Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.455
|
čitano: 5.544.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa mozda bolje performanse nego s 2070super...a taj skok me dodje 750kn...dosao bi covjek po moju za 6250kn

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rijesavas se rabljene kartice i jos uzimas jacu novu, nekoristenu sa jamstvom za 750kn razlike - nemaš se tu što puno razmišljati, jeste da debelo preplaćuješ rx6700xt ali i ovaj što uzima karticu od tebe debelo preplaćuje so just go for it

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Samo plati misu za AMD drivere prije nego zamjenis kartice...

Freak Show Inc.
 
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imao sam prije ove 5700xt i nisam imao problema s driverima....kad nece uletit 3070 nikakva

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Pa mozda bolje performanse nego s 2070super...a taj skok me dodje 750kn...dosao bi covjek po moju za 6250kn

Pa bolja je u rasterizaciji od rtx2070s sigurno dok je u usporedbi sa rtx3070 u globalu sporija 5-10fps u rasteru dok je u hibridnom raytraceu sporija 10+ fps a u cistom raytraceu nekih 3 puta.

Ali vjerujem da ti raytrace nije bitan tako da ce ti bit skroz ok izbor,pogotovo za 1440p.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

E sa ibme..nije moja tak.stara..imam ju tek 5 mjeseci iz adm....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Imao sam prije ove 5700xt i nisam imao problema s driverima....kad nece uletit 3070 nikakva

Nemoj sad lagati da nisi imao problema sa driverima, kako je Friday imao, svi su morali imati...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imao sam ju mjesec dana dok nisam mjenjao s frendom za 2070super jer je on prije i uvijek bio na amd....ja u tih mjesec dan nisam imao nikakav crash drivera.niti izletavanje iz igara ni bsodove

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko bi se moglo  dobit cca u ovo vrijeme za Aorus Extreme edition  11gb GTX 1080ti  . Još je pod garancijom

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Doslovno onoliko, koliko je budala, nesretnik ili miner spreman platiti.

Testiraj trziste raznim nebuloznim ciframa ako zelis zaraditi.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 12:44 (metallic).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel netko ima iskustva sa mjenjanjem ventilatora na 1060, single fan?

Model gv-n1060ixoc-3gd

Gdje se moze nabaviti zamjenski?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

Jel netko ima iskustva sa mjenjanjem ventilatora na 1060, single fan?

Model gv-n1060ixoc-3gd

Gdje se moze nabaviti zamjenski?

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210428101624&SearchText=gigabyte+1060+fan

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=gigabyte+1060+fan&_sacat=0

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imam5700xt, s novim Adrenalin driverima kad spucam show metric overlay, računalo se nakon sat dava rada smrzne, imal neko slična iskustva?

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel puno dat 2800 i 2070 super za rx6800? Znam da je ali situacija je u banani...pretpostavljam da je 6800 bolja od 3070...ali nedam 10,11 ili vise kn za 3070

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Jel puno dat 2800 i 2070 super za rx6800? Znam da je ali situacija je u banani...pretpostavljam da je 6800 bolja od 3070...ali nedam 10,11 ili vise kn za 3070

 Rx6800xt ili obicna 6800?

3 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Jel puno dat 2800 i 2070 super za rx6800? Znam da je ali situacija je u banani...pretpostavljam da je 6800 bolja od 3070...ali nedam 10,11 ili vise kn za 3070

 A cujte, dosta je jaca od 3070, ako dobijete dobar model i da vam se malo klokati, doci cete u 90% slucajeva na nivo stock 6800xt(3080).

6800 i 3060ti definitivno best buy, samo da nije ovakvo trziste.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 17:01 (Ivan Majstorovic).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Radeon HD 6850

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Obicna amd stock rx6800,2800kn i moja 2070super msi trio

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rekao bi da vrijedi ali ja osobno ne bi mijenjao.Nemoj nikako mijenjat ako tvoja 2070s ima garanciju ako nemas garanciju tad bi razmislio o zamjeni.

3 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Rekao bi da vrijedi ali ja osobno ne bi mijenjao.Nemoj nikako mijenjat ako tvoja 2070s ima garanciju ako nemas garanciju tad bi razmislio o zamjeni.

 Ma nema to veze. Dobit ce novu grafu sa friskom garancijom. Vec je problem taj trade opcenito. Po njuski ide 2070s 6000-7000 kuna+ovih 2800 je na kraju platio 6800 1200 eura koliko i kosta po trgovinama ili na oglasnicima.

Totalno nepotreban trade buduci da 2070 nije toliko sad losa/stara kartica. 

Ali budimo realni nijedna od tih kartica nije vrijedna koliko sada kosta, a buduci i da za 2070s dobijes brdo love, mozda i nije Lose. Ipak pricamo otprilike 50% boljim Performancama  a kada ju klokne to je i daleko preko 50%.

Druga stvar da je trziste normalno i koliko bi dobio za 2070s i koliko bi mu trebalo nadoplate da kupi 6800. Mislim da bi mu trebalo opet barem tih 2800 kuna. Znaci placa grafu 2800 kuna+ koliko vrijedi 2070s trenutno... da je normalno trziste, nevjerujem da bi 2070s drzala vise od 2000-2500 kuna polovno pored 500 i 600 eura tj 3070 i 6800. Opet bi mu trebalo barem 2800 kuna i da je normalno stanje. 

Ko voli nek izvoli, zasigurno ce covjek osjetiti vise fps-a ako mu je to cilj.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Obicna amd stock rx6800,2800kn i moja 2070super msi trio

 Pa bolje prodaj svoju pa za sve te novce uzmes nereferentnu....ili?

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima moja garu jos 2 i pol godine...a neznam nisam pametan....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A vidi...Ti najbolje znaš,vidim da imaš 1440p monitor i 2070 če trokirat na nekim jakim naslovima-to si sigurno i sam vidio a još k tome imaš tv 4k pa kad zbrojiš 2 i 2 jednostavno ispadne da bi bilo puno bolje uzet RX6800
Novci su tvoji i sam odlučuješ..
3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ljudi!
Planiram uskoro kupiti novi komp, ali se nisam bavio informatikom već duže vrijeme pa nisam više u toku.
Je li istina da su grafičke trenutno preskupe? Ima li ih smisla sad kupovati ili da kupim sve osim nje pa čekam da cijene padnu (ako je istina da su preskupe zbog kriptovaluta)?

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MaxWeber23 kaže...

Bok ljudi!
Planiram uskoro kupiti novi komp, ali se nisam bavio informatikom već duže vrijeme pa nisam više u toku.
Je li istina da su grafičke trenutno preskupe? Ima li ih smisla sad kupovati ili da kupim sve osim nje pa čekam da cijene padnu (ako je istina da su preskupe zbog kriptovaluta)?

 

 Istina je da su cijene otišle u nebesa, pitanje je kadaa će cijene pasti a i nestašica je u trgovinama.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MaxWeber23 kaže...

Bok ljudi!
Planiram uskoro kupiti novi komp, ali se nisam bavio informatikom već duže vrijeme pa nisam više u toku.
Je li istina da su grafičke trenutno preskupe? Ima li ih smisla sad kupovati ili da kupim sve osim nje pa čekam da cijene padnu (ako je istina da su preskupe zbog kriptovaluta)?

 Ako možeš pričekaj s kupovinom grafičke.

Sastavi komp s procesorom koji ima integriranu grafičku (igre na low su iznenađujuće igrive, ako izabereš nešto bolje) pa onda kupiš grafu kad se stanje smiri. Imaš nekoliko tema za sastavljanje računala, pa pitaj. Dečki daju odlične savjete.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vec se prica za Ps5 i Nvidie da ce ova situacija ostat i u 2023.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa,

Izgleda da je moja Nvidia 2070 Super odlucila poako krepavat ( imam garanciju ). Buduci da je totalna nestasica sa karticama, zanima me jel netko u ovo vrijeme mozda slao karticu na popravak i koliko se dugo cekalo? Postoji li neki zakonski rok u kojem je proizvadac duzan popraviti ili zamjeniti karticu? 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čini mi se da je netko sa foruma isto imao reklamaciju 2070 modela (slabija nego tvoja) i dobio 3060.

Mislim da će ti ponuditi u zamjenu nešto što je dostupno.
SSD koliko si mi života uštedio...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice