari komp:

CPU -Intel core i5 650 @ 3,20ghz, Clarkdale 32nm Technology

RAM -8GB Dual channel DDR3 @663MHz

Mother- Gigabyte P55-ud3L socket 1156

Grap. -2048MB ATI AMD Radeon HD 7800 series
Storage- 465 segate, 465 segate,149 maxtor

wind 10 pro 64-bit

Mislim da je napajanje corsair ili slično od 600

 

Ako imate ideju što još trebam dodati ili promijeniti ovdje.. ili je baš sve šrot?

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovisi za sta ti treba komp. Gtx 1050ti ili tako nesto i ssd ti treba svakako

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tebi je bolje da polako gledaš da kupiš novo računalo, a ovo proslijediš u reciklažu.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
svix1 kaže...

Pozdrav svima!

Molim ekipu da mi predloži grafičku do 3000kn cca za prastari komp:

CPU -Intel core i5 650 @ 3,20ghz, Clarkdale 32nm Technology

RAM -8GB Dual channel DDR3 @663MHz

Mother- Gigabyte P55-ud3L socket 1156

Grap. -2048MB ATI AMD Radeon HD 7800 series
Storage- 465 segate, 465 segate,149 maxtor

wind 10 pro 64-bit

Mislim da je napajanje corsair ili slično od 600

 

Ako imate ideju što još trebam dodati ili promijeniti ovdje.. ili je baš sve šrot?

Hvala :)

Po meni jedino što možeš ostaviti su Win 10 Pro 64 bit . Ostalo mijenjaj... 

Emilio Estavez
2 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na odgovorima :)
i ja mislim da trebam mijenjati ali sam mislila da se barem nešto može zadržati..osim w pro :D

Očito da trebam sve novo pa me zanima imate li kakav prijedlog za nekih max 10000kn bez monitora i kućišta?

 

edit: prolistala sam teme i pronašla nešto...hvala svima još jednom:)
https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-7000-do-10000-kn/170222.aspx?page=332

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 12:57 (svix1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nesto novosti o AMD fsr. amd/fsr-adopt-ten-times-faster-nvidia-dlss

 

ako nekog zanima...

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
3 0 hvala 4
2 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Nesto novosti o AMD fsr. amd/fsr-adopt-ten-times-faster-nvidia-dlss

 

ako nekog zanima...

Opa i GOW cak!

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Postaje sve zanimljivije, a i kraj clanka!

 

Intel ulazi u igru s opakom tehnologijom Hw/sw.

Njam!

 

 

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Planiram već godinu dana zamjenit svoju GTX 1070, ali cijene samo ko da su sve gore. Pa čisto da pitam, koja bi bila najisplativija grafička, a da je neki upgrade od 1070? Možda nešto od AMD-a? S njihovim modelima se baš ne snalazim.

 

Još uvijek sam na 1080p, zato obično igram na high postavkama na 100-120 fps-a, ali u zadnje vrijeme treba sve znatnije spuštat da se održi ta brzina, a sad me još dodatno deprimira Forza Horizon 5 jer piše da je 1070 minimum za pokrenut igru 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ll25 kaže...

Planiram već godinu dana zamjenit svoju GTX 1070, ali cijene samo ko da su sve gore. Pa čisto da pitam, koja bi bila najisplativija grafička, a da je neki upgrade od 1070? Možda nešto od AMD-a? S njihovim modelima se baš ne snalazim.

 

Još uvijek sam na 1080p, zato obično igram na high postavkama na 100-120 fps-a, ali u zadnje vrijeme treba sve znatnije spuštat da se održi ta brzina, a sad me još dodatno deprimira Forza Horizon 5 jer piše da je 1070 minimum za pokrenut igru 

 Nisi naveo ono najbitnije, a to je koliko kesha si voljan dati za novu grafu. 

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ne znam, čim manje, a da se osjeti razlika. Jel moguće tako nešto s kavih 5000kn? Rabljeno isto dolazi u obzir, ali s jamstvom. Vidim da su na Njuškalu najpovoljnije 1070 po 2800kn, jel to stvarno realno?

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema ti smisla trenutno kupovati grafičku. Tim više jer ti sadašnja radi. Da ti je riknula, onda ok. Što se tiče igre Forza Horizon 5, vidim da je GTX 1070 preporučena za nekakve valjda "Medium-High" postavke, a kao minimum je GTX 970. To se valjda podrazumijeva za pri 60 fps-a igranje.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ll25 kaže...

Pa ne znam, čim manje, a da se osjeti razlika. Jel moguće tako nešto s kavih 5000kn? Rabljeno isto dolazi u obzir, ali s jamstvom. Vidim da su na Njuškalu najpovoljnije 1070 po 2800kn, jel to stvarno realno?

 Cijene su trenutno takve kakve jesu nazalost. 

 

Ako mislis prodati tu svoju i dodati na 5000 onda ti ne bih preporucio nadogradnju jer i danas to nije losa kartica i gura sve na nekim pristojnim postavkama.

 

Ako mislis prodati tu i dodati jos 5k onda je to druga prica i za te novce se moze uzeti kartica koja bi ti ponudila znacajnije performanse ali ne neki drasticni skok.

 

I ja bih savjetovao da se strpis jos neko vrijeme. 

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ll25 kaže...

Planiram već godinu dana zamjenit svoju GTX 1070, ali cijene samo ko da su sve gore. Pa čisto da pitam, koja bi bila najisplativija grafička, a da je neki upgrade od 1070? Možda nešto od AMD-a? S njihovim modelima se baš ne snalazim.

 

Još uvijek sam na 1080p, zato obično igram na high postavkama na 100-120 fps-a, ali u zadnje vrijeme treba sve znatnije spuštat da se održi ta brzina, a sad me još dodatno deprimira Forza Horizon 5 jer piše da je 1070 minimum za pokrenut igru 

 pa vec bi ti i rx 6600xt bio poprilican upgrade naspram te gtx 1070!

https://www.adm.hr/asrock-rx6600xt-challenger-d-oc-cld-8go-8gb-gddr6-90-ga2tzz-00uanf/71352/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala vam, ekipa! Da, što se tiče zahtjeva za Forzu sam zeznuo, krivo sam gledao minimalne i preporučene komponente.

 

Što se tiče čekanja, nije mi bed strpit se, al to sam već mislio i prije kakvih godinu dana, pa su cijene samo porasle  Ne znam ako tome ima kraja i ako je bolje presjeć u nekom trenu i kupit, no međutim 5000 dodat na ovo što dobijem za svoju mi je trenutno ipak previše.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav. Jel mi netkockozebreci zasto mi u softweru graficke stoji usklicnik i pise “marginal”, takoder se nesto vram clock speed jedino žuti, sve drugo je crveno, ubacio sam slike pa ako netko mozda zna nesto vise ? Hvala lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
boki707 kaže...
Pozdrav. Jel mi netkockozebreci zasto mi u softweru graficke stoji usklicnik i pise “marginal”, takoder se nesto vram clock speed jedino žuti, sve drugo je crveno, ubacio sam slike pa ako netko mozda zna nesto vise ? Hvala lp

 Ma nije ti to nikakva greška niti nešto što bi te trebalo brinuti. Samo te AMD upozorava da ti je prosječan FPS u toj igri ispod 60 te da bi bilo dobro da staviš postavke na niže ili da mijenjaš hardver kako bi imao oku ugodno iskustvo. Uglavnom marketing s ciljem da kupiš nešto ... Ne znam kako ti je tako nizak FPS s tim GPU-om? Možda ti je CPU preslab (koliko vidim ne bi trebao biti)? Vidim da imaš 4K monitor na 60 Hz, si možda stavio da ti loka na 60 FPS-a u opcijama igre ili si stavio sve na MAX pa jednostavno ne ide preko toga (gledo sam na netu, trebalo bi ti vrtiti oko 100 FPS-a sve max na 4K). Kad igraš pristisni CTRL+SHIFT+O i dobit ćeš u gornjem desnom kutu cijelu analitiku gdje možeš vidjeti kako ti se ponaša GPU i CPU ... Kad pritisneš opet CTRL+SHIFT+O ti se to ugasi...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 21:43 (Emilio Estavez).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav!

Jel ovo dobra grafička Asus GeForce RTX3060 Dual, 12GB GDDR6,LHR??

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice