Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

čekaj da dođe, pa čekaj dok padnu cijene, pa pale cijene pa došla najava za refresh/najava suprotnog tabora za nešto još brže što dolazi uskoro i tako dok ti to sve dočekaš prođe te volja da išta zaigraš 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Po meni ok je kupiti 5700xt ako ne misliš igrati sa Ray tracingom, meni je osobno to jako važno tako da čekam nove generacije grafa. Pa onda uzeti ili neku novu ili ako uleti neka dobra ponuda za 2070 pa nadalje. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim i koliko sam malo pratio da bi iskoristio Ray tracing treba ipak malo jači hardwer od CPU-a do GPU-a tipa 2080 i sl. ili jače da bi to stvarno iskoristio, gpu tipa RTX 2060 to nemože popratiti dovoljno dobro možda i 2070 nije dovoljna.

Nisam probao pa neznam iskreno ali s obzirom na iskustva drugih, i njihovo mišljenje i iskustvo sve navodi na to da moraš istresti masnu lovu da bi taj fičr iskoristio kako treba, dakako i neki 2K ili 4K monitor, sve to povlači jak hardwer pa i duboko posezanje u džep

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja sam imao 2070 i iz iskustva mogu reći da na fhd rezoluciji radi bez problema ako ne ganjas veliki fps. Meni je RT vrhunska stvar jer vizualno jako doprinosi igri. Pošto je meni vizualni aspekt igre jako bitan grafa bez RT ne dolazi u obzir.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Uvijek je tako sa hardwerom, uvijek dolazi bolje,jače i skuplje i uvijek se nešto čeka, razumijem ako je kupnja kompa za rad, pa se s njom i zarađuje pa treba bolje/jače pa se čeka novije, ali ako je za gejmanje nebi tako razmišljao koliko će nešto vrijediti za 3mj ili 6mj....

 pa jebiga, nije to baš isto 

nije isto da je uzimao te grafe prošle godine dok nove nisu bile niti na vidiku, nije isto jel kupuje rx 480 kad se pokaže da je rx 580 nevrijedna čekanja jer su to skoro iste grafe, nije isto kad se pokaže da uskoro izlazi rtx 2xxx serija s minimalnim napretkom u perfomansama i bezobraznim rastom cijena, ništa to nije isto kao ova rtx 3xxx serija koja je tu doslovce pred vratima - jer se sad dočekalo daleko bolja opcija i ove rx 5700 preporučati na današnji dan je u najmanju ruku bedasto

 

da ne govorimo kako je i amd konačno najavio datum za svoje nove grafe za koje se očekuje da neće biti kao neke prijašnje re-re-rebrandeon gcn, nego konačno nešto potpuno novo što također izlazi vrlo skoro

kupovati sad rx 5700 je baš bedasto, a ovo banaliziranje da se uvijek nešto čeka je još gore

 

jebote, ovih dana žale investiciju oni koji su kupovali 2xxx seriju i te rx5700/xt još prije godinu dana i što nisu stavili lovu na stranu, makar znaju da je tada stvarno bilo bedasto čekati, a ovdje se preporuča - kupuj 

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da, ovdje se prića o GPU koji košta 500ojra svojevremeno sad su malo pale cijene i daleko je to od cijena modela koji će doći sa serijom 30XX ili AMD-a gdje ta prva serija neće biti ispod cca 6000kn+ a koliko će trebati da izađe serija prihvatljivija cijenom i našim mogučnostima dakle 3060/3070 modeli.

Da se ima love sigurno se nebi spominjale navedene serija te RX 5700  i cijena cca 400ojra i vjerujem da bi se čekali navedeni modeli

Jasno da se sad nekupuje serija 2070 ili 2080 to je glupost, jer vrijedi se strpiti ali neće skoro modeli za te nofce sigurno možda do Nove godine se svi i poslože, ali kolika će biti mogučnost i kupnje istih radi potražnje to ćemo vidjeti.

 

Mišljenja sam i dalje da kad se nađe model tipa 2070 ili RX 5700 za 400ojra da se isplati kupiti dakako NOVI. https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6782341_-geforce-rtx-2070-windforce-2x-8gb-gddr6-gigabyte.html

 

Kod nas cijene još uvijek nisu pale, poznata politika trgovina, a vani polako padaju svaki dan koliko pratim i dakako manji porez od 16% omogućava onima tko ima nekoga da mu kupi dobru grafu za relativno malo nofaca i pošalje.

I sam se dvoumim što uzeti jer RX 5700XT ili RTX 2070 za FHD rezu pa i 2k idealno dosta.Neda mi se čekati nova roba, ne treba mi ništa jaće od navedenih, a nemam ni više nofaca trenutno i nedaje mi se kad nema potrebe, dakako to sam samo ja i moje mišljenje, znam za što i koliko mi treba, a NOVO je NOVO.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 18:11 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sada je najgore vrijeme za kupovati grafu, jer ova nova serija koja dolazi je u pola cijene koliko je kostala ova generacija, a iste perfomanse. Mislim da se nisi bas informirao koliki je ovo napredat u perfomansama. Nikako sada kupovati novi gpu, kad je ovo pred vratima. 17.09 izlazi rtx 3080, pa poslije toga rtx 3090 24.09, pa je za ocekivati da ce rtx 3070 i rtx 3060 izaci u 10 mj, isto tako Big navi je release date 28.10 tako da najbolje cekati jos 2 mj pa onda vidjeti sta ti se najvise isplati. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 22:04 (Patrick_cro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sorry ali nerazumijem što hočete reći, o kakvim performansama se prića kad se koristi FHD reza ili 2K, sve ove navedene grafe su i više nego dovoljne čemu GPU od 700ojra+.

Ja osobno to nemogu iskoristiti, takva GPU traži promjenu hardwera za koji se nama nofaca(a mnogi nemaju i peglat će se kartice da bi se imalo nešto što ih dosta neće moći iskoristiti), neznam što tu "nije jasno" kad je čovjek na dvije noge i razumije za što koristi komp i za što mu treba, postoje ograničanja hardwera i kupnje nove GPU ma koliko ona imala impresivne performanse ako je precijenjena i nepotreban, onda to nema svrhe osim one "moj je jači od tvog" i ništa više ili hvaljenje po sajtovima,forumima jbg. tko ima nofaca samo naprijed, daleko da nebi znao što bi kupio da imam potrebe i da mi treba i da to znam i mogu adekvatno iskoristiti, ali osobno sve više od onoga što sam naveo mi nema smisla osim bacanja nofaca, za čitanje foruma,portala,povremeno gejmanje 3-4h dnevno sve što mi treba je i više nego dooljno i ovako stoji neiskorišteno te se koristi možda 25% stvarnih mogučnosti i prestao sam fantazirati i bacati nofce nepotrebno i praiti novi hardwer i kupovati svaku novu seriju i CPU-a i GPU-a.

Mnogi se igraju sa RX 480/580,RX 5600 i GTX 1660/1070Ti pa i starije, a sad odjednom svi trk po novu seriju 3080 i iskeširati cca 800ojra samo naprijed, za nas koji nepatimo od "moram imati prvi najnovije" bit će dobre i ove prošle serije RTX 2060/70 ili RX 5700 modeli samo da budu što jeftiniji a bit će ih sad po njuškalu, a past će cijene i u trgovinama samo polako.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 22:40 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vidim jos se nisi informirao, ukratko dobit ces karticu za 500eur koja je ekvivalentna rtx 2080ti ( 1200eur) rtx 3070, ako to tebi nije dobar deal onda neznam šta smatras dobrom ponudom, rtx 3060 bi trebao biti cca 400eur mozda i manje cca performanse rtx 2080, jos izlazi i big navi I vjerojatno ce doci jos dostan ( ti modela) neznam kad je bila zadnji puta tako dobra najava za nove GPU, svakako se isplati cekati.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Sorry ali nerazumijem što hočete reći, o kakvim performansama se prića kad se koristi FHD reza ili 2K, sve ove navedene grafe su i više nego dovoljne čemu GPU od 700ojra+.

Ja osobno to nemogu iskoristiti, takva GPU traži promjenu hardwera za koji se nama nofaca(a mnogi nemaju i peglat će se kartice da bi se imalo nešto što ih dosta neće moći iskoristiti), neznam što tu "nije jasno" kad je čovjek na dvije noge i razumije za što koristi komp i za što mu treba, postoje ograničanja hardwera i kupnje nove GPU ma koliko ona imala impresivne performanse ako je precijenjena i nepotreban...

Kroz par tjedana stiže RTX3080 za ~750€, dakle po cijeni koliko je do sad bila RTX2080, a od nje će bit duplo jača. Što će se onda dogodit s cijenama RTX2080? Jasno da će past i to poprilično.. a što će se onda dogodit s cijenama RTX2060 / RX5600XT.. pa past će i one u određenoj mjeri. Poanta: Kroz mjesec-dva-tri možda budeš za cijenu RX 5600XT mogao dobit 30ak% jaču karticu, ili pak 5600XT dobit za nižu cijenu. U ovom slučaju su kupci na dobitku, a sad jel netko igra na 1080p ili 4K totalno nebitno, bitno je dobit što jaču karticu za što manje love..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 23:17 (Kaby).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na savjetima ali i dalje ne znam sta i kako.. Jel ovo po vama dobra ponuda? Kupljena u instara prije 4 mjeseca, bar tako stoji u oglasniku

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 14:22 (ivan7).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ako ti nije hitno hitno pricekaj izlazak ovih novih pa onda vidi sto i kako. Ako bas nemas na cemu igrat do tad onda je to okej ponuda. Ja sam prodao svoju rx5700 sa njemackom garancijom staru 3mj za 2300kn,pa eto ti neka usporedba. Samo budi svjestan da kad ju kupis da ces u roku 1-2mj izgubit novce na njoj jer ce past zbog nove serije koje izlaze...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ta grafa je jučer bila 2200. Danas je promjenio cijenu. Ponudi mu 2200 pa vidi jer 2500 ti je nova na amazonu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Navodno je pogrijesia znamenku 😁

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozz, izgleda da mi je prdnila grafička kartica pa sam u potrazi za novom, prvenstveno zbog toga jer mi treba hdmi utor. Inače pc upotrebljavam samo za skidanje filmova/serija i reproduciranje istih preko hdmi koji mi je spojen na tv, za povremeni office i surfanje. PC mi je već dosta star ali trenutno nemam neke potrebe ga potpuno obnavljati za trenutne potrebe, pa bih molio preporuku neke grafičke koje će pasat na trenutnu konfiguraciju koju imam. Bilo bi ok i preko njuškala da prođem što jeftinije, a cijena ne znam točno, mozda oko 300-400-500 kn?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako te apsolutno nije briga za igre onda možda najbolje ovako nešto, novo je i 3 god jamstva. Verzija s bržom GDDR5 memorijom i sa punim PCIe X16, čisto da ne bi bilo nekakvih nekompatibilnosti s matičnom. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kaby kaže...

Ako te apsolutno nije briga za igre onda možda najbolje ovako nešto, novo je i 3 god jamstva. Verzija s bržom GDDR5 memorijom i sa punim PCIe X16, čisto da ne bi bilo nekakvih nekompatibilnosti s matičnom. 

 kakva je ona u usporedbi s amd radeon hd 7700 series koju sam dosad imao? ne bi isao bas na losije, onda bi dao koju kunu vise

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maxy0 kaže...

 kakva je ona u usporedbi s amd radeon hd 7700 series koju sam dosad imao? ne bi isao bas na losije, onda bi dao koju kunu vise

Lošija je.. hmm onda RX550 za 600kn ako ćeš novo, a ako rabljeno onda možeš čak naći i RX470 za oko 500kn, koja je miljama od RX550 i tvoje HD77xx, ali ugl. su bez jamstva...

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maxy0 kaže...

pozz, izgleda da mi je prdnila grafička kartica pa sam u potrazi za novom, prvenstveno zbog toga jer mi treba hdmi utor. Inače pc upotrebljavam samo za skidanje filmova/serija i reproduciranje istih preko hdmi koji mi je spojen na tv, za povremeni office i surfanje. PC mi je već dosta star ali trenutno nemam neke potrebe ga potpuno obnavljati za trenutne potrebe, pa bih molio preporuku neke grafičke koje će pasat na trenutnu konfiguraciju koju imam. Bilo bi ok i preko njuškala da prođem što jeftinije, a cijena ne znam točno, mozda oko 300-400-500 kn?

 ajd baci oko da ti nisu windoze sjebale bios kao meni pa ti zato ne radi hdmi - link

 

što je najgore, televizor uopće nije bio vidljiv u windowsima čak niti kad sam ga spojio na nevidijinu grafu sa zadnjim driverima

tek kad sam updejtao bios i ostali softver za matičnu koji su windowsi preko svog updejta sjebali sve se vratilo u normalu, televizor je sad ponovo vidljiv i preko intelove igpu i preko nevidije, u oba slučaja na hdmi izlazu

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 22:26 (picajzla0707).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel vrijedi ovo za 400 kn ?

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rx-470-4gb-gddr5-powercolor-red-dragon-radeon-moguca-ugradnja-oglas-30707469

Je li to dobar upgrade u odnosnu na amd radeon hd 7730 series

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da dobar upgrade, rx 470 je jača ne 50-60%, nego 500-600%, ako ne i više :)

EDIT
jedino ne znam kakav ti je procesor i hoće li je moći gurati, a pogotovo napajanje jer rx470 nije baš neka nezahtjevna grafa
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 14:53 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Da dobar upgrade, rx 470 je jača ne 50-60%, nego 500-600%, ako ne i više :)

EDIT
jedino ne znam kakav ti je procesor i hoće li je moći gurati, a pogotovo napajanje jer rx470 nije baš neka nezahtjevna grafa

 Ima pod moj pc specke procesora i napajanja...

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jbga, na mobu sam pa se ne vidi. Promijenio sam na desktop verziju, oa sad vidim... nategnuto je to, procesor će je teško gurat u cpu zahtjevnim igrama, no za većinu sp igara je donekle ok, svakako ćeš vidjeti jako dobar napredak. Napajanje je utijesno, 400w kvalitetnih je donekle dovoljno, taj chikoni nemam pojma kakav je, a još ako je star možda je bolje ne riskirat
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Jbga, na mobu sam pa se ne vidi. Promijenio sam na desktop verziju, oa sad vidim... nategnuto je to, procesor će je teško gurat u cpu zahtjevnim igrama, no za većinu sp igara je donekle ok, svakako ćeš vidjeti jako dobar napredak. Napajanje je utijesno, 400w kvalitetnih je donekle dovoljno, taj chikoni nemam pojma kakav je, a još ako je star možda je bolje ne riskirat

 Onda bolje mozda ici na RX550 2G ? Ne mislim sad bas sve komponente mijenjati zbog graficke

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Isplati li se ovo?  Stara 3 mjeseca, garancija 36 mjeseci

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 15:38 (ivan7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Malo još spusti i onda se sigurno isplati.  Nove grafe će biti brže kada dođu, ali i bitno skuplje tako da ne fulaš ništa.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi rekao ne , ta kartica po meni vrijedi max 2500-2600kn i jos bi jednom razmislio da li bi ju uzeo jer ce Amd iduci mjesec predstavit novu Radeon 6xxx seriju...

3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

Vrijedi li RTX 2060 6GB Founders Edition za 2000kn?

jeli to pre mali upgrade sa 1660ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa, upravo zbog DLSS-a je dobar skok. Da nema tu tehnologiju, onda i ne bi bila nekakav napredak.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A cijena za ovu sa cca 1g garancije?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice