Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeTheror kaže...

Pozdrav, trebao bih pomoc vezano uz kupovinu graficke. Zvao sam vec par ducana i nitko mi ne moze reci kad se restockaju graficke. Ja ne mislim platiti graficku 14000 kn, to mi je previse, samo me zanima zna li itko kad ce se cijene poceti vracati u normalu i kad ce doci novi shipment grafickih. Planiram uzeti 3080 samo mi nisu jasne ove cijene, 10k je uvrh glave ja mislim za tu grafu, a trenutno kosta 50% vise, to se nikako ne isplati. Problem je sto mi dosta hitno treba graficka pa ako ima netko od vas da je voljan prodati bio bih veoma zahvalan.

 

Hvala

 Placati cemo koliko oni budu trazili, ponuda i potraznja, ako ti hitno treba nema druge nego kupiti po sadasnjoj cijeni.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AMD je najavio povecanje cijena sljedece isporuke 6xxx serije za jos 10%. Valjda je doslo do poskupljenja proizvodnje cipova u TSMCu.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Fala bogu, vec san mislio da cu moc igrat igrice prije 2023.

 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
boxer kaže...
AMD je najavio povecanje cijena sljedece isporuke 6xxx serije za jos 10%. Valjda je doslo do poskupljenja proizvodnje cipova u TSMCu.

 10% na MSRP. Ne bi trebalo imati utjecaja na retail.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cogent kaže...
boxer kaže...
AMD je najavio povecanje cijena sljedece isporuke 6xxx serije za jos 10%. Valjda je doslo do poskupljenja proizvodnje cipova u TSMCu.

 10% na MSRP. Ne bi trebalo imati utjecaja na retail.

  Logički ne, al tu nema više nigdje logike. I nebi me čudilo da trgovci dignu 20% cijenu.

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja kupila Gigabyte GTX1050Ti OC 4GB GDDR5, GV-N105TOC-4GD za 2000 kn i odusevljena sam , nisam trol cemu takvi komentari pa nije meni zivotni poziv pamtit imena grafickih kartica

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 15:47 (yaya23_08).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jel ovo neki los troll?

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

1060 ne postoji TI ima samo 1660TI ali ta kartica nije oko 2000kn.GTX 1060 je oko 2000kn imao sam je u laptopu dobra kartica za full HD gaming.Sta si prije imala ?

edit: sada vidim r7 360

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 15:41 (MGloc).
2 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

kroz idućih nekoliko mjeseci, možda i godinu dana bi se bacio u potragu za grafičkom karticom (polovnom naravno) do nekih 2000 kn. Na koje da bacim oko pri potrazi?

 

Stigao mi novi komp prije par dana, zahvaljujući savjetima ovdje na forumu. Odabrao sam ryzen 5 5600g s dovoljno jakom integriranom da vrti ono što mi je sada potrebno, čak iznenađujuće dobro, pa mi sad nije hitna, ali ako se nešto nađe super.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trenutno ti je ta integrirana jača od bilo čega kaj možeš dobiti do 2000kn, a za godinu dana tko živ, tko mrtav, možda budeš dobio i RTX 3060 za te novce.

 
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ajmo malo bez pretjerivanja, ta igpu je drek prema iole novijim grafama. Jedna 1060 je više nego duplo jača, a ima je na njuški za soma i pol kuna, doduše u 3gb verziji, no i takva je avion za tu igpu.
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trenutno je takva situacija da je najbolje kupiti top karticu. Srednji segment je preskup. Ja sam na kraju uzeo SAPPHIRE Radeon RX 6900 XT Nitro+ Special Edition za 12.100,00 kn. Razlika između RX 6800 XT je bila zanemariva, a RTX kartice su trenutno preskupe i nvidia stalno nešto kemija. Sad bi trebala doći opet nova serija, već 3ći put. Izgleda ko da muzu gdje god stignu. Muze i AMD, ali bar ne izdaje svakih 3 mjeseca novu liniju i onda se lupaš po glavi da si za iste pare mogao kupiti bolje, samo da si malo pričekao...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 18:15 (Emilio Estavez).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koji je najjači gpu s 4gb vrama? 4gb grafulje su osjetno jeftinije na oglasnicima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Emilio Estavez kaže...

Srednji segment je preskup. Ja sam na kraju uzeo SAPPHIRE Radeon RX 6900 XT Nitro+ Special Edition za 12.100,00 kn.

 

interesantno kako si iz "srednji segment je preskup" došao do davanja vrijednosti manjeg auta za gpu

 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jedino ima racunice ako kartica radi mining dok ti PC nije potreban pogotovo ako uzmes rtx 3090 jel ima visok Hashrate a da se naci u DE za 15-16k kuna

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AFARON kaže...
Emilio Estavez kaže...

Srednji segment je preskup. Ja sam na kraju uzeo SAPPHIRE Radeon RX 6900 XT Nitro+ Special Edition za 12.100,00 kn.

 

interesantno kako si iz "srednji segment je preskup" došao do davanja vrijednosti manjeg auta za gpu

 

Da li je nešto skupo ili nije to je pitanje na koje ljudi daju strogo subjektivan odgovor. U slučaju da zarađuješ 4.000 kn mjesečno (neto) teško da ćeš kupiti mobitel za 10.000 kn ili grafičku za 12.000 kn, ali ako zarađuješ 25.000 kn (neto) svaki mjesec to ti neće biti neki problem. Vidimo da proizvodnja GPU-a nikad nije bila veća i da ih nema, znači da se kupuju bez obzira na cijenu. Pričati o tome da li nešto vrijedi toliko za koliko se i prodaje nas vraća na ponudu i potražnju. Kad postoje kupci za tu cijenu onda to i vrijedi toliko.

 

Sad se vraćam na karticu koju sam kupio, njen MSRP je oko 1.500 € i ja sam je platio 1.600 €. Znači da sam je platio 100 € previše. MSRP od SAPPHIRE Radeon RX 6800 XT Nitro+ je oko 900 €, a cijena joj je 1.500 €. Da sam nju uzeo platio bi je 600 € više od onog što vrijedi. Znači da je druga opcija preskupa. Pa je onda, po meni, bolje kupiti RX 6900 XT.

 

O tome da li mi je ta kartica skupa bi se moglo debatirati. Imam iznadprosječna primanja. Od kad sam prestao pušiti (jučer su bile 3 godine, pušio sam od 1,5 do 2 kutije Marlbora na dan), svaki mjesec mi ostaje minimalno 1.500 kn koje mogu lako staviti sa strane. Znači grafička me koštala 8 mjeseci ne pušenja.


Emilio Estavez
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

Jedino ima racunice ako kartica radi mining dok ti PC nije potreban pogotovo ako uzmes rtx 3090 jel ima visok Hashrate a da se naci u DE za 15-16k kuna

Računice nikakve nema kako god da okreneš. Većina ljudi ne treba diskretni GPU jer surfaju po netu, gledaju youtube i pišu e-malove i za to im je integrirana kartica dovoljno. Ako ti računalo koristi za posao koji treba jak GPU onda je računica jasna. U slučaju da ti je hobi gejming, onda GPU gledaš kao investiciju u hobi. Isto kao da planinariš, skijaš ili slažeš makete. Hobiji su skupi i nemaju računice, jedino što daju su osobno zadovoljstvo ...

 

 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 7:55 (Emilio Estavez).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Emilio Estavez kaže...
AFARON kaže...
Emilio Estavez kaže...

Srednji segment je preskup. Ja sam na kraju uzeo SAPPHIRE Radeon RX 6900 XT Nitro+ Special Edition za 12.100,00 kn.

 

interesantno kako si iz "srednji segment je preskup" došao do davanja vrijednosti manjeg auta za gpu

 

Da li je nešto skupo ili nije to je pitanje na koje ljudi daju strogo subjektivan odgovor. U slučaju da zarađuješ 4.000 kn mjesečno (neto) teško da ćeš kupiti mobitel za 10.000 kn ili grafičku za 12.000 kn, ali ako zarađuješ 25.000 kn (neto) svaki mjesec to ti neće biti neki problem. Vidimo da proizvodnja GPU-a nikad nije bila veća i da ih nema, znači da se kupuju bez obzira na cijenu. Pričati o tome da li nešto vrijedi toliko za koliko se i prodaje nas vraća na ponudu i potražnju. Kad postoje kupci za tu cijenu onda to i vrijedi toliko.

 

Sad se vraćam na karticu koju sam kupio, njen MSRP je oko 1.500 € i ja sam je platio 1.600 €. Znači da sam je platio 100 € previše. MSRP od SAPPHIRE Radeon RX 6800 XT Nitro+ je oko 900 €, a cijena joj je 1.500 €. Da sam nju uzeo platio bi je 600 € više od onog što vrijedi. Znači da je druga opcija preskupa. Pa je onda, po meni, bolje kupiti RX 6900 XT.

 

O tome da li mi je ta kartica skupa bi se moglo debatirati. Imam iznadprosječna primanja. Od kad sam prestao pušiti (jučer su bile 3 godine, pušio sam od 1,5 do 2 kutije Marlbora na dan), svaki mjesec mi ostaje minimalno 1.500 kn koje mogu lako staviti sa strane. Znači grafička me koštala 8 mjeseci ne pušenja.


 

Ma odlično si prošao s obzirom na situaciju. Samo je ona izjava koju sam citirao tragi-komična (bar gledajući je u vakumu), ali takva je realnost nema šta.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma to je jasno. Da racunice nema. Za firmu ako mi treba jos i bolje da je veca cijena nekada tako si primanja mozes smanjiti i platis manje poreza. Jedan poznanik kupuje samo Mac sto skuplji to bolje samo da moze na firmu pisat. Ja si mogu bez problema kupiti grafu za 2k eura privatno ali necu posto mi nije toliko potrebno. Vremena za igranje ni nemam skoro a i imam skoro sve moguce konzole i tonu igara da ih za 2 zivota nemogu preci...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A gdje je to meni malo 8gb vrama?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Emilio Estavez kaže...
R3nchi kaže...
Di su oni klosari sto su ovdje tvrdili sa je 8gb rama dosta na 3xxx grafama?

Slažem se, žešća glupost! Staviš super GPU, a premalo rama i onda na kraju to bezobrazno zaračunaš ... Poradi toga RTX 3080 Ti je jedini pravi izbor u zelenom taboru, jedino ako ne želiš mejnati GPU sukladno nvidijinim iteracijama  ... 

 Hm..teta Su ti naplatila grafu 12.000 kn i onda upališ RT i imaš malo bolje performanse od moje, koju mi je kožnjak naplatio 3900kn? Ali OK, ti imaš puno vrama. Zato ja imam DLSS i RT za tri puta manje para.

 

Radeon RX 6900 XT — Ray Tracing and DLSS Performance - AMD Radeon RX 6900 XT Review: Powerful and Pricey | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Emilio Estavez kaže...
R3nchi kaže...
Di su oni klosari sto su ovdje tvrdili sa je 8gb rama dosta na 3xxx grafama?

Slažem se, žešća glupost! Staviš super GPU, a premalo rama i onda na kraju to bezobrazno zaračunaš ... Poradi toga RTX 3080 Ti je jedini pravi izbor u zelenom taboru, jedino ako ne želiš mejnati GPU sukladno nvidijinim iteracijama  ... 

 Hm..teta Su ti naplatila grafu 12.000 kn i onda upališ RT i imaš malo bolje performanse od moje, koju mi je kožnjak naplatio 3900kn? Ali OK, ti imaš puno vrama. Zato ja imam DLSS i RT za tri puta manje para.

 

Radeon RX 6900 XT — Ray Tracing and DLSS Performance - AMD Radeon RX 6900 XT Review: Powerful and Pricey | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

Ja sam GPU kupio da mi vrti najmanje 165 FPS-a na 2K. Ne treba mi RT jer smeta kad igram. Ne igram igre tog tipa ... Za navedeno mi je RX6900XT bio best buy. Kupio bi 3080 Ti, ali mi je bio preskup ...

Emilio Estavez
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Emilio Estavez kaže...

...Kupio bi 3080 Ti, ali mi je bio preskup ...

 ma kakvi preskupo, kad imaš iznadprosječna primanja i ulažeš u osobno zadovoljstvo, nema toga što je preskupo 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Haha. Možda si i u pravu, ali mi ne daje ništa bolje, a košta dosta više. Drugi izbor mi je bio EVGA RTX 3080 Ti.

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 11:18 (Emilio Estavez).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Emilio Estavez kaže...
Haha. Možda si i u pravu, ali mi ne daje ništa bolje, a košta dosta više. Drugi izbor mi je bio EVGA RTX 33089 Ti.

 Iz koje godine si ti, evo ja furam 3080ti FTW3 i koštala me 12700kn, s tim da sam svoju staru 3080 FTW3 prodao za 15.5 soma 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
alscaul kaže...
Emilio Estavez kaže...
Haha. Možda si i u pravu, ali mi ne daje ništa bolje, a košta dosta više. Drugi izbor mi je bio EVGA RTX 3080 Ti.

 Iz koje godine si ti, evo ja furam 3080ti FTW3 i koštala me 12700kn, s tim da sam svoju staru 3080 FTW3 prodao za 15.5 soma 

Ma na mobu sam odgovaral pa svašta primi ... Ja za tu lovu nisam našao. Najjeftinija je bila oko 15.000 kn i to Gainwardova. 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 11:22 (Emilio Estavez).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Emilio Estavez kaže...
R3nchi kaže...
Di su oni klosari sto su ovdje tvrdili sa je 8gb rama dosta na 3xxx grafama?

Slažem se, žešća glupost! Staviš super GPU, a premalo rama i onda na kraju to bezobrazno zaračunaš ... Poradi toga RTX 3080 Ti je jedini pravi izbor u zelenom taboru, jedino ako ne želiš mejnati GPU sukladno nvidijinim iteracijama  ... 

 Hm..teta Su ti naplatila grafu 12.000 kn i onda upališ RT i imaš malo bolje performanse od moje, koju mi je kožnjak naplatio 3900kn? Ali OK, ti imaš puno vrama. Zato ja imam DLSS i RT za tri puta manje para.

 

Radeon RX 6900 XT — Ray Tracing and DLSS Performance - AMD Radeon RX 6900 XT Review: Powerful and Pricey | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

Nazalost jedan od losijih tvojih postova kolega.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Baš im takvi trebaju, ko guski sedlo koliko treba. Em su kod takvih kupaca zakurac trošili milijune na razvoj gejmerskih tehnologija, em kad cicikrepne majnanje takvi će zatrpat tržište jeftinim grafama i sjebat im prodaju novih grafa.
Jedini kojima trebaju takvi su trgovci i prekupci koji masno zarađuju na njima
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Baš im takvi trebaju, ko guski sedlo koliko treba. Em su kod takvih kupaca zakurac trošili milijune na razvoj gejmerskih tehnologija, em kad cicikrepne majnanje takvi će zatrpat tržište jeftinim grafama i sjebat im prodaju novih grafa.
Jedini kojima trebaju takvi su trgovci i prekupci koji masno zarađuju na njima

 

 O tome "podebljanome" nitko trenutno ne razmišlj. A opet ko veli da će majnanje krepat?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice