Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.492
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Meni sad nije jasno zasto ako na kompu nekoga stavim na ignore sad dodjem na forum preko moba i vidim njegov post.... 

Ja ne trosim svoje vrijeme na bilo sto i bilo koga. 

 Nisi logan ili je netko quotan.

 

Ja isto na to popizdim.

 

AFARON kaže...

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

 Da šprdali su se s 1.0 verzijom koja je bila ...ajmo reć zblurano sranje...U ovoj ver je super i idućoj će bit fantazija.

 

Al eto, panika da više brute force neće bit presudan za fps.

 

Zamisli imaš AMD sa 15214125 spa i koji srče 350W, a jedno govance ga pojede samo dlss on opcijom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 15:15 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ogroma je razlika u kvaliteti prikaza izmedju dlss 1.0 i 2.0 i iskreno ne znam kako bi se to vise moglo drasticno poboljsat od 2.0 jer tu je vec nativni izgled.

Mozda mogu jos podic performanse u buducnosti a zadrzat ovu kvalitetu........

Meni je izuzetno zao sto Ps5 nema nesto ovakvo.......

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AFARON kaže...

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

 Pa ja opet kazem, da su to igre koje ja igram ili koje su popularnije, ok, ali ovako je to cista zajebancija 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
AFARON kaže...

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

 Pa ja opet kazem, da su to igre koje ja igram ili koje su popularnije, ok, ali ovako je to cista zajebancija 

Control je od Remedy i pokupio je brdo nagrada isto tako i Death Stranding od Kojime, Wolfenstain je takodjer poznata igra isto kao i Mechwarior.....ukratko nisu to neki novi noname indie naslovi.

Druga stvar je sto ti igras nesto drugo i sto su tebi ovi AAA naslovi cista zajebancija. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
AFARON kaže...

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

 Pa ja opet kazem, da su to igre koje ja igram ili koje su popularnije, ok, ali ovako je to cista zajebancija 

Control je od Remedy i pokupio je brdo nagrada isto tako i Death Stranding od Kojime, Wolfenstain je takodjer poznata igra isto kao i Mechwarior.....ukratko nisu to neki novi noname indie naslovi.

Druga stvar je sto ti igras nesto drugo i sto su tebi ovi AAA naslovi cista zajebancija. 

 Meni nagrade nista ne znace, koji k ce mi hrpa fpsa sa singleplayer igru koja izumre nakon mjesec dana ? Pogledaj si Rust, igra koja je izasla 2013 godine, u zadnjih 2 godine radi rekorde sto se tice igranosti i provedenih sati u igri. Te nove igre, pogotovo SP su da "uzivas" 50 sati i mozes ju bacit u smece, kao i ~26€ koje si dao za igru.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
AFARON kaže...

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

 Pa ja opet kazem, da su to igre koje ja igram ili koje su popularnije, ok, ali ovako je to cista zajebancija 

Control je od Remedy i pokupio je brdo nagrada isto tako i Death Stranding od Kojime, Wolfenstain je takodjer poznata igra isto kao i Mechwarior.....ukratko nisu to neki novi noname indie naslovi.

Druga stvar je sto ti igras nesto drugo i sto su tebi ovi AAA naslovi cista zajebancija. 

 Meni nagrade nista ne znace, koji k ce mi hrpa fpsa sa singleplayer igru koja izumre nakon mjesec dana ? Pogledaj si Rust, igra koja je izasla 2013 godine, u zadnjih 2 godine radi rekorde sto se tice igranosti i provedenih sati u igri. Te nove igre, pogotovo SP su da "uzivas" 50 sati i mozes ju bacit u smece, kao i ~26€ koje si dao za igru.

Ja imam izmedju 300-400 igara za sve platforme koje imam i ne igram rust....ne igram smeca tipa toga, pubg, fortnite.

U biti to ne smatram igrama kao niti igre za mobitele.

Vidis kako se perspektive razlikuju. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
AFARON kaže...

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

 Pa ja opet kazem, da su to igre koje ja igram ili koje su popularnije, ok, ali ovako je to cista zajebancija 

Control je od Remedy i pokupio je brdo nagrada isto tako i Death Stranding od Kojime, Wolfenstain je takodjer poznata igra isto kao i Mechwarior.....ukratko nisu to neki novi noname indie naslovi.

Druga stvar je sto ti igras nesto drugo i sto su tebi ovi AAA naslovi cista zajebancija. 

 Meni nagrade nista ne znace, koji k ce mi hrpa fpsa sa singleplayer igru koja izumre nakon mjesec dana ? Pogledaj si Rust, igra koja je izasla 2013 godine, u zadnjih 2 godine radi rekorde sto se tice igranosti i provedenih sati u igri. Te nove igre, pogotovo SP su da "uzivas" 50 sati i mozes ju bacit u smece, kao i ~26€ koje si dao za igru.

Ja imam izmedju 300-400 igara za sve platforme koje imam i ne igram rust....ne igram smeca tipa toga, pubg, fortnite.

U biti to ne smatram igrama kao niti igre za mobitele.

Vidis kako se perspektive razlikuju. 

 Pa jebiga, nekom je to smece a nekom ne, ali po aktivnosti igraca se vidi kakvo je stanje. Steta sta Control nema svoj charts da vidim kolko igraca na kompu ga igra trenutno. Tipa RDR2 je bio tolko nahajpan, znaci svi zivi su znali i htjeli to igrat, i eto ga na, nakon 3 mjeseca su izgubili 70% igraca. 

 

Ali ocito ne vrijedi to govorit ovdje jer ovdje su vecinom igraci koji se samo brinu za izgled grafike i da se nauzivaju u tih 50 sati za igru koja kosta 50-60€... A i vecina ih je potekla od PSa pa i nije cudno 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 18:06 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Alternativa DLSS-u od Microsofta je DirectML super resolution  i podržava sve igre.


AMD will develop the Fidelity CAS or announce a new tech just like DLSS with RDNA2 in Q4

Overall we should hopefully get more games adopting FidelityFX as it works on all AMD/Nvidia/Intel products and not just on one small part of Nvidia's lineup like DLSS 2.0 does.

Bit će zanimljivo. Očito DLSS ima i dobiva konkurenciju.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alfredo nr.2 kaže...

Alternativa DLSS-u od Microsofta je DirectML super resolution  i podržava sve igre.


AMD will develop the Fidelity CAS or announce a new tech just like DLSS with RDNA2 in Q4

Overall we should hopefully get more games adopting FidelityFX as it works on all AMD/Nvidia/Intel products and not just on one small part of Nvidia's lineup like DLSS 2.0 does.

Bit će zanimljivo. Očito DLSS ima i dobiva konkurenciju.

 

To se spominje kao rijesenje na shaderima a nvidia je imala dlss 1.0 na shaderima.

AMD treba pandan Tensor jezgrama u RDNA2 arhitekturi. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa zapravo bi bilo dobro da amd razvije tehnologiju koja bi bila pandan dlss-u i to bez dodatnih jezgri. I rt i tensor jezgre gadno poskupljuju grafe, a ako amd bude natjeran ugrađivati dodatan hw za to, zbogim jeftinim grafama.
Samo što bi neki ovdje tada ignorirali i mutne teksture, nazubljene rubove, izgled ala dlss 1.0, mali početni izbor igara i sve druge potencijalne pizdarije, slaveći još jednu pobjedu omiljene im firme.
Kad se sjetim asynca i one igre koju nitko nije igrao, a godinama se uzimala kao primjer tehnologije budućnosti :)))))
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Pa zapravo bi bilo dobro da amd razvije tehnologiju koja bi bila pandan dlss-u i to bez dodatnih jezgri. I rt i tensor jezgre gadno poskupljuju grafe, a ako amd bude natjeran ugrađivati dodatan hw za to, zbogim jeftinim grafama.
Samo što bi neki ovdje tada ignorirali i mutne teksture, nazubljene rubove, izgled ala dlss 1.0, mali početni izbor igara i sve druge potencijalne pizdarije, slaveći još jednu pobjedu omiljene im firme.
Kad se sjetim asynca i one igre koju nitko nije igrao, a godinama se uzimala kao primjer tehnologije budućnosti :)))))

 Mislis na onu benchmark strategiju?

Ja bih radije da amd parira hardverom jer ako krenu sve gurat na softver onda odu performanse za igre.... 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

 Mislis na onu benchmark strategiju?

Ja bih radije da amd parira hardverom jer ako krenu sve gurat na softver onda odu performanse za igre.... 

 tu da, ashes of the singularity...

 

zapravo je hajp bio sličan ovome s dlss-om, samo što su uloge zagovaratelja i skeptika bile zamijenjene 

ovakvi poput haaahaajdasa/chaselola svako jutro bi digli guzicu u zrak i sat vremena se molili novom mesiji u crvenom, i uopće tada nije bio bitan broj igara niti njihova popularnost, niti činjenica da ih zapravo ne igra nego samo bencha 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

 Mislis na onu benchmark strategiju?

Ja bih radije da amd parira hardverom jer ako krenu sve gurat na softver onda odu performanse za igre.... 

 tu da, ashes of the singularity...

 

zapravo je hajp bio sličan ovome s dlss-om, samo što su uloge zagovaratelja i skeptika bile zamijenjene 

ovakvi poput haaahaajdasa/chaselola svako jutro bi digli guzicu u zrak i sat vremena se molili novom mesiji u crvenom, i uopće tada nije bio bitan broj igara niti njihova popularnost, niti činjenica da ih zapravo ne igra nego samo bencha 

 Baš htjedoh to napisat.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Velika je razlika sto tamo boost nije bio 50-90% i to sam napisao da se ekipa klanjala performance boostu od 15-20% u proslosti a ovdje se pokusavaju nac razlozi zasto je ovo bezveze dok je u biti game changer za sve nas.

Nije Nvidia kriva sto nemaju svi RTX pa ne mogu to iskoristit....zar ne?

Ovo je tehnologija iz 2018 i AMD je imao itekako vremena razvit takav hardver za Navi i na tim grafama bi ovakav boost vrijedio jos vise jer su mid range a diglo bi ih u high end po performansama.

Kakvo ce bit opravdanje da se pljuje po ovome u Cybepunku?..... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

 Mislis na onu benchmark strategiju?

Ja bih radije da amd parira hardverom jer ako krenu sve gurat na softver onda odu performanse za igre.... 

 tu da, ashes of the singularity...

 

zapravo je hajp bio sličan ovome s dlss-om, samo što su uloge zagovaratelja i skeptika bile zamijenjene 

ovakvi poput haaahaajdasa/chaselola svako jutro bi digli guzicu u zrak i sat vremena se molili novom mesiji u crvenom, i uopće tada nije bio bitan broj igara niti njihova popularnost, niti činjenica da ih zapravo ne igra nego samo bencha 

 Dodji zaigrat koji put samnom, da vidimo kak ja to bencham 

 

Edit: ustvari ne, ti igras ove igre kao farcry, control i sl... bench4life

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 21:16 (hahhaajaads).
3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, 

 

Jel bi mi mogo ko objasnit koja je fora sa ovim novim 5600xt karticama sta su po 2200,2300 kuna, jel to ima ažuriran bios.. Ubiti gledam samo ovaj sapphire pulse, kad sam vidio cijenu mislio sam odma uzet al mi je bilo presumnjivo s obzirom da ima i ova verzija za 2500,2600 još uvijek u prodaji

 

Edit: kolko sam skuzio manja je i ima odma bios update, dali ima razlike neke u performansama ili bi je preporucili za 1080p gaming..

 

Ako nema neke razlike izmedju te i ove od 2600 definitivno bi se odlucio na jeftiniju, vidim da ima futura i jos neki ducani

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 13:49 (GI1tch94).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
GI1tch94 kaže...

Pozdrav, 

 

Jel bi mi mogo ko objasnit koja je fora sa ovim novim 5600xt karticama sta su po 2200,2300 kuna, jel to ima ažuriran bios.. Ubiti gledam samo ovaj sapphire pulse, kad sam vidio cijenu mislio sam odma uzet al mi je bilo presumnjivo s obzirom da ima i ova verzija za 2500,2600 još uvijek u prodaji

 

različiti dobavljači = različita cijena + što ako trgovina uzme puno komada na lager dobije po manjoj cijeni pa može is taviti manju cijenu nego je prije bila bez da gube na zaradi

3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
GI1tch94 kaže...

Pozdrav, 

 

Jel bi mi mogo ko objasnit koja je fora sa ovim novim 5600xt karticama sta su po 2200,2300 kuna, jel to ima ažuriran bios.. Ubiti gledam samo ovaj sapphire pulse, kad sam vidio cijenu mislio sam odma uzet al mi je bilo presumnjivo s obzirom da ima i ova verzija za 2500,2600 još uvijek u prodaji

 

različiti dobavljači = različita cijena + što ako trgovina uzme puno komada na lager dobije po manjoj cijeni pa može is taviti manju cijenu nego je prije bila bez da gube na zaradi

 To razumijem, ali kolko vidim da nisu iste verzije kartice pa me zanimala razlika i dali ima bios update ova jeftinija, a koliko sam shvatio da ima.. Editiro sam originalni post

 

https://www.futura-it.hr/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-be-6g-gddr6-dual-hdmi-dual-dp-oc-wbp-uefi/65071/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click specificno me ova zanima

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 13:57 (GI1tch94).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa taman i da nije novi BIOS flasanje istog je jednostavno i brzo

3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vise me zanimala razlika izmedju te dvije verzije kartice, ali bi volio znat sta dobivam i dal trebam radit bios update ako se odlucim na kupnju. 

 

Istrazio sam malo i navodno je ova jeftinija i slabija, manji game i boost clock, drugacije hladjenje i nema dual bios ako je vjerovat ovome sta sam naso. I neke informacije se ne podudaraju u ducanima nasim sa sluzbenom stranicom sapphire pulse.. Pa neznam kolko mi se isplati ta usteda od 250 kuna naspram normalne verzije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
GI1tch94 kaže...

Vise me zanimala razlika izmedju te dvije verzije kartice, ali bi volio znat sta dobivam i dal trebam radit bios update ako se odlucim na kupnju. 

 

Istrazio sam malo i navodno je ova jeftinija i slabija, manji game i boost clock, drugacije hladjenje i nema dual bios ako je vjerovat ovome sta sam naso. I neke informacije se ne podudaraju u ducanima nasim sa sluzbenom stranicom sapphire pulse.. Pa neznam kolko mi se isplati ta usteda od 250 kuna naspram normalne verzije.

 A zar ti nije najlakse kontaktirat futuru preko moba/maila/fejsa, odgovor ces dobit u roku odmah. Isto tako, to je potpuno ista grafa samo drugi dobavljac. Samo ova od 2200kn je prikazana sa 12GBPS memorijom a ova od 2500 sa 14GBPS, ali opisi nekad nisu tocni tako da je najbolje nazvat i pitat. Njima je prije bilo dva komada AFa, jedan skuplji a jedan jeftiniji, taj jeftiniji je u naslovu imao AF ali u opisu je bio 14nm, pa sam pitao i dobio odgovor. I da je ovaj od 2200kn 12GBPS model, ja bi opet taj uzeo jer bios si rijesis u minuti i imas hrpa videa na youtubeu kak to napravit.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma htio sam cut ovdje ako neko mozda zna prije nego tamo saljem jer sam u jedan ducan vec slao pa su mi odgovorili nesta sta nema veze s mojim pitanjem.. 

 

Neznam dal je bas ista kartica posto po sifri odgavara ovoj sa sluzbene stranice, i dimenzije odgovaraju iako su druge stvari nesta tocno nesta ne.. Pitat cu i njih.. 

 

U svakom slucaju zanima me dal bi preporucili za 1080p gaming ovu karticu, nebitno koju verziju ili da potegnem do 5700, mislio sam powercolor red dragon, bilo je do danas za 3000 kuna al sad ih vise nigdje nema.. 

 

Imam vec ryzen 5 3600, b450 tomahawk i 16gb rama 3200mhz uz aoc monitor 24,144 hz.. Pa bi htio bar na ovim multiplayer igrama dogurat na 144 fpsa, a za grafu bio dao max 3000. I ne planiram bar par godina jos ic iznad full hd

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
GI1tch94 kaže...

Ma htio sam cut ovdje ako neko mozda zna prije nego tamo saljem jer sam u jedan ducan vec slao pa su mi odgovorili nesta sta nema veze s mojim pitanjem.. 

 

Neznam dal je bas ista kartica posto po sifri odgavara ovoj sa sluzbene stranice, i dimenzije odgovaraju iako su druge stvari nesta tocno nesta ne.. Pitat cu i njih.. 

 

U svakom slucaju zanima me dal bi preporucili za 1080p gaming ovu karticu, nebitno koju verziju ili da potegnem do 5700, mislio sam powercolor red dragon, bilo je do danas za 3000 kuna al sad ih vise nigdje nema.. 

 

Imam vec ryzen 5 3600, b450 tomahawk i 16gb rama 3200mhz uz aoc monitor 24,144 hz.. Pa bi htio bar na ovim multiplayer igrama dogurat na 144 fpsa, a za grafu bio dao max 3000. I ne planiram bar par godina jos ic iznad full hd

 

 Ma ista je kartica... Nemas 2-3 vrste Pulsica nego samo jednu.

 

 Kad pogledas, RX 5600 XT sa tim najnovijim biosom ti je razina RX 5700. No kod RX 5700 imas opciju da flashas bios na XT i tu su besplatne performanse. Ali ako bas ne zelis bacat lovu onda idi punom parom na ovu 5600xt dok je jos ovakva cijena, ta kombinacija ti je i vise nego dovoljna za 144 fpsa (moja konfa dere bf5 na ~120-130 fpsa sa low postavkama i manjom rezom, novi cod mp preko 144, warzone oko 130-140 tak da si s tim siguran).

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Za tu lovu ti je možda bolja opcija nvidia, novi dlss ima potencijal rtx grafama dodati 50-90% boost u perfomansama, no ako možeš pričekati i ako ne mijenjaš često hw uskoro izlazi nova serija
3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A ti imas isto tu grafu ili? Koja ti je konfiguracija ako se smije znat

 

Ovo mi je prvi komp pa nebi volio cekat za izlazak novih hh, pa kroz tjedan dva bi uzo grafu i ostatak sta mi treba. 

 

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-gddr6

 

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-5600-xt-be-6g-gddr6

 

To su te dvije verzije sta sam gledo, ova BE mi izgleda ko ova iz future sta sam slao, trebala bi imat vec kao bios update ali ne u rangu normalne pulsice.. Na stranici ni ne nema link za bios update dok za ovu drugu imas za skinit kod njih odma sluzbeno. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zamalo sam nedavno uzeo isti model kao moj ali rtx2080ti.....ali nema smisla jer zelim rtx3080ti koja po svakoj logici mora doc kroz 2-3 mjeseca i onda bih sigurno puno izgubio na rtx2080ti

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam i7 4770 i 16 gb rama. Uzeo bi si novi 144 fps monitor. Monitor bi bio 21:9 1080 ili 1440p. Igram pretežito Apex Legends. Koje bi mi grafičke odgovarale za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ćeš na 1080p onda RX5600XT/5700/RTX2060S, ako ćeš na 1440p što jače to bolje, ispod RX5700XT/RTX2070S nebi gledao

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Apex Legends u 1440p mislim da niti rtx2080ti ne moze gurat u 144fps......

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ni ne mora u 144, da ima i 90fps-a avg opet je to puno fluidnije iskustvo nego recimo 75fps-a na 75Hz monitoru

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice